מגבלת הזרים בליגת העל - רוצים 8 זרים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏8/5/16.

1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אתה כותב "ילד בן 17 מוכשר", ואין לך או לי שמץ של מושג מי זה, כי הוא לא ממש קיים.
    המציאות היא שגם עם מעט הזרים היום לא מייצרים כמעט בכלל שחקנים ששווים משהו, מהסיבה שזה לא קשור לכמות הזרים.

שחקן שמשחק בליגת העל מגיל 17 הוא משהו מיוחד מאוד, זה ככה בכל העולם, מן מנור סולומון כזה.

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני גם חושב שחייבים להתקדם, זה לא אמיתי שמזכירים פה את פייגנבוים וברקוביץ'.
    שייע פייגנבוים שיחק פה כדורגל והייתה לו עוד עבודה במקביל באגד, זו הייתה תקופה שונה בתכלית, כל הכדורגל בכל העולם היה פחות ממוקצע, והדרישות היו נמוכות משמעותית, ענף שונה לגמרי. כל חלוץ ממוצע במחלקת נוער סבירה בישראל עדיף על פייגנבוים ההוא כשחקן כדורגל ככל הנראה. כמה קילומטר נראה לכם שהוא רץ אז בהשוואה להיום, ובאיזו מהירות? כמה טקטיקה הייתה אז?
    ברקוביץ' שחקן חד פעמי שעלה לבוגרים לפני 30 שנה, גם הוא שיחק בענף שונה עם דרישות שונות וכנראה שלא מפתח קריירה כמו שפיתח אם היה משחק היום, בטח לא משחק בפרמיירליג לאור התפתחות שחקני ההגנה בעולם הכדורגל.
    שימו פרופורציות. השחקנים שאתם מדברים עליהם לא יצאו מה שיצאו ולא "דור מיכה וגיא מלמד" כי שיחקו בגיל 17 בבוגרים, אלא כי הדרישות היו שונות לגמרי בכל העולם.

3. עידן444 Member

אפשר לשאול אותך שאלה?
    למה כשאתה טוען שבמכבי נתניה המגינים הם זבידאת וכחלון בגלל שיש מגבלת זרים ואני נותן לך דוגמה ברורה ועכשווית לזה שאתה מדבר שטויות במיץ עגבניות אתה בורח ישר לכל מיני תזות מפוצצות על התחממות גלובאלית וזה שאורי אוזן שרלטן?

אגב, הוא בטח לא יותר שרלטן מג׳ורדי קרויף שלך שאלונה וברק בכר עשו לו ביהס 3 שנים.

גורדי קרויף שלך הוא זה שניפח כאן את הסכומים שחזרו לשפיות יחסית אחרי שגאידמק נעלם.
    כל ניסיון שלך לגלגל את גדילת הסכומים למגבלות זרים הוא לא פחות מהזיה שלך.

אם כבר השכר של בן שהר מנופח בגלל זר שהגיע בסכום אסטרונומי כדי להחליף אותו והוא מהר מאוד הוריד אותו לספסל ולא בגלל זר שלא הגיע.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נערך לאחרונה ב: ‏17/9/19
  4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

איזה שטויות במיץ עגבניות? אתה פוסל שחקן שיצא בפעם הראשונה בחייו מהמדינה שלו על סמך שלושה מחזורים, איך זה רציני?
    וגם אם הררה לא יצליח להשתלב בנתניה כמו שצריך, זה בסדר, וזה לא אומר הרבה כי בפעם המיליון - מקרים ספציפיים הם לא רלוונטיים, זה דיון כללי.

אורי אוזן שרלטן כי למרות הניסוח הרהוט הוא בסך הכל עוד כדורגלן עבר ישראלי שלא יצא מעולם מהביצה המקומית, מחזיק באינטרסים שרלוונטים לכדורגלן הישראלי שלא מכיר משהו אחר, והוא גם לא איזה איש מקצוע יוצא דופן אז הקריירה שלו לא מתרוממת. הוא עוד פרשן גנרי שאומר בעיקר דברים בנאליים, אבל הוא מקושר ויודע להתנסח, לא מעבר, ומתייחסים אליו כאל מומחה.

לא ג'ורדי קרויף גרם לבעלי קבוצות פה לדרוש סכומים מפוצצים וחסרי פרופורציה, זה קרה לפניו, זה קרה במקביל אליו בלי קשר למכבי וזה קורה היום. השוק גורם לדברים כאלה, לא שום דבר אחר.

השכר של בן שהר מנופח כי הוא יכול. הוא חלוץ ישראלי עם מספרים מצוינים וביקוש גבוה, לא כי הוא דחק את קורהוט לספסל (חלוץ לא רע בכלל שלא היה קשור בשום צורה לסגנון של הקבוצה, בדומה לאורלנדו סה שהיה מקרה קיצוני יותר).

נערך לאחרונה ב: ‏17/9/19
  5. עידן444 Member

שטויות במיץ עגבניות כי אני מוכיח לך שוב ושוב שהיכולת להביא לכאן זרים שמשדרגים את רמת הכדורגל היא מאוד מאוד מוגבלת וזה אמור להיות דבר מאוד קל כשהרמה של הכדורגלן הישראלי כל כך נמוכה.

את הדיון הכללי מיצינו מזמן חביבי. יש כאן עשרות עמודים של התזה שלך מול התזה שלי. אני מתמקד בדוגמאות שמשקפות את מה שקורה בפועל בליגה העל.
    ומה שמאוד קל לראות(משום מה לך לא) זה שקבוצות לא מראות שום יכולת או צורך לנצל את המכסה הקיימת.

ועוד דבר שאני אומר שוב ושוב כדי להוכיח לך שאני לא מקובע כמוך- אני מוכן שהמגבלה תוסר ובתנאי שיהיו כאן אחד מהשניים- או שיוויון ברמת המיסוי או סטנדרטים לזרים שמגיעים לכאן- מצטער- ליגה של פועלים סודנים על חשבון צעירים מוכשרים שיש כאן במחלקות הנוער- לא מתאים לי.

ברור לי לגמרי את מי זה ישרת ועדיין אני מוכן לזרום עם זה.
    בלי אפליית המיסוי לטובת הזרים 3/4 מהקבוצות בליגה לא יביאו יותר מ 3-4 זרים.

אם אתה לא מסוגל לראות את זה אין לי דרך לגרום לך לראות. כי אתה כנראה מוגבל ללראות רק מכבי ת״א\אפואל ניקוסיה\מאריבור\קרבח\לודוגורץ.

6. סמואל אטו Member

באותה מידה אפשר לומר שאין טעם להקביל את מכסת הזרים אם אין תקרת שכר לשחקן הישראלי. אתה לא יכול להסתכל כל הזמן רק על צד אחד של המשוואה.

תבין משהו כבר - ליגה של ישראלים צעירים לא תהיה פה אף פעם. זה או ליגה של ישראלים מבוגרים(ויקרים) וקצת זרים או ליגה של ישראלים מבוגרים וזרים.
    צעירים מתבגרים והופכים למבוגרים או מצטיינים ועוזבים לליגות יותר טובות(ואולי חוזרים כמבוגרים). אין דבר כזה ליגה שתשלב כמות גדולה יותר של שחקנים צעירים בגלל מכסת זרים כזו אחרת.

7. עידן444 Member

אשאל אותך ברצינות- כמה מאמנים כאן מסוגלים להעדיף שחקן צעיר ממחלקת הנוער על זר שמציע להם סוכן שהם עובדים איתו ומוכר להם שהזר הזה תותח ובול מה שהם צריכים?

8. עידן444 Member

ואגב, אני ממש לא פוסל את בורחה הררה. עושה רושם ראשוני שהוא מרוויח בערך פי 2 מויקי כחלון והוא סוג של ויקי כחלון עם פחות מהירות ואולי קצת יותר טכניקה.

9. סמואל אטו Member

זו לא בעיה של מאמן או מכסת זרים, זו בעיה של מדיניות מועדון.
    ברור שמאמן שרלטן יעדיף זר של סוכן שהוא עובד איתו וגוזר ממנו עמלה, או ברור שמאמן יעדיף זר שיכול להביא לו הצלחה מיידית אם הוא יודע שתוך 2 משחקים לא טוב כבר מחפשים לפטר אותו. הבעיה היא בניהול שמאפשר או גורם לדברים כאלה להתרחש.

10. עידן444 Member

לצערי זו המציאות.

11. DRORIKO Member

אין אף קבוצה באירופה שהיתה משלמת לשהר את מה שב״ש משלמת לו, וזה לא כי לא מכירים אותו, הוא ביקר בכל מדינה אפשרית.

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מיהם כל הצעירים האלה ממחלקת הנוער שאתה משוכנע שאפשר לשלב בבוגרים של הקבוצות על בסיס קבוע? אתה כל הזמן זורק את זה וזה פשוט לא מחובר למציאות.
    אין כאן יותר מידי שחקנים צעירים שמתאימים לליגת העל, רוב השחקנים צריכים להעביר תקופה ברמה נמוכה יותר. הקבוצות שמחזיקות במחלקת נוער טובה ועם ציפיות לא בשמיים, כמו רעננה או מכבי פתח תקווה וגם הקבוצה שלך, משתפים שחקנים מצטיינים ממחלקת הנוער, במקומות אחרים או שיש מחלקה מביכה או שיש ציפיות גבוהות (מכבי וחיפה בעיקר) אז משאילים.

13. עידן444 Member

אם אתה עובד במקום עבודה ומישהו שתורם הרבה פחות ממך מרוויח הרבה יותר ממך- לא לגיטימי שתדרוש יותר כדי להישאר?
    זה מה שקרה ספציפית עם בן שהר. ישראלים ראו כמה מכבי ת״א, מכבי חיפה והפועל ב״ש משלמות לזרים- והבינו שגם להם מגיע... ולכל אחד יש את הסוכן שלו וככה זה קורה.
    בכל קבוצה כמעט מי שפרצו תקרות שכר היו זרים. הדוגמה הכמעט יחידה לישראלי שפרץ תקרת שכר בשנים האחרונות היא ערן זהבי ושיקום אחד ויגיד שזה לא הגיע לו. אז נכון שקבוצה בגרמניה או ספרד בחיים לא היתה משלמת לו מיליון דולר בעונה- נו אז? מה זה אומר? שזה לא הגיע לו? הרי בסוף הוא הכניס פי כמה ממה שהוא עלה וגם השיג לעצמו חוזה שהפך אותו למולטי מיליונר.

14. DRORIKO Member

נו אז אם הוא כזה טוב למה שלא יקבל שכר כזה גם אחרי שנוריד את הגבלת הזרים

15. עידן444 Member

חשבתי שהדיון כללי...
    פתאום אתה רוצה שמות...
    מעניין...

בוא ניקח את נס ציונה שכנראה תרד ליגה העונה. הסיכוי שלה כן לישאר בליגה יגדל משמעותית עם צעירים מושאלים שהיום לא מוצאים מקום במכבי ת״א, מכבי חיפה ואפילו מכבי נתניה(אלעד שחף בישל את השער לשחקן זר שהגיע לטוברוק בגיל 16- אגב, די נדיר שהזרים שמגיעים לקבוצות הנוער כאן שווים משהו... נרכש ע״י מכבי חיפה ומושאל מנס ציונה מאשר רכבות זרים שראינו בעכו ומכבי פ״ת עונה שעברה).
    כי תכניס לך לראש- 70% מהזרים האלה לא שווים חצי גרוש... סתם תופסים מקום ובין שליש לחצי מוחלפים בינואר.