מחזור 23: פפ מזלזל ומאבד נק'; ריאל מצמצמת ל10 נק'

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏13/2/09.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - מחזור 23

http://www.liga.co.il/leaguespic/1043424336league.Xxx

הסלקסיון המשיכה לנצח בלי יותר מידי מאמץ, וגם קאפלו לא יכל מולה. אבל עד למשחק הבא של הנבחרת נותרו עוד למעלה מחמישה שבועות, כך שבינתיים הליגה הספרדית בלבד תצטרך להעניק לנו השראה. לאחר שבוע הנבחרות שעבר חלק יחסית ללא פציעות, מקוות הקבוצות לתוצאות טובות. זהות האלופה ידועה כבר ממזמן(ברצלונה לא מפשלת בעשרת משחקי הליגה האחרונים), אך מהמחזורים האחרונים נראה שגם המקום השני מתחיל להיות סגור לאט לאט. ריאל מדריד שהשיגה שבעה נצחונות רצופים, כבר פתחה פער של 9 נקודות מסביליה השלישית בטבלה, שהיא, בדומה לוולנסיה, אתלטיקו וויאריאל - מתקשות לשמור על יציבות.

מוליכת הטבלה היא זו שתפתח את המחזור מבין הקבוצות הגדולות, והיא תוכל לפתוח פער עצום של 15 נקודות מהשנייה ריאל מדריד, אם תנצח בחוץ את בטיס, שמגיעה למשחק במצב-רוח מצויין אחרי ניצחון בדרבי על סביליה, ושבירת הנאחס שנקרה הסאנצ'ז פיחואן, בעיקר בזכותו של ריקארדו אוליביירה. ברצלונה תחסר את פויול הפצוע אבל פיקה ומארקז חוזרים לאחר השעיות. במקביל תתארח אוססונה, שניצחה את וולנסיה וטיפסה מעל הקו האדום, בריאזור של דפור שפוזלת לעבר גביע אופ"א. וולנסיה שמאבדת גובה בזמן האחרון ובאמתחתה חמישה הפסדי חוץ רצופים(!), תארח בביתה(עם חואקין שחוזר לסגל) את הפתעת העונה, מאלגה השביעית בטבלה, שהפכה פיגור של שני שערים באלמרייה, לניצחון נהדר 3-2.

שאר הקבוצות שמתחרות בינתיים על שני המקומות הנוספים לליגת האלופות, יישחקו ביום ראשון. ויאריאל של פלגריני, שניצחה בשבוע שעבר את נומנסיה תודות לצמד של רוסי, תתארח אצל סנטאנדר שהשתפרה מאוד אבל הפסידה בברנבאו. שעתיים אחר-כך, סביליה תגיע למונז'ואיק של אספניול המדורגת לפני אחרונה בטבלה(תיקו 1-1 עם חטאפה בחוץ במחזור הקודם)לאחר שלושה הפסדי ליגה רצופים, האחרון מתסכל במיוחד - בדרבי מול בטיס. אתלטיקו מדריד שפתחה את העידן של ראסינו ברגל ימין עם ניצחון נהדר וקליל ברקראטיבו(3-0), תרצה לשמח את הקהל הביתי כאשר תארח את חטאפה, ולשירותיה יחזרו סימאו ומקסי רודריגז. ריאל מדריד תשחק בשעה לא רגילה מבחינתה - 18:00, והיא תצא לביקור בגיחון, שבשבוע שעבר הפסידה בקאמפ-נואו ללא מאבק כמובן, אך שבוע לפניכן גברה על סביליה. אולי במשחק הזה ראול יישבור שיא. שימו לב גם למשחק התחתית בין נומנסיה ומאיורקה, שתי הקבוצות במקומות האחרונים בליגה בהתאמה.

http://www.sevillafc.es/archivos/img_temp0809/img_partidos/sevbet10.Xxx
    קאנוטה מאוכזב בסיום הדרבי. סביליה כבר עם שלושה הפסדים רצופים. מה הלאה?

משחקי המחזור:

יום שבת -
    בטיס - ברצלונה(21:00, שידור ישיר בספורט5);
    דפורטיבו לה קורוניה - אוססונה(21:00);
    וולנסיה - מאלגה(23:00);

יום ראשון -
    ספורטינג גיחון - ריאל מדריד(18:00, שידור ישיר בספורט5);
    ראסינג סנטאנדר - ויאריאל(18:00);
    אתלטיק בילבאו - רקראטיבו הואלבה(18:00);
    אלמרייה - ויאדוליד(18:00);
    נומנסיה - מאיורקה(18:00);
    אספניול - סביליה(20:00);
    אתלטיקו מדריד - חטאפה(22:00);

2. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקפיטן יקבל מנוחה במשחק מול בטיס בגלל פציעתו הקלה שנובעת מעומס על פי הצוות הרפואי

http://www.sport.es/vivo/recursos/fotos/foto_343/foto_343244_CAS.Xxx

גוארדיולה לוקח איתו לאנלוסיה 19 שחקנים כאשר ינפה אחד מהם סמוך לשעת המשחק.

פינטו , ואלדז
    סילביניו,מארקז,פיקה,קאסרס,אלבס,אבידאל
    טורה,צ'אבי,אינייסטה,בוסקטז,קייטה,גודיונסן
    הנרי,מסי,אטו,בוז'אן,חלב

3. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/iconos/escudos/betis.Xxx בטיס - ברצלונה http://estaticos02.marca.com/iconos/escudos/barcelona.Xxx

יום שבת, 21:00, הרואיז דה לופרה, שידור ישיר בספורט5

תחושה העליונות על היריבה העירונית סביליה, זה דבר שלא זוכרים בבטיס כבר כמה שנים טובות. בטיס לא רק ניצחה בדרבי אחרי שלא עשתה זאת ארבע שנים, אלא גם שברה את הנאחס שלה בפיחואן וחילצה משם שלוש נקודות לאחר 12 שנה. חגיגות הניצחון נמשכו עמוק לתוך הלילה ואין ספק שהאוהדים באקסטזה. אין ספק שמי שהיה האחראי המרכזי לניצחון היה הרכש החדש ישן, ריקארדו אוליביירה, שכבש את השער השני והזכיר את הימים הנהדרים שלו בבטיס מלפני חמש שנים. האם גם חואקין מתכוון לחזור בתום העונה ובכך ליצור בטיס דומה לזו של עונת 05\2004?; אין ספק שהפירסומים בתקשורת הספרדית, על כך שהנשיא לופרה מעוניין להחזיר את חואקין הביתה, גם העלו את המצב-רוח. ובכל-זאת, בטיס עדיין לא מספיק רחוקה מהקו האדום(חמש נקודות בלבד), והעונה הנוכחית לא מוגדרת כהצלחה גדולה. ולמרות הביטחון הרב שקיבלו שחקני בטיס מהניצחון בפיחואן, מעבר לגודל היריבה, הקבוצה מגיעה למשחק עם הגנה לא אידיאלית, כאשר המגן הימני נלסון והקשר האחורי ארזו, ייעדרו בגלל צהובים. מונזון עשוי לשחק כמגן ימני ולגבי עמדת הקשר האחורי ישנה עדיין התלבטות כשהמוביל הוא ריברה. הבעיות לא נגמרות כאן, שכן הקפטן חואניטו שפרש מאימון נבחרת ספרד עקב פציעה, יהיה בספק כד לרגע האחרון(למרות שזומן לסגל)כמו גם המגן השמאלי ווגה(אם כי בבטיס מאמינים שחואניטו יהיה כשיר ולצ'אפארו יש כבר תוכנית בקשר לזה). הארבעה לא התאמנו באימון יום חמישי, ובמקום הקפטן תורגל בהרכב אלכס אורטיז, למקרה חירום. המאמן פאקו צ'אפארו יודע שמדובר במשימה מאוד קשה. הוא אמר לקראת המשחק:"צריך למנוע מהם להבקיע בדקות הראשונות. ראיתי הרבה קבוצות כדורגל טובות, אבל לא זכורה לי קבוצה ברמה שלהם". מנגד הוסיף צ'אפארו:"אבל כל קבוצה מפסידה, אף אחת לא מנצחת לנצח, ויש לנו הזדמנות בעזרת הקהל המעולה שלנו".

http://estaticos.marca.com/deporte/futbol/primera-division/2008-2009/fotos_directo/jornada22/sev_bet/12.Xxx
    השולטים בסביליה. בטיס חוגגת בפיחואן אחרי 12 שנה

בטיס - הרכב משוער: ריקארדו; ווגה חואניטו(אלכס אורטיז), מלי, מונזון; אאורליו, ריברה, אמנה, מארק גונזאלס; סרחיו גארסיה ואוליביירה

שחקני ברצלונה בוודאי זוכרים את הפעם האחרונה בה ביקרו ברואיז דה לופרה. אשתקד הקבוצה של רייקארד הובילה 2-0 אבל הפסידה בסופו של דבר 3-2, ללא ספק אחד המשחקים שפגע קשות בסיכוי של ברצלונה לאליפות. אבל עכשיו מדובר במשהו אחר לחלוטין. הקבוצה של גוארדיולה נמצאת בסימן עשר. היכולת היא עשר ללא ספק. ולא מדובר רק על עשרת הנצחונות הרצופים בליגה, אלא גם על עשרה נצחונות חוץ רצופים - למעשה מאז המחזור הראשון, אז הפסידה ברצלונה בנומנסיה, הקבוצה של גוארדיולה לא מאבדת שום נקודה בחוץ. מדובר במספרים שמתאימין לריאל מדריד הגדולה של די-סטפאנו ופושקאש, אז בסוף שנות ה-50 ותחילת שנות ה-60. גם לעבר השיא הזה בארסה לוטשת עיניים. אז כמובן שברצלונה מגיעה למשחק במצב-רוח מצויין, עם אפשרות לפתוח פער אסטרונומי של 15 נקודות על ריאל מדריד(לפחות זמנית), במקרה של ניצחון. בניגוד לשנים האחרונות, פגרת הנבחרות לא עשתה לבארסה שום נזק, 'וירוס פיפ"א המקולל' לא הגיע. להיפך: צ'אבי ליהטט במדי נבחרת ספרד בייחד עם אינייסטה וגם פיקה ערך הופעת בכורה, מסי כבש גם עבור ארגנטינה, אטו עשה זאת פעמיים עבור קמרון, אפילו גודיונסן הבקיע, הנרי הציג דקות טובות ואבידאל היה בסדר. הקפטן פויול הוא החיסרון הבולט בברצלונה. הקפטן ששיחק במשחק הליגה האחרון נגד גיחון, בשל מצוקת בלמים למרות שלא היה כשיר, נפצע והוחלף וגוארדיולה לא ייסכן אותו. מנגד, פיקה ומארקז חוזרים להרכב לאחר שהיו מושעים בשבוע שעבר בגלל כרטיסים אדומים מהמשחק נגד סנטאנדר בחוץ. קייטה החלים מהפציעה ויוכל לשחק, אך נראה שייפתח על הספסל. צ'אבי עורך את ההופעה ה-452 שלו במדי ברצלונה ומשווה את שיאו של ראשק, והופך לשחקן השני בעל מספר ההופעות הרב ביותר במדי ברצלונה. סמואל אטו, שבשבוע שעבר כבש צמד נהדר, זוכר טוב מאוד את המשחק בסיבוב הראשון נגד בטיס בקאמפ-נואו, כאשר הגיע ל100 שערים במדי ברצלונה. ליאו מסי חזר עייף מאוד מהמשחק של נבחרת ארגנטינה, אבל הוא צפוי לשחק לראשונה נגד בטיס ברואיז דה לופרה. את ארבעת המפגשים הקודמים הוא החמיץ בגלל פציעות(פעמיים) ומנוחה או החלטה מקצועית. גוארדיולה כהרגלו מזהיר את השחקנים לקראת המשחק:"בטיס קבוצה טובה והיא תעלה מאוד נחושה, כולם רוצים שנאבד כבר נקודות, אבל אנחנו ממשיכים בשלנו".

http://www.sport.es/vivo/recursos/fotos/foto_343/foto_343244_CAS.Xxx
    פויול במהלך האימון. גוארדיולה לא לוקח סיכונים ומשאיר אותו בחוץ.

ברצלונה - הרכב משוער וואלדז; אלבס, פיקה, מארקז, אבידאל; טורה, צ'אבי, אינייסטה; מסי, הנרי ואטו

בסיבוב הקודם -

במסגרת המחזור הרביעי אירחה ברצלונה את בטיס בקאמפ-נואו, כאשר היא מגיעה לאחר הניצחון הראשון שלה העונה שהושג מחזור לפניכן בצורה משכנעת - 6-1 על ספורטינג גיחון בחוץ. בטיס הגיעה אחרי תיקו מאופס משעמם בדרבי מול סביליה. ברצלונה כבר הובילה ביתרון כפול משני שערים יפים מאוד של סמואל אטו תוך 6 דקות(17 ו23) אבל הפכה את הניצחון לקשה, לאחר שבטיס השוותה במחצית השנייה בעזרת חוסה מארי בדקה ה-67. לפניו כבש מונזון(59). איידור גודיונסן שנכנס כמחליף, התברר כקלף מנצח לאחר שהבקיע עשר דקות לסיום.

במפגשים בין השתיים ברואיז דה לופרה יש לברצלונה יתרון קל - 18 נצחונות אל מול 16 של בטיס ו11 משחקים הסתיימו בתיקו.

נערך לאחרונה ב: ‏15/2/09
  4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראול אולי ישבור שיא, מי שיעשה זאת בודאות הוא איקר קאסיאס, עם השוער בעל מספר ההופעות הרב ביותר במדי ריאל מדריד בכל הזמנים. ובלי עין הרע חצי קריירה לפניו.

5. Pipe Member

כדי ששחקן ישבור שיאי הופעות/הישגים וזה תקף לא רק לכדורגל - בד"כ השחקן צריך לעשות שני דברים: לשחק בהרכב מגיל צעיר (ולפרוש בגיל מבוגר) ולשמור על מצב פיזי טוב לאורך זמן. קאסיאס עד כה הוא הדוגמא לשחקן שכזה. בקצב הזה הוא ישבור עוד המון שיאים של שוערות בעיני.

ומוזר לי מדוע פפ לוקח את ההרכב החזק שלו למשחק הזה. מישהוו צריך להגיד לו שהפער הוא 12 נק', וזה עוד אחרי שריאל מנצחת 7 משחקים ברצף. הוא מתגרה במזל שלו עם מסי. הוא צריך לנצל את הטיולים שהוא מקבל בליגה ואת החולשה של הקבוצות האחרות בצמרת כדי לתת לו מנוחה.

6. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

בטיס היא ממש לא טיול !!!!

יש שם קבוצה מעולה שצריכה להתברג במקומות 6-8.

ועוד בבית שלה זה ממש אבל ממש לא טיול...

7. Pipe Member

גם בלי מסי בארסה יכולה לנצח אותם וגם אם לא, הוא יכול להרשות לעצמו לא לנצח את המשחק. יש לו דברים יותר חשובים בחודש הקרוב מכדי להטריד את הכוכב השביר שלו (שכמדומני החמיץ רק שני משחקים בליגה עד כה) במפעל שכבר נמצא בכיס שלו. ריאל כבר ניצחה 7 משחקים ברצף ובקושי סופגת שערים והפער עדין נשאר 12 נק'. הקבוצה הזו גדולה על הליגה והיא צריכה להתחיל לנצל את זה ע"י מנוחה לכוכבים שלה.

8. xavi6 Member

שון, כפרה, זה פפ. הוא לא מתגרה במזל, המזל מתגרה בו. הוא אמר "אם נשמור על מסי יותר מידי, הוא יפצע." והוא בינתיים פוגע בול. הגיע הזמן לזרוק את הילד למים, אחרת הוא בחיים לא יוכל לסחוב קבוצה ותמיד יהיה כינור שני בגלל פציעות וכדומה. הילד נזרק למים, ובינתיים הוא שובר שיאים בכל מקצה ובכל סגנון שחייה.

9. Pipe Member

זה מזכיר לי את בניטז בעונה שעברה - הוא כל כך פחד שטורס יפצע שהוא פתח איתו על הספסל במשך כמה משחקים. במשחק הראשון שלו בהרכב הוא נפצע במחצית הראשונה.

שורה תחתונה - זה יותר מזל ומקריות. מסי שיחק באמצע השבוע משחק מלא בצרפת. לא יקרה כלום אם הוא ישב ביציע ויחזור בשבוע הבא וישחק מחצית לקראת ליון.

10. xavi6 Member

כן יקרה, אנחנו נפסיד\נוציא תיקו וריאל תצמצם את הפער. הוא ישב הרבה בספסל בזמן האחרון ועלה רק בדקות האחרונות כשהיינו צריכים. לפי מה שאני ראיתי, הוא לא ממש אהב להיות על הספסל ולנסות להלהיב את כולם, הוא לא ישב, הוא פשוט עמד בשורה האחרונה ודפק מכות לכיסאות. הוא רוצה את זה יותר מפפ.

אסור, פשוט אסור להוריד את הרגל מהדוושה. החלום שלי זה לחגוג בברנבאו, את ההשפלה של שנה שעברה לא שכחתי אפילו לא בטיפטיפה.

נערך לאחרונה ב: ‏14/2/09
  11. REAL MADRID Member

אני מסכים עם שון. ירדן, לפי מה שכתבת עכשיו אתה חושב שללא מסי אתם לא יכולים לנצח. זאת חשיבה מאוד בעייתית, אני מבין שלמסי יש מוטיבציה גבוהה לשחק (וזה מצוין) אך כמו כל שחקן כדורגל, גם הוא צריך ללמוד לשבת על הספסל כשצריך. הפער מריאל מדריד כה גבוה ובמשחקים האחרונים אנחנו רואים את התלות של ברצלונה במסי, דווקא במשחקים נגד הקבוצות הקטנות גווארדיולה צריך לתת למסי לשבת על הספסל ולבחון איך הקבוצה מסתדרת בלעדיו.

מסי שיפר את הפיזיות שלו בצורה ניכרת אך הסיכוי שלו להיפצע עקב נתוניו הפיזיים וצורת המשחק שלו עדיין גבוהה מאוד - לקראת ליגת האלופות, זה סיכון שברצלונה לא יכולה לקחת על עצמה. גווארדיולה מתגרה במזל.

12. Pipe Member

ככה זה עם שחקנים גדולים. גם רונאלדו לא נותן לפרגי לתת לו מנוחה ורצה לשחק אפילו בגביע הליגה. אבל בשורה התחתונה - צריך לשים גבול איפושהוא ולדעת לבחור את המטרות שלך. שחקנים גדולים חייבים לנוח מתישהוא כדי לא להשחק לקראת החודשים הקריטיים של העונה.
    פער של 12 נק' הוא כרית ביטחון גדולה מספיק בכדי לקחת סיכונים כאלו, ורוב היריבות בספרד הם חלשות מספיק גם כדי שבארסה נטולת מסי תזמבר אותם.

ירדן, זה שאתה תימני עם גנים של אתיופי ומסוגל לרוץ בלי סוף, לא אומר שכולם כאלו!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/2/09
  13. xavi6 Member

כל הפציעות של מסי נבעו מדבר אחד-מעצמו. כל הפציעות שלו היו לא בגלל השחקנים היריבים, אלא בגלל שהוא התאמץ יותר מידי ומעבר ליכולתו במהלך מסוים וקרע את השריר, הוא יכול לשחק 90 משחקים וזה לא יקרה לו, והוא יכול לשחק משחק אחד וזה יקרה לו. גם פפ יודע את זה וגם מסי יודע את זה.

וכן, אנחנו תלויים במסי. נקודה, סוף סיפור. אני אוהד ברסה ואני יודע-אנחנו תלויים במסי. לא צ'אבי, לא אטו, לא איניסטה, לא פויול, לא הנרי, אף שחקן בקבוצה לא מסוגל לסחוב את הקבוצה בהיעדרו של מסי, נקודה. אטו של השנה למרות המספרים, איבד לגמרי מהיכולת האישית, ואם בעבר כשרונלדיניו ודקו לא היו היינו נותנים לבטיס 3 עם אטו ומקסי לופז, זה לא משהו שאפשר לעשות היום עם הנרי ואטו, כי שניהם לא מסוגלים לסחוב קבוצה, ספק אם הם מסוגלים ביחד לסחוב אותנו ועוד מול בטיס. בלי מסי בקושי ניצחנו את בילבאו בחוץ במשחק קטסטרופה, בלי מסי היינו בפיגור כמעט כל משחק, ועד שהוא נכנס-לא ממש איימנו על השער. בלי מסי אנחנו לא אותה קבוצה, נקודה.

ושוב-מסי נח מספיק. מול מיורקה הוא נכנס דקה 60 ולא ממש רץ, מול סנטאנדר גם נכנס דקה 60. הוא מקבל את המנוחה שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏14/2/09
  14. Raulito Madridista

בהתחלה הייתה לי תחושה שבטיס תיהיה מסוגלת לעצור את ברצלונה, מן מחשבה של תיקו אחרי הרבה מאוד זמן שברצלונה לא איבדה נקודות(עשרה נצחונות רצופים למעשה), אבל כשהתעדכנתי בכל הקשור לבטיס, אז שאין מצב. בטיס לא תוכל לחלץ נקודות מברצלונה עם הגנה כזו בעייתית. חואניטו בוודאי יישחק אבל אי-אפשר לדעת באיזה כושר הוא יעלה למשחק, אותו דבר לגבי ווגה, ותוסיפו לזה את נלסון שייעדר בוודאות וגם ארזו בקישור האחורי. אני מאמין בעיקר בריקארדו אוליביירה ואני מקווה שהוא יעשה בעיות להגנה של ברצלונה. מדובר בחלוץ מצויין ללא ספק. גם סרחיו גארסיה בתקופה טובה ומארק גונזאלס מסוכן גם הוא, השחקן המבריק ביותר בקישור. אני מקווה שבטיס תגרד שער מהיר איכשהו וכך המשחק יהפוך להרבה יותר מעניין, אבל אני לא באמת מאמין.
    אני חושב שברצלונה מסוגלת לנצח משחקים חשובים וקשים גם ללא מסי, ובאמת שלא ייקרה כלום אם מחר בארסה תעשה תיקו, גם פער של 10 נקודות, וזה בהנחה שריאל תנצח בגיחון - פער עצום. מסי הופך את ברצלונה לקבוצה שקרובה לשלמות או משהו בסגנון, אבל גם בלעדיו יש לה מה להציע. אטו בדרך לשבור שיא גולים במדי ברצלונה בעונה ויש לו כל-כך הרבה גולים בהם הוא סיבב את הבלם בקלות, והנרי פעלתן ומסוכן באגף שמאל ודיברתי רק על ההתקפה. לבארסה יש הרבה סבלנות וחוכמה גם באמצע. ואולי אם חלב היה משחק אז הוא היה מציג יכולת טובה.

קצת משחקים אחרים:

אתלטיקו מדריד רוצה כמובן ניצחון ביתי ראשון עם המאמן ראסינו על הקווים, ולדעתי היא גם תעשה זאת נגד חטאפה, גם אם דייגו פורלהאן לא יישחק בסופו של דבר. לא בטוח שיהיה לאתלטיקו קל כמו בשבוע שעבר, אבל את הנקודות היא תשיג. מקסי וסימאו חוזרים לסגל לאחר פציעות ומעניין אם שניהם ייפתחו בהרכב, במידה ופורלהאן יהיה כשיר(אני יוצא מנקודת הנחה שבמידה ולא, אז סינמה פונגול שהיה מצויין כקשר ימני במשחק האחרון ובישל אחרי שתי דקות, יוסט לעמדת החלוץ).

וולנסיה צריכה לנצח בבית את מאלגה, עם כל הפרגון לעולה החדשה על העונה הטובה שלה. אבל מאלגה מסוכנת וההגנה הלא טובה של וולנסיה, עלולה להפיל אותה. ראיתי את המהפך של מאלגה מול אלמרייה, וללא ספק הקבוצה הוכיחה אופי. מעבר לסאלבה באייסטה המסוכן, גם לוקה הבקיע שער נהדר אחרי שהשתלט על כדור מגבוה ובעט כדור שטוח נהדר ליד הקורה. וולנסיה חייבת להפסיד לאבד נקודות יקרות במשחקים לא קשים על הנייר. במאסטייה בדרך-כלל וולנסיה נראית טוב ואני מקווה שהחלק הקדמי המוכשר יעשה את שלו. ויאה בכושר טוב.

הגיע הזמן שבויאריאל יתעוררו עוד שחקנים, כי ג'וזפה רוסי לא יכול לבד. מצפה לצוללת משחק לא פשוט אצל סנטאנדר, שעם מוניטיס שחוזר לאחר השעייה בגין צהובים, צפוייה להיות הרבה יותר מסוכנת. מוניטיס יודע להזין את זיגיץ בהרמות חדות ממצבים נייחים וגם תוך כדי משחק, ונגד ריאל זה דבר שהיה חסר לראסינג.

שימו לב למשחק התחתית בין מאיורקה לנומנסיה, שתי סוגרות הטבלה. מאיורקה של מאנזאנו קבוצה יותר מוכשרת והיא חייבת לנצח. במשחק התחתית הקודם הסופר-חשוב עבורה, נגד אוססונה בבית, היא הפסידה, ותוצאה כזאת לא תתקבל ביום ראשון. אדוריז הוא האיש של מאיורקה עד עכשיו. אני רוצה לראות מחוראדו המשכיות, עוד משחקים כמו נגד וולנסיה, והגיע הזמן שגם אראנגו יתעורר. קשה לי להסביר למה, אבל יש לי מן הרגשה כזאת שקשה להסביר לגבי נומנסיה, כאילו היא קבוצה עם אופי.

על המשחק של ריאל מדריד - מחר.

15. REAL MADRID Member

הדברים של פאקו צ'פארו לא ברורים לי. ברור שצריך למנוע מברצלונה לכבוש בפתיחה, אבל האם זה המפתח למשחק כולו? להפך. כבר ראינו שברצלונה של העונה מסוגלת לכבוש רביעייה ב-15 דקות בכל שלב המשחק. אני דווקא מחזיק בדעה שאם בטיס תגרור את ברצלונה בשיוויון או אף תוביל עליה לזמן ממושך - זה רק יפגע בקבוצה כאשר בדקות הסיום ברצלונה תפעיל לחץ על מנת להפוך את התוצאה. במידה וברצלונה עולה ליתרון מוקדם (הכוונה ל1-0 לא ל4-0), השאננות אצל ברצלונה עשויה להגיע ואם בטיס תגיע לדקה ה-75 בפיגור 1-0 כאשר ברצלונה כבר ביצעה 2-3 חילופים, יש לה לטעמי סיכויים טובים יותר להשוות ולהוציא נקודות מאשר האופציה ההפוכה (שבטיס תגיע לדקה ה-75 ביתרון 1-0).