מה דעתכם?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Roy, ‏13/12/02.

1. Roy Member

מעניין אותי מה דעתכם כבני אדם ,ובואו נכניס כמה שפחות פוליטיקה.
    הכתבה הבאה פורסמה בוואן, לקראת ראיון בביג וואן-
    http://www.one.co.il/next.asp?id=32790&Bz=2

האם זה נכון להגיד ככה? הגזענות במגרשים היא לא יפה, זה נכון, ובוודאי שבתור ערבי ישראלי זה לא נעים לשמוע כאלה דברים, אבל האם דבריו של טורק במקום?

אני רוצה לראות שחבר מועצת עיריית תל אביב יבעט לנער בראש כי הוא קרא לטועמה מחבל...
    מצד אחד הוא צודק בקשר לחוק שצריך להעביר (לא שאני חושב שאפשר לאכוף כזה דבר), ומצד שני הוא מגזים עם ההתלהמות שלו ("שהאוהדים יילכו להתפרק על אמא שלהם או אחותם, לא מתפרקים על ערבי") למה מה זה ערבי? מושג? אנחנו צריכים לחיות בפחד שחס וחלילה "לא נתפרק על ערבי"?

בכוונת דבריו הוא צודק, אבל מישהו צריך להעמיד אותו במקום. הוא בעצמו מעודד אלימות

2. Tomzo Member

אני מסכים איתך רועי
    הוא צדק ולא צדק
    דבר ראשון אני רוצה לראות איך בדיוק השוטרים עוצרים 5000 אוהדים שצועקים את אותו הדבר
    ואני רוצה לחדש לך מר טורק אבל על כל שחקן מצליח יש לך לפחות חמישה קללות אז על טועמה תפסו את העובדה שהוא ערבי .
    ולבלילי אומרים שהוא חד גבה אז עכשיו אתה תצא הצהרה ותגיד שכל חדי הגבה מסכנים?
    אני מודע לעובדה שזו גזענות לשמה אבל מה לעשות ככה זה אני לא אומר שזה בסדר אבל אני גם לא חושב שאפשר לאכוף את החוק הזה
    ועוד דבר אני רוצה להזכיר לך שאתה חי במדינת היהודים דגש על המילה יהודים אז אם אתה תצעק מוות ליהודים במדינת היהודים זה לא בדיוק הדבר הכי חכם לעשות נכון
    אני לא רוצה להפלות אבל מה לעשות אלה הם העובדות ואני מקבל את העובדה שהערבים חיים פה ואני לא חושב שהקללות מוצדקות אבל מה לעשות.
    רוצה לקחת את החוק בידיים? לך תבעט בראש של כל שער 11

3. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

קראתי בריפרוף את הכתבה,מצד אחד הוא צודק,אבל מצד שני איך שהוא מתייחס לזה "מי שיקלל אותי אני יבעט לו בראש" הוא מנסה למנוע אלימות אבל מהדברים שלו מבינים שהוא מעודד את האלימות

4. לירן-ביתר Member

דבר ראשון שיבעט לאמא שלו בראש הערבי ה(צונזר). איך שהוא מדבר, בכלל לא צריך להתייחס
    למה שהוא אומר.
    ובקשר לחוק שהוא חושב שצריך להעביר:
    לא צריך לעשות את החוק הזה, זאת זכותם של האוהדים לקלל אותו וגם את טועמה וגם כל ערבי
    אחר. אין מה לעשות, הם לא שייכים לכאן. חוץ מזה לא מקללים רק את הערבים במגרשים,
    אוהדים מקללים את כולם. יעני אם יגידו "טועמה (צונזר)" ולא "טועמה הוא שאהיד" אז לא יהיה אכפת לו?

(נערך בעקבות הודעה מפגרת של לירן בית"ר - תנסה לשמור על קצת אנושיות)

5. TsIgAlKo Member

מדהים כמה טימטום יכול להכיל שכל אחד קטן..... מה הוא חושב שערבים זה אלוהים????? שליטי העולם????? אסור להגיד כלום נגדם מה זה דיקטטורה?????

הוא כמו כל הערבים.... רק מחפש אלימות, שונא יהודים, שונא את ישראל.... הוא לא אומר את זה אבל רואים שהוא כזה. בחיים לא שמעתי חבר מועצת עיר שאומר "אם מישהו מקלל ערבים אני בועט לא בראש" או "תתפרקו על אחותכם" והמשפט השני מראה כמה הוא כמה הוא בן אדם חרא: כאילו שהיהודים נחותים הם נחותים לעומת הערבים, על יהודים אפשר להתפרק על ערבים לא. אני לא מבין איך נתנו לחרא הזה לשחק בנבחרת ישראל!!!!!!! ולהיות סגן ראש העיר של תל אביב!!!!!!!!!!!!!!
    אמן הוא יחטוף בעיטה בראש

אווווווווו
    נשבעתי לאהוב
    את המגן דויד
    ריפעת טורק שהיד
    גאה להיות צהוב....

6. RVN Member

הגזענות במגרשים זה באמת דבר מכוער ומה שאפשר לעשות עם 5,000 אוהדים שרים שירים גזעניים זה לתת לקבוצה משחק רדיוס! ואחרי כמה פעמים שגם הגדולות יקבלו רדיוסים אנשים פשוט יפסיקו עם זה.

7. Don p1 Member

בולשיט...ואת החוק שלו שישמור לאמא הערבייה שלו.

30 אלף ערבים שיוצאים ברחבות עזה, וקוראים מוות ליהודים, מהללים את היטלר, שורפים דגלים ובובות יהודים....אז הם בסדר מר טורק?

אני רותח מזעם!!! יש לנו זכות להביע את השנאה העמוקה שנצורה בעם שלנו כלפי העם השכן, והיא לא נוצרה סתם.

אדון טורק היקר, אם אתה לא יודע אתה חי במדינה של יהודים, אם ברצונך לצעוק מוות ליהודים תעוף לשטחים הסמוכים, שם תוכל להצטרף לאחיך ולצעוק כמה שאתה רוצה.

8. RVN Member

אתם קוראים ללציו נאצים וגזענים אבל אתם עושים בדיוק מה שהם עושים!

9. ג'רי בית הלוי Member

הגזענות זאת באמת בעיה חמורה, ולא יכול להיות ש10,000 איש בכל שבוע יצעקו "טועמה שאהיד", "וואליד באדיר מחבל" ו"מוות לערבים". זה שאנחנו במדינת היהודים זה נכון, אבל להצידק את הקריאות הגזעניות בזה שזאת מדינת היהודים, זה בדיוק כמו שאוהדי נאציו יצדיקו את הקריאות הגזעניות שלהם בכך שאיטליה זאת מדינת הנוצרים- הרי הותיקן נמצא שם. ומעניין באמת לשמוע את מה שיגידו כל האנשים שצועקים טועמה מחבל אחרי שבמשחק של בני סכנין למשל, יצעקו מוות ליהודים.
    אבל זה לא כ"כ פשוט, כי רפעת טורק הוא אדם חולה, מהמסיתים הגדולים שקמו פה. מספיק לקרוא את הראיון שלו בשם משחק במאי 02, ולראות למה אני מתכוון. הוא מתייחס בצורה עיוורת לכל המעשים של אחיו הערבים, מקלל את סליםפ טועמה וואליד באדיר שבצדק מעדיפים לא להתיחחס לזה(מה לעשות, ג'ימי, לא לכולם יש כוח להתעסק בזה כל החיים, ומסית את כל העולם נגד הישראלים(תתפרק על אחותך לפני שתגיד לנו לעשות את זה).
    אז מה שהוא אומר זה מצד אחד נכון, אבל לפני שיהיה אפשרי לשמוע את זה ממנו דווקא, יעברו עוד הרבה מים בירדן.

10. אבי נימני Member

מה קרה הבנאדם הזה צועק על היהודים מה הוא חושב בידיוק שבזמן שהחברים שלו מיתפוצצים לנו ברחובות והורגים כבר 700 איש אנחנו נישב בשקט אז אם לא מרגיש טוב עם זה אני מוכן ליקנות לו כרטיס לכיוון אחד לאיזה מקום שהוא רוצה ואני מוכן לסדר מקום ליד ערפאת.

11. Tomzo Member

תקשיבו נכון שהקראות הם גזעניות אבל אל תעשו הקבלה ללאציו כי פשוט מאוד אתה לא רואה אף יהודי נוסע לרומא ומפוצץ את עצמו נכון?!
    והערבים כאן כן עושים את זה אז דבר ראשון לנו לפחות יש בסיס מסויים לקללות
    עכשיו מה לעשות שטועמה ובאדיר הם שחקנים טובים אז חייבים לקלל אותם איכשהו כמו שאמרתי מקודם שעל כל שחקן טוב תמצא קללה שמייחדת את עצמו אז אתה תתחיל עכשיו לנסות ולהוריד את הקללות האלו?
    חוץ מזה שתאמינו לי שמשחקי רדיוס לדעתי לא כל כך יורידו את הקללות כי איך אתה תחליט אם מגיע לקבוצה משחק רדיוס או לא אם אוהד אחד שר טועמה מחבל או מאה אתה לא יכול לקבוע את זה
    ושוב אני אגיד את מה שאמרתי מקודם ומה שפיימן גם אמר : הוא גר במדינת היהודים
    ולכן אין לו שום סיבה להתחיל ולקרוא מוות ליהודים כי פשוט מאוד יידרסו אותו ובמיוחד במגרש כדורגל

12. Don p1 Member

תום חזק ואמץ...אמרת פשוט הכל.

כמו שציינתי, אנחנו צועקים מוות לערבים בגלל שנאה עמוקה שנצורה אצלנו, ואי אפשר לא להצדיק את הסיבה. כאשר ערבי הולך עם חגורת נפץ ומפוצץ לי ליד הבית הורג את העם שלי, אני לא ישתוק, ואני אשנא אותו.

אני לא מאלה שאוהבים לערב פולטיקה עם כדורגל, אבל מה לעשות כאשר אני רואה את באדיר בנבחרת אני רוצה להקיא, לפחות תכבד את המעמד ותשיר את ההמנון(וגם שאר השחקנים לא טהורים אבל לא ניכנס לזה עכשיו).
    להזכיר לך טורק...אתה אזרח מדינת ישראל, וכל אחד שמסית נגד המדינה יכול לשבת כמה שנים טובות בכלא, תזהר בדבריך.
    וכמו שכבר אמרתי, שיגנה קודם את התהלוכות שעושים בשטחים ואח"כ מה שקורה בארץ.
    הייתי שמח עם הוא היה נכנס ומגיב, אבל מה לעשות גם היה ביכולתנו הוא לא היה מסכים.

13. לירן-ביתר Member

אני מסכים עם שניכם.
    זאת בושה שבאדיר בנבחרת, ושהיו עוד שחקנים ערבים בנבחרת, ועוד יותר בושה שטורק היה
    שיחק בנבחרת וייצג את מדינת היהודים. הם מעם אויב, עם שאנשים משם באים לארץ להתפוצץ
    ולהרוג כאלה חפים מפשע. ערבים לא צריכים לייצג מדינה של יהודים.
    ובקשר לקללות, אין לו מה להתלוננן. שמעון גרשון/אבי נימני/ג'ובאני רוסו בן זונה=סלים טועמה מחבל.

אווווווווו
    נשבעתי לאהוב
    את המנורה תמיד
    טועמה הוא שאהיד
    גאה להיות צהוב

14. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקללות הגזעניות זה באמת דבר מגעיל, אבל אין מה לעשות כנגד זה. טורק יכול להמשיך עם האימוים שלו כמה שהוא רוצה, אף אחד לא ישים עליו. תמיד יהיה את אותו אוהד שיחליט שהוא עכשיו מקלל את טועמה או מישהו אחר, ואף אחד לא יוכל למנוע זאת ממנו.

אבל אני לא מסכימה שלא לשתף ערבים בנבחרת, זה כמו שתגידו לא לשתף רוסים או קרואטים(רוסו) בנבחרת, אחרי הכל זה רק יכול להוסיף לנבחרת. זה לא שרוצים להשתף איזה פעיל חמאס, סה"כ שחקן עם קצת כישרון ברגליים(וגם שכל) שאם הוא לא היה אוהב את הארץ ולא חושב על להזיק לה לא היה מתאזרח!

15. Don p1 Member

אני רוצה לראות מכל שחקן נבחרת ישראל, שר את ההמנון ומתגאה במדים שהוא לובש ובמדינה שהוא מייצג אותה.
    בראיון שגרייב נתן לפני שנתיים הוא אמר שאין לו שום כוונה לשיר את ההמנון משום שהוא לא מרגיש חלק ממדינת ישראל,(מצטער על הכללה) אבל כל הערבים שמשחקים בנבחרת חושבים ככה. בזאת אני לא רואה סיבה שהיה להם זכות ללבוש את המדים הלאומים.

קצת שטויות יש בדברייך..
    קחי מקרה על ערבי, איפה את חושבת שהוא רוצה לחיות, במדינת ישראל ה"נאורה" או בשטחים בפלסטין?...מן הסתם שבשטח שלנו, לא סתם אלפי ערבים מנסים להיכנס לשטחי ישראל בשביל עבודה. המצב אצלהם הוא כל כך חמור שאין ממה להתפרנס, השירותים אצלהם על הפנים, רק תראי איך הרחובות שלהם נראים...
    אז במה זה קשר?!
    - אם הוא היה אוהב את הארץ והיא מרגיש כפטריוט הוא היה נלחם לצה"ל, עומד בדקות דומייה, שר את ההמנון הלאומי..בידיוק כמו שהיו מתנהגים היהודים בגולה ומתנהגים ככה עד היום!