מבנה הליגה:

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ilan, ‏14/10/02.

1. Ilan Member

אם היה לכם את האפשרות לבחור את מספר הקבוצות בליגה, חוקים חדשים, פלייאוף, ובקיצור מה שאתם לא רוצים- מה הייתם עושים? (כל השינויים הם בגדר מבנה הליגה).

אז מה שאני הייתי עושה הוא ככה:
    משאיר את מספר הקבוצות כמו שהוא עכשיו.
    ואני יודע שזה נשמע קיצוני ולא הגיוני- אבל אני הייתי עושה דבר כזה- מי שתסיים במקום הראשון- תשתתף בגמר- הליגה.
    קבוצות 2-3 ישחקו ביניהם על ההשתתפות בגמר- (הם יעשו שתי משחקי בית וחוץ ).
    בסוף העונה יהיה שתי משחקים בית וחוץ שיכריעו את גורל האלופה.

אז מה אתם הייתם עושים? מה הייתם משנים? תכתוב, [/b] ובלי תגובות דביליות.

2. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

הייתי עושה כמו בכדורסל, מקומות 1-4 עושים בניהם פליאוף, ככה גם יהיה יותר מתח וקבוצות לא יפסיקו לשחק עד המחזור האחרון כי הם ירצו להשיג מקום יותר גבוה בשביל פליאוף יותר קל או בכלל להשתתף בפליאוף.

3. Roy Member

אני, בדומה לנשמה, הייתי לוקח את ארבעת הראשונות למשחקי פלייאוף של בית וחוץ במסגרת חצאי גמר...
    מקום ראשון נגד רביעי ושני נגד שלישי...
    והגמר גם כן באותה מתכונת או אפילו באיצטדיון ר"ג....
    תארו לעצמכם איזה קלאסה מכבי חיפה נגד בית"ר ודרבי תל אביבי בחצאי הגמר..
    איזה מתח איזו דרמה!

4. Ilan Member

כן... ואני גם בפורום הקודם אמרתי כבר שהייתי עושה איזה משחק אולסטאר- אבל מושקע... ממש מושקע, ולהפוך את זה למסורת...
    לעשות יום כדורגל... אבל חשוב להגיד שאם לא משקיעים בזה אז זה לא שווה כלום...

5. Roy Member

דווקא אני לא בעד משחק אולסטארס....
    קח לדוגמא את המשחק בין זרי הליגה לכוכבים הישראלים...
    מה שיכול להיחשב משחק אולסטארס....

זה משחק מסריח ביותר שאפילו משדרים בערוץ 5 (!) כי לא שווה לשים את זה על חשבון שידור חוזר בחמש פלוס...

שכנע אותי למה זה יכול להיות רציני יותר...

6. Emil Member

פלייאופים?? חצאי גמר?? אולסטארס??? אחים (ואחיות...) שלי אתם מושפעים מדי מהתרבות האמריקאית!
    פה זה לא MLS ולא NBA ליגה זה ליגה מצטער מי שהכי טוב במהלך 30 משחקים זוכה באליפות
    רוצים פלייאוף ומשחקים דרמטיים בשביל זה יש גביע המדינה

ואם בית"ר מנצחת את כל משחקי ליגה הסדירה (חס וחלילה, טפו טפו טפו) ומגיעה לגמר ויום לפני אפטרשייב נופל לקורנפיין על האצבע הקטנה ברגל שמאל, הלכה האליפות?! בגלל משחק אחד?!
    מצטער זה לא עובד ככה!!
    לא על האליפות!!

מה שכן בהחלט לא הייתי מרחיב את הליגה 12 קבוצות זה די אידיאלי לליגה ש]רקטית אפשר לצמצם אותה ל4 רק הייתי משנה טיפה את דרך הירידה/עלייה ליגה. כאן הייתי מאמץ את המודל האנגלי לעליית ליגה

אנחנו לא פריימר ליג ככה ש3 יורדות מליגה של 12 זה מוגזם (רבע ליגה חח) אז נשאר עם 2 - וכמובן זה אומר 2 עולות
    הראשונה מהלאומית עולה אוטומאטית והקבוצות במקומות 2-5 תתמודדנה בפלייאוף בסיגנון הבריטי - חצאי גמר של ה2 מול ה5 וה3 מול ה4 במתכונת בית/חוץ ומשחק גמר בר"ג
    לצערי אני לא חושב שמשחק בין הרצליה להכוח יכול למלא את ר"ג צופים כמו שמשחק בין ג'ילינגהאם ונוריץ' ממלא את איצטדיון המילניום בקארדיף וכאן הנקודה החלשה של המבנה...
    כמובן שתמיד אפשר למקם את המשחק בבלומפילד/טדי שהם קטנים יותר (למרות שאני בספק אם אפילו 20,000 יצליחו למלא)

עוד דבר חביב יכול להתבסס על עיקרון אחר שהוא גם די הוגן ומותח
    משחק גמר בין הקבוצה הלפני אחרונה בליגת העל לשנייה בלאומית על הזכות לשחק בליגה הבכירה...

7. Ilan Member

להפך, אני חושב שזה טוב שלוש יורדות, כי ככה יש יותר עניין ואם יהיה שתי יורדות יהיה עוד יותר קבוצות שיגמרו את העונה עוד כמה שבועות... כיאלו הם יודעים שהם לא יהיהו בשתי מקומות אחרונים אבל גם לא יקחו אליפות...
    שלוש יורדות זה טוב כי זה מוסיף עניין לתחתית.

8. ג'רי בית הלוי Member

לפי דעתי הבעיה באולסטאר בישראל, היא שתרבות הכדורגל פה היא נחותה, ובעיני רבים מי שאוהב כדורגל נתפס כנחות, בוהמני, ולא תרבותי. עוד סיבה היא, שזה יגרור הרבה מריבות בין אוהדי חיפה-מכבי-הפועל, שבמקום ליצור אחווה משותפת, יריבו כל הזמן. לעומת זאת, בארה"ב, ה-MLS וה-NBA מושרשים באומה האמריקנית, הם אוהבים את זה, אפילו הנשיא משתתף באירועים כאלה, וכל התפסיה שלהם לגבי ספורט היא שונה. מה גם שהקהל אצלהם לא נמצא ביריבויות עם אף-אחד, ולאוהדי לייקרס אין בעיה לשבת עם אוהדי בוסטון, שלכאורה יש ביניהם ירבות גדולה.

אני אריחב יותר על הנושא, ויש לי מה להרחיב, מחר, כי אני הולך לישון עכשיו

לילה טוב

9. Kgt1 Member

נתחיל מכך שמספר הקבוצות המקסימלי צריך להיות 12. אני אפילו הייתי שוקל להקטין ל-10 ולעשות 4 סיבובים כמו בסקוטלנד.
    פלייאוף במתכונת של הכדורסל אצלינו זה דבר שלא קיים בכדורגל ואם כבר פלייאוף כלשהו אז אולי לחשוב על משהו בסגנון הפוטבול האמריקאי - הקבוצה עם המאזן הטוב ביותר רק מארחת את המשחקים (לדוגמא ארבע הראשונות עולות לאותו פלייאוף - הראשונה מארחת את הרביעית וכך גם השנייה את השלישית ואז בגמר המדורגת הבכירה יותר מארחת גם כן) - אבל לפלייאוף יש כמובן את המינוס הקלאסי של קבוצה שהייתה עליונה במשך כל העונה ואז בגלל משהו שלא באשמתה מאבדת פתאום הכל...
    לסיכום: 10 קבוצות, ארבעה סיבובים - יורדת אחת ועולה אחת.

10. יוגב אסולין Guest

דעתי היא העלתה הליגה ל16 קבוצות... ככה שיהיו לנו הרבה קבוצות טבות שמה.. (נכון גם הרבה גרועות) ואז.. לחלק אותה באופן שווה ל2 בתים.. שכל בית באותה רמה כמו השני בערך... אחרי 2 סיבובים.. 4 ראושנות מכל בית עולים לבית עליון 4 תחתונות זה בית תחתון.. וככה אנחנו מקבלים 2 ליגות של 8 שהליגה העליונה תיהיה של 8 קבוצות הכי טובות של אותה שנה.. והקרב על הירידה יהיה בין 8 התחתונות גם צמוד וחם מאוד..

זה היה בכדורסל.. לפני שנתיים והיה מאוד מוצלח ונחמד לפי דעתי..

11. יוגב אסולין Guest

אני יגיד לך מה אני לא אוהב ברעיון שלך... שאז יוצא לנו דרבי ת"א אחד לחודשיים ויהיה משחקים של הגדולות באופן די קבוע. מה שיאבד את הטעם שלו. והקהל פחות התרגש ליקראת זה... נגיד יש דרבי עכשיו אז עם מפסידים אומרים לא נורא ננצח את הבא בתור עוד חודש.. ועוד נוסיף את גביע המדינה שהם יפגשו בו וכו'... יותר מידי משחקים חוזרים...

12. Kgt1 Member

אני מוכן לשחק דרבי כל יום אפילו במקום משחקים מול מכבי פ"ת ועירוני ראשון לציון. כי בשביל המשחקים הגדולים משחקים כדורגל! אין כמו בלומפילד בדרבי אמיתי זו האווירה הכי טובה שיכולה להיות בכדורגל הישראלי.
    כמו כן הורדת כמות הקבוצות החלשות תגדיל את הרמה של הליגה עצמה ואולי בהמשך לכך גם את הרמה של הקבוצות.
    נכון יהיו הרבה משחקים מול אותם קבוצות אבל אני לא חושב שזה דבר כל כך רע עם היריבה היא ברמה גבוהה.

13. יוגב אסולין Guest

אבל גבי זה העניין.. הקהל יגיע פחות למשחקים האלה.. זה יהפוך להיות שיגרה וזה יאבד את העניין של משחק העונה ודברים כאלה....

תחשוב על זה בצורה כזאת... אם היום גליל עליון משחק נגד בני אשדוד אז האולם שלכם מלא.. אבל עם אתם בליגת העל וכל שבוע יש לכם את הפועל ת"א מכבי ת"א רעננה וכו'... אז שתבוא גליל תיהיה עוד אחת.. ועידן האולם שלכם יהיה מלא רק כי הוא מכיל 500 מקומות בלחץ...

אבל הבנת תראש שלי

14. Kgt1 Member

האמת לא ממש הבנתי את העניין של גליל וחברים אבל לא משנה...

ואני חושב שאתה טועה פשוט בעניין של איבוד העניין! אין סיכוי שאני אאבד עניין להגיע למשחקים כאלו... סה"כ יצא מקסימום 5 בשנה זה לא יהיה 25 (למרות שגם אז אני מניח שיהיה מפוצץ).

15. יוגב אסולין Guest

יהיה מפוצץ אבל יאבד מהערך שלו.. יש הבדל...