מגדילים את ליגת העל!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Roberto Baggio, ‏11/4/05.

1. Roberto Baggio Member

2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בכלל לא בטוח שזה יעזור במשהו.
    כל מה שחסר היום לליגת העל זה שתי קבוצות ברמה של הלאומית, עם הקהל של הלאומית והמגרשים של הלאומית? לא חושב...

3. Roberto Baggio Member

אויל זה ייצור קצת יותר תחרותיות...יהיו יותר קבוצות יותר שחקנים. ויש קבוצות בלאומית שיש להם מגרשים טובים. לכפר סבא יש מגרש טוב לנתניה ולראשל"צ ויש עוד כמה עם מגרשים רגילים ובינוניים.
    אבל זה לא העניין. אתה מסכים אתי שעדיף שיהיו יותר משחקים וזה יהיה יותר מעניין.

נערך לאחרונה ב: ‏11/4/05
  4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמע, נדיר מאוד שבמחזור ה-30 רק מכבי ת"א גמרה את הליגה מתוך 12 קבוצות. בימים כתיקונם, מתוך 14 קבוצות כשרק 3 הולכות מהליגה לאירופה, זה ייצור מצב של 4-5 קבוצות שבשלב הזה של העונה כבר "יילכו לים". לא?

5. Roberto Baggio Member

אבל אולי יהיה ההפך. אולי יותר קבוצות ייאבקו על הכרטיסים המעטים וזה יגרום להתאמץ יותר ולשדרג את עצמם. תמיד יש כאלה שגומרות את הליגה מהר.
    תראה למשל את הליגה באנגליה , יש שם 4-7 קבוצות שנלחמות על אירופה ולא מדברים כאן על המקומות 1-2-3. יש שם שני מקומות נוספים לאירופה 4 ו-5. אברטון , ליברפול , בולטון , טוטנהאם , מידלסברו וצ'רלטון. נכון יש קבוצות שגמרו את העונה כמו ניוקאסל , אסטון וילה , בירמינגהאם ובלקבורן אבל אף אחת מהן לא מתחילה להפסיד בליע הפסקה והן עומדות למכשול לאלה שנלחמות על אירופה או נגד הירידה. מה רע זה לא עניין?

6. John Barnes Member

16 קבוצות = יותר עניין לליגה. במצב שלנו כיום, 3 סיבובי ליגה. המפגשים הגדולים וה"חמים". מאבדים את יוקרתם. שהיה דרבי תל אביבי פעמיים בעונה, הכרטיסים היו נגמרים שבוע לפני המשחק. ולמה היום לא? אחת הסיבות היא שיש דרבי 3 או ארבע פעמיים בעונה, ולכן האירוע מאבד מחשיבותו, זה לא משהו שמחכים לו כל העונה. וגם שיש 12 קבוצות, הליגה משעממת . נפגשים נגד כל יריבה 3 פעמים, לא מוגזם קצת?.

7. robson Member

מה הקשר למספר המפגשים של היריבות?..
    מה, אם השנה מכבי חיפה הייתה פוגשת את מכבי ת"א רק פעמיים זה היה הופך את מכבי ת"א יותר טובה והיה מכניס תחרותיות בליגה?..
    הגדלת מספר הקבוצות בליגה הוא מעשה פופוליסטי וזול שלא עונה על הבעיות האמיתיות של הכדורגל בארץ. אני לא רואה מאיפה יקריצו כאן שחקנים ל14
    ו16 קבוצות כשאין כאן מספיק ל12...

8. הרצליה Member

שתי האיצטדיונים האלה הם בין הגרועים והמכוערים בליגה.
    המגרשים היחידים שטובים הם הרצליה טדי וראשל"צ.

9. Roberto Baggio Member

שחכתי את האצטדיון בהרצליה. את טדי אני לא מחשיב כלאומית כי משחקים בו גם בליגת העל.

ובעניין המפגשים לא צריך להגזים רובסון. נכון זה יוצר יותר עניין אבל כאילו אנחנו רואים כל יום יציעים מלאים. אני מסכים איתך בכל השאר עדיף שני סיבובים ושני מפגשים בין קבוצות טובות ומשחקים מעניינים מאשר שלושה סיבובים ושלושה מפגשים בין קבוצות שלא שווים כלום - זה מוריד את העניין.

10. TariboWest Member

2 שאלות:
    1. הגדלת הליגה כוללת גם הגדלת ליגות א'?
    2. יהיו יותר עולות לארצית מליגות א'?

11. כפר סבא בנשמה! Member

אני לא חושב שזה מה שיציל את הליגה זה רק יגדיל את הפערים.
    כדי להציל את הכדורגל צריך להוריד מחירים,להוריד את צרלטון,לשווק כמו שצריך,
    ולהעיף שוטרים מהיציעים

12. robson Member

כן, בואו נעיף את השוטרים מהיציעים וחוץ מה"קומץ" אף אחד לא יבוא בכלל לראות כדורגל..

13. Paolo Maldini שחקן ותיקים

בעד!
    במצב שיש לנו היום, הליגה צפופה מדי, ויש ממש מעט משחקים, רק 3 משחקים בשבת זה כלום, ומשעמם.
    אני בעד להחזיר עטרה ליושנה ולהגדיל את הליגה ל-16 קבוצות.

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא לשכוח שהליגה הלאומית הכניסה רק בשנייה אחרונה גם את בני סכנין וגם את נצרת עלית לליגה שלנו, הקבוצות שעולות גם משתפרות באופן משמעותי.

מהלך מצויין, אני בכלל בעד 16 קבוצות ו30 מחזורים נמאס כבר 3 סיבובים רבאק

15. אלי מתחן Member

שיש בליגה 12 קבוצות זה אומר שכל תוצאה יכולה להעלות קבוצה ולהוריד אותה, ולכן הקבוצות משחקות הרבה יותר מסוגר והגנתי, כי כמעט כל משחק הוא קובע על המיקום.
    בליגה של 16 קבוצות כמו שהיה במשך שנים (ובהצלחה) הכדורגל הוא יותר התקפי, מכיוון שלא כל הפסד מוריד קבוצה או כל ניצחון מעלה קבוצה בטבלה.