מחזור 14 בליגת העל: 0-1 למכבי ת"א על מכבי פ"ת; 3-3 בין בית"ר לה. חיפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏1/1/21.

1. Raulito Madridista

טבלת הסיבוב הראשון:
    1. מכבי חיפה: 31 נקודות
    2. מכבי תל אביב - 23 נקודות
    3. מכבי פתח תקווה - 23 נקודות
    4. מ.ס אשדוד - 22 נקודות
    5. הפועל באר שבע - 20 נקודות
    6. הפועל קריית שמונה - 18 נקודות
    7. הפועל חיפה - 18 נקודות
    8. מכבי נתניה - 17 נקודות
    9. הפועל חדרה - 14 נקודות
    10. בני יהודה - 14 נקודות
    11. בני סכנין - 14 נקודות [משחק חסר]
    12. בית"ר ירושלים - 13 נקודות [משחק חסר]
    13. הפועל כפר סבא - 12 נקודות
    14. הפועל תל אביב - 9 נקודות

לכבוד בואה של 2021 נפתח הסיבוב השני בליגת העל, העתק של מחזור הפתיחה כמובן. אמנם קהל במגרשים עדיין אין, בתקווה שזה יקרה בעוד חודשיים פלוס-מינוס, לפחות חלקית [אלה 'הדיווחים'], אבל עוד "שבת של כדורגל" בפתח. מכבי חיפה שחולמת על זכייה באליפות לראשונה מזה עשור - נראית בפער אדיר בזמן שמכבי פ"ת ואשדוד תופסות מקום יפה מאוד בצמרת והפועל ת"א (אין יותר נמוך מזה, תרתי משמע) ובית"ר ירושלים שוקעות. בעוד תשעה ימים ייפתח רשמית גם חלון ההעברות והקבוצות ירצו לעשות מקצה שיפורים כאשר חלקן כבר התחילו לעבוד.

לוח משחקי המחזור הזה:

https://pbs.twimg.com/media/EnG1oKiWMAIGP18?format=Xxx&name=medium

הלאה, מחזור מספר 14: כבר במחזור הראשון הייתה לנו סנסציה של ממש כשהעולה החדשה מכבי פ"ת גברה 1:2 על האלופה מכבי ת"א בבלומפילד. את שער הניצחון כבד לא אחר מאשר ליאל עבדה, שכרגע העברתו לדינמו קייב קורמת עור וגידים - או שלא. בינתיים האלופה התייצבה עם ואן לוון על הקווים וחגגה בדרבי על היריבה האומללה. זה ייקרה ביום שני, המשחק המרכזי.

מתחילים עם הקבוצה מעבר לכביש. קרב תחתית על שש נקודות זה אנדרסטייטמנט. הפועל, חבולה מבושה, עם שני ניצחונות בלבד וסיבוב מהגיהנום - מארחת את כפר סבא למשחק ממנו אין דרך חזרה. שטקוס צפוי לחזור לבין הקורות אבל הבעיה היא בהתקפה וממול עומדת יריבה שכבר ניצחה אותה העונה 1:2 במחזור הפתיחה והרשימה. היה אז גם שערו האחרון של אלטמן שלא מהנקודה הלבנה. אצל הקבוצה מהשרון נראה את אלישע לוי בהופעת בכורה בקדנצייה השלישית. עוד קצת תחתית? בני יהודה נגד בני סכנין. לקבוצה של ברק אברמוב אין מאמן ובינתיים גם אין כדורגל. הקבוצה כבר שכחה איך זה מרגיש לנצח. מולה עומדת סכנין של כיאל שמדשדשת אף היא והיה לה "הכבוד" להפסיד להפועל לא מזמן. זה יקרה ביום ראשון, אגב

ובחזרה לצמרת: המוליכה מכבי חיפה מארחת את הפועל חדרה עם רוח גבית נפלאה - הכושר של דולב חזיזה וניקיטה רוקאביצה, שבעה ניצחונות רצופים ויתרון מבטיח בצמרת. מנגד, היריבה תנסה להקשות. היא הפסידה חמש פעמים בשבעת המשחקים הראשונים ומאז? לא ירדה מנוצחת.
    עד לא מזמן קריית שמונה הייתה קבוצת צמרת ואף הוליכה את הטבלה אך נקלעה לתקופה פחות טובה. היא תפגוש קבוצת צמרת 'אמיתית' ממנה, עד כמה שאפשר לחלק שבחים עם הליגה הצמודה. אשדוד עשתה סיבוב ראשון נהדר אך מתקשה דווקא במשחקים האלה ולראייה מחזור הפתיחה בו "נשדדה" על ידי לוסיו וחבריו.
    בית"ר ירושלים המאכזבת תארח בביתה את הפועל חיפה כאשר בסיבוב הקודם שי קונסטנטין כבש לזכותה בדקה ה-94, רגע אחרי שהקבוצה של חיים סילבס (נוהגת לפתוח משחקים חלש ואז להשתפר, בערך) חגגה בעצמה אלא שהשער שלה נפסל. על אף העובדה שאלמוג בוזגלו ועדן בן בסט אובחנו כחיוביים לקורונה - המשחק יתנהל כרגיל.
    ביום ראשון - הפועל באר שבע מחזיקת הגביע תארח את מכבי נתניה שלא מוצאת את עצמה לאחרונה. המשחק בסיבוב הפתיחה הוליד הרבה דם רע - ז'וסואה, אלמוג וכהן ו-Nada Mas. הקבוצה של אבוקסיס פוזלת לצמרת הגבוהה לראשונה העונה.

שי אוהב/ת את זה.
  2. Raulito Madridista

שמח שהמשחק שלנו כמה שיותר מוקדם, להיפטר מזה, ולאור המצב - אפילו לא צריך כוס קפה. זה בדיוק היום לעלות עם כל הבינוניות שלנו מקדימה בתקווה שכדור אחד ייפול לרגל שיש לה ביצים - אלטמן-גיל יצחק-שחר הירש. אם הראש של בואטנג בצרפת והולכים למכור אותו אז שישחק עם שי אליאס ושי אייזן. במחזור הפתיחה כפר סבא עשתה לנו בית ספר, לחלוטין לא הייתה שום סיבה לשחק כל כך גרוע. אני מקווה שעומר פדידה עדיין בחוץ ושאדי גוטליב ישחק וייגאל אותנו מרז שלמה. הלחץ עלינו הרבה יותר גבוה ובכפ"ס יש את אפקט החלפת המאמן כמו שכבר כתבתי, רייכרט גם ירביץ באמצע, יהיה כיף. אגב אם אני לא טועה, אלישע היה זה שבנה חלק מהדבר המרגש הזה שנקרא הפועל כפר סבא אבל לא הביא תוצאות חוץ מה-0:1 על הגלאקטיקוס ומכבי ת"א. יבואה ודה סילבה אלה לא פרוספקטים שלו מה שנקרא?

3. Telkiyski Member

אני ממש שונא את מוצ"ש אז עדיף באמת שזה ב15:00 ולא ב19:50.

אין לי כוח לדיכאון ב22:00 במוצ"ש כשאני גם נאלץ לראות איזה פח בטלויזיה.

4. Raulito Madridista

מה השביזות אחי, את הצבא סיימנו ממזמן, וואלה השנה האחרונה בביה"ס זו שנת הדאבל שלנו וגם בתחילת הדרך שלי בסדיר היה מה לראות והייתי יכול לנסוע למשחקי חוץ יפים, כשהמפקדת הכניסה אותי לשיחה של תיאום ציפיות אמרתי לה בין הדברים הראשונים שיש דבר כזה שנקרא הפועל ת"א ושתרשום לה בלו"ז.
    מסע בזמן: ינואר 2008 (למתעקשים: 12/1/2008), משחק בית נגד הפועל כפר סבא, מחזור 15, יום שבת, 15:00 בצהריים, שני הבולגרים - הבלם אלין טופוזאקוב ("כל החלומות מתגשמים בלב") ו"הדוב" דימיטאר טלקיסקי ("דימיטאר לאורך כל הדרך") עורכים הופעת בכורה בהפועל כשעלו מהספסל. ביל גונזאלס רשם בכורה יפה בכפ"ס עם שער עצמי אבל הצלחנו להפסיד 2:1 עם הרבה כישרון (בן לוז הבקיע)במשחק הזייה אבל כבר אז אפשר היה לראות שמדובר בשחקני על. באדיר החמיץ פנדל בדקה ה-88 כשבעט לידיים של השוער.

https://images.one.co.il/images/d/dmain/ms/gg818481.Xxx

הפועל ת"א: גליל בן שאנן, דני בונדר (אלין טופוזאקוב, 44), טל חן, וואליד באדיר, יגאל אנטבי, שי אבוטבול, מזואה אנסומבו, עידן סרור (רועי דיין, 70), ברוך דגו, ראובן עובד (דימיטר טלקיסקי, 46), פאביו ג'וניור.

הפועל כפ"ס: אוהד לויטה, אורי אוזן, דגלאס דה סילבה, לירון זרקו, לירה, קובי מויאל, יעוזה אבובקרי, בן לוז (עופר טלקר, 80), גיז'רמו ישראלביץ', סמואל יבואה (אבי קנפו, 89), ביל גונזאלס (אלירן סיימון, 66).

עד היום שני הגולים של דימיטאר באותה עונה, בדרבי נגד מכבי (מגרש שלם תפס את הראש) והסחרחורת לאלברמן שניסה להפשיט אותו ללא הצלחה (צ'יפ מעל קאלה) גורמים לי לצמרמורת, הגולים הכי גדולים שראיתי לבטח משחקן זר, ואולי בכלל, יחד עם ווצ'יצ'ביץ', רמי דואני ב-0:3 בדרבי וגם הדרבי נגד מכבי ב-1:3 טועמה-בלילי-לוז. זהו עד כאן :)

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  5. Telkiyski Member

וואי איזה משחק מרגיז.
    אבל אני זוכר שטלקיסקי היה מדהים כבר אז במשחק הבכורה הזה שלו אצלינו.

איך אני מתגעגע לימים שהיינו מקום אחרון אבל לא חשבתי שבאמת נרד ליגה.

Sir Alex Ferguson ו-Raulito אוהבים את זה.
  6. Raulito Madridista

יש עונות בתחתית שהן מרגשות, ככה גם היה עם שייע אז היה לנו עדיין סגל טוב כבר בהתחלה, בעיקר מאחורה - אלימלך שחזר לעצמו, גרשון, אבוקסיס שהיה ברור שעם מאמן אחר שהוא לא לנדאו. וכמובן אותה עונה, שמע, הגענו לגמר גביע וכמעט זכינו נגד קבוצה טובה הרבה יותר - רק פנדלים (למרות הדרך ההזויה), וגם לא הייתה ממש צמרת ברורה אבל הצגה ענקית נגד בית"ר, שני דרבים, גם את מכבי חיפה ניצחנו ומאז החיזוק בינואר (מחמאות גם לקנדה המרגש) ואפילו לארבייטמן - היינו קבוצה די בסדר. זה שונה הרבה יותר מכל החרא הזה של 14/15, העונה שאחריה וכן הלאה. גם הקהל עזר, האמין בקבוצה על עיוור. גוטמן עוד היה בא מסמן לנו בסוף כל משחק. דווקא בעונה הזו עשיתי מנוי פעם ראשונה, לפניכן הייתי שם מקרוב 'במשחקים הגדולים'.

7. Telkiyski Member

אני מסכים שיש משהו כיפי בתחתית שאין בסתם עונה של מקום 5-9.
    מצד שני הפעם זה כבר מרגיש שאין עתיד למועדון ולכן גם שאלת נרד/נישאר היא לא העיקר מבחינתי.

נגיד שנישאר.
    נו ו...? מה ישתנה? האפסים עדיין כאן.
    כל עוד הם פה זה לא באמת משנה אם נהיה בלאומית או אם ננסה לשרוד בליגה בליגת העל.
    איתם הפועל ת"א זה שקר.

netaneg2 אוהב/ת את זה.
  8. Butragueño מנהלים

הפועל תל אביב תהיה לאט לאט חדרה/כפס/עולה תורנית אחרת (אם היא לא ככה כבר היום). היא לא מגדלת ומקדמת שחקני בית ראויים, בכל שנה ככל הנראה יוחלפו שחקנים באותם איכות. שנה שעברה זה ברשצקי , השנה אייבינדר, בטח שנה הבאה הירש וזיקרי יוחלפו באיזה אלמוג בוזגלו ועומר פדידה. הקבוצה תישען על שחקנים מושאלים או אלטמן/הירש כאלה שאין להם היצע.

עד שלא יהיה לכם בעל הבית רציני שבא לקדם את המועדון, ולא להגיד "הצלתי אותם ופה זה נגמר" אני לא מבין את הרצון לעקוב אחרי הקבוצה. במקומכם הייתי אוהד אותה כדי לקוות שלפחות את הדרבי תנצח.

9. Raulito Madridista

מותר להחליף אישה אבל קבוצת כדורגל, לא? אני לוקח הרבה פחות בבאסה את ההפסדים, לא אוהב שמתבזים כמובן ו-4:0 נגד מכבי החלשה הזו - בהחלט פאתטי. מה גם שחוויתי ירידת ליגה לצערי וכבר כתבתי שאחרי זה הכל מתקבל בפרופורציות. קיבלתי יותר הודעות בטלפון [חזר אחרי תיקון - פאנג'ויה וזה] של "משתתף בצערך" מאשר "מזל טוב" ביום הולדת או בגמר התואר. כל מיני בחורות מהביה"ס היסודי עוד ומשלבים מסוימים בחיים 'ניחמו' אותי.
    אני מסכים שאין עתיד למועדון שלנו ואת העונה שעברה אפשר היה למנף קצת יותר טוב, גם אם ייגדל כאן שחקן טוב זה לא רק שמכבי ת"א מעלינו בשרשרת המזון כמובן - הפועל חיפה כבר עקפה אותנו וזה פאתטי. אני חושב שהם באמת כל כך גרועים, איזי שרצקי לידם נראה כמו אריגו סאקי וברלוסקוני של פעם. זה אפילו כבר לא משימה פשוטה להכיר את כל שחקני הסגל, ראיתם שקוטליה חתם באום על פאחם? עד עכשיו אני בקושי יודע איך נראה עומר בראון.
    הדבר היחיד שמבדיל אותנו מיתר הקבוצות האלה, עזבו 'היסטוריה'- קהל, תמיד יהיה לנו יתרון, אני מניח שגם העונה בפח זבל שבישלו לנו הניסנובים - כן היו 5,000 אוהדים, ומגיעים גם לכל מיני משחקי חרא כשהגב אל הקיר [בעולם נטול קורונה הכוונה].

האמת כאשר אין קהל זה היה אמור לעזור קצת לשחקנים צעירים כי אין לחץ, אני מצד שני חושב שמאוד קשה להתפתח כאן על אף שבקבוצה עם סגל טוב יותר דקות המשחק של אושר דוידה לדוגמא היו נמוכות. אולי כן יש בו משהו. את ליידנר ניפחו אחרי משחק אחד נגד מכבי חיפה. אייזן באמת היה טוב, אליאס שחקן סביר. אומרים שאורי אוזן עושה עבודה טובה בנוער.

העונה ההיא בתחתית הייתה מאוד מיוחדת ויוצאת דופן ומרגשת וזו שאלה טובה אם היינו יורדים ליגה בלי החיזוק, כמובן שהיא לא "עונת תחתית טיפוסית". זה היה יותר מקלישאה - בבלומפילד על אחת כמה וכמה יכולנו לנצח כל קבוצה. ההרכב שלנו אז מגיע לפלייאוף העליון השנה, קל.
    אניימה, עומרי קנדה שהשתלב מדהים, באדיר שלקח לו קצת זמן להסבה כבלם, טופוזאקוב המרגש, אנטבי שהיה בסדר בעיקר התקפית, אבוטבול-ביברס, טלקיסקי הכל יכול, אפילו ארבייטמן

10. Telkiyski Member

לא הבנתי, אמור לא להיות לנו "רצון לעקוב אחרי הקבוצה"?

אתה לא עקבת עשור אחרי מכבי חיפה כשכל עונה הלכתם לים במחזור 5?

זה המצב וזה מה יש. אני כבר אמרתי שככה זה לא יכול להימשך ובסוף אם נרצה או לא תוקם קבותת אוהדים בליגה ג'. אלא אם תהיה הפתעה ויבוא מישהו.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  11. Telkiyski Member

בגלל 5 חיוביים במ.ס אשדוד דחו להם את המשחק מחר נגד קש.

אותנו עם אותו מספר חיוביים שלחו לשחק בדוחא.

איזה בדיחה.

עריכה עדכנו שזה 11.

נערך לאחרונה ב: ‏1/1/21
  12. Butragueño מנהלים

כו, בעונות המדכאות, בוא נגיד שלא הייתי נלחם על הלו"ז שלי כדי לראות מכבי.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו מול נתניה בשבת.
    אותנו אישית המגרש לא מרגש יותר ממשחק רגיל, אבל בשביל אוהדי נתניה זה הכי קרוב לדרבי שיש, אפילו הגיעו לאימון להטריף את השחקנים...

14. yakov_y YNWA

@Sir Alex Ferguson
    אם אתה זוכר אז לפני המשחק נגד הפועל חדרה אירגון האוהדים פוצץ את את האימון, לדעתי חדרה זה הדרבי הכי גדול של מכבי נתניה, השנאה בין הערים גדולה והולך לנו מצוין נגדם, ההפסד לחדרה בחודש שעבר עשה רעש במועדון.

15. עידן444 Member

מסכים עם יעקב.
    אין לנו דרבי, רק בנוער אבל זה עושה רעש קצת לפני המשחק והיו תקופות שגם במשחקים עצמם היה הרבה דם רע, אבל אחר כך מדברים כמה נגמר וממשיכים הלאה- בדיוק כמו במשחק מול ב״ש.
    אם יש משהו שמבדיל בין הפסד בעוד למשחק להפסד ״בדרבי״- זה מה שמרגישים אחרי הפסדים לכפר סבא ובעיקר לחדרה. אני אחרי ההפסד לחדרה לא הגבתי פה. הרבה זמן לא התבאסתי ככה אחרי הפסד.
    גם אם אתה לא ניתקל בהמון אוהדי חדרה ביום יום שלך הפמפום בתקשורת האזורית והעלבון שאתה חש הוא גדול יותר אפילו שאין שנאה בין המועדונים, בטח לא בשנים האחרונות. בחדרה יש המון כבוד למכבי נתניה אך עם זאת רצון עז לנצח וזה הורגש מאוד במשחק האחרון תוך כדי המשחק ובהתפרצות השמחה בסוף.

מה שמצחיק הוא שמי שייצר את היריבות הזו אי שם בתחילת שנות ה 2000 היו אוהדי ב״ש שחיפשו בכוח יריבה בדיוק כפי שקרה ממש כרגע שעובדתית- ראינו שוב מי מעלה את זה באותה התנשאות מעוררת פליאה- אותה התנשאות שנולדה בזכות אי יפה שקוראים לו הפועל ברקת בתוך ים אפור.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נערך לאחרונה ב: ‏2/1/21