מחזור 28: התגעגענו - הליגה הספרדית חוזרת. דרבי בסביליה, בארסה במאיורקה, ריאל נגד אייבר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏11/6/20.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - מחזור 28

מגיפת הקורונה השפיעה על העולם כולו, ובין היתר על הכדורגל. על הקבוצות, השחקנים ועלינו האוהדים. אמנם אנחנו תמיד נמשיך להתלונן, אבל כנראה שפחות - קצת פרופורציות. בין אם מדובר בעוד בעיטה מרושלת של ויניסיוס, פציעה של דמבלה או משחק קשה לצפייה מצד אתלטיקו מדריד. אחרי המתנה בת למעלה משלושה חודשים שהרגישה כמו נצח - הליגה הספרדית חוזרת בכל הכוח, כמה התגעגענו! אמנם כרגע אין קהל (בתקווה שהחל מיולי תהיה תפוצה של 30%), אבל בהחלט יש הרבה טירוף ותשוקה, משחקים סביב השעון בכל יום, וגם: הכוכבים חוזרים. 11 משחקים לכל קבוצה ב-39 ימים פלוס-מינוס - יצאנו לדרך!

הליגה הספרדית כמהה למועד ב' מוצלח יותר לאחר נגיף הקורונה, לאחר שחוותה את העונה המאכזבת ביותר מזה שנים. שלושת שחקני מאה מיליון היורו שהגיע הקיץ בקול תרועה רמה - אכזבו. אדן הזאר סבל מפציעות, ועכשיו הוא בריא (וגם כוכב בשם לואיס סוארס מוכן לפיניש של העונה), אנטואן גריזמן התקשה להשתלב בסגנון המשחק, וז'ואאו פליקס לא לקח על עצמו מספיק בעונת הבכורה מחוץ לחממה בפורטוגל. 11 מחזורים לסיום ושאלה אחת פתוחה: האם מאבק האליפות יהיה דרמטי ויוכרע במחזור הסיום כפי שקרה בשלוש משש העונות האחרונות? (2013/14, 2015/16, 2016/17).

שימו לב לחלוקת המשחקים: יריית הפתיחה הערב עם הדרבי הלוהט בין סביליה ובטיס ("דרבי היסטורי" כפי שכינה אותו ז'ולן לופטגי, והפעם פגע בול), שניים ביום שישי, ארבעה ביום שבת - כולל ברצלונה וליאו מסי, ושלושה ביום ראשון, אז תחזור לפעילות ריאל מדריד בלי הסנטיאגו ברנבאו אלא באצטדיון די סטפאנו שם מארחת קסטיליה.

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/06/10/15918163769268.Xxx

סביליה תארח כבר הערב את בטיס. על הנייר מדובר במקום שלישי נגד מקום 12, אחת חזק במאבק על הצ'מפיונס והשנייה בעונה בדרך לשום מקום, אך בטיס כבר הוכיחה את כוחה כשניצחה 1:2 את ריאל לפני הפגרה ויש לה חלק התקפי נהדר, מה גם שסביליה לא מבריקה העונה במשחקי הבית. עוד מאבק בין חסוס נאבאס וחואקין סאנצ'ס, "הילדים הנצחיים" יוצא לדרך. במשחק הראשון העונה ניצחה סביליה 1:2 בחוץ עם שער של לוק דה יונג. ביום שישי יחזרו לפעילות חטאפה ו-ולנסיה. הקבוצה של בורדלאס חמישית בטבלה, חולמת צ'מפיונס, עשתה עונה יפה באירופה, אך לא יהיה לה פשוט מול הקבוצה שבמקום השמיני. העטלפים שבמקום השביעי ירצו לנצח בדרבי הקטן. יש לוולנסיה ניצחון בודד בחמשת משחקי הליגה האחרונים.

ומה עם הגדולות? ברצלונה תתארח במאיורקה (מתחת לקו האדום אך הפתיעה העונה את ריאל מדריד בביתה) עם מסי, כמובן, שהאימונים האחרונים שלו סוקרו באריכות, בעוד לגבי סוארס המאמן מתלבט האם יפתח בהרכב או לא. מה שברור - הוא כשיר. האלופה תוכל לפתוח פער זמני של חמש נקודות מריאל שתארח את אייבר ביום ראשון במשחק הנעילה של המחזור, כשיש סימני שאלה לגבי הזאר. ריאל, כזכור, איבדה את הפסגה מהר מאוד ונראתה קטסטרופה נגד בטיס.

אתלטיקו מדריד השישית, שהנשיא שלה סיפק אמירות מרתקות מאוד אתמול, יוצאת למשחק חוץ סופר-קשה בסאן ממס נגד אתלטיק בילבאו. ריאל סוסיאדד הרביעית תארח את אוססונה ממרכז הטבלה. ויאריאל שגם רואה את עצמה בתמונה במאבק על אירופה, תרצה לגמול לסלטה ויגו על ה-1:3 מהסיבוב הקודם. הקבוצה מגליסיה, שמארחת, קרובה-קרובה לקו האדום כשההפרש עומד על נקודה בלבד.

נערך לאחרונה ב: ‏11/6/20
  2. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/06/11/15918317401012.Xxx

הדרבי של חואקין. סביליה היא הקבוצה אותה פגש הקשר הספרדי יותר מכל - 37 פעמים, בקבוצותיו השונות. הוא פגש אותה גם בליגה השנייה עם בטיס וגם בליגה האירופית. בסך הכל יש לו שמונה ניצחונות, 10 תוצאות תיקו ו-19 הפסדים. הוא כבש שני שערים. חואקין היה שותף למעשה ל-22 דרבים, 18 מהם בליגה הראשונה. עוד לגבי חואקין - הוא זקוק לשש הופעות כדי להשתוות לראול עם 550 הופעות ליגה, ואם יבקיע יהיה לכובש החמישי הכי מבוגר בליגה - יעקוף את פרנץ פושקאש.
    במארקה נכתב "זהו-זה, הליגה חוזרת!" ואילו ב-AS הלכו על כותרת קודרת יותר: "דרבי ללא צבעים". חואקין אגב על ההערכות לפי הספסל. בורחה איגלסיאס מול לוק דה יונג - צמד החלוצים המאכזבים יחסית. בטיס אמנם ניצחה את ריאל אך זה הניצחון היחיד שלה בשבעת המשחקים האחרונים, ובחוץ היא ניצחה רק פעם אחת העונה. סביליה עצמה סיימה ב-2:2 נגד אתלטיקו מדריד בחוץ לפני הפגרה.

3. AS R Member

אחלה משחק של סביליה בסך הכל, ולמרות זאת רואים שמאוד קשה לה לכבוש במשחק פתוח. היום הבקיעו מפנדל וקרן.
    קונדה וקרלוס הם אולי צמד הבלמים הכי טוב בליגה העונה. מעולים.
    אוקאמפוס ממשיך להאכיל אותי כובעים אחרי שאמרתי שאני לא מבין למה החתימו אותו בקיץ.
    בטיס ממשיכה בעונה חלשה למרות תקציב די גדול.

4. DRORIKO Member

כל הכבוד לו, מצא ליגה שיותר נוחה לו והשתלב בה נהדר. באיטליה הלך לו מאד קשה.

5. Raulito Madridista

לא הייתי מגדיר את בטיס עם תקציב ממש גדול, הם הרוויחו הרבה על פאו לופס וגם על ג'ובאני לו סלסו, בכספים האלה הגיעו נביל פקיר שמחירו ירד ובורחה איגליסאס (אכזבה גדולה) אבל אין ספק שזו עונה כושלת. היו לי ספקות האם קיקה סטיין הצליח שם או לא ב-2018/19 וזו עוד הייתה עונה סופר-עמוסה עם גביע ואירופה, והנה עונה חדשה והם לא נהנים מספיק מיכולת השיא של חואקין (כל חודש חשוב כשהילד הנצחי אוטוטו בן 40) וקיבוץ השחקנים הנפלאים בחלק ההתקפי, זה הרבה יותר מזה שהם לא מאוזנים. במחזור ה-16 בטיס השלימה רצף של שלושה ניצחונות רצופים ועדיין דורגה רק במקום ה-11. היא לא הצליחה לנצל את החולשה של ולנסיה לדוגמא ולרגע אחד אפילו לא הייתה במאבק על אירופה. העיקר בשנה שעברה הם ניצחו את ריאל, בארסה ואתלטיקו...

6. Raulito Madridista

מי שמעוניין - כתבה שלי בספורט1 על חידוש העונה בספרד, עלתה ביום חמישי.

ועכשיו מועד ב': אחרי הקורונה, בספרד רוצים סיום עונה סוער ומרגש
    רוב 2019/20 הייתה מאכזבת אך כעת ב-לה-ליגה בטוחים שהפגרה הכפויה עשתה טוב: הזאר חזר ומוכן להוביל, מסי וסוארס שוב יחד ואתלטיקו נישאת על גבי הניצחון באנפילד. תמונת מצב

בשלוש משש השנים האחרונות מאבק האליפות בספרד הוכרע במחזור האחרון. תרחיש דרמטי כזה יכול לחזור העונה, אך זה הדמיון היחיד לעבר. שנים שבלה-ליגה לא זוכרים עונה כזו. כוכבים שהגיעו במאות מיליוני יורו נפצעו ואכזבו והכדורגל חסר ברק. הספרדיות כבר לא נחשבות לחזקות באירופה. אין ספק שמתגעגעים לכריסטיאנו רונאלדו וניימאר. רגע השיא העונה בספרד כלל לא היה בליגה עצמה אלא כשאתלטיקו מדריד הדהימה 2:3 את ליברפול. מגיפת הקורונה השפיעה על כל העולם והכניסה את כולם לפרופורציות. בשלב מסוים, חידוש העונה הוטל בספק עצום. אמנם אנחנו (האוהדים) נמשיך להתלונן, זה הטבע שלנו –אבל פחות. בעיקר עם ציפייה גדולה למועד ב' – 11 מחזורי הסיום יהיו טובים ומרתקים יותר, גם ללא הקהל....

ראשי הפרקים שלי: ריאל מדריד איבדה את הזהות| ליאו מסי עצבני| ליאו מסי עצבני| סביליה לא מרגישה בבית| תודה שאתם כאן: חואקין-קאסורלה המרגשים וריאל סוסיאדד| תחזית לסיום העונה

7. Jefecito Member

התגעגענו! חבל על השעות המאוחרות של המשחקים (23:00) אבל איך אפשר לפספס משחקים כאלה

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

8. WHITERM Member

אחרי שצפיתי בדרבי של ולנסיה-לגאנס,רק אז הבנתי כמה התגעגעתי לכדורגל הספרדי,דרמת ענקית בסוף המשחק.
    לגאנס מחלצת תיקו בדקה ה96 מפנדל לאחר שהיא שיחקה ב10 שחקנים מהדקה ה73 והייתה בפיגור 1-0

9. Jefecito Member

אספניול מנצחת במשחק מאוד חשוב מבחינתה את אלבאס ומשאירה לעצמה סיכוי לנצל מירידה.

10. Raulito Madridista

לגבי השעות - פעם התלהבתי שהמשחקים היו נערכים מאוחר, כילד לפני הצבא או בזמן אחרי שהשתחררתי, עם הזמן מזדקנים מה שנקרא. אין ברירה בגלל החום האדיר בספרד, יהיה בסדר.

בלי ששמנו לב ויאריאל הגיעה עם רצף של שלושה הפסדים רצופים וחבל, אני זוכר אותה מרשימה נגד הגדולות ועושה במכנסיים נגד קבוצות פחות טובות ממנה. היום היא שכבה על השער של סלטה ויגו (הגיעה במומנטום מעולה ולא מתאים לה לסיים משחק בלי אף מצב לגול, יאגו אספס היה מסכן על כר הדשא כי חבריו היו חלשים) וברגע האחרון באה על שכרה. שחקנים כמו קרלוס באקה, צ'וקווזה ואחרים עלו מהספסל וזה מרשים| המשחק של אספניול? ממליץ לכולם לצפות בתקציר, האדום שספג השוער פאצ'קו הוא על גבול המכירה, לא פחות.

אני חושב שסטיין הולך לפתוח גם עם סוארס בחוד ההתקפה והשלישייה של בארסה תמשיך לכבוש שערים בקלות. אין את אפקט 'משחקי החוץ' שם בארסה מאוד זייפה העונה.

11. Jefecito Member

אחרי הרבה זמן...

ההרכב של בארסה למשחק:

טר שטגן
    סרג'י רוברטו פיקה אראוחו (!) אלבה
    דה יונג בוסקטס וידאל
    מסי גריזמן בריית'וייט

12. סמואל אטו Member

דקה 56 לואיס סוארס נכנס במקום גריזמן. כשבריית'ווייט עדיין על המגרש.

יש לי הרבה מה להגיד, אבל נראה לי שאין צורך להוסיף.

13. avicii Member

צוחקים הרבה על ההחתמה ההזויה הזו בינואר, אבל כל פעם שבריית'ווייט על המגרש הוא פעלתן ומנסה לבעוט לשער. גריזמן סיים היום משחק בלי לבעוט לשער ובתור חלוץ!

Jefecito אוהב/ת את זה.
  14. Jefecito Member

איזה כיף לראות שוב את הרעב של סוארס. לא לראות את מסי משחק במשך כל כך הרבה זמן זה פשע.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  15. Raulito Madridista

ריאל מדריד - אייבר
    אז כמעט שכחנו מה היה לפני הקורונה. שכרון החושים של ריאל מדריד מהקלאסיקו, אותו 0:2 מרגש אחרי יותר מדי זמן בברנבאו - החזיק מעמד שבוע בלבד וריאל, במשחק חלש מאוד, נכנעה 2:1 לבטיס ושוב ירדה למקום השני. הפער עומד על שתי נקודות, וגם ההיסטוריה די נגדנו. כעת, עם חזרת המשחקים, לא רק שעומד בפני ריאל מרתון של ממש – 11 גמרים (ב-2016 ריאל ניצחה בכל מחזורי הסיום, ואם נעשה זאת שוב נהיה שלמים עם עצמנו שנתנו הכל), פשוט אסור להיכשל – ריאל תצטרך להיות חזקה מנטאלית וגם לשחק כדורגל פשוט טוב יותר והתקפי יותר ויש לה את הכלים לכך עם הזאר ואסנסיו שחוזרים. בארבעת המחזורים הקרובים ריאל תשחק אחרי בארסה כך שנעלה לכר הדשא באצטדיון אלפרדו די סטפאנו – כי הברנבאו בשיפוצים – במרחק חמש נקודות ככל הנראה. "אני מעדיף לשחק עם קהל ומקווה שההחלטה תשתנה בהמשך. זה הבית שלנו", הבהיר זידאן. "אנחנו מסתגלים", והוסיף שאין תירוצים כשנשאל על לוח המשחקים. "אני אוהב את ההשוואה ליורו או מונדיאל, זה ממש ככה. ליגה טובה משפיעה על ליגת האלופות. ניתן הכל כדי לזכות באליפות ואז נתפנה לליגת האלופת".

האגדה של זידאן כמאמן החלה שם, באצטדיון די סטפאנו שמשמש את קסטיליה. לא מעט שחקנים אחרים שלנו שיחקו שם לא פעם כמו דני קרבחאל, נאצ'ו, קאסמירו ואחרים. וכמה סמלי שבמגרש הזה ירשום זידאן את משחקו ה-200 כמאמן. קצרה היריעה מלהכיל את הישגיו. עשרה תארים, שלוש זכיות בצ'מפיונס ובתקווה שהשנה תגיע אליפות שנייה. עד היום זידאן רשם 131 ניצחונות, 42 תוצאות תיקו ועשרה הפסדים, אם כי שימו לב. 16 הפסדים ב-149 המשחקים הראשונים לעומת עשרה ב-50 הבאים. בספרד הרחיבו לא מעט על שלל הישגיו. זידאן הוא שלישי במספר ההופעות ושני במספר התארים. והוא לא מסתפק בסופרקופה שהשיג העונה.

על ציוןן הדרך אמר זידאן: "זה נחמד, וזה יהיה המשחק הכי מוזר שלי ללא ספק. זה נדיר, וכאשר המשחק יתחיל נניסה לנצח אותו. אני לא מנסה להתגבר על אף אחד (דל בוסקה). יש לי את המזל להיות במועון הענק הזה. אני אוהב כדורגל ואוהב להיות עם השחקנים שלי. להיות איתם זו ברכה. אני מודה למועדון שהעניק לי את ההזדמנות לשחק כאן ב-2001. תמיד חבריי אמרו לי שאני הולך להישאר. אני מרגיש קצת ספרדי ואוהב את החיים כאן".

המאמן אמר שחודש הכנה זה מספיק, הוא מאמין בשחקנים שלו וכל מה שנשאר זה להוכיח. יתרון הביתיות המסוים מתפוגג לו עד תום העונה, אך בכל מקרה ריאל אמנם לא הפסידה בברנבאו אך כבר היו לה יותר מדי פנצ'רים. נגד קבוצות הצמרת זה עבד היטב, אבל נגד אלה שהחנו את האוטובוס הרבה פחות – 0:0ים מורטי עצבים עם בטיס ואתלטיק בילבאו וגם 2:2 נגד סלטה ויגו. גם משחק הבית הבא של ריאל יהיה משחק בית, נגד ולנסיה, והעובדה הזו תשפיע לא מעט על בחירת ההרכב של הצרפתי. נתחיל מהסוף: הזאר אמנם רוצה להוביל, לפי הדיווחים אף ביקש לפתוח ב-11, להוט להוכיח שהספידו אותו מוקדם מדי, הוא נראה נפלא באימונים – אך הוא יתחיל על הספסל. וכך גם אסנסיו כמובן. מהיכרות ארוכה עם המאמן הוא נוקט תמיד באמצעי זהירות. צפו במסיבות העיתונאים לעוד ציטוטים כמו "אנחנו זקוקים לכולם". כמובן שרב הנסתר על הגלוי.

נראה שההתלבטות של הצרפתי היא בין גארת' בייל ("הגאולה של בייל", נכתב ב-AS על רקע ההשערות ששוב יקבל צ'אנס ויאכזב – כאשר בכנף ימין אין אף אחד שמניח את הדעת) לאיסקו. 4:3:3 או 4:4:2. על בייל נכתב שהוא נהנה בעיקר ממה שעשה בעבר, וההערכה היא שרודריגו שלפני הפגרה לא שיחק – ימשיך לפתוח על הספסל. במארקה נכתב שזידאן דווקא חושב על 'משולש הקסמים' של איסקו-הזאר-בנזמה שעבד היטב נגד פ.ס.ז' לדוגמא. דני קרבחאל יחזק את צד ימין לאחר שנעדר נגד בטיס. גם לוקה יוביץ' ומריאנו הפצועים בחוץ וכך גם נאצ'ו. אסנסיו צפוי להיכלל בסגל לראשונה. זו קריאת השכמה לבנזמה שכבש רק שני שערי ליגה ב-2020. בעונת האליפות ב-2012 הוא רשם פיניש מעולה וגם אשתקד, זה הזמן לעשות ריפיט. המשחק הקודם נגד אייבר היה אחד המשחקים היותר טובים שלנו העונה, 0:4 קל ושואו של הזאר גם בלי לכבוש. בנזמה הבקיע צמד, ראמוס כבש בפנדל ופדה הוסיף שער בכורה בקבוצה.

https://as02.epimg.net/futbol/imagenes/2020/06/12/primera/1591993771_537600_1591993843_noticia_normal_recorte1.Xxx

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס (C), רפאל ואראן, מרסלו| קאסמירו, טוני קרוס, פדה ואלוורדה, איסקו| גארת' בייל (אדן הזאר) וקארים בנזמה

אייבר חווה את העונה הקשה ביותר שלה בליגה מאז עונת הבכורה ב-2014-15, אז סיימה במקום ה-18 וניצלה בנס בירידה (אלצ'ה סבלה מבעיות כלכליות ועל כן נשלחה לסגונדה). הקבוצה של לואיס מנדיליבאר (עונה חמישית על הקווים, הרצף הכי ארוך בספרד חוץ מצ'ולו כרגע) מדורגת במקום ה-16 קרובה-קרובה לקו האדום. לפגרה היא יצאה בכושר גרוע מאוד עם ארבעה הפסדים בחמישה משחקים, האחרון שבהם היה די צפוי – הפסד 2:1 ביתי נגד ריאל סוסיאדד. צ'ארלס, מלך שערי קבוצה עם שמונה כיבושים, צימק בפנדל רגע לפני הסיום אך לא יותר.

הצרות הגדולות יותר של אייבר היו במהלך המשחק נגד מאיורקה כאשר הפסידו ליריבה ישירה לתחתית (גם כן 2:1, הבלם פדרו ביגאס צימק) שבוע קודם לכן והפער ביניהן עומד על נקודה בלבד.רצף משחקי הבית נגמר וכעת מבט על המאזן בחוץ בהחלט לא נותן סיבות לאופטימיות עבורה – ניצחון אחד בלבד ב-13 משחקים. אייבר ניצחה פעם אחת בלבד בשבעת המשחקים האחרונים, כאשר הביסה 0:3 את לבאנטה. בקבוצה כרגע מתמודדים עם בעייה נוספת שכן חוזהו של פביאן אוריאנה מסתיים בסוף החודש ומדובר בשחקן שפשוט אי אפשר לוותר עליו, כאשר הרשית שבע פעמים. "הייתי מאוד רוצה שיישאר", אמר מאמנו. "אבל לא אפעיל עליו לחץ. חשוב שירגיש בנוח ואהוב בקבוצה. העיקר להציל את העונה הזו, העתיד עדיין לא חשוב".

בקבוצה קיבלו בשורות טובות מכיוונו של סרג'י אנריך שהעונה איכזב בגדול. הוא התאושש מפציעת שריר ויהיה כשיר למשחק ובקבוצה מצפים מהשחקן עם השכר הגבוה בסגל – להרבה יותר. במארקה דווח כי הוא נראה שלם ברמה הפיזית. עם שער בודד ב-15 החודשים האחרונים – חובת ההוכחה עליו. עוד שחקן שצריך לתת יותר הוא פדרו לאון הוותיק שלא בישל העונה אפילו לא שער אחד, והפעם אין את התירוץ של הפציעות. "יש לנו 11 גמרים ונתמודד עם כל הלב בכל משחק", אמר. "אנחנו בכושר אבל כמובן שהקצב שלנו עם הכדור לא הכי טוב, משחקי האימון לא מספיקים". על כך שהמשחק לא ייערך בברנבאו – "זה יהיה קשה בכל מקרה. אנחנו יודעים שריאל יריבה קשה אך לא חוששים".

מנדיליבאר הפתיע כשבראיון לקראת המשחק אמר שהוא נגד קיום ההתמודדות באצטדיון די סטפאנו: "אני חושב שזה אסור, אם קבוצה מתחייבת למגרש בתחילת העונה - לא נכון להחליפו". על המשחק עצמו: "חשבתי שיהיה קשה מאוד לחדש את הליגה וקצת פחדתי. ההחלטה נכונה? כדורגל בלי קהל הוא לא כדורגל. אמנם עברנו משלושה חילופים לחמישה אבל יש חוזים של שחקנים עד ה-30 ביוני ואני לא יודע מה נעשה". ברמה המקצועית, אייבר צפויה לשחק במערך התקפי יחסית אלא אם כן מנדיליבאר יחליט אחרת ברגע האחרון. איבן ראמיס הבלם ייעדר בשל פציעה וכך גם הקשר גונסאלו אקסלנטה, שבחוץ בשל צהובים.

אייבר – הרכב משוער: מרקו דמיטרוביץ'| פאולו אוליביירה, פדרוביגאס, קוטה| פדרו לאון, פאפה דיופ, סבסטיאן כריסטופורו, פביאן אורייאנה| צ'ארלס וסרג'י אנריך

היסטוריה ומפגשי עבר:
    על המשחק בסיבוב הקודם כבר דיברנו, והיסטוריית המשחקים בין ריאל ואייבר קצרה-קצרה. 13 משחקים בלבד בכל המסגרות, החל מיריית הפתיחה בגביע המלך ב-2003-04 (איקר מנע מבוכה בחוץ, ורונאלדו ופיגו סידרו 0:2 בברנבאו). עשרה ניצחונות, שתי תוצאות תיקו והפסד, זה המאזן, ואם נתייחס לליגה בלבד אז תשעה ניצחונות, תיקו והפסד. אותו הפסד בודד היה באייבר, חרפה של ממש כשריאל ספגה שלישייה עם סנטיאגו סולארי על הקווים במחזור ה-13 אשתקד.

בברנבאו היריבה הקטנה הצליחה לחלץ נקודה דווקא ב-2016-17 – פראן ריקו העלה את האורחת ליתרון מוקדם, בייל השווה די מהר בנגיחה אחרי בישול של כריסטיאנו (17), אך לא מעבר. אין דבר, הנקמה הגיעה בסיבוב השני עם 1:4 קליל, משחק שנסגר בחצי שעה – געגועים למחליפים חאמס (שער אחד) ומוראטה (צמד). גם אסנסיו הבקיע. וברשותכם נתרכז במשחקים במקדש: 1:2 לא מרגש בגלל במשחק חסר חשיבות במחזור ה-31 אשתקד – בנזמה כבש צמד וניפח את מאזנו השערים ובעצם ביצע מהפך.

ב-2017-18 זה נגמר ב-0:3 במשחק לא מרשים, אך השער השלישי של מרסלו אחרי מהלך קבוצתי מושלם בצד שמאל – היה שווה הכל. במשחק הראשון ביניהן בליגה בברנבאו ניצחה ריאל 0:3 עם אנצ'לוטי ב-2014-15 – כריסטיאנו, צ'יצ'ריטו וחסה, ובחוץ אפילו השיגה ניצחון גבוה יותר (0:4). בשיאו של מאבק האליפות ב-2015-16 ושרשרת הניצחונות הרצופים, ניצחה ריאל 0:4. חאמס פתח את החגיגה בדקה החמישית, כריסטיאנו הפעם היה על תקן השף עם בישולים ללוקאס וחסה, וגם כבש חד בעצמו. היו ימים שריאל סגרה משחקים עוד לפני המחצית....