מחזור 20: מדריד נצבעת (שוב) בלבן , רק 1-0 לברסה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏18/1/08.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - מחזור 20'

http://img234.imageshack.us/img234/8168/logobe2.Xxx

לאחר משחקי הגביע באמצע השבוע שקיבלו סיקור לא קטן מהתקשורת, חוזרת הליגה למרכז.
    הסיבוב השני נפתח עם מחזור משחקים מרתק מאוד ולא פחות מארבעה שידורים ישירים!
    הדרבי הגדול בין אתלטיקו לריאל מדריד יעמוד במרכז העניינים מן הסתם. אתלטיקו העונה מציגה כדורגל טוב מאוד לפרקים וגם שם לא זוכרים מתי הקבוצה הייתה במקום גבוה כל-כך כמו המקום השלישי, לאחרונה. ריאל מדריד מגיעה לאחר הדחה מוקדמת מהגביע על ידי מאיורקה ולמרות הריצה המטורפת בליגה היא נראית אחת שאפשר לעצור. הרבה מאוד נעדרים בצד הלבן.
    לפניכן,ויאריאל שהצליחה לחזור למסלול הנצחונות בליגה ועברה שלב בגביע, תארח את וולנסיה של קומאן, שחייבת להתעורר ואם לא היא היא עלולה אף להתקרב לקו האדום. מאז נובמבר העטלפים ללא ניצחון ובמשחק הראשון העונה הם ספגו מהלומה קשה מויאריאל והובסו 3-0.
    ביום ראשון, שעתיים לאחר הדרבי, תארח ברצלונה את סנטאנדר בקאמפ-נואו, בתקווה לצמק את הפער מריאל מדריד. ברצלונה תחסר את טורה ואטו שבאליפות אפריקה, מנגד מסי אמור להיות כשיר למשחק. פינטו, שוערה החדש של ברצלונה, אמור להיות בסגל.
    סביליה תתארח בחטאפה של לאודרופ שהפסידה לבטיס אך לעומת זאת עברה שלב בגביע. החלק ההתקפי של סביליה אמור להיות יותר מעובה מאשר בפעם הקודמת – פביאנו חוזר מהשעייה ואולי גם קרז'אקוב וקומה יחזרו מפציעות.
    אספניול תתארח בויאדוליד, לה הפסידה בתחילת העונה במונז'ואיק. הקבוצה של וואלוורדה נכשלה ללא דלה-פנייה והפסידה במחזור האחרון לאחר תקופה נהדרת. ויאדוליד מציגה כדורגל טוב ולא מפחדת מהגדולות, בכלל לא.
    כמעט חצי ליגה מועמדת לירידה. המרחק בין התשיעית ויאדוליד לאוססונה שבמקום ה-18 הוא 4 נקודות בלבד.
    מאיורקה שרחוקה רק 2 נקודות מהקו האדום תקבל את היריבה הנוחה ביותר, לבאנטה שכבר ירדה ליגה. סראגוסה שפיטרה את מאמנה ויקטור פרננדז והודחה מהגביע, תארח את מורסיה. אוססונה - בילבאו ובטיס-רקראטיבו יהיו קרבות התחתית המרכזיים.

http://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/aguero_251107_ES.Xxxhttp://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/vannistelrooy130108_ES.Xxx

הלו"ז המלא:

יום שבת-
    חטאפה – סביליה(21:00, שידור ישיר בספורט5+);
    ויאריאל – וולנסיה(23:00, שידור ישיר ב5+ Live);

יום ראשון –
    ויאדוליד – אספניול(18:00);
    אלמרייה – דפורטיבו לה קורוניה(18:00);
    בטיס – רקראטיבו הואלבה(18:00);
    סראגוסה – מורסיה(18:00);
    לבאנטה – מאיורקה(18:00);
    אוססונה – אתלטיק בילבאו(18:00);
    אתלטיקו מדריד – ריאל מדריד(20:00, שידור ישיר בספורט 5+);
    ברצלונה – ראסינג סנטאנדר(22:00, שידור ישיר בספורט5);

שיהיה מחזור פורה ודיון מהנה, פריוואים בהמשך... :aaa21:

נערך לאחרונה ב: ‏18/1/08
  2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי יעדר בריאל? פפה וסלגאדו הבנתי לא כשירים, ודיארה באליפות אפריקה. זהו לא?

3. Raulito Madridista

הלוואי ורשימת הפצועים\לא משחקים הייתה כזו קצרה, גל.
    כריסטוף מצלדר, גבריאל היינצה ואריאן רובן פצועים גם הם. סביולה נפצע במשחק נגד מאיורקה בברנבאו ביום חמישי וייעדר כחודש! עוד שחקנים פחות חשובים שייעדרו - חאבייר בלבואה שנפצע במשחק שמינית הגמר הראשון של ריאל בגביע המלך, ורוברטו סולדאדו שלא שותף באותו משחק בגלל פציעה.
    זה משאיר אותנו עם שני בלמים כשירים בלבד מתוך ארבעה\חמישה(היינצה יכול לשחק גם כבלם). ראמוס יוסט לעמדת הבלם ונישאר עם שני אגפים נכים - טורס ומרסלו.
    * כשירותו או אי כשירותו של פפה למשחק תוכרע מחר, כך שהבלם לא ב-100% מחוץ לסגל.

נערך לאחרונה ב: ‏19/1/08
  4. RubberSoul Member

לרשותו של רייקארד יהיו מסי,אולגר(כמעט חודשיים של פציעה) וגם השוער פינטו.
    אוייר יחזור לבארסה ב'.

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אווה, אם כך, יש לריאל בעיה קשה מאוד בהגנה-
    מי יפתח לצד קנבארו? ואם זה יהיה ראמוס, מי יוסט לעמדת המגן הימני?
    לגבי הקישור, האם גאגו יחליף את דיארה או שנראה ניסיון למקם את גוטי במשבצת הזו? דווקא בקישור, יחד עם שניידר ובפטיסטה, האופציות מגוונות למדי. החיסרון של סביולה פחות יורגש מכיוון ששוסטר גם ככה הירבה להוציא אותו מהסגל למשחקי ליגה בתקופה האחרונה.

נערך לאחרונה ב: ‏19/1/08
  6. Sergio Ramos Member

יש לריאל מכת פציעות לא קלה, ובעיקר, בהגנה שלה. מצלדר פצוע כבר זמן רב, וחסר לנו בהיררכיה וזה פוגע באלטרנטיבה הקבוצתית בכל הנוגע להגנה. היינצה גם כן מתגלה כפצוע די כרוני, ועצם פציעתו שולחת את מרסלו העלוב והמאכזב הישרות להרכב מה שיגרום לנו, האוהדים, להתקפות לב כמה וכמה פעמיים שהאמת, התרגלנו אליהם.
    במצב בוא ראמוס מוסט לעמדת הבלם, מיגל טורס נכנס לעמדת המגן הימיני- מה שאומר, שבמצב כזה, צד ימין שלנו הולך להיות פושר ביותר. מכוון שלא רק שאין במערך הנ"ל של שוסטר איזון אגפים, ואגף ימין ריק, עכשיו חיסרונו של ראמוס כאחד שעושה עבודה כמעט כפולה בצד ימין, יורגש רבות, בעיקר שמיגל הוא מגן די מוגבל התקפית.

גאגו צפוי במלוא האחוזים לשחק במקום דיארה. אין לריאל בעצם קשר אחורי מחליף טוב יותר מאשר גאגו. אין לו את הקשיחות והנוכחות של דיארה,ואין ספק שיחסר לנו דיארה למרות שהוא די בינוני, אבל נקווה שהארגנטינאי יתפוס יום טוב, וישחק כמו שאנו מכירים אותו .
    קישור של באפטיסיה, גאגו וסניידר, הוא פחות יצירתי אבל יש לו את יתרון הכוח במרכז השדה, במיוחד עם טנק כמו באפטיסטה. אילולא גוטי יפתח אני מאמין שהוא יוסיף גיוון ויותר חוכמה למשחק להתקפה. אבל קשה לי להאמין ששוסטר יפקיד לגאגו בלבד את הקישור האחורי, במיוחד במיוחד מול ההתקפה החודרנית והקטלנית של אתלטיקו.
    שוסטר לדעתי ישמור את גוטי כנשק מהספסל ויבחר לפתוח עם באפטיסטה.

שוסטר לא ממש מעריך את סביולה, אבל עדיין, תמיד צריך אלטרנטיבות ראויות מהספסל לעת צרה(פציעה של אחד החלוצים לדוגמא. נקווה שלא יקרה.). הסגל שלנו מאוד דל למשחק, וזה מדאיג, במיוחד נגד אתלטיקו הקשה. רובן, סביולה, באלבואה וסולדאדו פצועים, ונקווה מאוד מאוד שלא נזדקק להם .

לא מאמין שבין לילה נראה שיפור ביכולת, אבל כמו תמיד, לדרבי יש חוקים משלו ומי יודע אולי נציג את אותו כדורגל יפה שהצגנו נגד מאיורקה. אבל דווקא אז, קרה האבסורד- כשאנו משחקים יפה-מפסידים..כשמשחקים חרא-מנצחים ביעילות. מחר, במיוחד עקב מכת הפציעות, אני בונה רבות על סניידר ועל רוביניו שיובילו את משחק ההתקפה. לא מצפה יותר מידי מבאפטיסטה כי אין לו את היכולת, חוץ מכוח ובעיטות מרחוק, אין לו אף חוכמת משחק. למי שמצפה למשחק קבוצתי מרהיב, זה לטעמי לא הולך להיות, במיוחד עם שתי קשרים כמו גאגו ובאפטיסטה שתרומתם להתקפה מבחינה יצירתית בכלל לא משמעותית. לכן, סניידר ורוביניו הם שתי האנשים שעליהם אני בונה, ומקווה שיגיעו מפוקסים וטובים לשמקח הזה. על שתי אלו נסתמך הרבה במשחק ביום ראשון.
    וגם לגוטי, גם עם לא יפתח, הוא ה'אס' שלנו מהספסל ומשחק תפקיד חשוב מחר.

7. REAL MADRID Member

אני כ"כ מקווה לראות את פפה כשיר למשחק ופותח אפילו בחצי כושר בכלם לצידו קנאברו - מצב כזה יאפשר לנו להשאיר את ראמוס כמגן ימני ואת מיגל טורס להעביר לעמדת המגן השמאלי, כלומר לשחק בלי מרסלו. נכון שמרסלו עשוי להיפגע אבל הוא חייב להבין שאת המקום בהרכב צריך להרוויח ולהתמיד ביכולת טובה, במשחקים האחרונים הוא נראה כאחד שבא לעשות שכונה וזה בא לידי ביטוי בבעיטות הסתמיות שלו לשער, המסירות הלא מדויקות שלו והנסיון לעבור שחקנים סתם.

בקישור האחורי הייתי מעדיף לראות כמובן את דיארה במקומו של גאגו אבל דווקא הוא פחות מדאיג אותי. גאגו היה מצויין במשחק הגביע נגד מאיורקה והראה שהמשחק הרע נגד לבאנטה הגיע מכך שהוא בסה"כ רצה לשמור על עצמו ולא לקבל את הצהוב החמישי שהיה מנוע ממנו לשחק נגד אתלטיקו. במשחק נגד אתלטיקו הוא לא צריך להיזהר יותר מידי ולא לעסוק בחשבונאות, אם הוא ישחק את אותו משחק שהוא שיחק בגביע נגד מאיורקה אנחנו יכולים להיות מרוצים - רק נקווה שגאגו לא התהלב יותר מידי מהאווירה החמה וירוץ לשופט על כל שטות.

למרות היכולת הרעה של באפטיסטה בתקופה האחרונה אני מאמין שהוא צריך לפתוח בהרכב. במשחקי החוץ אנחנו רואים את הפיזיות שלו באה לידי ביטוי. סניידר שאם נוציא את המחצית הזוועתית נגד מאיורקה נמצא בתקופה טובה מאוד הוא שחקן של משחקים חשובים והוא חייב לפתוח בהרכב של שוסטר, את גוטי יש לשמור בינתיים על הספסל ולהחזיר אותו להרכב אך ורק במשחק בית - להחזיר את גוטי להרכב בליגה בקלדרון יכול להיות סיוט. נחזור רגע לבאפטיסטה, הוא יהיה חייב להיות פעיל הגנתית לפחות כמו במשחק נגד ברצלונה ואפילו יותר מכך - גאגו לא יכול להחזיק לבד את הקישור ובאפטיסטה יהיה חייב לעזור לו. גם במתפרצות לבאפטיסטה יהיה חלק מרכזי כיוון שהוא צפוי להיות האיש שייתן את הפס לרוביניו, רוד או ראול.

בהתקפה אני לא מודאג. אנחנו צריכים לגרום לכך שראול יכנס למשחק מהר ואנחנו מסודרים - במידה ובתום המחצית הראשונה שוסטר רואה שראול ישנוני הוא לא צריך לחשוב פעמיים, ישר להכניס את היגוואין למשחק. היגוואין, דרתנה וגוטי צריכים להיות האסים מהספסל - אלא אם כן תגיע עוד פציעה מעצבנת.

8. Sergio Ramos Member

צודק ארז שהזכיר את היגואין שכחתי אותו. גם הוא לדעתי אס לא פחות חשוב מגוטי בספסל. הוא אומנם לוקה בחסר בכמה דברים, אבל עדיין, אחרי המשחק מול מאיורקה, הוא מוכיח לכולנו שהוא עדיין כאן והינו נכס. הוא לא יפתח זה ברור, אבל הוא אחת האלטרנטיבות החשובות ביותר במשחק מהספסל. בכלל, עקב מכת הפציעות והספסל הדל, שחקני הספסל הנותרים מאוד חשובים לנו, ביניהם- גוטי והיגואין משמשים כאסים חשובים ביותר !

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/1/08
  9. ראול Member

כמה מילים על ההרכב שלנו לקראת אתלטי:

אני תמיד אעדיף לראות את ראמוס בצוותא עם קאנא ומיגל טורס מימין, רק כי אני נותן אמון בילד. הוא הוכיח את עצמו מספיק פעמים. המצב האידיאלי מבחינתי (שכמובן ולא ייקרה) הוא אותו טורס בצד שמאל במקום האידיוט התורן - מרסלו.

ארתור, ישמרני האל מידידי, עם אוייבי אסתד בעצמי.

10. Sergio Ramos Member

הלוואי ואתה צודק, ומי יתן וטורס ישחק בצד שמאל. לראות את מרסלו מתמודד עם הקיצוניים של אתלטיקו, זה כמו חלום רע.
    בכל מקרה, אני מאוד מקווה שפפה יהיה קשר ושוסטר יריכיב אותו בצוותא לצידו של קאנברו. סרחיו כבלם הוא עולמי, אבל התרומה שלו כמגן, הרבה יותר חשובה לנו, בעיקר בהתחשב בכך שבצד ימין של המגרש, אין קיצוני טבעי שיתרום להתקפה. סניידר על הנייר מוצב שם, אך מדקת הפתיחה, הוא נוטה לאמצע, כי זוהי עמדתו.

11. Sergio Ramos Member

ויאריאל - ולנסיה

http://img265.imageshack.us/img265/1579/villarreal1hq1.Xxx - http://img259.imageshack.us/img259/3897/valencia1ht6.Xxx

שבת, 23:00, אל מדריגל, שידור בספורט-5 לייב.

ויאריאל-
    פתיחת עונה חלומית יותר מזו של הצוללת, לא יכל לבקש מנואל פלגריני. חצי עונה כבר חלפה לה, ולמרות הכושר הירוד של הצהובים, חצי העונה הזאת תסתכם כמוצלחת, והייתי אומר מאוד. איפושהו במחזורים האחרונים, ויאריאל מאבד מהמוניטין שלה ודי מאבדת את הצמרת של הרביעייה הראשונה. אספניול ואתלטיקו מדריד, נמצאות מעליה אך הפער צמוד. אבל, היכולות לחא. ויאריאל מפגינה יכולת די דלילה בתקופה האחרונה, ואילולא לא תשפר אותה, היא עלולה להמשיך לצנוח ולאבד מהמוניטין היקר שלה. בדיוק לפני 20 מחזורים, במחזור הראשון של פתיחת הלה ליגה, ויאריאל התחילה בסערה החיובית שלה, ופתחה לולנסיה את הסערה השלילית שלה. 3-0 מדהים במסטאייה הקפיץ את המוראל של הקבוצה לשמיים, ומאז היא לא הפסיקה להפתיע. היום, היא תארח בביתה את הקבוצה שאותה פירקה. "אנו מודעים למצב בוא ולנסיה נמצא, אך עדיין, אסור לנו להיות שאננים, מתישהו ולנסיה תתאושש, המטרה שלנו, שזה לא יהיה על חשבוננו, והמטרה השניה, האי לחזור למסלול הנכון" אלו דבריו של פלגריני.
    בעניין הסל, אין הרבה שינוים, מלבד אחד: ברונו הקשר המרכזי שצוות בתחילת העונה לצד סנה, חוזר לאחר פציעה ארוכה, וצפוי לפתוח.

ולנסיה-
    מהעבר השני, המתארחת ולנסיה, מחפשת נקמה. בעצם, עם להסתכל על נקמות, ולנסיה אחרי חצי העונה העגומה שלה, תצטרך לנקום בחצי ליגה. עוד משחק עומד על הדרך, ושוב ולנסיה וקומאן שנראה שהביא רק רעות לקבוצה, יצטרכו לנסות להתאושש על חשבון הצוללת. העטלפים כבר תקופה ארוכה מאוד לא ניצחו, ליגת האלופות אבדה, אפילו גביע האופ"א וקומאן וחברים ומעכשיו, איך שאמר קומאן-"כל משחק, הוא מלחמת עולם". הפעם זאת ויאריאל, היריבה שהרשיתה 3 פעמים במסטאייה והשאיר את העטליפם לבכות כל הלילה על פתיחת עונה צורמת, שעם מישהו היה אומר לי שככה תראה ולנסיה,אחרי חצי עונה , הייתי מגחך ונותן לו בעיטה בתחת. אז קומאן הגיע למועדון, ונראה שלא הביא שינוי ממש. יש אוהדים שאפילו מתגעגעים לקיקה פלורס. קומאן הגיע ובמהרה מאוד כבר החל את המפכה- במלים וברגים בקבוצה כמו אלבלדה עפו מהקבוצה, קומאן משנה את המערך ל4-3-3 מה שעוד יותר מרתיח את הקהל. וגם, רכשים הגיעו מצד קומאן- אבר באנגה ההבטחה הארגנטינאית הגיע לרענן את מרכז המגרש, ועוד רכש, האו מאדורו ההולנדי הצעיר. קומאן מחליט לבנות ולנסיה חדשה לגמרי, האם יהיו לכך תוצאות חיוביות?
    ה4-3-3 בוא קומאן דוגל, צפוי גם היום להיות המערך של העטלפים: סילבה יפתח מאחורי החלוצים, ובנגה ישתף פעולה עם ראובן בארחה מאחורי סילבה. חואקין יפתח כחלוץ צד באגף הימיני וויסנטה צפוי לפתוח בצד ימין. וויאה שלא שיחק במחזור שעבר, חוזר לחוד.

הרכבים:

ויאריאל: ויירה; קאפדווילה, קוגאן, גודין, אנג'ל; פירס, ברונו, מרכוס סנה, קאני; רוסי, ניהאט.

ולנסיה: הילדנברנד; מיגל, הלגרה, מארצ'נה, מוראטי; באנגה, בארחה, סילבה; חואקין, וויאה, ויסנטה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/1/08
  12. REAL MADRID Member

חשוב לציין שויאריאל תקבל לראשונה מאז הקיץ את גונזלו רודריגז שהחלים סוף סוף מהפציעה הממושכת שלו ויפתח על הספסל. אך גם פצועים לא חסרים לקבוצה של פלאגריני. פונטאס, תומאסון, פראנקו ומתיאס פרננדז פצועים יחסרו לו. לפחות קאפדווילה חזר מפציעתו הקלה..

-----------------

13. Mehmet Member

חטאפה-סביליה:
    מפגש מעניין וטראומטי כאחד. בסיבוב הראשון זה היה המשחק שבו אנטוניו פוארטה נפל אל מותו, ועכשיו יש שחזור של המפגש הזה.
    סביליה נראתה רע מאוד נגד בילבאו כשהיתה ללא התקפה נורמלית. היום לואיס פביאנו אמור לשחק, וצריך להיות הרבה יותר אפקטיבי מצ'באנטון. קאנוטה נמצא בכלל בגאנה, ובלעדיו זו לא אותה קבוצה.

ויאריאל-ולנסיה:
    משחק מסקרן ביותר, בין שתי קבוצות שאחת קצת לא פוגעת לאחרונה אחרי פתיחת עונה מרשימה במיוחד, והשניה לא פוגעת בכלל כבר כמה חודשים. הזדמנות לשתי הקבוצות לצאת מהמשבר.

אתלטיקו מדריד-ריאל מדריד:
    משחק שבו הכל אפשרי. שתי הקבוצות אולי הכי טובות בספרד היום בקרב ראש בראש. יהיה חם בויסנטה קלדרון.

ברצלונה-סנטאנדר:
    שום דבר לא אמור להפריע לבארסה לנצח בביתה, גם לא הקבוצה המאוד מפתיעה של סנטאנדר.

צפוי אחלה מחזור...

14. riquelme1 Member

אני חושב שזה הזמן לתת הזדמנות לאלכסנדר קרז'אקוב, עם כל הכבוד לצ'בנטון, הרוסי עולה עליו כמעט בכל פרמטר, הוא חלוץ אדיר, והוכיח אתזה בכל פעם שקיבל צ'אנס.

15. Sergio Ramos Member

המשחק שמעניין אותי הכי הרבה, פרט לדרבי של מדריד, הוא ולנסיה נגד ויאריאל.
    יש לי לגבי המשחק הרבה מחלוקות, ולדעתי, למרות מצבה הלא טוב בלשון המעטה של ולנסיה, המשחק הזה יכול ללכת לכל כיוון ומה שבטוח, שנקבל תצוגת כדורגל משכנעת. כך אני מאמין ומקווה. ויאריאל במגמת ירידה, לצערה, והאמת שלדעתי היא לא תתברג בין ה-4 הראשונות. היא נתנה חצי עונה טובה יחסית, טוב מאוד, אבל עדיין היא לא מספיק עיקבית כדי לקרוא תיגר על כרטיס לליגת האלופות.
    אני עדיין בספק לגבי המערך של ולנסיה- שאתה שם את חואקין כחלוץ מצטרף, אתה מאבד הרבה מהאפקטיביות שלו. וחואקין הוא פקטור משמעותי בקבוצה, ומי שזוכר בתקופת קיקה, העונה, חואקין היה הטוב בשורות וטלנסיה עד שא קומאן ואז סיפסל אותו במפתיעה שעד היום אני לא יודע למה.
    באנגה הראה ניצוצות של שחקן אדיר, הנער מעלה בי הרבה מאוד עניין לעקוב אחריו גם היום במשחק.
    יש לי תחושה שולנסיה תצא מחיויכת אחרי המפגש היום.

חטאפה יריבה שיודעת לעשות צרות יפה מאוד. היא אומנם תחסר את החלוץ הבכיר, אוצקה, אבל עדיין תשאר קבוצה מסוכנת. לכחולים ממדריד יש אמצע חזק מאוד שמורכב מדה לה רד וסלסטיני שתי שחקנים שנותנים את התפוקה.
    סביליה, העונה היא מין קבוצה מוזרה שכזאת. יש לה הרבה עליות וירידות, חוסר עיקביות בולט העונה בקבוצה בצורה קיצונית ביותר. למרות שבשבוע שעבר, חסרו להשתי החלוצים הבכירים אך זאת עדיין לא סיבה להפסיד. עם היא רוצה לקנות לעצמה כרטיס לליגת האלופות, היא חייבת להחיל לגלות יציבות ביכולת.
    פביאנו חוזר והוא נכס גדול לסביליה שתצטרך אותו למשחק הקשה הזה.

אגב, גם ב'אס' וגם במארקה טוענים שקרזקוב יפתח לצד פביאנו. אני מקווה שזה נכון, התגעגתי מאוד לחלוץ הזה.