מה ההבדל?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לילך, ‏1/11/02.

1. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה ההבדל בין מכבי חיפה לבני יהודה?
    עכשיו תגידו הרמה
    אבל מה גורם לרמה להיות שונה?
    עכשיו תגידו השחקנים
    אבל למה השחקנים, ולמה הרמה, ולמה בעצם יש הבדל כשהכדורגל הוא אותו כדורגל, אותם חוקים לכל קבוצה(וידוקה תנסה לא להזכיר את יעקב שחר)?

2. the_secand Member

לפי הכישרון של השחקנים את לא שאלת את זה נכון הייתי צריכה לשאול
    מה הבדל בין שחקן שנולד נניח בארנטינה ובישראל למה שם יוצאים שחקנים כגון ריקלמה וסביולה ואצלנו חוץ מכמה אתם יודעים את התוצאה

3. לירן-ביתר Member

למכבי חיפה יש יותר כסף אז היא יכולה לקנות שחקנים יותר טובים.

4. AFC Member

אוקי, אני מוכן להסביר מדוע (ונשמה, אני נאלץ להתעלם מהוראתך).

בעונת הדאבל של מכבי חיפה, הפועל פ"ת, אז במקום השני, הייתה צריכה ניצחון על הירוקים כדי לזכות על האליפות, חיפה הייתה זקוקה לתיקו. שני שערים חוקיים נפסלו להפועל פ"ת, המשחק נגמר ב0-0 והירוקים חגגו אליפות.
    בגמר הגביע של אותה עונה חיפה ניצחה 3-1 לאחר הרחקה מוזרה בכרטיס אדום של שחקן הפועל פ"ת כבר בהתחלה, והירוקים חגגו דאבל.

בעונת00-01 מכבי חיפה זכתה באליפות לאורך אינסוף טעויות שיפוט מקוממות ומחפירות לטובתה, ובדיקה שביצע "ידיעות אחרונות" מגלה שאילולא טעויות השיפוט חיפה הייתה מסיימת במקום השלישי, ולא זוכה באליפות (ועוד הם לא החשיבו פנדלים שלא נשרקו וכו').

בעונת 01-02 (עונה שעברה), לפי טבלה שערך בארסהמן מספורטאנטר (אתם לא מכירים), אפשר בבירור לראות שהפועל ת"א זוכה באליפות בהפרש נקודה ממכבי חיפה אילולא טעויות השיפוט לטובת הירוקים.

והעונה בליגת האלופות חיפה עולה לליגת האלופות בעזרת השופט, כובשת שער באולד טראפורד מעמדת נבדל של יניב קטן, מנצחת את אולימפיאקוס בזכות פנדל שלא היה ולא נברא ומול לברקוזן קיבלה פנדל שלא היה ולא נברא בגלל רוסו השקרן והמכוער (אבל ז'אנו עשה צדק והחטיא אותו).

בני יהודה בעונת 00-01, עונת הירידה שלהם, ירדו בגלל טעויות שיפוט רבות נגדה. בטבלת "ידיעות אחרונות" אפשר היה לראות בבירור שבני יהודה עוקפים את אשדוד וראשל"צ אילולא טעויות השיפוט. זוהי הסיבה המרכזית לירידה.

טוב, אני מקווה שזה עונה לך על התשובה : ההבדל הוא בקשרים, ומי נותן לשופט יותר כסף בתחילת המשחק.

5. Fernando Cavenaghi Member

אז אתה אומר שבליגות בכל העולם יש שלוש או ארבע קבוצות שיזכו בכל התארים לתמיד?

6. יוגב אסולין Guest

בהחלט כן... תמיד יהיו 3-4 קבוצות שיזכו בתארים תמיד ומידי פעם קבוצה זאת או אחרת תגנוב להם אליפות (פעם ב10 שנים ככה).

הקבוצות שבצמרת גם שהם לא זוכות באליפות זוכות בהכנסות גדולות מה שמאפשר להם לשפר את מחלקות הנוער ואת כל התנאים שמסביב שתורמים לכדורגלן לעלות ברמה שלו. ולכן יש להם יתרון ברור על מי שגומר מתחתיהם

7. Ilan Member

תגיד מי שמדבר זה לא מי שהקבוצה הייתה אמורה לרדת לליגה ג'- כמו שעשו באיטליה לפיורנטינה, אבל אז "בנס" איכשהו הם לא ירדו?

תגיד מי שמדבר זה לא מי שהקבוצה הייתה אמורה לרדת ליגה שנה שעברה בלי קשר למצב הכלכלי, כי אני זוכר שנגד קריית גת, היה לכם שתי משחקים שניצחתם בעזרת השופט, לא חשוד?

תגיד מי שמדבר זה לא הקבוצה שכל משחק, איכשהו השופט עוזר להם נגד הקטנות, אבל האימפריות מפ"ת ובני- יהודה עדיין מנצחות את הקבוצה שלו?

תגיד מי שמדבר זה לא הקבוצה שהראש עיר העלוב שלה נותן לה כספים רבים מהערייה בעוד ליריבה העירונית הוא לא נותן כלום, פשוט כלום, עובדה- הפועל ירושלים מקבלת גרושים, ואיכשהו אהוד אולמרט מסדר לבית"ר כמה בוחטות.

ככה שביתר זה הקבוצה האחרונה בארץ שיכולים להתלונן על הדברים האלה, אני לא יתפלא אם דדש שיחד כמה שופטים בפרשת שופטים באדום.

8. omer Member

בואו אני אתרגם לכם את מה שוידוקה אמר לעברית:

"אני קנאי.... קשה לי ! באמת קשה לי עם העובדה שמכבי חיפה כל כך טובה והקבוצה שלי בזבל!!!"

ועוד משהו: אולי תפסיק להתייחס לקבוצות אחרות ותתחיל להתייחס לקבוצה המסכנה שלך???

ואם אתה אומר שזכינו בשתי אליפויות רצופות בגלל טעויות שיפוט אז רק שתדע שלא היה כדורגל אם זה היה ככה.......
    הכדורגל בנוי על טעויות שיפוט וטעויות של שחקנים!!!!
    אחרת כל משחק היה נגמר 0-0!!!

ומי שבוכה על טעויות שיפוט כבר עונה שלמה הוא לא אחר מאשר, התיאור המדוייק:
    "אוהד בית"ר"

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

9. chaos Member

תוןדה עומר על התרגום....

10. לירן-ביתר Member

אבל הוא לא תירגם נכון

11. chaos Member

אני אסביר על ההבדלים
    קודם כל, בני יהודה מגיעה משכונה קטנה בת"א, שיש בה כבר 2 קבוצות גדולות
    מכבי חיפה באה מהעיר גדולה, והיריבה העירונית שלה יש לה בערך 15 אוהדים
    לכן בסיס האוהדים רחב הרבה יותר
    עכשיו
    למכבי חיפה יש תשתיות נוער
    מחלקת נוער מעולה שמייצרת תמיד שחקנים טובים
    איזה שחקני נוער טובים ראיתם יוצאים מבני יהודה לאחרונה?
    חוץ ממוני שיקלי "האזרח למופת"
    האצטדיון
    למכבי חיפה יש אצטדיון של 17500 מקומות
    לבני יהודה אצטדיון של 5500 בערך לא?
    כבר מראה על הבדל מהותי
    איך קבוצה עם אצטדיון כזה קטן יכולה לקחת אליפות? אומנם זה לא משפיע על היכולת המקצועית, אבל זה מראה משהו על הרצינות והגודל של הקבוצה
    עכשיו הנושא הבאמת חשוב - כסף.
    למכבי חיפה יש יעקב שחר, הנשיא הכי עשיר בארץ, שאוהב להשקיע בכדורגל
    מה שנותן לה שחקנים טובים כבר
    לבני יהודה אין נשיא עשיר כל כך, והוא לא משקיע כל כך הרבה
    האוהדים תורמים המון חלמכבי חיפה, אבל לבני יהודה בקושי יש אוהדים לכן אין מרצ'נדייס
    וזהו בעצם

12. AFC Member

כן כן, אוהדי מכבי חיפה לא מסוגלים להשלים עם כך שקבוצתם היקרה השיגה את כל מה שיש לה בזכות השופטים.

ורק כמה דברים לאילן -

א. בית"ר ירושלים, אילולא טעויות השיפוט, הייתה בעונה שעברה עוברת את הפועל חיפה ב22 נקודות, הפרש עצום, ובית"ר בכלל לא הייתה אמורה להיות בסכנת ירידה. אם אתה רוצה, אני מוכן להביא את החישוב לדיון זה.

ב. קריית גת נאלצה לשחק גם מול מכבי חיפה בשני משחקי "בית" באשקלון. אז למה כל הליגה יכולה להעביר ובית"ר לא? וזאת בכלל הייתה הוראה של המשטרה.

ג. מול מכבי פ"ת אבי לוזון, בכבודו ובעצמו, דרש מההתאחדות לקיים את המשחק באצטדיון ר"ג. אם הוא הצליח, מי אנחנו שנתלונן?

ד. על אילו טעויות שיפוט אתה מדבר? אני פשוט מעוניין לשמוע מאילו טעויות שיפוט נהננו העונה.

ה. אהוד אולמרט, למיטב ידיעתך, מעביר להפועל ירושלים סכומי כסף קטנים יותר בגלל הסיבה הפשוטה שהפועל ירושלים הייתה ממוקמת בליגה הארצית (והשנה בלאומית) והם לא זקוקים לאותה מנת כסף שמקבלת בית"ר ירושלים. כששתי הקבוצות היו באותה ליגה, הן קיבלו את אותו סכום מימון. מה שכן, אהוד אולמרט מעולם לא העביר לבית"ר ירושלים סכום כסף תוך כדי העונה.

עומר - לפחות יש לך את הכבוד להודות בכך שמכבי חיפה זכתה בשלוש אליפויות (אם מחשיבים את האליפות ב-91) בזכות טעויות השופטים. מה שכן, תאמין לי שאילולא טעויות השופטים לא הייתם מגיעים לצ'מפיונז, והכדורגל עדיין היה מעניין מאד.

13. קופירוק Member

לא וידוקה, ההבדל הוא ברמת השחקנים, המקצועיות של המועדון וההשגים...
    ואיך אני מחכה להיום אתה הולך לשים את החתימה של החיים שלך!!!

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדבר העיקרי הוא כסף..
    אם שחר היום היה בבני יהודה גם היא הייתה כמו חיפה..אלי לא כמו חיפה אבל לפחות ברמה של הפועל תל אביב או מכבי תל אביב..