מחזור 20 בליגת העל: שלישיית הצמרת שוב מנצחת; ב"ש מועדת בק"ש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏24/1/20.

1. Raulito Madridista

ליגת העל - מחזור 20

אמנם רמת הכדורגל כאן טעונה שיפור וזה במילים עדינות, אבי לוזון "צעק" השבוע בראיון ל'ידיעות אחרונות' שאין כאן עשרה שחקנים טובים באמת בליגה הזו - אבל אין ספק שמעניין מאוד בכדורגל הישראלי בימים אלה. הקבוצות מנסות לשבצר את הסגל בחלון ההעברות, מאבק האליפות בין מכבי תל אביב היציבה למכבי חיפה האטרקטיבית הוא צמוד-צמוד ובית"ר ירושלים עצמה מציגה מספרים טובים מאוד, הגרלת הגביע מוסיפה עניין רב והאם הפועל תל אביב פתאום תופסת את המקום החמישי? המחזור ה-20 שבא עלינו לטובה יציג קצת יותר תוכן לשער השבת עם יהונתן וחבריו כשהפעם לא נסתפק בשלושה משחקים אלא בארבעה, וגם זה שיפור.

נתחיל בסדר הכרונולוגי - אצטדיון המושבה, שבת בצהריים, הפועל כפר סבא תקווה לצאת מהמשבר מול ניר קלינגר והפועל תל אביב כאשר האדומים ניצחו כבר ארבע פעמים ברציפות בליגה והשתלטו על מקום המוליך לפלייאוף העליון. מדובר במבחן מנטאלי גדול עבור הפועל וייתכן ומאור בוזגלו אף יזכה לדקות ראשונות מאז מחלת הנשיקה. בהמשך, הפועל ק"ש תארח את הפועל באר שבע כשהיא בתקופה קשה ומתקרבת לתחתית. אחרי ניצחון בכורה בטרנר, אבוקסיס צריך לשפר את מאזן החוץ של הקבוצה שלו. הפועל חיפה השמינית בטבלה תרצה לגבור על הפועל רעננה האחרונה כאשר הקבוצה של חיים סילבס כמובן חזק במאבק על הפלייאוף העליון. עוד שתיים כאלה הן מכבי נתניה והפועל חדרה שייפגשו ביום ראשון, מקומות 9 ו-6 בהתאמה. היהלומים לא הצליחו להוות יריב לבית"ר וכעת עליהם לתקן נגד קבוצה שחולמת לשחזר את העונה שעברה.

ניר קלינגר וסטפן ספירובסקי. מי היה מאמין?

וכעת נטפס מדרגה אחת גבוהה - לצמרת. מכבי תל אביב קצת חוששת מ"אפקט המאמן החדש" אצל מ.ס אשדוד והיא יודעת שאין מקום לטעויות כשתארח את הקבוצה מעיר הנמל באצטדיון בלומפילד. ברוב העונה, את ההצגות הגדולות והשיאים רשמה מכבי דווקא בחוץ. רב"ש חוזר לליגת העל לאותה הקבוצה אותה הדריך לפני שהחל את הפרק באי השכן. ביום ראשון, על הנייר מדובר במשחק קל לבית"ר ירושלים שתארח את סקציה נס ציונה. אולי בלי גדי קינדה באופן סופי אבל בהחלט עם ליוואי גרסיה הנהדר. הקבוצה של רוני לוי, שעשויה עוד להתחזק בינואר, עדיין יכולה להיאבק על המקום השני.

לגבי המשחק המרכזי נפתח כבר דיון נפרד בבוא העת, אבל רק נזכיר שאלישע לוי נגד מכבי חיפה זה תמיד מעניין ושמחזיקת הגביע, שרשמה ניצחון בכורה יחד עם המאמן החדש במחזור הקודם - כבר הצליחה לתסכל את הירוקים בסיבוב הקודם כשכפו 1:1. האם ירדן שועה יהיה הבונוס של מרקו בלבול נגד האקסית? דולב חזיזה צפוי להיעדר.

לוח המשחקים המלא:
    https://pbs.twimg.com/media/EMn2PLeWkAA7xpU?format=Xxx&name=large

2. Raulito Madridista

אני כבר לא זוכר מתי שיחקנו בפעם האחרונה ביום שבת, זה ממש שינוי מרענן מבחינתי. חייב להיות כנה ולהודות שבסיבוב הקודם שדדנו את הפועל כפר סבא, אביב סולומון או משהו כזה בעט גולאסו לחיבורים, הצלחנו להשוות משער חביב של שחר הירש ועומר דמארי שלא כבש מאז - גנב את שער הניצחון. דווקא בגלל רצף הניצחונות הרצופים ושאנחנו סופר-פייבוריטים אני די חושש, לפתע הציפיות עלו ויש קולות שידברו על 'אכזבה' אם לא נתברג בפלייאוף העליון. אלטמן בשפיץ זה מסתדר לא רע בכלל אבל ברור שלמייקל אולהה מגיע צ'אנס ואפשר לשחק התקפי במשחק כזה. הייתי רוצה לראות את קלינגר מחזיר את בואטנג לפורמה, זה חשוב, ושספירובסקי ימשיך לבעוט. בלי דגני ההגנה תמיד תהיה עוד יותר מבולבלת והאמת שגם איאד השתפר כמגן ותורם התקפית בזמן האחרון. לא לעצור, יאללה הפועל!

3. Butragueño מנהלים

רייכרט לא חוגג. איזה ספורטאי.

4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאחל להפועל כפ"ס להפסיד רק בגלל זה שנגד קבוצה שעולה בתלבושת כל-אדומה, הם עולים לשחק עם תלבושת כל-שחורה.

5. Butragueño מנהלים

אולי יש להם שחקן עיוור צבעים. או אולי זה כדי להתחשב בציבור העיוורי צבעים.

6. zivmay Member

חכמון הוא תופעה מאוד מאוד חשודה.

7. Melikson24 Member

אז אתם רוצים להגיד לי שחכמון עושה קרקס מהמשחק וחצי מהזמן המצלמה בכלל עליו?
    אני בשוק אני בהלם אני המומה.

orimor2212 ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  8. קשר שמאלי Member

חח כפר סבא, איזו קבצה מביכה. היורדת הבטוחה.

9. Butragueño מנהלים

הפועל כפר סבא קודם כל מציגה את כמות הזרים הגרועה ביותר שיש בליגה.
    דבר שני, אלטמן הוא נסיכה כוסית שעושה סלטות באוויר ומצליח להוציא 2 אדומים על חרטות.
    ואין ספק שצריך להגיד כל הכבוד לאלי חכמון ששוב הצליח להכניס את השם שלו לכותרות, שנזכור שהוא גם שופט בליגת העל.

שמישהו יפריש את הדבר הנורא הזה.

10. zivmay Member

אני לא אופתע אם יש לו עניין בכרטיסים, ובשערים. אם יבדקו אני בטוח שהוא נמצא בפסגת הקטגוריות.

11. אדוםעולהעולה Guest

לא הבנתי, אתם חושבים שלא מדובר בשני כרטיסים צהובים ?

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברגע שהם עולים עם שני צבעים שונים, הם מקלים על עוורי הצבעים יותר מאשר אם הם עולים בצבע אחיד. אם כבר צבע אחיד, אז שיהיה אחד מצבעי המועדון. חבל שבכדורגל הישראלי מזלזלים בזה.

13. Butragueño מנהלים

לא מדויק. עיוורון הצבעים הנפוץ ביותר הוא חוסר ההבחנה בין ירוק לאדום.

14. Butragueño מנהלים

בשני המקרים אני חושב שלא היה חובה לתת כרטיס צהוב שני. זו לא טעות לתת, אבל זו כן החלטה גרועה.
    אני אסביר, הפגיעה של קופי, ברור לצופה האובייקטיבי שהוא נזהר, ברגע שהוא נגע ברגל הוא החליק אותה אלא הזיז מיד.
    כנ"ל לגבי גמון, שהוא ניסה להגיע לכדור גובה, ואני עדין לא השתכנעתי שהיה מגה פיזי בין השניים. שוב, שיקול דעת מוטעה של חכמון.

15. yedidel Member

לא ראיתי את המשחק ואולי הכל מוצדק שם, אבל באופן כללי לשפוט לפי "האם הצהוב השני מוצדק" זה לא אומר שזה צודק. ראינו כבר הרבה מקרים של חוסר אחידות במהלך המשחק, וזה מעניין לא פחות על מה הצהובים הראשונים יוצאים ולמי