מחזור שביעי: ברצלונה שורדת את המסטייה, 0-0.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏15/10/09.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - המחזור השביעי

http://cache.elmundo.es/banners-hashed/05/54/bbva_mc-24a1mar09/marca_futbol_1adivision_p196x75/bbvajornada18feb196x75.Xxx

הנבחרת הספרדית שלנו עשתה דבר מדהים השבוע, כאשר הצליחה לנצח גם את ארמניה ובוסניה(בתצוגת חוץ נפלאה) ולסיים את קמפיין מוקדמות המונדיאל במאזן של מאה אחוזי הצלחה, כשהיא היחידה שעושה זאת בסדרה של עשרה משחקים. ולאחר שהתרגשנו מאוד עם הנבחרת, הגיע הזמן לחזור לדבר האמיתי - הליגה הספרדית, שמציגה גם הפעם משחק צמרת סופר-איכותי בפרט ומשחקים מעניינים בכלל. השבוע גם חוזרות המשימות האירופיות והקבוצה רוצות להגיע לשלב הזה בטעם טוב.

http://www.as.com/composition/images/das/das/por/2009/10/1255550566.Xxx
    אי-אפשר להתעלם מהמאזן המרשים של נבחרת ספרד.

המשחק המרכזי של המחזור יהיה זה שיינעל את משחקי יום שבת - וולנסיה מארחת את ברצלונה. הקבוצה של אוני אמארי הצליחה לנצח בשבוע האחרון ונראה שהיא חוזרת למסלול, אך מה שמעיב על השמחה הוא הפציעה של דויד ויאה, מלך השערים של הליגה, שכנראה יחמיץ את המשחק. ברצלונה מנגד ממשיכה לנצח בקלילות והיא שומרת על מאזן מושלם. האם וולנסיה מסוגלת לקלקל לה?; אבל לפני-כן יש משחקים מעניינים גם הם. סביליה שזכתה למחמאות אינספור מהתקשורת, אחרי המשחק המצויין נגד ריאל מדריד, תרצה להמשיך במלאכת הנצחונות הרצופים כשתתארח בריאזור של דפור, שנמצאת מקום אחד מתחתיה - במקום הרביעי, ובמחזור האחרון גברה על טנריפה. בידיוק באותה שעה תארח ריאל מדריד בברנבאו את ויאדוליד, ותקווה להמשיך את מאזן הבית המושלם ולהתאושש מההפסד המאכזב בסביליה, גם ללא כריסטיאנו רונאלדו הפצוע(והוא לא היחיד).

המשכנו הלאה ליום ראשון. כמה שמציק לרשום את המשפט הזה - לא רק חרז מחפשת ניצחון ראשון העונה, אלא גם ויאריאל של אנרסטו ואלוורדה, שלא יכלה ליכולת הנהדרת של קרלוס קאמני וסיימה בתיקו בלבד נגד אספניול. כרגע היא במקום הלפני אחרון. חרז כבש את השער הראשון שלה בליגה הראשונה לפני שבועיים, והפעם היא תקווה להשיג קצת יותר מזה. מאיורקה שקיבלה בראש נגד ספורטינג גיחון במחזור האחרון, תרצה להתעלות על עצמה במשחק הביתי נגד חטאפה שבמחזור האחרון ניצחה את אוססונה, והיא מנצחת ושבוע לאחר-מכן מפסידה(מאזן של 3 נצחונות ו-3 הפסדים). בילבאו פתחה את העונה חזק אך היא כבר עם שלושה משחקים ללא ניצחון. היא תרצה לחזור לנצח מול ספורטינג גיחון. המשחק שינעל את המחזור יהיה מעניין גם הוא - אוססונה של קמאצ'ו, שהפסידה לחטאפה בחוץ, חוזרת הביתה לריינו דה נאבארה, והיא פוגשת את אתלטיקו מדריד, שבמחזור שעבר השיגה בשעה טובה את ניצחון הבכורה שלה העונה. אספניול, קבוצה רווית בעיות לאחרונה, בעיקר בגלל הקפטן טאמודו, תארח את טנריפה.

יום שבת:
    דפורטיבו לה קורוניה - סביליה(20:00, שידור ישיר ב5+ LIVE);
    ריאל מדריד - ויאדוליד(20:00, שידור ישיר בספורט 5)
    וולנסיה - ברצלונה(22:00, שידור ישיר בספורט5);

יום ראשון:
    סראגוסה - ראסינג סנטאנדר(17:00);
    מאלגה - אלמרייה(17:00);
    אספניול - טנריפה(17:00, שידור ישיר ב5+ LIVE);
    מאיורקה - חטאפה(17:00);
    חרז - ויאריאל(17:00);
    אתלטיק בילבאו - ספורטינג גיחון(19:00);
    אוססונה - אתלטיקו מדריד(21:00);

סיקורים יעלו בהמשך :aaa21:

2. Raulito Madridista

http://img49.imageshack.us/img49/7536/20032004p.Xxx

מצטער על המנהג הקבוע שפתיחתי לעצמי. אבל מבחינתי, כשיש משחק בית נגד ויאדוליד - אי-אפשר שלא להיזכר בשלושער המדהים של ראול באותו משחק לפני שש עונות. עונת קיירוש התחילה והיה נראה כאילו שום דבר לא השתנה, אבל את הסוף כולם יודעים. בכל מקרה, אני מאוד מקווה לראות את ראול כובש סוף-סוף מחר במידה ויפתח בהרכב. המאזן שלו עד עכשיו לא מספיק טוב וכבר כמה משחקים שהוא מגלה יכולת לא טובה, ולעתים גם משחק רחוק מהשער ואני לא אוהב את זה. אולי העובדה שיש לראול מאזן נהדר נגד ויאדוליד - הקבוצה נגדה כבש הכי הרבה שערים, פרט לאספניול - תעשה את העבודה.
    אבל, אם נאמר את האמת - לראול לא מגיע לפתוח בהרכב, ואני הייתי מנסה שילוב בין היגואין לבנזמה בהתקפה. שני שחקנים יצירתיים יותר ומהירים יותר. מרסלו מקבל עוד צ'אנס? - חבל מאוד, כי במשחק כזה אפילו הוא מסוגל להציג יכולת סבירה. בכל-מקרה, אני אסתכל טוב על ראמוס באגף ימין. אם אנחנו רוצים שהוא יחזור לאט לאט להוות פקטור באגף במשחקים נגד הגדולות - אז השלב הראשון הוא לשחק טוב בשני צידי המגרש, במשחקים הקלים על הנייר. ראמוס לא תרם מספיק מבחינה התקפית כבר הרבה זמן. דבר אחרון בקשר אליינו - קאקא מוזמן לקחת על עצמו את ניהול המשחק(באמת, ולא בצחוק), בהיעדרותו של רונאלדו. יש להגיע למשחק נגד מילאן במומנטום חיובי, וצריך לשים מאחור את המפלה בפיחואן. מיותר להגיד, אני מניח, שהתגעגעתי ושמבאס לצאת לפגרה עם הפסד.
    ויאדוליד לא אמורה להיות פקטור במשחק, וגם כמה דקות טובות צריכות להספיק לנו, ולא משנה כמה שחקנים ייעדרו. אשתקד הקבוצה כמעט ירדה ליגה, ובקיץ היא נחלשה מאוד לטעמי עם מכירתו של פדרו לאון ומספר שחקנים נוספים. אם מישהו יבקיע נגדינו, אז אני מקווה שזה יהיה בואנו, שהגיע כהבטחה גדולה ובינתיים הוא רק על הספסל. סיסי היה אחת התגליות של הליגה הספרדית בעונת 08\2007, אבל אשתקד הוא עשה כמה צעדים אחורה. אני גם זוכר את פדרו לופז שבעט לחיבור ממרחק אדיר במשחק במחזור הרביעי באותה עונה. אבל זה היה הגול היחיד שלו למעשה.

3. Raulito Madridista

http://www.as.com/img/carrusel/escudos/20_dm.Xxx וולנסיה - ברצלונה http://www.as.com/img/carrusel/escudos/3_dm.Xxx

שבת, 22:00, שידור ישיר בספורט 5
    יישפוט: פרז בורול;

במהלך כל השבוע האחרון עסקו בוולנסיה בשאלה אחת - האם דויד ויאה יהיה כשיר למשחק נגד ברצלונה או לא. החלוץ הספרדי, שנפצע במשחק נגד סנטאנדר, היה אמור להיעדר כשלושה שבועות לפי הבדיקות שנערכו לו, אולם הספרדי עשה מאמצים כבירים, הגביר את הקצב באימונים ואף סיים את האימון ביום שישי. רק מחר בבוקר, בכל מקרה, אז תערוך וולנסיה את האימון המסכם(בדלתיים סגורות) - נוכל לדעת האם ויאה יפתח בהרכב, כאשר גם לרופא המועדון תיהיה הכרעה בענין. ההשערות אומרות שויאה כן יישחק. הייתכן שקרה נס רפואי? או שמדובר בסה"כ בתרגיל של וולנסיה? - אין לדעת. במקרה שויאה לא יוכל לשחק - לא בטוח שזיגיץ, שכבש את שער הניצחון נגד סנטאנדר, מייד כשקם מהספסל - יהיה זה שיחליף אותו. לפי התקשורת הספרדית, גם מיקו, החלוץ שהוקפץ לסגל הבוגר, מהווה אלטרנטיבה. מ שיעדרו מהמשחק בוודאות הם קרלוס מרצ'אנה וחואקין הפצועים. הראשון הוחלף במחצית בניצחון של ספרד על ארמניה, וייעדר כחודש. במקומו צפוי לפתוח בקישור האחורי דוד אלבלדה. עם או בלי ויאה - וולנסיה רוצה להתקדם בטבלה. כרגע היא ממוקמת במקום החמישי, וניצחון שלה יוכל להשאיר אותה במרחק סביר מברצלונה. הפסד, לעומת זאת - וחלום האליפות ייעלם, אולי, בשלב מאוד מוקדם של העונה. אוני אמארי מעולם לא ניצח את ברצלונה. במסיבת העיתונאים הוא ניסה לשדר איפוק ורגיעה כשאמר:"קבוצה בסדר גודל שכזה לא יכולה להסתמך על שחקן אחד. אנחנו חייבים שיהיו לנו תחליפים". בנוגע למשחק, הוסיף אמארי - "אנחנו חייבים להיות מרוכזים בכל רגע ולתת לכל מהלך את מירב תשומת הלב. ככה נוכל להתמודד מול הקבוצה הטובה בעולם".

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2009/10/13/futbol/equipos/valencia/1255433945_0.Xxx
    ויאה מתאמן במהלך השבוע. כולם מחכים לדעת האם ישחק או לא.

וולנסיה - הרכב משוער: סזאר; ברונו, נאבארו, דאלברט, מאוטיו; אלבלדה, באנגה, פאבלו, מאטה, סילבה; ויאה(זיגיץ)

ממרומי המקום הראשון בטבלה, אחרי שבמחזור הקודם פתחה פער של שלוש נקודות מריאל מדריד, והיא כרגע עם מאזן מושלם - מגיעה ברצלונה למאסטייה במצב-רוח טוב של ממש. משמעות היסטורית עשויה להיות למשחק מבחינת ברצלונה - במידה והקבוצה תנצח(משחק ליגה שביעי ברציפות) היא תרשום את פתיחת העונה הטובה ביותר שלה בכל הזמנים. תיירי הנרי אולם נפצע במשחק חסר החשיבות של נבחרת צרפת וייעדר מהמשחק מחר(כמו גם צ'יגרינסקי, אותו מעדיף גוארדיולה שלא לסכן למרות שהחלים, פחות או יותר), אך בניגוד אליו - צ'אבי, אינייסטה ואיברהימוביץ, שהיו בספק למשחק בשלב מסויים - יפתחו בהרכב. צ'אבי סבל מפגיעה בברך אך הספיק להתאושש אחרי שויתר על משחק של ספרד נגד בוסניה. אינייסטה שיחק באותו משחק ואיברהימוביץ כשיר גם הוא, וישתדל לשים בצד את הכישלון של שבדיה, שלא העפילה אפילו לפלייאוף. לא רק שאינייסטה יפתח בהרכב, הוא גם מחליף משבצת ויעבור לשחק באגף שמאל, על חשבונו של תיירי הנרי. את מקומו במרכז השדה ימלא ככל הנראה קייטה, כאשר גם בוסקטס נלקח בחשבון. שחקן שייבחן מחר, כרגיל, הוא ליאו מסי, עליו נמתחו ביקורות קשות בארגנטינה, אחרי שהכוכב איכזב בשני משחקי הנבחרת. השחקן הגיע לספרד היום בצהריים וביקש לשחק, אבל ההחלטה, כמובן, תיהיה בהחלטת המאמן. לא סביר שמסי יזכה למנוחה במשחק הזה. פפ גוארדיולה, כרגיל, מפגין ביטחון רב לקראת המשחק, כשאומר לתקשורת:"אני מקווה שויאה ישחק. אני בטוח שהוא לא יסכן את עצמו, אבל אני מעדיף לשחק נגד היריבים כשהם הכי טובים שאפשר". כמוכן הדגיש גוארדיולה שהביקורת על מסי מוגזמת ושצריך לזכור שהוא בסך-הכל בן 22.

http://img136.imageshack.us/img136/4762/12542589230.Xxx
    מסי חוגג נגד דינמו קייב. אחרי שבוע פושר במדי הנבחרת, מצפים ממנו ליכולת שונה במדי ברצלונה.

ברצלונה- הרכב משוער: וואלדז; אלבס, פיקה, פויול, אבידאל; קייטה, טורה, צ'אבי; מסי, אינייסטה ואיברהימוביץ

*ולנסיה וברצלונה שיחקו זו נגד זו 148 פעמים בליגה. המאזן הכולל נוטה לטובתה של ברצלונה - 72 נצחונות לברצלונה, 40 ניצחונות לוולנסיה ו-36 משחקים הסתיימו בלא הכרעה. במאסטייה המאזן הרבה יותר טוב עבור וולנסיה, אם כי לא בפער קטן לחלוטין. למעשה, אם ברצלונה תנצח במאסטייה, היא תשווה את מספר הנצחונות של וולנסיה באיצטדיון במפגשים ביניהן. 30 פעמים ניצחה וולנסיה(בפעם האחרונה בעונת 07\2006 עם קיקה פלורס על הקווים - 2-1) ו-29 פעמים ניצחה ברצלונה(לפני שנתיים זה הסתיים בשלישייה של הקטלונים ללא מענה), 15 משחקים הסתיימו בתיקו(כמו אשתקד למשל - 2-2, בסיבוב השני של הליגה).

4. טום.ט. Member

http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/deportivo.Xxx - http://www.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/sevilla.Xxx, אסטדיו מוניסיפל דה ריאזור, 21:00 (5+ LIVE)

לה קורוניה::

דפורטיבו לה קורוניה הציבה לעצמה מטרה אחת ויחידה העונה - להשיג כרטיס לליגת האלופות. החניכים של לוטינה יודעים כי יש להם השנה הזדמנות פז, בעקבות פתיחת העונה המרשימה למדי שלהם, ואי לכך, הם עבדו קשה מאוד במהלך השבוע בכדי להשיג 3 נקודות יקרות באיצטדיונה הביתי מול סביליה. ניצחון של דפור ויהיה לה מספר כולל של 15 נקודות בקופה, בדיוק כמו שיש, נכון לכתיבת שורות אלו, לסביליה. כמו כן, במידה ודפור תנצח, הניצחון לעיל יהיה סוג של נקמה, שכן ב-4 משחקים אשתקד בין הקבוצות, בליגה והגביע, דפור הפסידה בכלום, כך שבמשחק מחר לוטינה ירצה לשבור את הקרח. באשר להרכב - המאמן של דפורטיבו לה קורוניה, לוטינה, סירב לתת מידע לגבי ה-11 שלו למשחק, כמו תמיד, אך על פי הדיווחים הוא צפוי לעשות שינוי אחד, מהמשחק האחרון והוא יהיה במרכז השדה, כאשר חואן רודריגז צפוי לשחק לצידו של סרחיו. איפה שלא יהיה שינוים - בהגנה. לוטינה צפוי להמשיך ולתת קרדיט לחלק האחורי, שבינתיים, מספק את הסחורה.

הרכב משוער:: דניאל ארנסוביה; מנואל פאבלו, דייגו קולוטו, לופו, פליפה לואיס; חואן רודריגז, סרחיו, אלברז, ריקי, אנדרס גוורדאדו; אדריאן לופס אלברז;

סביליה::

בלי כל שמץ של ספק, הקבוצה של מנולו חימנס - הכי חמה בליגה, במיוחד לאחר הניצחון מהרשים (!) שלה על ריאל מדריד. הקבוצה מאנדלוסיה מאמינה כי היא יכולה לשבור את המיתוס של שני הגדולות; ברצלונה וריאל מדריד, וניצחון מחר בריאזור של דפור ייתן לקבוצה דחיפה מוראלית עצומה. בכל מקרה, אצל סביליה לא חסרות, למרות המצב בליגה, דאגות, וזאת לאחר ש-3 משחקני ההרכב שלה - נכון לעכשיו - לא כשירים ב-100% למשחק מחר; פאלופ עם חוסר נוחיות בגב שלו, סבסטיאן סקילאצ'י עם הבעיות הפיסיות שלו, ולואיס פאביאנו, עם אישור לאחר שהיא עם נבחרת ברזיל, לא יהיה נוכח במשחק. למרות ההיעדרות שלהם מהמשחק הקרוב, מנולו חימנז מקווה כי ליום שלישי הקרוב, במשחק בליגת האלופות מול שטוטגארט, הח'ברה שלו יהיו כשירים. אין ספק כי זה יהיה משחק מאוד אינטנסיבי ושהמנצחת במשחק, אם תהיה כזאת, תקבל דחיפה מוראלית שתעזור לה להמשך העונה.

הרכב משוער:: חאבי ואראס; סרחיו סאנצ'ס, קונקו, איביצה דראגוטינוביץ', אדריאנו; ראנטו, זאקורה, פארוטי, חסוס נאבס; קאנוטה, נגרדו;

5. xavi6 Member

סתם שאלה מפגרת-ממתי שחקנים מתאמנים עם החולצת הרכב? כאילו, וייה...

6. Raulito Madridista

כולי תקווה שוולנסיה תצליח לעצור את ברצלונה, גם מתיקו אני אהיה מרוצה, אך אני חושב שברצלונה תצליח לנצח גם במאסטייה. הרבה מאוד תלוי בכשירותו של דויד ויאה, ולפי דעתי, גם אם ויאה ירצה מאוד לשחק והכל יהיה בסדר - עדיין יש סיכוי קטן שאמארי, כרגיל, יחשוש ויעדיף שלא לסכנו. ואז, כמו שכבר אמרתי לא פעם - משחק ההתקפה של וולנסיה מתהפך לגמריי. ויאה, גם כשהוא לא כובש, הוא שחקן מיוחד. הוא גם מנהל את המשחק בצורה מסויימת ותמיד מאיים על השער, מושך תשומת לב ומוסר למקומות הנכונים. ויאה מוסיף לוולנסיה, קבוצה חביבה מאוד ומוכשרת, את הרוע במשחק שלה וזה אלמנט חשוב. הוא מבטל חלק מהנאיביות של הקבוצה. פאבלו שחקן מוכשר מאוד שכבש אשתקד שער יפה נגד ברצלונה, והעונה נגד סביליה ואתלטיקו, מאטה אשתקד הציג יכולת טובה מאוד וגם סילבה שחקן טוב, אבל ויאה בולט מעל כולם. שינוי חיובי אחד אמארי כן עושה - באילוץ, מרצ'אנה החוצה ואלבלדה פנימה. אין ספק שאלבלדה מתאים יותר לשחק כקשר אחורי כי זו העמדה הטיבעית שלו. עד עכשיו, וולנסיה איבדה שחקן במרכז השדה לטעמי. יהיה מעניין לראות את מסי, כפי שרשמתי בפריוואי, כי בארגנטינה הוא היה חלש מאוד, ולעומת זאת - בברצלונה היכולת שלו פנטסטית. אינייסטה בצד שמאל יכול להיות מאוד מסוכן, אני זוכר מספר משחקים מעולים שלו גם בעונה שעברה וגם לפני שנתיים. בעמדה הזאת, אצל אינייסטה אין 'באמצע' - או שהוא נהדר, או שהוא חלש מאוד. עבור בארסה, הפסד לא יהיה טרגדי במיוחד. מבחינת וולנסיה - המקום הראשון יתרחק מאוד. שתי קבוצות כאלו לא מסוגלות להציג משחק חלש, אני רק מקווה שהוא יהיה דו-צדדי.

קשה מאוד לדעת מה יקרה בריאזור. אני זוכר את סביליה מנצחת שם בעונה שעברה 3-1, חרף פיגור והרחקתו של מארסקה. מצד שני, לפני שנתיים, בידיוק אחרי ניצחון נהדר על ריאל מדריד - סביליה הגיעה לריאזור והפסידה. הרי ירידת מתח חייבת להתרחש אצל סביליה בשלב מסויים, ונראה שאחרי שהם עשו צחוק מריאל מדריד - המוטיבצייה קצת תרד. למנולו חימנז יש חלק חשוב מאוד במובן המנטאלי של השחקנים שלו, זה יהיה מבחן עבורו. הרי מבחינת ההרכב - סביליה טובה הרבה יותר בכל עמדה ועמדה. מה שכן, מאוד מוזר שקונקו נכנס לעמדת הבלם, למרות שסקילאצ'י חסר. יש את פרננדו נאבארו ואת אסקודה. החיסרון של לואיס פביאנו יהיה פחות משמעותי, כי אלברו נגרדו דורס לאחרונה, גם בנבחרת. יש לי שאלה ללוטינה - למה בלי ואלרון?

בנוגע למשחקי יום ראשון(על קצה המזלג) -
    * ויאריאל תשבור סוף סוף את הנאחס ותשיג ניצחון ראשון, אין תסריט אחר. נגד אספניול היא שיחקה כדורגל טוב ורק שוער אחד ענק(קאמני), מנע ממנה לנצח סוף-סוף. אני מחכה לשער הבכורה של נילמאר בליגה. בנבחרת ברזיל בינתיים הוא כובש בקצב.
    * אתלטיקו חייבת להתחיל לחמוק מהתחתית. משחק חוץ באוססונה זה לא פיקניק. אבל זה משחק שכן אפשר לנצח בו. צריך להשקיע, לשחק בסובלנות ושהחלק ההגנתי לא יהרוס להתקפה. לדעתי עדיף לוותר על פורלהאן המותש, ולשחק עם סינמה פונגול לצד אגווארו. והגיע הזמן שמקסי רודריגז יפתח בהרכב.
    * מעניין האם אספניול תוכל לשים בצד את המשברים בתקופה האחרונה. המאבק המוזר עם טאמודו, שצריך להישאר בארבע עיניים ומשום מה מתנהל דרך התקשורת - בטח לא מועיל למועדון. אם היא תשחק כמו במדריגל - יהיה לה קשה מאוד לנצח, גם אם מדובר במשחק ביתי קל על הנייר, נגד טנריפה. נאקאמורה בינתיים מאכזב ולאט לאט מאבד מהקרדיט של פוצ'טינו.

7. Raulito Madridista

מחווה לראול

http://img243.imageshack.us/img243/269/satelliteblobcolurldatal.Xxx

לפני המשחק נגד ויאדוליד יערך משהו מעניין בברנבאו. ראול יקבל גביע הוקרה מהנשיא פלורנטינו פרז ומחורחה ואלדנו, על שבירת שיא ההופעות במועדון בכל הזמנים. במשחק נגד סביליה כאמור, ראול ערך את ההופעה ה-710 שלו במדי ריאל מדריד והפך לשחקן שלבש את החולצה הלבנה הכי הרבה פעמים בהיסטוריה. כמוכן, בצד יהיה מקרן גדול עם מיטב הביצועים של ראול לאורך הקריירה.

מי ייתן וערוץ הספורט יחרוג ממנהגו ויראה לנו קצת מעבר לתשעים הדקות. זה בהחלט יהיה מרגש לראות את הקליפ. מיותר לציין שלראול מגיע כבוד אפילו הרבה יותר גדול מזה(רק מעצבן שבין המספרים של האתר הרישמי לבין ה-AS ישנן סתירות כאלו ואחרות, אבל אני מתייחס רק לאתר הרישמי), וגם שאני סבור שאני אכיר כמעט את כל השערים שיוקרנו. וגם ראול יוכל לתרום למסיבה, במידה ויבקיע היום, אחרי שלא עשה זאת כבר חמישה משחקי ליגה. מבחינה סטטיסטית, ראול אוהב מאוד לכבוש נגד ויאדוליד(הקבוצה נגדה כבש הכי הרבה שערים, פרט לאספניול), ונקווה שזה יקרה היום. לראול דווקא יש מנהג הפוך - לא לכבוש במשחקים חגיגיים שלו מבחינה אישית. גם אם ערוץ הספורט לא יאפשר לנו זאת - אני בטוח שבאתר הרישמי יהיה איזכור לכך וגם ביוטיוב.

נערך לאחרונה ב: ‏17/10/09
  8. טום.ט. Member

התגעגעתי מאוד לליגה הספרדית, כמה כיף שהיא חוזרת, המחזור הנוכחי מרתק במיוחד עם משחקים מאוד מעניינים ושקולים.

המשחק בין סביליה לדפורטיבו מאוד מעניין, שתיים מהקבוצות שמשחקים כדורגל יותר התקפי בליגה הספרדית ומנגד בחלק האחורי אין שם יציבות גדולה. לדעתי מן קרב ישיר על כרטיס לליגת האלופות, למרות שהעונה רק בהתחלה ועדיין קשה לפסול השתלבות של אחת מקבוצות במאבק האליפות. סביליה שנמצאת בתקופה טובה מאוד לאחרונה גם בליגה וגם באירופה, בה התחילו להתבלט הכוכבים שלה בקישור ובמרכז ההתקפה, אוהבת להיזכר במפגש האחרון שלה בריאזור - הקבוצה מאנדלוסיה תפרה לדפור 3 חתיכות כשהיה מציגה בין לבין יכולה התקפית והגנתית גבוהה למדי. אין ספק כי אלברו נגרדו, בצוותא עם חסוס נבאס, הוא השם החם בסביליה. הן זה בזכות יכולתו בקבוצה והן זה בגלל הזימון המוצלח שלו לנבחרת. שם אגב, יש לו כבר 2\2. מאידך, דפורטיבו פתחה את העונה בצורה טובה, מה שנותן תקווה לאנשים מאנדלוסיה שהשנה, אחרי 5 שנים של דשדושים, סוף-סוף הקבוצה תוכל להשיג כרטיס לליגת האלופות. כמובן שבקבוצה שומרים על צניעות ורוגע יחסי, אבל בחדרי חדרים, לא מן הנמנע כי הדיון הזה עלה לאוויר, ולא פעם. אי לכך ובהתאם לזאת, אין ספק כי דפור לא מתכוונת להיות לכינור שני בהיררכיה במשחק הזה, בטח ובטח לאור העובדה שהמשחק הזה יתקיים אצלה בבית. משחק די קשה להימור, אני הולך על תיקו.

המשחק שלנו מחר הוא חשוב ואין מקום לאיבוד נקודות. אני חייב לציין שאני מאוד מעריך את ולנסיה. הם קבוצה שלמרות אין סוף הקשיים שהיו להם אשתקד, הן מבחינה כלכלית, והן מבחינה מקצועית, הם בכל זאת נתנו ונותנים פייט, וכמו כן, הם נותנים לנו תצוגות יפות מדהימות של כדורגל שוטף והתקפי. הרבה בזכותה חזר העניין בליגה במאבק למקומות האחרונים לליגת האלופות. החלק הקשה באמת מול ולנסיה זה שאנחנו תופסים אותם מבחינה מוראלית במצב ממש טוב, הם פשוט חמים בכל משחק הואיל וגם יש להם מטרה ממשית (מקום באלופות), וגם תחרות שדוחפת אותם להצליח. משחק האגפים המהיר של ולנסיה הוא הבעיה המשמעותית, יחד עם החוד המבריק ברשות דויד ויאה (למישהו יש ספק שהוא יפתח?) המצוין, וחואן מאטה שמשלים את העבודה. כמובן שבנוסף יש גם קישור אחורי לא רע הכולל את סילבה ובארחה, שגם הם יודעים לעשות את ההבדל. מצד שני, אנחנו מגיעים למשחק הזה עם הרבה מאוד חיסורים ודאגות. קודם כל, אנרי מושבת ל-10 ימים. שנית, צ'אבי, מסי, וזלאטן בספק למשחק, אך ככל הנראה, שניים מתוך השלושה יפתחו במשחק. זהו ללא ספק אחד המשחקים הקשים שמצפים לנו בכל העונה הזו, לפחות ברמה המקצועית. הקבוצה שלנו מגיעה פצועה וחבולה בעקבות וירוס פיפ"א, ואין ספק שאנחנו בדרך למשחק קשה, כזה שעלול להביא לאיבוד נקודות ראשונות העונה בליגה.

אני מתעלם מהמשחק הנוכחי של ריאל מדירד ופשוט עובר הלאה - בשבוע הבא באל מולינון נגד ספורטינג חיחון, אמור להיות לה יותר קשה ( http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx ). גם אם פלגריני יעלה היום עם הרכב חסר מאוד, ריאל מדירד תיתן מחר לויאדוליד שלישייה בחצי הילוך. ויאדוליד בכושר איום ונורא ואין לה מה לחפש בברנבאו. אני חושב שזה הזמן התאים לשחק עם גרנארו והיגוואין, בעיקר עם השני שפשוט צמא לדקות משחק. קאקא יהיה השחקן מהשלישייה הקסומה שלא ייזכה למנוחה. ריאל מדריד הוכיחה במספר משחקים העונה שהיא מסוגלת להרבה (בהתחשב ברמת הליגה) גם בלי יכולת משכנעת וגם לא בהרכב החזק ביותר שלה, למשל במשחק הבית נגד מארסיי, בו מארסי שלטה ללא עוררין, אך בסופו של דבר 5 דקות טוב של ריאל, בעיקר של רונאלדו, מספיקות בכדי לתפור שלישיה חסרת מענה, גם בלי היגוויאן ודיארה. אין ספק בכלל שהמשחק הזה יגמר בהפרש של יותר מ-2 שערים, וחבל.

9. REAL MADRID Member

ריאל מדריד - ויאדוליד

לריאל מדריד היה מספיק זמן על מנת לשכוח מההפסד לסביליה, ההפסד שקטע את המאזן המושלם של ריאל מדריד העונה. מרבית השחקנים יצאו לשחק במדי נבחרותיהם כשחלקם אף נאלצו להילחם על מנת לנסות ולהבטיח את המקום במונדיאל. התקשורת אשר עסקה במעמדו של פלגריני וביכולתו הרעה של מרסלו עסקה בלית ברירה בכריסטיאנו רונאלדו שהחמיר את פציעתו במדי פורטוגל ויעדר בחודש הקרוב. בריאל מדריד קיוו שאם לכתם של ההולנדים - הפגרות יהפכו לרגועות יותר אך הפגרה הנוכחית התאפיינה בפצוע חדש כמעט כל יום. מלבד רונאלדו גם גוטי, גאראי ומצלדר אינם בשיא הכשירות אך בנוגע לספרדי נראה שזאת פציעה קלה ושהוא יהיה כשיר למשחק נגד מילאן בליגת האלופות באמצע השבוע. יש לציין שאל הפגרה ריאל מדריד הגיע עם מצבור פצועים בין כה וכה שכלל את רוד ואן ניסטלרוי, גאגו וארבלואה - האחרון הספיק להחלים ונכנס בסוו של דבר לסגל של פלגריני למשחק אם כי אינו צפוי לפתוח בהרכב. שחקנים נוספים אשר נכללו בסגל אך אינם עתידים לפתוח בהרכב הינם גונזלו היגוואין וקאקה שחזרו באיחור מדרום אמריקה ויעלו על הספסל. היעדרותו של קאקה תאפשר ככל הנראה לרפאל ואן דר וארט לפתוח בהרכב לראשונה העונה וביחד עם לאס, אלונסו וגראנרו ישלים את רביעיית הקישור. בחוד ההתקפה יפתחו קרים בנזמה (שכבש פעמיים במדי צרפת בפגרה) וראול אשר ייזכה למחווה יפה מהמועדון ויקבל גביע חגיגי לרגל שבירת שיא ההופעות במועדון, אין סמלי מכך שראול יקבל את הגביע לפני המשחק נגד הקבוצה מולה כבש שלושער פעמיים בקריירה. מה לגבי ההגנה? קסיאס אשר היה המצטיין בשורות הקבוצה נגד סביליה יקווה למחסור בעבודה בין הקורות, פפה אשר זכה לראות כרטיס אדום במדי נבחרתו יפתח לצידו של אלביול במרכז ההגנה. סרחיו ראמוס יפתח בצד ימין ובצד שמאל יעשה זאת - מרסלו. הברזליאי שזכה לביקורות צולבות לאחר תצוגת הנפל שלו נגד סביליה מקבל קרדיט מפלגריני למרות שבמהלך הפגרה בחן פלגריני את יכולתו מרקוס אלונסו - המגן השמאלי מקסטיליה. "פה אין פרסים או עונשים. לכל השחקנים יכול להיות משחק רע" אמר פלגריני על מרסלו במסיבת העיתונאים לפני המשחק, "קבוצה לא מפסידה משחק בגלל הופעה של שחקן אחד. מרסלו  הולך לפתוח בהרכב". עם מרסלו ולולא רונאלדו - ריאל מדריד צריכה לחזור למסלול הניצחונות.

הרכב משוער: קסיאס, ראמוס, פפה, אלביול, מרסלו, לאס, אלונסו, ואן דר וארט, גראנרו, ראול ובנזמה.

ויאדוליד מנגד מעוניינת לעקוץ את ריאל מדריד. אין ספק שההרכב של ריאל מדריד חזק, אך ההזדמנות לפגוש את הקבוצה כאשר רונאלדו חסר וקאקה על הספסל - מרבית קבוצות הליגה יחלמו על תרחיש שכזה. מצד שני, ויאדוליד תחסר לא מעט שחקנים גם היא. ניבאלדו אשר עמד בעין סערה תקשורתית לאחר שהורחק עקב נגיחה בשחקן יריב בתיקו 2-2 הסוער מול בילבאו ייפתח בהרכב לאחר שוועדת התחרויות של הליגה הספרדית ביטלה את הצהוב השני. אלברטו מרקוס אשר ראה גם הוא כרטיס אדום מורחק ויעדר מהמשחק. סיסי פצוע כמו גם קאנוביו וג'ונתן ססמה מה שיאלץ את מנדיליבאר לאלתר בקישור ההתקפי. ויאר ובארגן פצועים גם הם. מי כן ישחק למרות הכל? דיאגו קוסטה עתיד לפתוח בחוד ההתקפה כאשר מאחוריו יימצאו פונט, מרקיטוס ונאוסט אלמאן - האחרון הוא האיש אשר ינסה לעקוץ דרך החולייה החלשה של ריאל מדריד - מרסלו. מן הספסל של הקבוצה עשוי לעלות אלברטו בואנו, החלוץ שזכה לקצת דקות משחק בקבוצה הבוגרת אשתקד עזב את קסטיליה ולמרות שנראה טוב במשחקי ההכנה של ויאדוליד - יחכה להזדמנות על הספסל. קשה להאמין מנדיליבאר בונה על נקודות במשחק, אך אין זה אומר שויאדוליד תוותר מראש עליהן. הקבוצה צברה עד כה 5 נקודות ליגה בלבד ומגיעה לברנבאו כשהיא כבר שלושה משחקים ללא ניצחון. כאשר בהיסטוריה הממש לא רחוקה של הקבוצה עומדות שביעיות בסנטיאגו ברנבאו, ויאדוליד תגיע על מנת להיות זהירה ולקוות להפתעה.

הרכב משוער: חאקובו, ניבאלדו, לואיס פרייטו, ארזו, פדרו לופז, בורחה, רוביו, פונט, מרקיטוס, נאוסט אלמאן ודייגו קוסטה. 

10. Raulito Madridista

לא חשבתי שפלגריני יוותר על קאקא כאשר רונאלדו חסר, דווקא חשבתי שייקרה הפוך - קאקא יתחיל בהרכב ובשלב מסויים, בתקווה שנצליח להוביל ביתרון מעל שער אחד - הוא יוכל לרדת לספסל בשקט. נקווה שהברזילאי יפתח את העונה רישמית במשחק נגד האקסית בברנבאו ביום רביעי, משחק חשוב הרבה יותר. ההרכב הנוכחי משנה את כל התמונה - לדעתי ראול יחזיק בכדור הרבה יותר זמן, ונראה אותו משחק אחורה למדיי - אולי אפילו ממש קרוב ללאס ואלונסו. אני מקווה שגראנרו וואן דר וארט יצמדו לאגפים באיזשהו אופן, ולפחות בנזמה ישוחרר לשפיץ. להולנדי מגיע צ'אנס אחרי ההתעללות שעבר בשנה שעברה, ונגד קבוצות כאלו הוא גם אמור לספק תוצרת. לא כמו נגד ספורטינג גיחון בשנה שעברה, הרי גם המצב-רוח שלו שונה לגמריי, אבל לפחות להיות מעורב ופעלתן. בהחלט מסקרן לבדוק גם את התנהגות הקהל כלפי מרסלו. אני קונה בוז צורם לברזילאי בכל נגיעה בכדור. הקהל לא טיפש, בטח לא זה שמשלם ממיטב כספו כדי לצפות במה שאמור להיות באיזשהו שלב - 'ההצגה הטובה בעולם'. ובכל-זאת, למרות שהיריבה, שם ככה חלשה על הנייר, תחסר המון שחקני מפתח - אני עדיין לא חושב שניתן הצגה. אני חושש מחוסר יצירתיות בהרכב, מעוד משחק תקוע, והפעם - ספק אם מישהו יבריק.

11. REAL MADRID Member

אין מה להרחיב יותר מידי לקראת המשחק נגד ויאדוליד. ריאל מדריד צריכה להסתדר למרות פציעתו של רונאלדו ולמרות שקאקה עייף וייפתח על הספסל. לדעתי יהיה מעניין מאוד לעקוב אחר קרים בנזמה הערב. בנזמה כבש שער בכל אחד ממשחקיה של צרפת בפגרה ועושה רושם שהוא בכושר לא רע בכלל, על הגב של בנזמה נמצא הערב הרבה מאוד לחץ ואחריות. הוא השחקן שכביכול אמור להוביל כאשר קאקה ורונאלדו אינם, כמו כן, כל ספרד ראתה את נגרדו פורח בנבחרת ספרד. איך נגרדו קשור? אין זה סוד שנגרדו נפגע מאוד מהגעתו של בנזמה והוא לא מתבייש להסתיר זאת. הקהל בברנבאו יעדיף באופן טבעי שחקן בית על שחקן רכש במיוחד כאשר שחקן הבית נמצא ביכולת נפלאה (וגם שלא, ראינו זאת עם פלאנקה בעונה שעברה. הקהל שרק בוז לדרנתה ומרסלו על כך ש'תפסו' לו את המקום בהרכב). התקשורת אינה נשארת אדישה ליכולת של נגרדו ולצד הפרסום על הרצון של ריאל לממש את האופצייה לרכוש אותו בחזרה, קראנו ראיונות עם נגרדו ומנולו חימנז שהתבטא בעניין. נגרדו נשמע פגוע ואמר שהוא מעוניין לממש את חוזהו בסביליה לעוד 5 עונות בעוד שחימנז היה הרבה יותר ציני ואמר ש"נשמח לקבל את בנזמה במקום" (או משהו בסגנון, אני כבר לא זוכר בדיוק).

הרבה ביקורת על רכישתו של בנזמה ומכירת נגרדו הופנתה בקיץ וכאשר הצרפתי נראה אאוטסיידר מצד אחד ונגרדו קורע רשתות בסביליה ובנבחרת מצד שני - הביקורות הללו רק יגדלו.

בנוגע למשחק עצמו, האלה מדריד.

http://aficionblancasigloxxi.blogia.com/upload/20090721092855-benza-y-negredo.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/10/09
  12. Ohad_Glr Member

כמו שכתבתי כבר בושא אחר אני אהיה מופתע מאוד אם ברסה לא "תקרע" היום את ולנסיה.
    אני הולך עם ברסה, ובהפרש גדול (לצערי כמובן).

13. riquelme1 Member

תקרע את ברצלונה? מזה הזילזול הזה בולנסיה, זה לא אלמריה ולא סאנטנדר, ולנסיה במסטאייה זה אחד המשחקים הקשים בספרד, ולנסיה העונה מצויינת למרות חוסר יציבות, וגם בלי וייה אם וכאשר לא ישחק, ולנסיה יכולה לנצח היום.

לדעתי יגמר בתיקו, אבל ולנסיה בהחלט יכולה להפתיע.

1-0 לדפור במחצית, איזה הרכב רע של מנולו חימנז, ממתי סרחיו סאנצ'ס בלם? סביליה נראת רע, בקושי מגיעה להדמנויות, פרוטי לא במשחק, ואני עדיין בדעה שדייגו קאפל עדיף על הארגנטינאי, דייגו פרוטי נעלם ביותר מדי שלבים במשחקים, ואנ פשוט שונא לראות את אדריאנו מגן ימני, הוא לא מתאים לתפקיד הזה, אדריאנו רק כקשר שמאלי!

נערך לאחרונה ב: ‏18/10/09
  14. xavi6 Member

אוהד, בלי לעליב, אתה כזה צעיר בכל מה שקשור לליגה הספרדית. איפה הימים שולנסיה הייתה עושה לברצלונה בית ספר וכל אוהד כדורגל ספרדי ידע שיש 3 גדולות-ריאל ברצלונה וולנסיה. מספרת אחת וכבר שכחו מה ולנסיה גורמת לנו. מבחינתי, כל משחק מול ולנסיה בחוץ-ולנסיה פייבוריטית. אתה מזלזל בקבוצה השלישית בטיבה בליגה, וזה פשע לכדורגל, לא פחות ולא יותר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

לדעתי אתה פשוט חסיד ה"נאחס ההפוך", אתם את מבין את הכוונה שלי

15. AS R Member

ולנסיה היא ממזמן לא אחת משלוש הקבוצות הטובות בליגה. יש לה פוטנציאל להיות אחת כזאת, אבל היא לא יציבה מספיק והחלק ההגנתי שלה לא מצטיין. אני חושב שאתה נותן לוולנסיה יותר מדי קרדיט, ברצלונה כמעט תמיד תהיה פייבוריטית כשהיא משחקת מול וולנסיה גם אם זה במסטאייה, בטח ובטח כשוויה לא כשיר לגמרי.

הימור שלי: 3-1 לברצלונה.