מחזור 33: ברסה בתיקו במסטייה, ריאל מנצחת בפיחואן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏24/4/09.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - מחזור 33

http://cache.elmundo.es/banners-hashed/05/54/bbva_mc-24a1mar09/marca_futbol_1adivision_p196x75/bbvajornada18feb196x75.Xxx

קודם כל, הטבלה המלאה לפניכם:

http://img22.imageshack.us/img22/2491/75372600.Xxx

הליגה מגיעה לישורת האחרונה כשיש רק 18 נקודות בקופה, ורצף המשחקים הגדולים כבר התחיל בשבוע שעבר. הפעם לא נקבל משחק אחד ענק אלא שניים כאלו, שבוע לפני הסופר-קלאסיקו החשוב. אין ספק שהמחזור הנוכחי יכול להשפיע באופן עצום על המשך הליגה. אבל לא רק מאבק האליפות מעסיק אותנו, אלא גם התחרות הקשה על המקום בליגת האלופות, הכרטיסים לגביע אופ"א ולא לשכוח גם את אלו שבסה"כ רוצות להישאר עוד עונה בליגה הבכירה.

מאבק האליפות יכול בהחלט לשנות את הסטטוס שלו לאחר המחזור הנוכחי. ברצלונה הפעם תשחק ראשונה והיא יוצאת למשחק חוץ סופר-קשה נגד וולנסיה שנמצאת בכושר מצויין וניצחה בחמשת המשחקים האחרונים שלה. ברצלונה כמובן מגיעה אחרי הרביעייה לסביליה והיא תקווה לרשום דאבל גם על הקבוצה של אמארי, שהובסה נגד הקטלונים באותה תוצאה בסיבוב הקודם בקאמפ-נואו. וולנסיה מאושרת אחרי הניצחון על בטיס שקירב את הקבוצה למרחק נגיעה - 2 נקודות בלבד מסביליה החמישית.
    ריאל מדריד תתארח אצל אותה סביליה ביום ראשון בפיחואן למשחק חם. סביליה מגיעה לאחר שלושה הפסדים רצופים ומנגד ריאל מדריד אומנם מנצחת אך גם המצב אצלה לא אידיאלי, כאשר לא מעט שחקנים פצועים ייעדרו בנוסף לפפה כמובן. אין ספק שחזרתו של חואנדה ראמוס לפיחואן מוסיפה עוד פלפל לקראת המשחק ואוהדי סביליה כבר מתכננים לא קבלת פנים מיוחדת.

לא פחות מרתק ממאבק האליפות ואולי אף יותר, הוא הקרב על המקומות בליגת האלופות. אז על וולנסיה וסביליה כבר דיברנו. זו שתשחק בין לבין היא ויאריאל(רחוקה שלוש נקודות מוולנסיה) שחזרה סוף סוף לנצח אחרי שעשתה זאת נגד רקראטיבו, והפעם צפוי לה משחק קשה מאוד אצל חטאפה בקולוסיאום, שהייתה נהדרת נגד ריאל מדריד אף בסוף הפסידה. אתלטיקו מדריד שספגה מפלה קשה נגד סנטאנדר והיא במרחק של שש נקודות מליגת האלופות, תקווה לשפר את מצב הרוח כאשר תארח את ספורטינג גיחון שהגיעה כבר ל20 הפסדי ליגה והיא נמצאת עמוק עמוק בתחתית. שימו לב לקרב על גביע אופ"א - מאלגה השישית בטבלה שמגיעה אחרי ניצחון חוץ באוססונה, תארח את דפורטיבו לה קורוניה השמינית, שבשבוע שעבר ניצחה את אלמרייה.

בתחתית גם מאוד מעניין. המשחק הראשון ייערך בין אלמרייה הבלתי-יציבה אך בינתיים בפער של למעלה ממשחק מהקו האדום, לנומנסיה האחרונה בטבלה שמועמדת רצינית לחזור לסגונדה. ביום ראשון ייערך המשחק המשמעותי ביותר בקרבות התחתית, כאשר אספניול ובטיס ייפגשו ראש בראש. השתיים בכושר מצויין. אספניול עם 10 נקודות מ12 האחרונות ובשבוע שעבר היא הביסה את גיחון והפער שלה מחוף מבטחים הוא נקודה בלבד, וגם המאמן החדש של בטיס פחות או יותר בסדר - הוא הפסיד לוולנסיה אבל ניצח קודם לכן שני משחקים. במשחק נוסף - ויאדוליד נגד אוססונה.

משחקי המחזור:

המשחק המרכזי 1:
    http://estaticos03.marca.com/imagenes/2009/04/24/futbol/1adivision/1240595133_0.Xxx

המשחק המרכזי 2:
    http://www.sevillafc.es/archivos/img_temp0809/img_partidos/rm2.Xxx

יום שבת -
    מאלגה - דפורטיבו לה קורוניה(21:00);
    אלמרייה - נומנסיה(21:00);
    וולנסיה - ברצלונה(23:00, שידור ישיר בספורט5);

יום ראשון -
    חטאפה - ויאריאל(18:00);
    אתלטיק בילבאו - ראסינג סנטאנדר(18:00);
    ויאדוליד - אוססונה(18:00);
    רקראטיבו הואלבה - מאיורקה(18:00);
    אספניול - בטיס(18:00);
    סביליה - ריאל מדריד(20:00, שידור ישיר בספורט5+);
    אתלטיקו מדריד - ספורטינג גיחון(22:00);

נערך לאחרונה ב: ‏25/4/09
  2. REAL MADRID Member

ברצלונה מסרבת להפסיד ולעמוד היכן שציפינו ממנה לעשות זאת וסיפור האליפות כנראה גמור. כל שנותר לריאל מדריד זה להבטיח דבר אחד - שברצלונה לא תחגוג אליפות בסנטיאגו ברנבאו. לשם השגת מטרה זו ריאל מדריד חייבת לנצח את סביליה בפיחואן או לקוות למעידה של ברצלונה במסטייה. הפיחואן הוא האצטדיון שאני הכי פחות אוהב לראות את ריאל מדריד משחקת בו, ההיסטוריה בו בשנים האחרונות לא מאירה לנו פנים בו וכשריאל מדריד מגיעה לשם העונה כשהיא פצועה (רוד, דיארה, דה לה רד, סניידר, רובן, היינצה, אולי גם הונטלאר), מורחקת (ופפה ואולי גם היגוואין) ומציגה כדורגל זוועתי - גם השנה המשחק הזה לא הולך להיות טיול בפארק, אולי פארק היורה.

אין לחואנדה ראמוס יותר מידי אופציות אבל אני מפחד מאוד שאפילו באופציות הבודדות הקיימות הוא יטעה. אני מקווה שקבלת הפנים שאוהדי סביליה מכינים לו קצת איפסה אותו והוא יעלה עם רביעיית הגנה נורמלית (קרי - מרסלו לא מגן שמאלי!). ההרחקה של פפה מותירה אותנו עם כריסטוף מצלדר, הגרמני שהציג יכולת טובה בדקות ששיחק העונה יחבור לקנאברו שהציג יכולת חלשה בתקופה האחרונה (כנראה שהראש כבר ביובנטוס). הציוות של מצלדר את קנאברו עמד יפה מאוד בקאמפ נואו ויאלץ לעשות זאת גם בראשון בפיחואן - אין לנו אופציה אחרת. אני מאוד לא מקווה לראות את ראמוס עובר למרכז ההגנה כיוון שזה אומר שסלגאדו ייפתח כמגן ימני או גרוע מכך מיגל טורס יעשה זאת ויותיר למרסלו את העמדה השמאלית. אני מפחד עוד יותר מאילתורים מביכים בהם לאס משחק מגן ימני או חס וחלילה חאבי גרסיה או גאגו כבלמים. מיגל טורס מגן שמאלי, סרחיו ראמוס מגן ימני, מצלדר וקנאברו בלמים. רק שלקסיאס לא תהיה יותר מידי עבודה (על מי אני עובד? קסיאס הולך לעבוד קשה ולאכול חצץ).

אני לא רואה ולא רוצה לראות תסריט שבו היגוואין לא משחק ומסבך לנו את המשחק. הספק לגבי הונטלאר נותן לנו שני תסריטים, עם ובלי הצייד.

בתסריט א' (עם הצייד) המערך שלנו יהיה משהו בין 4-4-2 לבין 4-3-3, המקומות של גוטי, לאס וגאגו נראים לי בטוחים בהרכב הקבוצה, מה שאומר שנראה את מרסלו על הספסל ואת ריאל מדריד במערך הלא סימטרי של ברנד שוסטר כשעל תקן שחקן האגף נמצא היגוואין שהוא לא שחקן אגף. אם גוטי או גאגו יירדו לטובת מרסלו - המערך יהפוך ל-4-4-2. אם ראמוס יפתיע וראול יירד לספסל (תסריט שנראה לי בלתי אפשרי כיוון שראמוס לא ייסתכן ויוותר על ראול בפיחואן) אז בכלל נראה בלאגן אחד גדול.
    בתסריט ב' (ללא הצייד) המערך שלנו די פשוט. לאס, גאגו וגוטי כשלישיית קישור. היגוואין ומרסלו על תקן שחקני האגף וראול כחלוץ חוד בודד.

אני חותם על עוד ניצחון 1-0 מהברקה של שחקן כשביתר המשחק ריאל משחקת כרגיל או במילים אחרות - גועל נפש.

האלה מדריד.

3. Raulito Madridista

http://www.sevillafc.es/archivos/img_temp0708/img_partidos/sevmad10.Xxx

עונת 04\2003: תבוסה 4-1 בפיחואן אחרי פיגור של ארבעה שערים במחצית(ושלושה לאחר חצי שעה);
    עונת 05\2004: תיקו 2-2 אחרי ספיגת שער שיוויון בדקה ה-86 ויוצאים מאוכזבים כי האליפות של ברצלונה;
    עונת 06\2005: גם יתרון של שני שערים מהירים של בקהאם לא מספיק וריאל מפסידה 4-3 במשחק האחרון של זידאן;
    עונת 07\2006: מובילים משער של בקהאם בבעיטה חופשית אבל צ'באנטון מנצח אותנו עם מספר במשחק שבו היינו יותר טובים;
    עונת 08\2007: פותחים את המשחק חלש ומפסידים בצדק 2-0.

הסטטיסטיקה מאוד פשוטה: 5 שנים ללא ניצחון בפיחואן, מתוכם שלושה הפסדים רצופים וארבעה בסה"כ.

המשחק מחר הוא מאוד קשה ואני חושב שהוא יכול לגמור לנו את העונה. אני לא אופטימי ואני אסביר מדוע. קודם כל, גם אני כמוכם, בתחושה שהניצחון על חטאפה יותר הזיק מאשר הועיל לנו. הקבוצה מגיעה בהרכב רע מאוד(על כל חסרון וחסרון אתעכב בהמשך). שנית, יכול להיות שברצלונה תנצח את וולנסיה ואז הלחץ יהיה גדול יותר. דבר נוסף, הרקורד שלנו שם זוועה ויש תחושה שהקהל בפיחואן משתק את השחקנים שלנו. ודבר אחרון - אני חושב שרצף ההפסדים של סביליה לא מועיל לנו אלא להפך.

מהמשחק האחרון בקאמפ-נואו חימנז הבין שדייגו קאפל חייב לפתוח בהרכב, כי הוא היה היחיד שזז שם. אני בטוח שהוא ייקבל את הקרדיט ואז ראמוס יהיה חייב להיות ביום חיובי כדי לעצור אותנו, קאפל מאוד מסוכן. אני רוצה לראות את ראמוס במשחק בוגר ואחראי, ושלא ייאבד את העשתונות בגלל הקהל של סביליה שייחפש להציק לו במהלך כל המשחק. גם קאנוטה יחזור להרכב במקום קונה וזה משמעותי, ההגנה שלנו תיהיה רעה בלי פפה. אני חושב שמצלדר בלם בסדר בתור מחליף, אבל אני בהחלט מודאג. פפה הוא גם מהיר, גם חזק וגם בעל משחק ראש טוב, כך שהוא מאוד ייחסר לנו. מצלדר נראה מנומנם מידי פעם. ושחס וחלילה חואנדה ראמוס לא יפתיע עם איזה חאבי גארסיה. לא תיארתי לעצמי שהיינצה ייעדר מהמשחק הזה גם כן, ואני מקווה שמיגל טורס יישחק ויישמור טוב על חסוס נאבאס. זה יישמע מצחיק, אבל אני באמת חשבתי שמרסלו התנצל בתקשורת על היכולת החלשה שלו במשחק, ולא על התנועה המגונה שראיתי רק לאחר מכן במארקה). לאס יחזור והאמצע שלנו ייראה יותר טוב, אבל עבודה טובה של הצרפתי לא תספיק, כי גם גאגו חייב להיות ביום טוב יותר. מגוטי אני מצפה בעיקר לעבודה התקפית, שיישחק לצידו של היגואין ויימסור לו כדורים טובים לשטח מת.

היגואין חייב לקחת את המשחק הזה עליו(הצהוב שלו בוטל), אני רוצה שהוא יוביל אותנו גם נגד קבוצות גדולות. יש לו את היכולת. הבעייה שקשה לו מעט באגף והוא צריך לשחק בתוך הרחבה. הבעייה שלנו היא שאין אופציות טובות יותר בצדדים. דרנטה היה איום ונורא, מרסלו - לא מצחיק וואן דר וארט לא מתאים. כמה מרגיז שרובן חסר דווקא ברגעים הקריטים האלו, במשחקי החוץ הקשים האלו שהמהירות והזריזות שלו יכולה לעזור לנו לצאת למתפרצות. אני מקווה שהונטלאר יחלים וייפתח בהרכב, אם הוא לא יישחק אז אני מניח שנראה את ואן דר וארט. הונטלאר אומנם חלש מאוד בזמן האחרון, אבל הוא הדבר הכי דומה לואן ניסטלרוי. כמה שהייתי רוצה שרוד יישחק מחר, שחקן שאתה יודע במאה אחוז שהוא שווה גול בכל מגרש. אולי ראול יפתיע אותנו מחר? - אני בספק;

חשוב מאוד לפתוח את המשחק טוב או לפחות לא לאפשר לסביליה להגיע לרחבה בקלות. בשנה שעברה המשחק נגמר עבורינו מאוד מוקדם. העבודה של הקישור האחורי מאוד חשובה. גם אם נקבל את הראשון מהר, אני מקווה שהשחקנים לא ייאבדו את הראש, הם יהיו חייבים להיות זהירים ולשחק באחריות, אסור לספוג את השני מהר, כי אז המשחק ייגמר. סביליה באמת השנה לא קבוצה גדולה ויש לה המון סדקים בהגנה, אבל הבעייה היא שגם בהרכב מלא בברנבאו נגד קבוצות בינוניות אנחנו נראים רע, אז ביום ראשון צפוי משחק לא נעים.

אני לא אראה את המשחק בגלל הדרבי התל-אביבי הגדול, אני הולך למשחק כמובן(יאללה הפועל), אבל אני אתעדכן בייחד עם החבר שאיתו אני הולך כל פעם למשחקים, גם הוא אוהד ריאל מדריד. כמובן שאני אחזיק אצבעות לקבוצה. זה משחק שצריך לנצח עם השיניים. בסיבוב הקודם סביליה גנבה מאיתנו ניצחון והשופט היה איתה. אני מקווה שהפעם נחזיר לה על כך, וגם אנחנו נדע לגנוב שלוש נקודות סופר-חשובות. מתאים לי אם זה יהיה בגלל השופט. שיהיה לנו בהצלחה, האללה מדריד!

נערך לאחרונה ב: ‏28/6/09
  4. Spanish Weapon Member

משחק סופר חשוב בשבילנו,גם כדי להצהיר חד משמעית לאן אנחנו מתקדמים מכאן וגם כי זו הזדמנות
    אולי לפתוח פער על ריאל.
    התחושה שלי היא שריאל מאבדת נקודות בפיחואן,אי אפשר למשוך את הלוקש עוד ועוד,אם כבר
    יש קבוצה שיכולה להפסיק את זה (מלבד בארסה) זו סביליה בפיחואן.
    חובה לשמור על צ'אבי לקלאסיקו,הוא המנוע שלנו ולדעתי אולי השחקן הכי חשוב שלנו לקראת
    הקלאסיקו שקרב ובא עלינו (לטובה?)

רק ניצחון,קל זה לא יהיה אבל אני מאמין.
    ויסקה בארסה!

5. Raulito Madridista

אין ספק שמצפה לנו מחר משחק כדורגל לא רע בכלל. מהלכים יפים ומהירים וכדורגל טוב אנחנו נקבל, השאלה אם יהיה משחק שווה כוחות. אני כמובן אחזיק אצבעות לוולנסיה(שבשנה שעברה קיבלה שלישייה מברצלונה במאסטייה ובכלל המאזן של ברצלונה במאסטייה הוא לא עד כדי כך איום ונורא - 29 נצחונות מול 30 הפסדים), אבל אני לא מאמין שהיא תשיג יותר מנקודה, איכשהו.

וולנסיה נמצאת בכושר נפלא, אין ספק, דוד סילבה, מאטה וויאה(הוא השווה את השיא שלו מעונת 06\2005 עם 25 שערי ליגה והוא מאיים על אטו במלכות השערים) יכולים לגרום צרות להגנה של ברצלונה, וולנסיה היא הקבוצה בכושר הטוב ביותר בליגה פרט לברצלונה, אבל אני חושש שהיא לא תצליח להוציא נקודה מברצלונה, גם לא במשחק ביתי. כי החלק האחורי של וולנסיה שוב יפיל אותה. אמארי לא שיחק כבר הרבה מאוד זמן עם שלושה קשרים באמצע ואולי זה הכרחי מול הנעת הכדור האדירה של ברצלונב. מנואל פרננדס גמר את העונה וזה חיסרון חשוב כמו גם הפציעה של אלבלדה. מה שלא פחות מדאיג זהו החלק ההגנתי - מיגל לא מצליח לחזור לעצמו ולא משנה מי ייפתח בעמדת המגן השמאלי - שום אופצייה לא מספיק טובה. גם מרכז ההגנה של וולנסיה רך, רק שלא נראה שם את מהדורו שהוא בכלל קשר אחורי שלדעתי לא מבריק כבלם, בכלל לא. וולנסיה אולי תוכל לנצל את העובדה שברצלונה שולחת המון שחקנים קדימה, ואם היא תשחק בסגנון זהיר ועוקצני ולא תתפתה בעצמה, אז אולי יש לה סיכוי(דוד סילבה מוציא אותה קדימה כל פעם עם כדורים ארוכים נהדרים), אבל היא תצטרך גם יום נהדר של סזאר.

אני לא חושב שנראה רוטציות בברצלונה כי מדובר במשחק סופר-חשוב עבורה והיא יכולה לגמור את סיפור האליפות אם היא תנצח וריאל מדריד תפסיד(אפשרי בהחלט), למרות שצ'אבי, טורה ואטו בסכנה של צהובים. צ'אבי למשל שחקן מספיק חכם כדי להיזהר מצהוב. הוא לא מתווכח עם השופטים אף פעם ולא מבצע גם עבירות ברוטאליות, החלק ההגנתי קשור בעיקר לטורה. בכל מקרה, עם איך שאינייסטה נראה בשבועות האחרונים, אז ברצלונה תסתדר גם ללא צ'אבי. אני חושב שכאשר ברצלונה תתרכז בעיקר בסילבה וויאה, אז מאטה יוכל להפתיע והוא בוודאי יירצה לעזור לריאל מדריד, הוא עדיין אוהב אותנו. אני רק מקווה שוולנסיה תציג משחק טוב ותילחם, שהמשחק לא ייגמר כבר בדקה השנייה.

אני לא חושב שכרגע וולנסיה מסוגלת לעצור את ברצלונה, כי היא קבוצה רכה מידי. לאמארי יש ספסל לא רע בכלל ואני מקווה שיידע להשתמש בו בתבונה. ויסנטה למשל שחקן מאוד מסוכן כמו גם מוריינטס.

6. RubberSoul Member

ולנסיה.אסור לזלזל,היא כבר לא אותו דבר כמו העונה שעברה.
    היא חזרה להיות מאיימת.
    שני המשחקים בחוץ ברציפות זה לא בא בזמן,אבל זו ההגרלה.
    ולנסיה מגיעה פצועה,וזה אמור להקל,אבל אנחנו נשחק את המשחק הרגיל שלנו.
    Visca el Barca!

נ.ב
    דור,מה הבעיה לכנס לנענע ולראות את הדרבי באינטרנט?

תשובה מדור: אני הולך לדרבי, איזה נענע ואיזה נעליים...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/4/09
  7. דימה Member

יהיה קשה לריאל בלי פפה, ולא רק למחזור הזה כל העונה.
    לא נראה לי יש לריאל מחליף ראוי שלטעמי היו כמה חודשים שהוא ממש היה הבלם הכי טוב בעולם העונה.

8. REAL MADRID Member

פפה אכן שידרג משמעותית את המשחק שלו בחודשים האחרונים ובמשחקים האחרונים השיפור במשחק שלו אכן ניכר בצורה משמעותית, ההעדרות שלו היא בהחלט מכה אך עד לתום העונה כריסטוף מצלדר ימלא את החלל שהוא משאיר לצד קנאברו.
    מה יקרה בקיץ, אפילו פלורנטינו לא יודע.

9. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממש אותו דבר ללכת למשחק דרבי, לתמוך בקבוצה ולהיות באווירה מאשר לראות משחק בטלוויזיה...

10. REAL MADRID Member

http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/valencia.Xxx ולנסיה - ברצלונה http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/barcelona.Xxx

שבת, 23:00, מסטייה, שידור ישיר בספורט5 (גם ב-HD)

נותרו עוד שישה מחזורים לליגה וברצלונה מתארחת אצל ולנסיה במשחק שאף אחד מהצדדים זקוק לשלוש הנקודות לא פחות מהאחר.

"זה הזמן הטוב ביותר לעצור את ברצלונה" אמר אונאי אמארי שמאמין ביכולת של קבוצתו להגיע למשחק נגד ברצלונה, הקטלונים מרוכזים בסנטיאגו ברנבאו ביום שבת הבא בעוד שולנסיה מגיעה למשחק לאחר חמישה ניצחונות ליגה רצופים (ראסינג, חטאפה, ספורטינג גיחון, סביליה ובטיס) והתבססות במקום הרביעי בטבלה שמוליך בעונה הבאה אל מוקדמות ליגת האלופות. אך ברור לכל שהקבוצה לא עומדת להסתפק במקום הרביעי, הניצחון על סביליה 3-1 לפני כשבוע הוסיף ביטחון רב לעטלפים ואמונה שביכולתם לחלוף בטבלה על פני האנדלוסים ולתפוס את המקום השלישי המוליך אוטומטית לשלב הבתים של ליגת האלופות בעונה הבאה – הפער מסביליה עוד בסה"כ על שתי נקודות. לרעתו של אמארי, קבוצתו שתארח את הקבוצה הטובה ביותר בעולם, תאלץ לעשות זאת ללא חואקין וללא אלבלדה. חואקין מציג יכולת חלשה במשחקים האחרונים ופאבלו הרננדז תפס את מקומו בהרכב, אך ההיעדרות של אלבלדה היא מכה למרכז השדה של הקבוצה שגם ככה יעבוד קשה הערב. מארצ'נה עתיד לחבור אל בראחה במרכז השדה. השוער הברזילאי רנאן והקשר מנואל פרננדז עדיין פצועים ויעדרו מהמשחק. במחזור שעבר שהתקיים באמצע השבוע הנוכחי גברה הקבוצה 2-1 על בטיס כאשר דויד ויאה כובש צמד, החלוץ שכבר כבש העונה 25 שערי ליגה (שניים פחות מסמואל אטו) נמצא בכושר שיא וכבש חמישה שערים בארבעת המשחקים האחרונים. עבור ולנסיה שהפסידה 4-0 בקאמפ נואו בסיבוב שעבר, המשחק הערב הוא הצ'אנס לנקמה, אך אם תשאלו את ולנסיה הם יסתפקו גם ב1-0 קטן ועלייה למקום השלישי בטבלה (לפחות זמנית).

הרכב משוער: סזאר, מיגל, אלביול, אלקסיס, מוראטי, מארצ'נה, בראחה, פאבלו הרננדז, סילבה, מאטה ודויד ויאה.

מנגד ברצלונה שעברה בשלום את המדרגה הראשונה בסדרת המשחקים המטורפת שלה לתקופה הקרובה, ניצחון קליל אך מרהיב ביופיו 4-0 על סביליה בקאמפ נואו כאשר אנדרס אינייסטה נותן את משחקו הטוב ביותר העונה ואולי גם בכל הקריירה, וכל זה ללא לאו מסי שנח, איזה הכנה טובה מזו יכולה לקבל הקבוצה שתפגוש בשבוע הקרוב את ולנסיה, צ'לסי וריאל מדריד. עבור אוהדי ברצלונה תסריט החלומות כבר כתוב, הקבוצה תנצח הערב את ולנסיה במסטייה ותחכה לאיבוד נקודות מחר של ריאל מדריד בפיחואן, במידה והוא אכן יגיע – ברצלונה תגיע בשבוע הבא לסנטיאגו ברנבאו עם ידיעה פשוטה, ניצחון ויש אליפות. אין ספק ששחקני ברצלונה מודעים לתסריט הזה, אך פפ גווארדיולה שיודע שאין מקום לטעויות בשבוע הקרוב עומד בפני דילמה רצינית מבחינת הרכב הקבוצה להערב. סמואל אטו, סרחיו בוסקטס, צ'אבי ויא יא טורה רחוקים צהוב אחד מעונש הרחקה שישאיר אותם מחוץ לדשא הברנבאו בשבוע הבא. הסגל של ברצלונה מספיק חזק על מנת לנצח כל קבוצה בעולם גם ללא השחקנים הללו, אך היעדרות שלהם בהחלט תוסיף לחץ לברצלונה. פינטו, קאסרס, סילביניו ו-ויקטור סאנצ'ז נותרו מחוץ סגל ברצלונה למשחק. תיירי הנרי וליאונל מסי יעלו בהרכב הקבוצה כאשר במידה ואטו יישאר על הספסל עקב החשש מצהובים, יהיה זה אינייסטה שיחבור אל שלישיית ההתקפה ויפנה לקייטה את המקום בקישור. התלבטות נוספת אך פחות חשובה העומדת בפניי גווארדיולה היא בעמדת הבלם, פיקה או פויול?. עם פיקה או עם פויול, עם או בלי אטו, טורה וצ'אבי – ברצלונה ניצבת בפני מדרגה קשה, כבר ראינו שברצלונה השנה מסוגלת להפוך מדרגה גבוהה לרמפה חלקה וחביבה, אך האם תעשה זאת שוב?.

הרכב משוער: ולדאז, אלבס, מארקז, פיקה(פויול), אבידל, צ'אבי(אינייסטה), בוסקטס, טורה, מסי, הנרי(אטו), אינייסטה (הנרי).

http://estaticos03.marca.com/imagenes/2009/04/24/futbol/1adivision/1240595133_0.Xxx
    צמד החלוצים הטובים בעולם. מי ייצא עם ידו על העליונה הערב?

11. Raulito Madridista

http://realmadrid-futbol.com/L-sevilla1.Xxx סביליה - ריאל מדרידhttp://realmadrid-futbol.com/L-realmadrid.Xxx

יום ראשון, 20:00, הראמון סאנצ'ז פיחואן, שידור ישיר בספורט 5+

עד לפני שבועיים המקום השלישי, שיביא להעפלה אוטומטית לשלב הבתים של ליגת האלופות בעונה הבאה, היה ממש בידיים של סביליה. אבל לאט לאט נראה כאילו הוא חומק לה מהידיים. הקבוצה של מנולו חימנז מגיעה למשחק נגד ריאל מדריד לאחר שלושה הפסדים רצופים, כאשר וולנסיה הרביעית נושפת בוערפה והיא יכולה לפחות זמנית לעבור אותה, שכן העטלפים יישחקו היום נגד ברצלונה. אבל, אולי דווקא ריאל מדריד בבית, זו היריבה שסביליה זקוקה לה כדי לצאת מהמשבר. הסטטיסטיקות מספרות שסביליה לא הפסידה לריאל מדריד בפיחואן כבר חמש שנים, והיא ניצחה אותה בשלושת המפגשים האחרונים. מנולו חימנז קרא לאוהדים לבוא לתמוך בקבוצה כמו תמיד, ואין ספק שהאיצטדיון יהיה מלא. בעיקר כדי לספק קבלת פנים 'חמה' לחואנדה ראמוס. הקהל של סביליה שכח לראמוס את הזכיות בגביע אופ"א והסופר-קאפים האירופי והספרדי, כאשר זה עזב אותם לטובת טוטנהאם האנגלית בתחילת העונה שעברה. הקהל לא ייסתפק רק בשריקות בוז אדירות, והאוהדים יראו לחואנדה ראמוס מה הם חושבים עליו בדרך יצירתית, כאשר אלפי שטרות עם הדיוקן של חואנדה ראמוס יתנוססו באוויר. אבל מעבר לפיקנטריה, הקהל המאוכזב רוצה סוף סוף לראות ניצחון, דבר שירגיע את המומנטום השלילי. אין ספק שהתבוסה נגד ברצלונה עוד לא נשכחה. "המשחק בקאמפ-נואו השאיר לנו כתם, אבל אנחנו נחושים למחוק אותו ולחזור לשחק כמו שאנחנו יודעים", אומר המאמן מנולו חימנז לקראת המשחק. "ריאל מדריד קבוצה מסוכנת מאוד, אבל אנחנו מסוגלים ביום טוב לנצח כל קבוצה ואנחנו בטוחים שהקהל יעזור לנו". סביליה מקבלת סגל הרבה יותר חזק לקראת המשחק נגד ריאל מדריד, כאשר השוער והקפטן אנדראס פאלופ חוזר לאחר צהובים והמגן השמאלי אדריאנו ייפתח גם הוא בהרכב כמגן שמאלי, על חשבונו של מוסקורה. גם קאנוטה שלא היה כשיר במאת האחוזים למשחק בקאמפ-נואו, ייפתח בהרכב לצידו של לואיס פביאנו. חימנז יעלה עם מרכז שדה מעט יותר אפור אך לא פרוץ, כאשר אלדו דושר שב להרכב על חשבונו של אנזו מארסקה. מה שלא ברור זה סיפסולו הצפוי של דייגו קאפל, הבולט בשורות סביליה במשחק האחרון, לטובתו של פרוטי. אבל, צריך לקחת בחשבון שמנולו חימנז אוהב להפתיע וכמעט בלתי-אפשרי לנחש את ההרכבים שלו, בייחוד העונה.

http://estaticos03.marca.com/imagenes/2009/04/25/futbol/equipos/sevilla/1240658993_0.Xxx
    פאלופ מתאמן לקראת המשחק. הקפטן יחזור לעמוד בין הקורות.

סביליה - הרכב משוער: פאלופ; פרננדו נאבארו, סקילאצ'י, אסקודה, אדריאנו; דושר, רומריק, חסוס נאבאס, פרוטי; קאנוטה ופביאנו

המשחק הקרוב יכול לקבוע הרבה על המשך העונה של ריאל מדריד. ניצחון של ברצלונה במאסטייה והפסד שלה, יורידו משמעותית מהערך של הסופר-קלאסיקו הקרב ובא. שחקנים של חואנדה ראמוס ייצטרכו לעשות את העבודה במגרש בו הם תמיד מתקשים, כאשר ההרכב הוא חסר מאוד וגם יכול להיות שהלחץ יתחיל לעשות את שלו. השמחה מהקאמבק ההירואי נגד חטאפה נעלמה מהר. קודם כל השערורייה של פפה שהתנהל בברוטאליות וספג הרחקה של לא פחות מעשרה משחקים, דבר שבטח לא הועיל לקבוצה. הבלם שגם ככה לא היה אמור לשחק בפיחואן, הביע חרטה עמוקה וסיפר על הימים הקשים שעוברים עליו. אבל זה עוד כלום. אריאן רובן שנכנס כמחליף נגד חטאפה, מתח שריר ולא רק שיחמיץ את המשחק הקרוב, אלא גם את הסופר-קלאסיקו החשוב ביום שבת. גם גבריאל היינצה לא יוכל לעמוד לרשותה של ריאל מדריד, כאשר הוא ממשך לסבול מדלקת בברך. אל תשכחו את סניידר שאם יחזור, זה יהיה רק לשני המחזורים האחרונים. למזלה של ריאל מדריד, הצהוב החמישי שספג גונזלו היגואין, גיבור הניצחון נגד חטאפה, בוטל, והשחקן יוכל לשחק, כמו גם לאס שחוזר להרכב לאחר היעדרות בגלל חמישה כרטיסים צהובים. הונטלאר התאושש מהגירויים המטרידים שהפריעו לו, אך עדיין לא ברור אם יהיה כשיר במאת האחוזים. הוא צפוי לפתוח על הספסל לפי המערך המעניין שמתכננן חואנדה ראמוס. ראול והיגואין יהיו בודדים למעלה, כאשר מרסלו זז מעמדת המגן השמאלי לקישור(מיגל טורס נכנס למשבצת), ולאס ירכיב בייחד עם גאגו וגוטי את האמצע. מצלדר שייפתח לצידו של קנבארו בהגנה, מחכה בקוצר רוח למשחק. "כבר שיתקתי את סמואל אטו בקאמפ-נואו והוכחתי למה אני מסוגל. אין סיבה שלא ננצח", אמר השחקן לקראת המשחק. אבל מי שעניין קצת יותר את התקשורת הוא המאמן חואנדה ראמוס כמובן, שייפגוש את האקסית. המאמן לא התבייש לבטא רגש במסיבת העיתונאים ואמר:"לחזור לפיחואן זה דבר מאוד מיוחד בשבילי. את השנים הכי יפות שלי בקריירה עשיתי בסביליה. לסביליה יש קהל נפלא ואני שמח לחזור לשם, אפילו אם יהיו כאלו שלא יזכרו את הדברים היפים שעשיתי שם". חואנדה ראמוס גם הסביר שמה שמונע מהקבוצה שלו לשחק כדורגל טוב ומהנה זהו הלחץ העצום לא לפשל. בהחלט יהיה מעניין לראות כיצד הקבוצה תתפקד אם וכאשר ברצלונה תנצח. אם ריאל מדריד תנצח בפעם השמינית ברציפות בחוץ(במגרש בו לא עשתה זאת חמש שנים), היא תקבע שיא חדש בהיסטוריה המכובדת שלה.

http://estaticos01.marca.com/imagenes/2009/04/25/futbol/1adivision/1240675694_extras_portadilla_0.Xxx
    אחרי ימים סוערים, הם רוצים קצת שקט ולהישאר במירוץ האליפות. שחקני ריאל חוגגים קאמבק נגד חטאפה.

ריאל מדריד - הרכב משוער: קסיאס; ראמוס, קנבארו, מצלדר, טורס; לאסנה דיארה, גאגו, גוטי, מרסלו; ראול והיגואין

נערך לאחרונה ב: ‏26/4/09
  12. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעברל חשש מאיבוד נקודות יש חשש גדול מכרטיסים צהובים לקראת הקלאסיקו בשבוע הבא.
    צ'אבי,אטו,טורה ובוסקטז בסכנת צהבת . מקווה שאטו יהיה רגוע(אם ישחק) ולא יקבל צהוב , על צ'אבי אפשר לסמוך שלא יעשה את השטות של הצהוב וטורה שכמעט ולא זוכה לשחק שני משחקים בשבוע אחד ניצבת משימה קשה ואני מניח שהוא ישחק מחצית או שישב בספסל.

ההרכבים

ולנסיה
    סזאר
    מיגל,מארצ'נה,אלביול,אלכסיס
    פאבלו,מאדורו,בארחה,מאטה
    סילבה וויאה

ברצלונה
    ואלדז
    אלבס,פויול,פיקה,אבידאל
    בוסקטז,קייטה,צ'אבי
    מסי,אטו,איניסטה

לא אוהב את הקישור הזה, יותר מדי רך . ובמיוחד לא אוהב את הספסול של מארקז מעדיף אותו על פיקה.

נערך לאחרונה ב: ‏26/4/09
  13. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מה הסיבה שהנרי לא משחק? מנוחה?

14. guyholl Member

כנראה.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני מצפה למשחק גדול היום, ולנסיה בכושר מצויין, יש להם את הכלים לעשות משהו נגד ברצלונה, אבל בארסה מתחילת העונה רגילה לחורר רשתות גם לקבוצות שמגיעות מולה עם יומרות, ברצלונה יודעת שריאל תמשיך לנשוף בעורפה, אסור לה לאבד נקודות.