הפועל חולון אלופת המדינה בכדורסל 2021/22

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏13/8/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Roma מנהלים

מכה אנושה. גם היה לנו את המחליף האידאלי, שלווין מאק, בקבוצה וגם הוא לא חוזר.
    בראון בלתי עציר בהתקפה וגם בהגנה הוא טוב, היה הנשק הכי טוב שלנו מול מכבי תל אביב וכל משחק גדול הוא הופיע.
    פארגו זה קלף משוגע, יכול לנצח לבד משחקים ויכול להחריב משחקים. לא חושב שהוא מתאים לרוח השחקנים שבירושלים בונים אבל מצד שני לטורניר סוף עונה אולי זאת אופציה לא רעה לקבל שחקן מוכח ועם אובר מוטיבציה לנצח את מכבי.
    להביא עכשיו זר חדש שלא מכיר את הקבוצה ואת הליגה, יותר מזה להביא שחקן שלא שיחק באירופה זה הימור גדול מידי כרגע.

*אם יש אופציה לחכות לבראון, מצידי שיגיע רק לפלייאוף אני בעד.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  2. yakov_y YNWA

מה פתאום לחכות, מה ייקרה אם לא יחזור ולך תידע איך יחזור מכושר משחק ?
    אם לא יחזור מי יהיה הרכז ? עד שישתלב.

יש גם את עניין הבידוד.

שלווין מאק וויתר לגמרי ?

3. Roma מנהלים

מאק בחוץ סופית.
    הכוונה שיחזור כשיר לפלייאוף כולל בידוד.

4. DRORIKO Member

בנבחרת הוא נכשל. מה שהיה במכבי זה אפילו לא פיאסקו מרוב שזה היה מצחיק. בהפועל הוא פוטר באמצע העונה. חוץ ממכבי רעננה שרק הזקנים פה זוכרים אין לו איזה הצלחה מיוחדת בליגה. טוב חוץ מהאליפות עם ראשון אבל כאמור...

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

פארגו בירושלים...

Roma אוהב/ת את זה.
  6. כינוי כי הכח זהו כח

יאללה עוד החתמה מעניינת, הפעם גלעד לוי חותם בהשאלה בגלבוע גליל.
    החזרה של הליגה הולכת להיות מעניינת מבחינתי כי מלא שחקנים שאני רוצה מאוד לראות מה הם שווים ברמת בוגרים/רמת ליגת העל. וזאת הרשימה:
    גלבוע/גליל:
    גלעד לוי (2.16, בן 18), מאמין שיקבל הרבה קרדיט בתור שחקן בית + בין הסנטרים הטבעיים היחידים שיש לגלבוע.
    איתי מושקוביץ (בן 20, 1.88) שחקן שאני ראיתי אותו לא מעט עונה שעברה במדי מכבי רמת גן בארצית, כבר אז היה אפשר לראות שהוא רמה או שתיים מעל הליגה הארצית, העונה הייתה לו עונת הסתגלות בלאומית ונראה שהוא סיים אותה לא רע בנתניה, יהיה מעניין לראות אותו בליגה הראשונה במידה ויקבל דקות בעל קליעה פשוט מצויינת ואול אראונד לא רע בכלל.
    הפועל אילת:
    רזיאל חיון (1.94, בן 18), לא מאמין שיקבל יותר מדי קרדיט כי אילת הציפו את הסגל שלהם, אבל שחקן שאני רוצה לראות, זוכר לו חסד נעורים מהקדטים.
    בן קרטר (2.03, בן 25) המתאזרח הכי טוב בלאומית, השחקן הראשון שהייתי מהמר עליו שילך העונה לליגת העל.
    מירון רוינה (2.02) בוא נאמר את האמת הסיכוי שיקבל דקות קלוש, עדיין שחקן שהייתי רומה לראות מאוד מחבב אותו הוא פייטר כזה, שחקן חמוד מקווה שבעתיד ימצא מקום בליגת העל.
    עידו דוידי (1.93, בן 23) אני חושב שהיה סגן מלך הסלים הישראלי אבל אל תתפסו אותי במילה, עוד שחקן שבכל מקרה הייתי לוקח לליגת העל בקיץ גם ללא קורונה. ידית מצויינת לשלוש, קולע משהו כמו 40% והוא זורק לא מעט.
    מכבי ראשון לציון:
    חן כלפון (1.96, בן 24) עוד שחקן שהיה לדעתי צריך לעשות את המעבר מלאומית לליגת העל העונה, הביא עונה מצויינת ביבנה שנלחמה על עלייה עד הסוף, מאוד רוצה לראות בראשון.
    טל פלד (1.93, בן 17) הכישרון הכי גדול בנוער של ראשון (נועם דוברת מבחינתי שחקן בוגרים נטו), שחקן עם קליעה מצויינת, אמור להשתפשף במה שנשאר בליגה, מאוד רוצה לראות אותו. היה טוב באליפות U18 שהנבחרת לקחה בקיץ.
    הפועל באר שבע:
    מוחמד אבו-ערישה (2.01 , בן 22) שחקן שחוזר מהמכללות, מעניין לא יודע למה לצפות, כתוב עליו שהוא היה לא רע במכללות אבל מאוד פציע, שחקן עם קליעה, ואמור להיות מעניין איך יחזור מהמכללות.
    די ג'יי שארפ (1.86, בן 23) שחקן שאני באופן אישי פחות מחזיק ממנו, אבל הוא כן עשה התקדמות פנטסטית בשנתיים האחרונות בלאומית, שווה הזדמנות במתכונת הנוכחית של ליגת העל. יקבל קרדיט לדעתי.
    הפועל תל אביב:
    רז אדם (בן 20, 1.88) מוכר מנבחרת העתודה, אחלה שחקן, עונה ממצויינת בלאומית היה בין הישראלים הטובים בליגה, שחקן שנלחם ועושה הכל בצורה לא רעה. עוד שחקן שבטוח היה מצליח למצוא קבוצה בליגת העל בלי הקורונה, אחלה החתמה להפועל.
    דניאל קופרברג (בן 22, 2.06) כותב אותו נטו כי אני ממש רוצה לראות משהו יוצא ממנו, אולי מול יותר סנטרים ישראלים יצליח לעשות משהו. שחקן שבמעבר בין הנוער לבוגרים הלך לאיבוד וכרגע אני רק מקווה שיצא משהו וזאת הסיבה שכתבתי אותו ברשימה.
    עירוני נס ציונה
    עידן אלבר (בן 20, 1.93) עכשיו כשהרוטציה אמורה להתארך טיפה הוא צריך לקבל דקות משמעותיות יותר, מקווה לראות אותו משמעותי יותר.
    הפועל חולון
    רועי הובר (בן 23, 1.88) מלך הסלים הישראלי של הליגה הלאומית עם 17 נקודות למשחק, מגיע אחרי עונה שהחליט לרדת ללאומית, לגליל העליון של אבישי גורדון, היה מצויין רמה מעל הליגה ואין סיבה שעם הסגל הקיים של חולון לא יהיה ישראלי מוביל.
    אוריאל טרוצקי (בן 23, 2.01) היה כתוב שאמור להצטרף לחולון אבל לא יודע מה הולך עם זה, בכל מקרה אחלה שחקן היה בלאומית.

אז על פארגו בירושלים, אני חושב שזה חילוש לירושלים ברמה שנותנת יתרון ברור ואף גדול יותר ממה שהיה קודם. נכון להביא שחקן ברמה של ג'ייקובן זה על סף הבלתי אפשרי ובטח מהרגע להרגע לדעתי זה הרע במיעוטו ההחתמה של פארגו, שחקן טוב שמכיר את הליגה ויכול במשחק אחד לנצח בגמר את מכבי.
    לפי מה שיעקב מאיר בישראל היום כותב ראשון לציון צפויה להמשיך ביורוקאפ עונה הבאה, תלוי בעניין של כסף מעניין אם עונה הבאה יכינו את עצמם יותר טוב לרמה הגבוהה של המפעל ויצליחו להיראות טוב יותר בשלב הבתים של המפעל.

לא יכול לחכות כבר שיתחיל אני אפילו מחכה למשחקי האימון, רק שיגיע כבר אני חייב כדורסל.

7. yakov_y YNWA

הסגלים ארוכים ואתה לא באמת תראה כל שחקן, הם ייקבלו צ’אנס רק אם יהיו פציעות או רצף הפסדים.
    לא פייר לשפוט אותם על סמך סיבוב משחקים אחד.

רועי הובר קולע באיזור ה-14 נק׳, שמח שאנחנו מסכימים לגבי קרטר ודברים נוספים.

8. כינוי כי הכח זהו כח

אמרתי מקווה על רובם.
    בתאכלס אני מאמין שנראה את גלעד לוי, בן קרטר, עידו דוידי, רועי הובר, אבו-ערישה, די ג'יי שארפ, חן כלפון, רז אדם, קופרברג, אלבר.
    כשאני מאמין שלבן קרטר, עידו דוידי, רועי הובר (17.2 נקודות למשחק מגובה לפי אתר האיגוד), חן כלפון, רז אדם מגיעה הזדמנות לאור היכולת שהציגו העונה.
    בנוגע לקופרברג, גלעד לוי, די ג'יי שארפ ואבו-ערישה לדעתי הם יקבלו דקות בזכות הסגל החלש של הקבוצות שלהן על העמדות שלהם.
    סנטרים הפועל תל אביב: טאליב זאנה, קופרברג וגל שטרנברג. אפשר לנסות לדחוף לשם את גינת ואולי בהרכב סופר דופר סמול בול את המיליון.
    סנטרים גלבוע גליל: עידו פליישר, גלעד לוי, אביאל לוי, בניה סרור. יכולים לשחק בעמדת הסנטר אקיל מיטצל ויותם חנוכי (למרות שקשה לי להאמין שישחק באיזשהו שלב הסנטר)
    בנוגע לבאר שבע כל מה שנבנה שם זה ניסוי לקראת העונה הבאה לחפש בינגו בגלל זה אני מאמין ששניהם יקבלו דקות.

אני גם מסכים שאי אפשר לשפוט שחקנים ב-10 משחקים שנשארו בטח עם ההכנה הלקויה וכל המסביב אבל שחקנים יכולים לסדר לעצמם חוזים בליגה הראשונה ויהיה מעניין בסך הכל.
    אני גם מאמין שיהיו פציעות בגלל ההכנה המאוד לקויה (יש קבוצות שהזרים שלהן עדיין בבידוד).
    בסך הכל אני רק מחכה כבר לחזרה של הליגה.

9. Roma מנהלים

אתה יכול להסביר לי איזה יתרון יש למכבי על ירושלים לפני עזיבת ג'יקובן בראון? כל הנתונים מראים על יתרון לירושלים, המאזן בין הקבוצות עומד על 3-1 לטובת הירושלמים. בלי להתייחס איזה משחקים אנחנו ניצחנו ואיך, מלבד רבע שלישי במשחק הליגה בהיכל, היינו טובים יותר תמיד.
    עכשיו הקליפים התערבבו ואני עדיין מאמין בקבוצה שהיא צריכה לנצח את מכבי.

לגבי פארגו מסכים.

10. yakov_y YNWA

די נו רומא, מכבי ת״א הגיעה לארנה בעומס משחקים מטורף, שלא נדבר על הפציעות.
    הסגל של הצהובים הרבה יותר טוב, אמרתי כבר שזה אחד הסגלים הטובים באירופה בשורה אחת עם ריאל, ברצלונה ואנדולו.

גם הסגל הירושלמי ביחס לקתציב נהדר והפערים לא גדולים אבל עדיין... אתה רוצה לעשות השוואה של שחקן מול שחקן ? עמדה מול עמדה ? ישראלים/זרים ? בהצלחה, אתה תפסיד.

אפשר לקחת את הטבלה וזה המדד הנכון.
    פארגו חיזוק מעולה, ירושלים עם בסיס מעולה לשנה הבאה.

11. כינוי כי הכח זהו כח

אני חושב שהקו האחורי של ירושלים גם עם ג'ייקובן פחות איכותי מהקו האחורי של מכבי.
    בעמדות 4-5 אני מאמין שיש לירושלים יתרון על מכבי.
    קו אחורי של אלייז'ה בראיינט, סקוטי ווילביקין, דני אבדיה, יובל זוסמן, טיילר דורסי, ג'ונדי וגם אפילו סנדי כהן שעכשיו הצטרף לסגל יותר איכותי לדעתי מהקו אחורי של ירושלים שכולל ג'ייקובן בראון, ג'יימס פלדין, בר טימור, תמיר בלאט וג'ון הולנד. וזה תקף גם לקו אחורי שכולל את ג'רמי פארגו מן הסתם

12. Roma מנהלים

תמשיך לחפש תירוצים, בפועל מכבי קיבלה בראש כל פעם שזה היה חשוב. זה לא אשמת ירושלים שמכבי מחתימה שחקנים בלי ברכיים.
    אני אדגיש, הסגל של מכבי ביורוליג והסגל של מכבי בליגה לא אותו דבר.
    בכיף עמדה עמדה, רק תבחר את השחקנים ולא 15 זרים כמו ביורוליג. אתה בטח מכיר את החוקים, 5 זרים והשאר ישראלים.

מה לעשות שזרים זה 80% מהקבוצה, ירושלים מכירה היטב מזה זרים טובים ולא מצוינים וישראלים הכי טובים בליגה בזמנו(הלפרין\אליהו) זה לא בהכרח שווה אליפות. הזרים של ירושלים טובים יותר.

הסגל של מכבי עדיין לא שווה לברצלונה, ריאל מדריד ואנדולו אפס ואפילו צסק"א. זה שמכבי קרובה אליהם בטבלה לא אומר כלום. מכבי התחברה בצורה נפלאה אבל זה לא מעיד על השחקן התשיעי והלך בסגל של הקבוצות.
    מכבי פגעה בול במאמן מצוין, אולם ביתי וקהל דוחף במשחקי הבית וזה רק עוד חלק מהדברים שהוסיפו לקבוצה הזאת הרבה כוח.

נערך לאחרונה ב: ‏4/6/20
  13. Roma מנהלים

מה לעשות שכדורסל משחקים רק 40 דקות, זה שתרשום שמונה שחקנים זה לא אומר שכולם יישחקו ויהיו אפקטיביים, זה טוב לעונה לא לפיינל פור.
    בסוף השלישייה ג'יקובן - פלדיין - הולנד לא יורדים משום ציוות שתבחר בצד הצהוב. עזוב שאני הייתי בכלל בוחר בשלווין מאק על חשבון הולנד בהרכב של שלושה מובילי כדור.

למכבי יתרון ברור בישראלים, והאמת אני לא פוחד מישראלים בלי קליעה יציבה כמו אבדיה וזוסמן. ההגנה שלהם מצוינת אבל הקליעה?חשודה. לפעמיים עדיף תמיר בלאט שיעמוד בצד ויקלע את מה שצריך.

14. yakov_y YNWA

אתה רוצה שנעשה השוואה בין שחקני ההגנה של מכבי ת״א לאנדולו או צסק״א ?
    הסגל של מכבי ת״א מפוצץ בשחקני הגנה גדולים.

5 זרים הכי טובים בכל קבוצה:
    פארגו, פלדיין/הולנד, טרי, תומאס, בריימו - ווילבקין, ברייאנט, דורסי, אייסי, האנטר.

אייסי/האנטר צמד טוב מתומאס/בריימו לדעתי, אין פער גדול בזרים בין שום קבוצה, גם הזרים של נהריה/הזרים הקודמים של חולון בפער קטן פחות טובים מהזרים הטובים בליגה, כן כן.

ג׳יימס יאנג אולי הזר הכי טוב בליגה, ג׳ורדן המילטון ניתן לעצירה בכלל ? מיותר לדבר על דקוואן קוק וג׳ף וויטי נכון ?
    הזרים של נהריה כבר סחטו מאיתנו מחמאות.

בסופו של דבר ההבדל הוא במאמן, איכות הסגל, ביותיות, ספסלים, ישראלים.
    הישראלים של מכבי ת״א והמאמן בפער עצום על אלה של ירושלים, גם הספסלים ואיכות הסגל עם יתרון קטן לצהובים.
    תבנה סגל של 12 שחקנים בין מכבי ת״א לי-ם או תבחר את ה-12 הכי טובים בליגה ותופתע.

15. Roma מנהלים

די כבר עם ההזיה של שחקני הגנה, מצחיק שזה לא הזכרת את ריאל מדריד וברצלונה במשוואה. כמובן כי נוח כי במדריד יש איזה ענק בשם טאבראז שהשמיד את התקפת מכבי תל אביב.
    אפשר לעשות השוואה לאנדולו לצורך העניין, ההתקפה של אנדולו תקרע את ההגנה של מכבי. שכחת שיש איזה אלמנט של התקפה במשחק.

על סמך אתה קובע שטרי בטופ 5 של הזרים של ירושלים? קודם כל הוא בעמדה שאין בה צורך, זלמנסון, תומאס, לוי ובריימו. הוא לא יירשם. מנגד בעמדת ה-SF אנחנו מחזיקים בשני שחקנים בכירים בלבד והשני הוא טימור שלא מקבל קרדיט.
    מאצ' אפ בין תומאס ובריימו נגד אייסי והאנטר? אתה רציני? השחקנים שלנו יכולים להוביל כדור, קליעה איכותית בהרבה וגם בהגנה שזה כביכול היתרון של הזרים של מכבי אין להם יתרון כל כך ברור.
    עזוב שהאופי של אייסי יכול לחרב קבוצה לבד, במשחק האחרון מולנו ראינו איך בריימו שבר אותו מנטלית.

---

אז אנחנו מסכימים, הסגל של ירושלים למשחק ספציפי טוב יותר, למכבי יתרון ברור במאמן ויתרון ביתיות כמה שזה נכון בתקופת הקורונה ככל הנראה.
    עם ג'יקובן אני מעריך את זה 55% לירושלים ללא ג'יקובן 35%. ראיתי כבר במשחקי ה"כסף" שמכבי לא יכולים לעצור אותו בשום מצב, נקווה שפארגו גם יגיע בגוד מוד.

---

הזרים הכי טובים בליגה עדיין משחקים בירושלים ומכבי. פר עמדה כמובן. ג'יקובן זה הזר הראשון שהייתי בוחר מבחינת יכולת קיימת כרגע.

---

בסגל של 12 שחקנים יהיה יתרון למכבי 7 מול 5 מירושלים ככל הנראה אבל במשחק נתון משחקים 7 שחקנים דקות משמעותיות והשאר פירורים ולכן הפער מצמצם עד לא קיים. כמובן בתסריט ללא פציעות ובעיות עבירות. ושוב פה היתרון אצל מכבי בגלל מאמן איכותי יותר.
    דרך אגב, מה המטרה בסגל של 12 שחקנים? בקושי עשרה שחקנים משחקים במשחק ספציפי. לא אכפת לי שהשחקן התשיעי והלך פי 10 יותר טוב מהשחקנים שלנו.

מצב נושא:
הנושא נעול.