מחזור 29 בליגה הלאומית: דרמה אדירה בתחתית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏27/4/07.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחזור ליגה נורא מרתק מחכה לנו בליגה הלאומית. אולי אפילו מחזור של הכרעות. גבירותיי ורבותיי, מחזור 29 בליגה הלאומית יוצא לדרך.

הפועל ירושלים תתארח אצל הפועל חיפה ותנסה לנצח אותה בכל מחיר, כדי להשאיר לעצמה סיכוי לסיים את המחזור מעל לקו האדום. הפועל חיפה, מצידה, תנסה לשמור על הסיכוי התיאורטי הקלוש להעפיל לליגת העל.
    אחי נצרת תארח את הפועל באר שבע ותנסה לברוח כמה שרק ניתן מהקו האדום. עבור הפועל באר שבע, המשחק הזה נורא זניח, אבל היא לא תבוא לפתוח את הרגליים.
    נצרת עילית, נועלת הטבלה, תארח את הפועל עכו למשחק שבו שתי הקבוצות תהיינה חייבות לנצח על מנת להמשיך במטורות שלהן. הראשונה רוצה להישאר בליגה, השנייה רוצה להשאיר בחיים את הסיכוי התיאורטי הקלוש שיש לה לעלות לליגת העל בסיום העונה.
    קריית שמונה תעשה את כל הדרך עד לאשקלון כדי לנסות ולהעפיל לראשונה בהסטוריה שלה לליגת העל. הפועל אשקלון, מבחינתה, כבר רגילה למצב שבו חוגגים מולה עלייה לליגת העל ולמרות זאת, היא תהיה חייבת לנצח כדי לשרוד עוד עונה בליגה הלאומית.
    בני לוד תארח את בני סכנין, שעבור האחרונה לא מסמל כלום. לעומת זאת, עבור בני לוד, זה יכול להיות המשחק שאולי יוציא אותה סופית ממאבקי הירידה.

לוח משחקי מחזור 29 בליגה הלאומית:

הפועל חיפה - הפועל ירושלים (שישי, 16:00)
    אחי נצרת - הפועל באר שבע (שישי, 16:00)
    נצרת עילית - הפועל עכו (שישי, 16:00)
    הפועל אשקלון - קריית שמונה (שבת, 14:45)
    בני לוד - בני סכנין (שבת, 15:00)
    עירוני רמת השרון - הפועל רעננה (שבת, 16:00)

אנשים בעלי לב חלש אינם רשאים לצפות במשחקים הללו. שיהיה לנו מחזור פורה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

2. הפועל אשקלון Member

יש פה כמה דברים לא נכונים שאמרתה
    כמו שאמרתה שאשקלון תהיה חייבת לנצח כדי להישאר בלאומית ושכחתה שיש אחרי המחזור הזה עוד 4 משחקים
    אז גם אם אשקלון תעשה תיקו או תפסיד יש עוד סיכוי גדול אפילו להישאר מעל הקו האדום לאחר המחזור
    או שאמרתה שאם בני לוד תנצח היא תיצא ממאבקי התחתית וגם זה לא יכול להיות
    וגם עכו תאמין לי שהעלייה כבר לא מעניינת אותה מזה משנה לה אם היא תשמור על סיכוי תיאורטי
    אם כבר מחזור קודם היא היתה נלחמת ואותו דבר הפועל חיפה שכבר יודעת שאין לה סיכוי לעלות
    לדעתי המאבק בתחתית יהיה עד למחזור האחרון
    לבני לוד ואשקלון יש היתרון שנשאר להם עוד 3 משחקי בית ו 2 חוץ ולקבוצות השניות רק 2 משחקים בבית
    ונראה לי ש 38 נקודות יספיקו כדי להישאר

3. Paolo Maldini שחקן ותיקים

דקת דומיה היום בפתיחת המשחק בין הפועל חיפה להפועל ירושלים לזכר האוהד גיורא ויינבלום ז"ל שנפטר ביום רביעי.
    בשורות חיפה צפוי לפתוח אלירן אלקיים שסופסל במשך זמן רב. שיתופו במשחק הוא רק מכיוון שהבלמים פריד טאהר ואלירן חודידה סוחבים איתם 4 צהובים ולא יוכלו לשחק ברבע הגמר אם יספגו היום כרטיס חמישי, כנ"ל לגבי מאיר בן מרגי.

4. spurs Member

תיקון טעות
    אם הם יחטפו צהוב חמישי הם לא יוכלו לשחק בחצי גמר(אם נגיע כמובן)

5. הפועל אשקלון בדם Member

למה בחצי גמר אחי ולא מולנו?

6. Chievo Member

כולם מחפשים עלייה נגד אשקלון, אבל לדעתי קרית שמונה לא תנצח ת'אשקלון שהיא קבוצה טובה בבית ודופקת את כל תוכניות החגיגה (שאלו אוהדי סכנין), בכל מקרה אני רוצה שסכנין תסיים במקום הראשון, לא למהר עם הכנסת שחקני הנוער למשחקים.

7. spurs Member

חוק ה5 צהובים נכנס לתוקף רק אחרי 10 ימים
    בגלל זה גקארטה ואיילי לא ישחקו מולכם

8. XabiAlonso Member

עם כל הסימפטיה לאחות הקטנה מירושלים, אני מקווה שננצח היום ונמשיך במומנטום ונשמור על הסיכוי הקלוש מאוד שלנו להעפיל לליגת העל!

9. הרצליה Member

אתה צוחק נכון?

10. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תדאג כתוב בעיתון שסכנין תשחק עם הרכב מלא ורק סאני לא ישחק בגלל פצעיה.

11. אלכס לויט Member

אח של שחקן ב"ש שלח ווינר בסכום של 10,000 על מכבי אחי נצרת בשילוב עם נצרת עילית.

12. Hapoel Ashkelon Member

מתרכזים בעיקר

אוהדי הפועל אשקלון לא מפסיקים לדבר על ההעפלה למשחק רבע גמר גביע המדינה נגד הפועל חיפה, אך הצוות המקצועי והשחקנים מצננים את ההתלהבות וחושבים רק על מפגש הליגה מול קרית-שמונה מחר (שבת). המאמן בן-שמעון: "עזוב אותי מהגביע, יש לי את קרית-שמונה על הראש"
    מאת: משה גרפי | צילום: מאיר שילון
    כשבמשרדי ההתאחדות לכדורגל ברמת-גן, נערכה הגרלת רבע-גמר גביע המדינה בכדורגל, מאמן הפועל אשקלון, מירו בן-שמעון עסק בקדחתנות רק במפגש שלו מחר (שבת) נגד הפועל קרית-שמונה. כשהפועל אשקלון הוגרלה עם הפועל חיפה, האוהדים הפסיקו לחשוב על מאבקי התחתית ומה שעניין אותם זה רק הסיכוי הטוב להעפיל לחצי הגמר.

"הייתי רוצה לקבל את הפועל רמת-גן או חיפה", אמר אוהד הקבוצה, רוז'ה חטב, שעות ספורות לפני ההגרלה. "אתה יודע מה, בעצם לא משנה איזו קבוצה נעלה בגורל. לגביע יש חוקים משלו. מרמורק למשל, היתה מאוד קרובה לעשות הפתעה גדולה. אשקלון במשחק טוב יכולה לנצח כל קבוצה. ההגעה למעמד הזה היא חלום של כל שחקן ואוהד. אני מאמין שאשקלון תגיע לחצי הגמר, אבל מה שלא יהיה, אשקלון כבר עשתה את העבודה שלה. בעזרת-ה' ננצח את חיפה. הכל בשליטה".

לעומת רוז'ה הנלהב, מאמן הפועל אשקלון, מירו בן-שמעון לא מתרגש מההעפלה של קבוצתו לשלב רבע גמר גביע המדינה ומהמפגש נגד הקבוצה היותר חלשה מעיר הכרמל. כששחקניו הגיעו לאימון הקבוצה ביום א' השבוע, הם מצאו את המאמן שלהם רציני יותר מתמיד. "אולי שמחתם וחגגתם את העלייה לרבע הגמר", הוא אמר להם, "אבל מעכשיו, אני רוצה שתשכחו הכל ותכניסו לראש שלכם רק את קרית-שמונה".

ובאמת, המסר של המאמן הנחוש, שנמצא בפוקוס מלא, חלחל בקרב השחקנים שלו. "אני מעדיף לדבר על המגרש ולא בתקשורת", אמר אייל שן, השחקן שמחזיק את מגרש השדה של הקבוצה בשבועות האחרונים יחד עם חברו מאור זוהר. "עכשיו זה לא שלב של סיכומים. אנחנו רוצים להגיע במוכנות מקסימאלית לקראת המשחק נגד קרית-שמונה בבית".

עירוני קרית-שמונה עושה את הדרך בבטחה לליגת העל, אך בעיר הצפון משתוקקים לעשות זאת באופן רשמי וסופי נגד אשקלון. המאמן רן בן-שמעון, שבסתר ליבו מאמין שהחניכים שלו עשו כבר את העבודה שלהם, ממש לא רוצה לגרור את 'הבטחת העלייה' למחזור נוסף. זו גם הסיבה, שעל אף היכולת הטובה שמציגים שחקני אשקלון בשבועות האחרונים צפוי להתפתח משחק קשה במיוחד.

כשדיברנו השבוע עם שחקני אשקלון על הניצחון המרשים על השקמה/רמת חן בחוץ, במסגרת שמינית גמר גביע המדינה, רובם דיברו על המשחק הזה כאירוע ששייך להיסטוריה. שחקני אשקלון מודעים לעובדה שניצחון במשחק נגד קרית-שמונה יעניק להם דחיפה רצינית במאבק ההישרדות בליגה. "תראה", אומר הבלם אביב חדד, "ברור שההרגשה אחרי הניצחון על השקמה היא טובה ומעודדת, אבל חשוב מאוד שתהיה לכך המשכיות בליגה. הבטחת ההישארות שלנו עונה נוספת עומדת מעל לכל מעמד שאנו עשויים להגיע אליו במסגרת גביע המדינה".

כוננות שיא

המאמן בן-שמעון אומר שהוא מבחינתו עושה את כל ההכנות הנדרשות. "אמנם לא ראיתי בתקופה האחרונה את קרית-שמונה בפעולה, אבל תאמין לי שאני מקבל את כל האינפורמציה הנדרשת. יהיה משחק קשה, אבל נבוא אליו מאוד ממוקדים".

מי דואג להעביר לך עדכונים?

"סמוך עליי, יש לי את האנשים שלי. מעבר לכך, יש גם מישהו מתוך הצוות המקצועי שעשה סקאוטינג על קרית-שמונה".

בהנהלת הקבוצה טוענים שלא פחות מ-500 אוהדים עשו את דרכם מאשקלון למשחק נגד השקמה ברמת-גן. במשך השבוע נרשמה התרגשות גדולה בעיר, לאחר ההעפלה לרבע גמר גביע המדינה והידיעה שאפשר לשכפל את ההיסטוריה נגד מלפני שנתיים.

האוהדים חשים שדווקא בעונה הנוכחית, שבה אשקלון לא הרשימה במיוחד בליגה ונאבקת על הישרדותה, תבוא הישועה ממפעל גביע המדינה. "עד עכשיו לא חשבתי בכלל על ההגרלה", אומר בן-שמעון. "ממש לא עסקתי בזה. כל מה שמעניין אותי זה לעבור את המשחק נגד קרית-שמונה".

אתה לא יכול להתעלם מהאוהדים הרבים שלא מפסיקים לדבר על משחק רבע הגמר נגד הפועל חיפה.

"אני מבטיח לך שכל האוהדים שלנו מודעים לסדרי העדיפויות של הקבוצה. ראשית, חשוב להבהיר שהצוות המקצועי מכין את הקבוצה ממשימה למשימה. אין שום טעם שאדבר על הגביע, כשבשבת יש לנו משחק ליגה חשוב. אנחנו לא מקלים ראש בגביע המדינה, אך אני אהיה מוכן לדבר על זה בהרחבה רק אחרי שנעבור את המשוכה הקרובה. לכולם ברור שהליגה היא הלחם שלנו וההשתתפות בגביע זו החמאה".

אין ספק שההשתתפות של הפועל אשקלון בשני המפעלים - ליגה וגביע המדינה, עשויה להוות עומס פיזי ומנטאלי על השחקנים בהמשך הדרך. הפועל נצרת-עלית, שנכון לערב המחזור ה-29 סוגרת את טבלת הליגה, שיחקה בחוסר חשק נגד אשדוד בשמינית הגמר והפסידה 1-0. עתה יהיה להם יותר כוחות להמשך המאבק שלהם. לעומת זאת, הפילוסופיה של מירו אומרת שצריך להשקיע ולתת את המקסימום בשני המסלולים מאחר וקיים קשר ישיר ביניהם. "אי אפשר לבוא למשחק גביע ולחפף ולאחר מכן להתייצב למשחק לחימה בליגה. זה פשוט לא עובד ככה. אל תחשוב, אני מודע לכך שעתיד להיווצר עומס על השחקנים, אבל בתור מאמן מוטלת עליי האחריות לגרום להם להתייצב לכל משחק בכושר המתאים. אני עולה לשחק עם ההרכב הכי טוב שלי, אין אצלי פשרות או קיצורי דרך".

באירופה ישנן לא מעט קבוצות שמשחקות עם הרכבים שונים בליגה או במפעל אחר.

"אתה חייב להבין שהקבוצה נמצאת באחת התקופות הטובות שלה, ובתור מאמן חשוב מאוד שאדע לשמור על המומנטום הזה".

נערך לאחרונה ב: ‏27/4/07
  13. BJ_LF Member

אצ'קלוני תגיד מי הספונסר שלכם ואם יש סיכוי ששנה הבאה אם תשארו ינסו לבנות סגל בשביל עליה?
    טוב תוצאות סיום:
    הפועל נצרת עילית-הפועל עכו 1-2 לנצרת:עמיר תורג'מן 79 ושחר סימנטוב 92.לעכו:אלקס לויט 68.
    הפועל חיפה-הפועל י-ם 1-2 לחיפה:יובל אבידור 82 ואלירן חודדה 91.ה לי-ם:כירסטי ברטו 72.
    אח"י נצרת-הפועל ב"ש 1-1 לאח"י:מהרן להלה 56.לב"ש:יחיאל צאגי 62.
    י-ם ממשיכה לדרדר אחרי שהניצחון היה בכיס שלה שבוע שעבר והשבוע ואלו ניצחנות שהיו כנרה משאירים אותה אבל היא בוחרת בדרך הקשה וכנראה תצתרך לנצח את כל המשחקים עד הסוף.
    שבת שלום!

נערך לאחרונה ב: ‏27/4/07
  14. Hapoel Ashkelon Member

פרוספר אזגי הוא הספונסר.
    אני מאמין בעזרת ה' ששנה הבאה יבנו לנו סגל לעלייה.

15. הרצליה Member

הפועל נצרת עילית 1-2 הפועל עכו
    הפועל חיפה 1-2 הפועל ירושלים
    מכבי אחי נצרת 1-1 הפועל באר שבע