מדינה במלחמה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Dyer, ‏10/9/03.

1. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

החרבת קפה הילל וכל היושבים בו זה הרבה יותר מסתם פיגוע... קפה הילל המקורי למי שלא יודע היה ברחוב הילל בעיר, ומכאן שמו. לחר ההצלחה של הקפה הוקמו סניפים נוספים של הקפה, והוא אחד מהדברים שהכי מסמלים את העיר. מבחינתי עצם העובדה שהקפה הזה ממשיך להיות הומה אדם גם בזמנים של כוננות שיא (כששוטרים נמצאים כל כמה מטרים בכביש, ועוצרים אחת משלוש מכוניות בערך) זה סימל את ניצחון החופש על הטרור... אבל כנראה שלא. דווקא בהתחלה הפיגוע היה אמור להיות בפיצה מטר (אותו סניף ששלשום הביא פיצה עד לפתח ביתי), אך המחבל רץ והתפוצץ בתוך הילל. פיגוע בתוך קפה הילל זה הרבה יותר מסתם פגיעה באזרחים חפים מפשע, זו גם פגיעה במסורת הירושלמית, ובאמת חבל. כולי תקווה שהבית-קפה יחזור כמה שיותר מהר למוטב, ונוכל לשוב אליו.

ולגבי הפיגוע עצמו, פולדש מכיר יותר טוב ממני את הסיפור על הרופא ועל הבת שלו שהייתה אמורה להתחתן, אז אני אשאיר לו את הבמה. אבל תמיד קשה לקרוא על הסיפורים, שאנשים שבאמת לא עשו כלום וסך הכל רצו להנות, לשאוף טיפה אוויר, מצאו את מותם.

יהי זכרם ברוך.

2. Ilan Member

בלי לעצבן.
    אחרי זה אתה אומר שירושלים עיר בטוחה?
    לגור בירושלים זה כמו לגור על הר געש. אתה לעולם לא יכול לדעת איפה אתה תיהיה שיהיה את הפיגוע הבא (חס וחלילה).

מקווה שהעיר לא תידע עוד צער.

3. ליהי Member

כל כך עצוב
    כל כך כואב
    כל כך פאקינג נמאס לראות את הפלשטינאים יוצאים לבחוץ וחוגגים
    ...

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה רוצה להגיד לי שבתל אביב אתה לא מרגיש אותו הדבר?אתה חושב שאני עובר כל יום בתחנה הזאת בצריפין חשבתי על זה שיכול להיות שם פיגוע..לא חשבתי..אבל עובדה..בכל מקום יכול להיות פיגוע..

5. Don p1 Member

אין מה להגיד...פשוט עצוב ולשמוע ולזכור כל פעם מחדש.

השם ינקום דמם.

6. ehudas Member

מוות לערבים

7. Ilan Member

לא.
    מוות לטרור.

8. AFC Member

כן, אין ספק אהוד, התשובה לכל המצב הזה היא "מוות לערבים".

9. Roy Member

תשמע בני, מבחינת רציונל, "מוות לערבים" יפתור את כל הבעיות הבטחוניות שלנו.... לא?

10. Thierry Henry Member

אני גם מכיר את הסיפור על הרופא והבת.
    הרופא (אני לא זוכר תשמות משהו באום), שיצא לכנס בארה"ב שמדבר דווקא על פיגועי הטרור בישראל כי הוא ידע על זה הרבה מאוד ואותו שלחו בכוונה מבית החולים, רצה לנהל שיחה עם ביתו לפני שתתחתן בבית קפה, שיחה אחרונה של אב ובת לפני שתתחתן.
    כשהיו בבית הקפה הפיגוע קרה, וכעבור 5 דקות בערך השאירו לו הודעה בביפר לבוא לבית החולים, שהיה בכוננות שיא, בדחיפות.
    הוא וביתו מתו בפיגוע.
    זה מה ששמעתי ברדיו ירושלים היום בבוקר.
    וכן, מוות לערבים. זה הפיתרון הכי טוב מה לעשות.

11. AFC Member

לא עדיף שבמקום לשבת ולהגיד כל היום "מוות לערבים" כדאי למצוא פיתרון רציני למצב הזה? אתם באמת מאמינים שאפשר פשוט לשלוח כמה מטוסים שיחריבו לחלוטין את עזה וזהו, וזהו? נפתרו כל הבעיות? אז סה"כ 200 מליון ערבים ממדינות ערב יתקפו אותנו, שלא לדבר על סכום של מליארד מוסלמים ברחבי העולם שירצו לנקום את דם אחיהם, וארה"ב או אירופה לא יהיו שם כדי לעזור לנו. רבאק, אני מבין שאתם מתוסכלים וכואב לכם מהפיגוע, אבל בזמנים כאלה צריך לחשוב בהיגיון ולא לפלוט כמו איזה מטומטם "מוות לערבים" כאילו זה פיתרון מובן מאליו!

מדהים שאתם אומרים "מוות לערבים" כש-6 מליון יהודים לפני 60 שנה נרצחו בגלל אותה השקפת עולם.

12. Ilan Member

וידוקה צודק.
    גם התורכים ערבים, אז צריך לחסל גם אותם?
    יש עובדה- איסלאם זה הדת הבעייתית בעולם, אבל זה לא אומר שכל ערבי טוב הוא ערבי מת, אפילו לא 50 אחוז מהם ככה.

13. ליהי Member

חח
    מבחינת רציונל...
    וואלה צודקת רועי
    צודק.

14. Reyes Member

אתמול, 14:15, מחבלת מתאבדת התפוצצה במסעדת "מקסים" בחיפה. 19 בני אדם נהרגו, בינהם חמישה ילדים.
    http://www.nfc.co.il/uploadimages/JEFCED.Xxx

http://216.66.19.122/~asoccer/forum/html/emoticons/sad.Xxx
    יהי זכרם ברוך.

וממש מעצבן שיש הרוגים ובטלויזיה דואגים בעיקר לשחקנים של חיפה...

בתגובה לפיגוע הרצחני הזה, צה"ל פעל אתמול בלילה בשטח סורי, שבו מתאמנים הג'יהאד האיסלאמי והחמאס.

15. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב אני לא יודע מי מהמנהלים עשה את זה אני רק יודע שזה ממש לא במקום... את הטופיק הזה פתחתי בגלל הפיגוע בקפה הלל ולא בגלל גל הטרור. מצדי תעשו דיון אחד שיתמקד בפיגועים או מה שאתם רוצים, מטרת הדיון הזה בכלל לא הייתה הפיגוע במשמעות שאנחנו רגילים אליה, אלא הפגיעה בקפה הלל.