מחזור 17: ריאל מארחת את מאיורקה ודודו אוואט

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏8/1/10.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - המחזור ה-17

http://cache.elmundo.es/banners-hashed/05/54/bbva_mc-24a1mar09/marca_futbol_1adivision_p196x75/bbvajornada18feb196x75.Xxx

בשבוע החולף זכינו להנאה כפולה - לא רק עוד מחזור מרתק בליגה הטובה בעולם, אלא גם משחקי גביע באמצע השבוע - שהניבו לא הפתעה אחת ולא שתיים. אלא שהמחזור הנוכחי רדוד מאוד והוא לא מציג אפילו לא משחק צמרת אחד. הסטטוס קו בצמרת נותר אחרי שגם ברצלונה וגם ריאל מדריד לא הצליחו לנצח במשחקיהן בשבוע שעבר. הפעם, הן צפויות להצליח במשימה - ריאל מדריד מארחת את מאיורקה של דודו אוואט, שאומנם יש לה מאזן ביתי מושלם כמו ריאל מדריד, אך במשחקי החוץ היא קבוצת תחתית לכל דבר. ברצלונה יוצאת לטנריפה שרחוקה שתי נקודות בלבד מתחת לקו האדום. גם לוולנסיה יש משחק קל על הנייר, מול האחרונה בטבלה, חרז, אם כי בחוץ. אמרנו שמשחקי צמרת אין במחזור הזה. נכון, אבל משחק תחתית חשוב בהחלט יש - אספניול מארחת את סראגוסה השקועה מתחת לקו האדום. סביר להניח שאת רוב תשומת הלב תקבל אתלטיקו מדריד, שהתבזתה בגביע המלך ומייד אחר-כך ביצעה רכש כשהנחיתה אצלה את טיאגו מיובנטוס. כמוכן, נראה שהקפטן מקסי רודריגז בדרך הבטוחה החוצה. אתלטיקו גם עדיין קרובה מידי לקו האדום. סביליה המקרטעת, שאיבדה את המקום הרביעי, תארח את ראסינג סנטאנדר. במשחק נוסף - ויאריאל ששיחקה נהדר נגד ברצלונה והפכה לקבוצה הראשונה שלקחה משהו מקאפ-נואו, תארח בביתה את אלמרייה - עוד שלב בדרך להדבקת הפער מהמקום השישי.

http://www.as.com/recorte/20100108dasdaiftb_22/H380/Ies/20100108dasdaiftb_22.Xxx
    מה יהיה אתלטיקו?

יום שבת:
    ויאדוליד – אתלטיקו מדריד(19:00, שידור ישיר ב-5+ LIVE);
    סביליה – ראסינג סנטאנדר(21:00);
    ויאריאל – אלמרייה(23:00);

יום ראשון:
    דפורטיבו לה קורוניה – אוססונה(18:00);
    מאלגה – אתלטיק בילבאו(18:00);
    חרז – וולנסיה(18:00);
    ספורטינג גיחון – חטאפה(18:00);
    אספניול – סראגוסה(18:00, שידור ישיר ב-5+ LIVE);
    ריאל מדריד – מאיורקה(20:00, שידור ישיר בספורט5);
    טנריפה – ברצלונה(22:00, שידור ישיר בספורט5+);

סיקורים יעלו בהמשך :aaa21:

נערך לאחרונה ב: ‏10/1/10
  2. ValenciaCF Member

ולנסיה כבר השיגו את המסמכים לדומינגז? הוא יוכל לשחק בראשון?

ואספניול סרגוסה משודר ב5+ לייב .... חבל שלא משדרים את ולנסיה

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/1/10
  3. Raulito Madridista

פורסם ההרכב של אתלטיקו מדריד לקראת משחק החוץ שלה נגד ויאדוליד בעוד כחצי שעה. לדאבונם הרב של האוהדים - קון אגווארו אומנם חזר לסגל, אך הוא ימתין על הספסל ובחוד ישחק רק חלוץ אחד - דייגו פורלהאן כמובן. בשורה רעה נוספת, לפחות לטעמי - חואן וארלה פוקד את עמדת המגן הימני על חשבונו של פראה, ולפחות לפי דעתי, משם תבוא הצרה, אם בכלל. אתלטיקו כאילו מתעקשת בכח לא ליצור מומנטום, ואחרי הניצחון הנהדר על סביליה היא התבזתה בגביע המלך מול רקראטיבו מליגת המשנה, ואולי אף סיימה את דרכה במפעל. גם אם אתלטיקו מדריד תנצח היום, וחסר לה שלא - היא לא תצליח להעפיל למקום העשירי, שכן ספורטינג גיחון, שסוגרת את העשירייה הראשונה, נמצאת ביתרון ארבע נקודות ממנה - במאזנה יש 21 נקודות לעומת 17 בלבד של אתלטיקו מדריד.

אני מייחל לניצחון של ויאריאל הערב מול אלמרייה, שאומנם החליפה מאמן ואומנם ניצחה את חרז, אבל ברור כי המשחק הזה לא פקטור - חרז הכי חלשה בליגה. הצוללת מרוחקת שש נקודות מהמקום השישי המוביל לליגה האירופית ואני מקווה שהיא תיצמד לצמרת כמה שיותר מהר. הקבוצה בכושר מצויין ויש לה עשר נקודות מארבעת המשחקים האחרונים, כאשר מול ברצלונה היא הרשימה ולא הייתה רחוקה מלנצח אפילו. השאלה המרכזית, לפחות מבחינתי, היא באלו שני חלוצים יבחר ארנסטו וואלוורדה לקראת המשחק. למרות שרוסי לא בכושר של שנה שעברה, לטעמי הוא חייב לשחק. נילמאר לא מספיק טוב ופוסטר, השם הכי פחות מוכר, נמצא בתקופה הטובה ביותר והוא כרגע השחקן הכי מסוכן של הצוללת.

אבוי לסביליה אם היא תיכשל מול ראסינג סנטאנדר בפיחואן. פעם משחקי הבית היו באנקר כמעט כמו משחקי הבית של ברצלונה וריאל מדריד, והעונה הקבוצה עושה יותר מידי במכנסיים. אם אין גול מהיר אז השחקנים נכנסים ללחץ וההגנה עושה שטויות. לפי מה שהבנתי, בקבוצה חוששים בעיקר מקאנאלס שעושה מה שהוא רוצה בשבועות האחורנים, הוא נראה נהדר. סביליה תצטרך לעבוד היום יותר קשה משום שלא רק לואיס פביאנו ופרדי קאנוטה חסרים, אלא גם חסוס נאבאס, אולי השחקן החשוב ביותר שלה.

4. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

מאוד מרוצה מהמחצית הראשונה...השחקנים מודעים ליתרון באמצע ומשחקים נכון...הקבוצה נראית לא רע (ביחס לאיך שאנחנו נראים) ומקווה שבמחצית השניה לא יחזירו את וידאוליד למשחק.

5. riquelme1 Member

2-0 לאתלטיקו מדריד במחצית על ויאדלויד, משחק טוב של אתלטיקו, לא גדול אבל בולמת לחלוטין את ויאדולויד שמפתיעה בחולשתה עם דייגו קוסטה השכונתי הזה, בבקשה שלא יחזירו אותו בעונה הבאה.

דוימינגז פשוט פנטסטי, בלם יציב ומעולה, אגרסיבי, חכם, גבוה עם משחק ראש מעולה, נהדר. ראול גארסיה אחריו השחקן המצטיין המחצית, המסירה בשער של פורלאן, העבודה שעושה באמצע, רייס מפתיע אותי ועשה כמה פעולות טובות, חוראדו למרות הגול משגע פילים עם האיבודי כדור שלו, ופורלאן נירא כמו אחד שקיבל הרבה צעקות מקיקה- גול קלאסי שלו.

6. xavi6 Member

רק שמתי לראות את את' בעיקבות התלונות של אוהדי את' כלפי. אחלה גול של רייס, מה דעתך עמי?

7. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לנו תלונות כלפי רייס ואתה יכול לבדוק את זה בהודעות הקודמות... פשוט אסור לבנות על רייס וסימאו עד לסוף העונה...בהנחה שמקסי עוזב,אין לנו קיצוני מחליף..חוראדו בתור קיצוני זה כמו רוח

8. riquelme1 Member

4-0, קון אגוארו כובש את הרביעי. הצגה של אתלטיקו, סוף סוף. משחק הגנתי מושלם לשם שינוי, ראול גארסיה משחק על המגרש לדעתי.

יאללה אולי עם טיאגו, שמקסי ישאר ועוד מגן תעשו משהו העונה.

9. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבל רק שבגביע לא ידענו לצאת עם הפסד נורמאלי שישאיר סיכוי...יש סיכוי, אבל הרגשה של פספוס שיכולנו להוציא תוצאה יותר טובה לגומלין

10. xavi6 Member

עמי למה אתה מתעלם כשאני שואל אותך שאלה וכשאתה שואל אותי אני תמיד עונה לך? אתה כל הזמן מלכלך על רייס, כל הזמן, רק רציתי לבדוק אם אתה יכול להיות אוביקטיבי ולהגיד "הוא היה טוב היום, אולי המצטיין"...

11. riquelme1 Member

לא מתעלם נשמה, רשמתי בהודעה הראשונה שרייס הפתיע אותי היום, אני עדיין חושב שהוא לא יציב מספיק ורחוק מאוד מהיכולת שלו בעבר, יש לו מקום בסגל של אתלטיקו, לא בהרכב(מקסי עדיף עליו).

דני, אני מקווה שקיבלת את התשובה על דייגו קוסטה.

12. riquelme1 Member

סביליה היא פשוט קריקטורה בתקופה האחרונה, 2-0 לראסינג סאנטנדר במחצית שסביליה לא מגיעה אפילו לשער שלה במשחק בית, שוב סופגת 2 שערים במחצית הראשונה וצריכה לרדוף אחרי הקבוצה היריבה כל המשחק.

לא מבין למה מנולו חימנז ממשיך להתעקש על אדריאנו מגן שמאלי, הגול השני היית באשמתו הישירה, חור מהלך בהגנה, הוא חייב לחזור לתפקיד המקורי שלו- קשר שמאלי. דייגו פרוטי כבר חודשיים לא פוגע ועדיין מקבל הזדמנויות.

רומריץ' אחד הרכישות הכי גרועות שהיו בליגה בשנים האחרונות, גולם כזה לא ראיתי כבר הרבהזמן, מאז שהוא בהרכב סביליה נראת כמו פח.

מחצית שנייה רעה עוד יותר אפילו, סביליה חייבת שערים והיא בקושי מגיעה לשער של סאנטנדר והגיעה אולי למצב אחד כל המחצית. למה קאפל משחק בימין, שאין לו רגל ימין בכלל והוא בכלל קשר שמאלי? חימנז צריך ללכת הביתה.

13. xavi6 Member

רק במשחק האחרון בגביע פרוטי גרם לגול הראשון מולינו. עבר את אלבס כאילו לא היה קיים. יש סיבה-הוא השחקן הכי כשרוני שם, גם יותר מנאבאס יקירך (וגם יקירי, אבל צריך להגיד את האמת) שמסתובב סביב עצמו יותר מצ'אבי בתחילת דרכו.

עכשיו עוד שאלה לי אליך-היש סיכוי שבמחזור הבא, ההודעה ההבאה שלך בכל הקשור לסיביליה לא תכתוב "רומריץ' אפס חרא של שחקן צריך ללכת הביתה"? הרי גם אם הוא ישחק טוב אתה תירד אליו, כמו שאתה יורד על בוסקטס, וגם אם זיגיץ' יתן חרא של משחק אתה תגבה אותו...

14. riquelme1 Member

פרוטי בן 21, הוא נתן בדיוק טריסר משחקים טובים וגם פה אני עוד נחמד איתו, במשחקים האחרונים הוא לא עשה כלום ובעונה שעברה הוא ניהיה שחקן הרכב רק ב-2-3 המשחקים האחרונים. נאבאס בגיל שלו כבר היה אחד הקיצונים הטובים בעולם והיה שחקן הרכב(מגיל 19)- הטענה שלך לא מובססת על כלום, נאבאס שחקן טוב יותר בהרבה מפרוטי. אפילו קאפל מוכשר מהארגנטינאי.

15. xavi6 Member

אני יכול לקבל שהוא היה יותר טוב ממנו, אבל שהוא היה אחד הקיצוניים הטובים בעולם. כישרון מודדים לפי העיניים ולפי הראות, כשאני רואה את פרוטי אני רואה יותר כישרון מאשר ראיתי אצל נאבאס. כמו שחואקין הוא הקיצוני הכי מוכשר בעולם לדעתי, השאלה מה הוא עושה איתו. ככה לדעתי פרוטי הכי מוכשר מכולם בסביליה, לכן אני יכול להבין אם תגיד "נאבאס יותר, גם קאפל" אבל לומר שנאבאס היה אחד הקיצוניים הכי טובים בעולם. עזוב, זה רק מראה שאין עם מי לעשות דיון. בסדר. מרסקה הקשר הכי טוב בעולם וזיגיץ' ה-9 הכי טוב בעולם.