מחזור 30:סטאטוס קוו אצל 2 הראשונות. ולנסיה מנצחת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏9/4/09.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - מחזור 30

http://cache.elmundo.es/banners-hashed/05/54/bbva_mc-24a1mar09/marca_futbol_1adivision_p196x75/bbvajornada18feb196x75.Xxx

הליגה כבר הגיעה למחזור המחייב - מחזור מספר 30, וכל המאבקים נמצאים בשיא. אנחנו נתחיל כמובן עם המירוץ לאליפות. ברצלונה שוב תשחק לפני ריאל מדריד ותוכל לפתוח פער של תשע נקודות לפחות זמנית. שתי הגדולות של ספרד משחקות בבית, רק שימו לב איך כל אחת מגיעה למשחק בצורה שונה. ברצלונה התעללה בבאיירן מינכן והשיגה למעשה את הכרטיס לרבע גמר ליגת האלופות, וריאל מדריד מנגד מתרכזת אך ורק בליגה בתקווה למעידה של הקטלונים, כאשר סביר להניח כשהשחקנים ראו את התבוסה של באיירן, הם נזכרו בערב הלא נעים באנפילד מלפני חודש.

המאבק לליגת האלופות קיבל שידרוג במחזור שעבר, בעיקר בגלל ההפסד של ויאריאל. אך הצוללת התאוששה מהתבוסה נגד אלמרייה והציגה משחק טוב נגד ארסנל, רק שהתוצאה לא מספיק משנכעת. בכל-אופן, ויאריאל תרצה להגדיל את הפער מהמקום החמישי, כאשר תארח את מאלגה שאיכזבה במשחק האחרון נגד ריאל מדריד, אך היא עדיין מתחרה על מקום בליגת האלופות. וולנסיה תתארח אצל ספורטינג גיחון במטרה לחבר ניצחון שלישי רצוף, לאחר שניצחה בקלילות את חטאפה במחזור שעבר והעפילה למקום השישי. ספורטינג מנגד מאוכזבת לאחר שהתקרבה לקו האדום עם הפסד ביתי לסנטאנדר. סביליה שנמצאת בכושר מצויין תארח שעתיים אחר-כך את חטאפה במטרה לשמור על המקום השלישי, ולפי איך שהיא שיחקה בשבוע שעבר במאסטייה, חטאפה עוד עלולה לנשור לליגת המשנה. אחרונה חביבה תיהיה אתלטיקו שתתארח בריאזור למשחק שיינעל את המחזור. שתי הקבוצות עם אותו מספר נקודות ושתיהן הפסידו במחזור שעבר. אתלטיקו נחלה הפסד ביתי לאוססונה ומנגד דפור הופתעה במשחק החוץ נגד אספניול שהייתה האחרונה בטבלה.

גם בתחתית יש אקשן, כמעט חצי ליגה נמצאת במאבקי ההישרדות. המשחק הכי חם ייערך בין נומנסיה לאספניול, סוגרת הטבלה נגד הלפני אחרונה, משחק על שש נקודות ללא ספק. אוססונה שהשיגה ניצחון גדול בויסנטה קאלדרון ועלתה למקום ה-14, תארח את בילבאו שנמצאת שתי נקודות מעלייה והצליחה בשבוע שעבר לנצח משחק תחתית חשוב נגד מאיורקה. עוד משחק תחתית יפגיש בין אותה מאיורקה הנמצאת במקום ה-15 במרחק שתי נקודות מהקו האדום, לבין אלמרייה של הוגו סאנצ'ז שחגגה על ויאריאל ועלתה למקום ה-11 עם 34 נקודות.

משחקי המחזור:

http://estaticos04.marca.com/imagenes/2009/04/08/futbol/liga_campeones/1239123761_extras_portada_4.Xxx
    הבאה בתור בבקשה...

יום שבת -

ברצלונה - רקראטיבו הואלבה(21:00, שידור ישיר בספורט5);
    ויאריאל - מאלגה(23:00);

יום ראשון -
    ריאל מדריד - ויאדוליד(18:00, שידור ישיר בספורט5+);
    ספורטינג גיחון - וולנסיה(18:00);
    מאיורקה - אלמרייה(18:00);
    אוססונה - אתלטיק בילבאו(18:00);
    נומנסיה - אספניול(18:00);
    ראסינג סנטאנדר - בטיס(18:00);
    סביליה - חטאפה(20:00);
    דפורטיבו לה קורוניה - אתלטיקו מדריד(22:00);

נערך לאחרונה ב: ‏11/4/09
  2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה פשוט חייב להיות מחזור של סטאטוס קוו במאבק האליפות. חשבתי לעצמי שבטח ברצלונה תעלה עם הרכב משני למשחק ביתי נגד רקרא בגלל שנוצר מצב שיש לה כל שלושה ימים משחק (אגב, הקטע של ליגת האלופות שמחליפים מרביעי לשלישי גם אם זה שבוע הפרש ולא שבועיים - מטומטם למדי), אבל נוצר המצב האבסורדי שבו גוארדיולה יעדיף לעלות עם הרכב חזק בשבת, ולתת לשחקנים מנוחה דווקא באליאנז ארינה (מי צפה את זה אה?). בטח מאמן רקראטיבו התמלא עצבות על כל גול של ברסה ברביעי בערך כמו אוהד באירן ממוצע בדיוק מהסיבה הזו.
    לגבי ריאל מדריד, משחק שאם לא לוקחים בו שלוש נקודות לא מגיעה לנו האליפות (או כל דבר אחר...). סרחיו ראמוס יעדר למיטב זכרוני בגלל צבירת צהובים, אבל לא סרחיו ולא החיסורים האחרים צריכים להוות קמצוץ-תירוץ. עבורי זה יהיה משחק בית ראשון של ריאל מזה הרבה זמן שאני לא אהיה בו :)

Vamos Merengues

3. Spanish Weapon Member

מסכים עם כל מילה של רקובה,זה מחזור קלאסי לסטטוס קוו.
    לא רואה את ריאל מאבדת נקודות מול ויאדוליד בבית ובטח שלא רואה את בארסה מועדת בבית מול
    רקראטיבו גם עם הרכב שני בחלקו.
    אני רק רוצה לסייג בקשר למה שאמר רקובה,לדעתי גווארדיולה יתן מנוחה גם מחר וגם ביום שלישי
    לשחקני המפתח כי העומס שמחכה לשחקנים אוטוטו ברצף משחקים חשוב הוא פשוט מטורף.

4. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

לואיס אנריקה ביקש מגוארדיולה לא לקחת לו אף שחקן נוער לקראת משחק גורלי של ברצלונה ב' השבוע , ולכן גוארדיולה נאלץ לקחת סגל מלא מלבד מיליטו ואבידאל.

20 השחקנים שזומנו למשחק :
    ואלדז,פינטו,ז'ורקרה
    אבלס,פויול,פיקה,סילביניו,מארקז
    צ'אבי,טורה,קייטה,אינייסטה,גודיונסן,בוסקטז
    הנרי,חלב,מסי,אטו ובוז'אן

מקווה מאוד לראות את בוז'אן מקבל דקות משחק והרבה.

5. M_T_A Member

יש סיבה לזה שפדרו לא בסגל? חבל מאוד, שחקן מעולה שהיה יכול לתת הצגה במשחק הזה ולשדרג בגדול את המעמד שלו בבארסה. ככל הנראה 2 מתוך השלישייה ההתקפית יקבלו מנוחה מחר, אני מהמר על אטו והנרי שיראו מהספסל את בויאן וגודיונסן פותחים בהרכב לצד מסי. יש מקום לתת גם לאינייסטה מנוחה אחרי המשחק הענק של המהנדס ביום רביעי. לא היה עלה אחד בדשא של הקאמפ נואו שהוא לא דרך עליו, רץ לכל מקום, קיבל כדורים, חילק מסירות גאוניות ומה לא.. חייבים לשמור עליו ולתת לבוסקטס לפתוח במשחק הזה.
    בהגנה בטח נראה את סילביניו בצד שמאל ופויול חוזר לעמדה הטבעית שלו.
    אחרי כל התחזיות האלה אני כבר ממש מחכה למחר ב21:00 לראות אם באמת הצלחתי להיכנס לראש של גוארדיולה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx
    בכל מקרה, כל דבר שיקרה במחזור הזה שהוא לא סטאטוס קוו בצמרת יעיף לי את הגבות למעלה. אני לא רואה מצב שאחת מהקבוצות תמעד בבית. המירוץ לאליפות השנה שונה לגמרי מזה שהיה לפני שנתיים, אז כל אחת מהקבוצות פשוט עשתה הכל כדי לאבד את האליפות. הפעם 2 הקבוצות ובעיקר בארסה נמצאות בעמדת עליונות אדירה על שאר הליגה והסטאטוס קוו יישמר כנראה עד הקלאסיקו הגורלי בברנבאו בתחילת מאי שיקבע האם האליפות חוזרת לברצלונה אחרי 3 שנים או שריאל מתקרבת אליה ומאיימת על האליפות באופן רציני.
    בסה"כ המשחקים הגדולים עוד לפנינו וזה סתם מחזור שלא יקרה בו שום דבר מעניין. האיום הכי גדול על בארסה הוא בהמשך החודש ובחודש הבא, אז יהיו לנו משחקים קשים בליגה(ולנסיה וריאל בחוץ, סביליה בבית) וחצי גמר ליגת האלופות כמובן, בזמן שריאל מרוכזת רק בליגה. אז בואו נקווה למחזור טוב ומהנה שיעביר לנו את הזמן כמו שצריך לקראת השבועות המכריעים של העונה הזאת. ויסקה בארסה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/multi.Xxx

6. xavi6 Member

לא רוצה לפתוח פה, אבל חלמתי שריאל מאבדת נקודות במשחק הזה.

7. REAL MADRID Member

התשובה נמצאת ס"כ הודעה אחת מעליך ואתה לא מוסגל לקרוא? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

8. M_T_A Member

פדרו קצת מבוגר(21) מכדי להיחשב שחקן נוער. הייתי בטוח שהוא כבר באופן מלא חלק מהסגל של הקבוצה הראשונה. אם הוא עדיין נחשב חלק מהסגל של בארסה ב' זה בהחלט מחדש לי..

9. REAL MADRID Member

http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/villarreal.Xxx ויאריאל - מאלגה http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/malaga.Xxx

שבת, 23:00, אל מדריגל.

הרבה עצב מילא את המדריגל ביום שלישי. הקבוצה אירחה את ארסנל למשחק הראשון ברבע גמר ליגת והתיקו 1-1 אמנם לא סגר סופית את סיכוייה את הצוללת הצהובה להעפיל לחצי הגמר אך כשההכרעה תלויה במשחק באמירויות, הסיכויים קטנו משמעותית. בכל מקרה, מנואל פלגריני יודע שאסור לשקוע ושהמקום הרביעי - המטרה של ויאריאל העונה - בסכנה. המאמן אף חזר והדגיש בקרב שחקניו שהליגה יותר חשובה מליגת האלופות ושהראש שלהם חייב להישאר במדריגל ולהתרכז במשחק החשוב נגד מאלגה ולא לנדוד ללונדון, עוד לא. בשבוע שעבר הצוללת הצהובה הובסה 3-0 אצל אלמריה ועקב הניצחון של ולנסיה הפער מהמקום החמישי קטן ל-2 נקודות בלבד, איבוד נקודות של הצוללת גם מחר והיא עשויה למצוא עצמה במקום החמישי בתום המחזור. הקבוצה עוד לא התאוששה מהפציעה של סאנטי קזורלה שגמר כאמור את העונה וחסרונו בלט מאוד במשחק נגד ארסנל, אכזבה גדולה נרשמה ממתיאס פרננדו שנכנס כמחליף ולא הצליח לסחוף את הקבוצה קדימה כמו שפלגריני קיווה, לרוע מזלו של פלגריני - אפילו אם ירצה להשתמש בשירותיו של מתיאס פררנדז במשחק מחר, הרי שהצ'ילאני פצוע וכלל לא נכלל בסגל הקבוצה למשחק. מרקוס סנה שחזר מפציעה, פתח בהרכב וכבש נגד ארסנל יחזור להרכב הקבוצה לאחר שלא שיחק בהפסד בשבוע שעבר. רוברט פירס וחאבי ונטה מורחקים ויעדרו בוודאות כמו גם קאני שפצוע ונשאר מחוץ לסגל. ברונו נכנס בסופו של דבר לסגל הקבוצה אך עתיד לפתוח את המשחק על הספסל.

http://estaticos01.marca.com/imagenes/2009/04/10/futbol/equipos/villarreal/1239363775_0.Xxx
    מנואל פלגריני. הליגה יותר חשובה לו מליגת האלופות.

הרכב משוער: דיאגו לופז, אנחל, גונזלו/פונטס, גודין קאפדווילה, אגורן, סנה, איבגזה, פאבלו, יורנטה ורוסי.

מאלגה מנגד יודעת שניצחון יקרב אותה למרחק של שתי נקודות בלבד מויאריאל מה שיקרה את הפתעת העונה עוד יותר אל המקום ממנו הולכים למוקדמות ליגת האלופות, כמו הקבוצה של אנטוניו טפייה מתעקשת שהמטרה שלה העונה היא לסיים במקומות המובילים לליגה האירופאית (המפעל המחליף את גביע אופ"א בעונה הבאה). לשם השגת מטרה הזו, הקבוצה נאבקת עם אתלטיקו מדריד ודפורטיבו לה קורוניה על המקום השישי כאשר לשלושתן יש 43 נקודות במאזן, גם ולנסיה שנמצאת בסה"כ 3 נקודות לפניי היא חלק מהמאבק. במקרה של שיוויון נקודות, כמו עכשיו, אתלטיקו מדריד תקדים את מאלגה כיוון שגברה עליה בשכלול המפגשים של הקבוצות העונה, גם ולנסיה גוברת על מאלגה במקרה של שיוויון נקודות. הכחולים אף הפסידו בסיבוב הראשון 2-0 בריאזור והם יודעים שעל מנת לסיים במקום השישי הם יהיו חייבים לפחות נקודת ליגה יותר מיריבותיה. בשבוע שעבר הפסידה הקבוצה 1-0 בבייתה לריאל מדריד במשחק נוראי של שתי הקבוצות ולמעשה הניצחון האחרון של מאלגה היה לפני כארבעה מחזורים כאשר ניצחה הקבוצה בקולוסיאום של חטאפה (אליסאו ובאהה כבשו לזכותה). לוקה שספק עשוי להיות החיסור היחיד של מאלגה לקראת המשחק כאשר ההרכב לא צפוי להיות שונה במיוחד מההרכב שהפסיד לריאל מדריד בשבוע שעבר.

http://estaticos01.marca.com/imagenes/2009/04/08/futbol/equipos/malaga/1239197490_0.Xxx
    אנטוניו טפייה. המטרה - מקומות 5-6.

הרכב משוער: גויטה, קווארדדו, גאמז, ווליגטון, קאייחה/נאצ'ו, אופניו, לולו, דודה, באהה, אליסאו/לוקה ואדריאן.

10. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברצלונה ב' או בשמה החדש העונה בארסה אתלטיק היא לא קבוצת נוער , היא פשוט קבוצת משנה של המועדון שמתחרה בליגה הספרדית בדיוק כמו אחותה הגדולה ברצלונה רק פשוט שבארסה אתלטיק נמצאת כרגע בליגה הרביעית בספרד והמקום הכי גבוה שהיא יכולה לטפס אליו הוא הליגה השנייה מכיוון שבספרד יש חוק שמונע מפגש של 2 קבוצות ממאותה מחלקה באותה ליגה.
    פשוט בברצלונה מקדמים את שחקני הנוער לקבוצת המשנה כדי לחמם אותם ולבשל אותם לקראת העלייה לקבוצה הבוגרת , אבל יש שם גם שחקנים בגיל 25-26 שנמצאים בקבוצה הזו.

11. xavi6 Member

כן, משום מה הם עדיין שם, הם לא קלטו שפשוט אין להם את זה? סתם בראסמי אני מבין אותם, אחלה תנאים הם מקבלים.

אני חוזר ואומר-חלמתי שריאל מאבדת נקודות במחזור הזה. הלוואי שיהיה לי דז'ה וו.

12. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבל על גיא אסולין, הבנתי שהוא אמור לשדרג את עצמו לסגל הבוגר בחודשים הקרובים, והאם זה לא היה משחק קלאסי לצורך כך? בליגת האלופות, גם אם גוארדיולה רוצה לעלות בלי אף שחקן של הסגל הראשי אני לא חושב שהוא יכול מכיוון שמותר לרשום בערך 25 שחקנים בעונה לליגת האלופות, ואם ילד כמו גיא אסולין נכלל ביניהם זו באמת גאווה גדולה.

13. REAL MADRID Member

אני לא רואה איך ברצלונה מאבדת נקודות. אם הקבוצה תמעד עד סיום העונה זה יהיה במשחקי החוץ או במשחקי הבית נגד קבוצות השישייה הראשונה בטבלה, משחק בית נגד רקראטיבו אמור להיות עסק קל מאוד לכל קבוצה, בוודאי לברצלונה. ברצלונה הביסה את באיירן מינכן ביום רביעי האחרון ולמעשה הבטיחה את עלייתה לחצי הגמר, אם היינו מסתכלים על הלו"ז לפני כשבוע - הייתי אומר שבמשחק הערב נגד רקרה גווארדיולה ייתן לכמה משחקניו הבכירים לנוח לקראת המשחק הקשה בגרמניה, אך כשהמשחק במינכן יהיה לפרוטוקול בלבד וגווארדיולה לא יכול להרשות איבוד נקודות בבית אז כנראה שמסי וחבריו יקבלו את המנוחה במינכן וישחקו הערב כמו גדולים. מעניין לראות אם סילביניו יפתח בהרכב או שגווארדיולה יעלה עם חוליית ההגנה שהתשעממה בשקט מול באיירן - אלבס, מארקז, פיקה ופויול. זה משחק קלאסי לתת לבוז'אן דקות משחק וכך יהיה, כמו כן גם בוסקטס יזכה לדקות משחק משמעותיות היום. אני לא אראה את המשחק הערב ומקווה לחזור הבייתה לקראת המשחק של ויאריאל ולגלות הפתעה.

לא קל להיות היום במקום פלגריני. הראש של השחקנים כולו במשחק בלונדון ועבור שחקנים שלא רגילים לשחק באירופה בקביעות אין ספק שליגת האלופות הרבה יותר מושכת אותם מהליגה. הבעייה של פלגריני היא שהוא לא יכול להרשות לעצמו יותר מידי רוטציות, העמדות היחידים שבו הוא יכול לגוון הוא עמדת הבלם לאחר שגונזלו חזר מפציעה והוסיף עומק לסגל, ועמדת החלוץ כאשר על הספסל מחכים ג'יזרמו פרנקו וניהאט (לא ברור לי למה הוא לא בהרכב נגד ארסנל, או לפחות כמחליף. הוא יותר טוב מיורנטה ובטח שמפרנקו). מאלגה היא לא יריבה קלה ולמרות שלא הצליחה לנצח אף משחק בסדרת הכרישים עד כה, אני לא אופתע אם תצליח להוציא תיקו מהמדריגל. השמועות העוסקות בהמשכתו או יותר נכון אי-המשכתו של אנטוניו טפייב בעונה הבאה לא תורמות לשקט של מאלגה והיא נראתה מאוד אנמית נגד ריאל מדריד בשבוע שעבר. לא ברור לי למה הקבוצה לא ניצלה משחק נוראי של ריאל וקישור אחורי רפוי על מנת ללחוץ על השער של קסיאס. מרקוס סנה חוזר לקישור של ויאריאל, סנה היה השחקן הטוב ביותר על המגרש ביום שלישי נגד ארסנל וההתקפה של מאלגה שלא נמצאת בתקופה טובה בהחלט תתקשה מולו. בכל מקרה, אני לא צופה משחק רבוי שערים ולפי דעתי ויאריאל תנצח בסופו של דבר ביתרון של שער אחד או שניים מקסימום.

14. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם נאבד נק' באיזה משחק כל שהוא זה יהיה אך ורק בגללנו ולא בגלל הקבוצה היריבה כמו שראינו השנה אף קבוצה ספרדית לא מסוגלת להתמודד איתנו רק זלזול גרם לצמצום הפער ואני מקווה מאוד שהוא יפסק, כי משחק ביתי מול רקרה החלשה הוא מתכון קלאסי לזלזול.

15. REAL MADRID Member

ובכל זאת, הסיכויים שברצלונה תאבד נקודות בברנבאו נגד ריאל מדריד גדול יותר מאשר שתאבדו נקודות נגד רקרה בקאמפ נואו.