הפועל חולון אלופת המדינה בכדורסל 2021/22

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏13/8/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yakov_y YNWA

לפי מה שהבנתי, האיגוד קובע בסוף ואין מה להתייחס לכל השאר.
    הכדורסל בארץ ובאירופה מביך, לא כמו בליגה הטובה בעולם, מזל שאין ״תקשורת״ בענף הזה כמו בכדורגל.

תחלופת הזרים והשחקנים מהלאומית גרמה לי לבילבול אדיר בסגלים, כל שני וחמישי הסגלים משתנים, הסגלים מפוצצים בשחקנים, אי אפשר להבין איזה זר לא יירשם לאיזה משחק כי לכולם יש לפחות 5 זרים.
    שיעבור מהר ונגיע לפלייאוף/פיינל פור, הדבר האמיתי אחרי כל הסיוט הזה.

2. כינוי כי הכח זהו כח

ומהרשימה רשמתי של שחקנים שווים הזדמנות ההשלמה של הליגה נשארו רק קרביץ, מושקוביץ ואוריאל טרוצקי (למרות שבתאכלס לדעתי רק קרביץ יקבל הזדמנות).
    אלה הרשימה של שחקנים שחשבתי שיקבלו וקיבלו:
    עידו דוידי סיכם לשנתיים באילת
    רז אדם חתם בהפועל תל אביב
    בן קרטר חתם באילת
    מירון רוינה חתם באילת
    חן כלפון בדרך חזרה לראשון
    רועי הובר חזר לחולון
    יאיר קרביץ לדעתי יקבל הזדמנות

השחקנים מחוץ לליגת העל שלא ציפיתי שיקבלו:
    מוחמד עבו ערישה בבאר שבע
    דור גולדנברג באשדוד (?!?!)
    שחר עמיר באילת (מניח שהוא הוחתם כי הוא אילתי במקור)
    אייל ננקין בגלבוע
    נועם אביבי יושאל לראשון לציון

אילת הגזימו בכמות ההחתמות שלהם, החתימו ארבעה זרים וארבעה ישראלים לחזרה של הרבה יותר מדי...
    יש להם רוטציה של 12 שחקנים כרגע
    בנושא אחר אשדוד החתימו זר חמישי?!?!

3. yakov_y YNWA

אשדוד יישחקו עם 4 זרים, הביאו את קוקס כנער פוסטר.
    חבל שאשדוד לא הביאה ישראלי טוב מהלאומית, היה מגדיל להם את הסיכויים בהרבה, במקום הביאו נער פוסטר.
    ננקין חוזר לגלבוע מההשאלה בנתניה, לא שחקן מיוחד אבל חצי עונה סבירה בנתניה.
    רועי הובר סוף סוף מימש את הפוטנציאל ונתן עונה גדולה בצפון.
    נועם אביבי משמעותי לראשון לציון כי אין להם ספסל בכלל, לא מבין למה ראשון לציון לא מביאים 3 ?
    הרי גם ככה חסר לכם ועוד שיחררתם את השחקן היחיד בעמדה והבאתם במקום את הריסון שהוא שוטינג גארד, בלאגן.
    אילת בהחלט הגזימה אבל היה צפוי, מאמין שיהיו עוד שינויים בסגלים.

4. כינוי כי הכח זהו כח

אני די בטוח שחן כלפון יכול לאייש את עמדה 3, לא יודע כמה הוא טוב מבחינת רמה אבל אני די בטוח שזאת העמדה שלו.
    הייתי בטוח שקרביץ יחתום, עדיין קלאסי לסגל שלהם אם יביאו אותו לצד ברנדווין וסטול, עמדת הגארד באשדוד כוללת את סטול, ברנדווין, עמית עבו, סטו דאגלס (אני חושב שאמור לחזור), צוף בן משה (יותר 2-3 כזה), אפי טיומקין (היה שחקן נוער טוב בכפר סבא) וארז לוין (פוסטר).
    בהנחה שלא לוקחים ברצינות את עבו, טיומקין, לוין וצוף בן משה משחק בעמדה 3 אז הם נשארו בתאכלס עם דאגלס (אם חזר לארץ), סטול וברנדווין. קרביץ אמור להתאים להם בול ולהיות שחקן מאוד משמעותי.
    אגב למי שבונה את הסגל באשדוד יש אובססיה הזויה עם להביא שחקנים לעמדות 3-4, גם בקיץ כשבנו את הסגל בנו אותו עם איזה שמונה פורוורדים ועכשיו כל הזרים שהוחתמו נוטים לעמדות הפורוורדים... (וגם גולדברג אבל אני מניח שהוא פחות רלוונטי)
    למי שלא זוכר את רשימת הפורוורדים של אשדוד בתחילת העונה: תומר לוינסון, לה דונטיי הנטון, נואה דיקרסון, כרמל בוכמן, ליאור אליהו, ג'וש פרואינד וגם את צוף בן משה אני מחשיב פורוורד.

5. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

הסיפור של הפועל חיפה הזייה בחסות הקורונה.

שנה שעברה סיימו לפני אחרון והיו צריכים לרדת לארצית. קריית גת התפרקה והם נשארו בלאומית.
    השנה סיימו במקום ה-2 , ובגלל הקורונה החליטו לעלות 2 קבוצות במקום אחד והיא עלתה ליגה.

ספורטיבית היא אמורה להיות בליגה הארצית, בסוף היא בליגת העל.

6. yakov_y YNWA

דיברתי על זה בתחילת הקורונה, סיפור הזוי שאין פה את מי להאשים, גועל נפש אחד גדול אבל שיהיה להם בהצלחה, מועדון חדש ומרגש.

השחקנים באשדוד הם לעמדות 4-5, גרינברג בונה שם סגל עמוק.
    בעיקרון אין יותר מ-5 שחקנים שזה אידאלי לעמדות האלה, פשוט אליהו נפצע ובוכמן שוחרר.

דן שמיר או נס ציונה עם זילברשטיין תמיד עם ים גארדים ו-2 גבוהים בסגל, כל קבוצה עם הטירוף שלה, מאמנים לא אוהבים איזון משום מה.
    לא מכיר לעומק את כלפון אבל הוא נמוך מידי ל-3, טימקיון לא מכיר, חתם ?

עריכה:
    מסתבר שדדאס לא חוזר העונה, חחחחחחחח אין לי מילים לתאר את הביזיון.
    המאמן של הפועל הצליח להגיע מיוון לישראל והמאמן של חולון לא ?
    שיא הבושה, אני נבוך.

נערך לאחרונה ב: ‏26/5/20
  7. כינוי כי הכח זהו כח

אפי טיומקין חתם במהלך העונה באשדוד, חימם ספסל כמו שצריך.
    נהריה עם החתמה משמעותית, החתימה את איבן אלמיידה שהעמיד ממצועים יפים בליגה האיטלקית.
    ראשון יכולה לשחק בשלוש עם אדם אריאל, קצת עוז בלייזר וחן כלפון (לדעתי 1.96 אמור להספיק לעמדה הזאת), יש גם את אביבי שייתן קצת עומק לעמדה 4 ובמקרים ממש קיצוניים אפשר לחלטר קצת עם בלול ופלד.

8. yakov_y YNWA

חדשות טובות וחדשות רעות:
    הטובות - מזל טוב ל- @כינוי שחוגג עליית ליגה עם עירוני ר"ג והמאמן אורי קוקיה שבתפקיד הראשון שלו מצליח.
    כיף לראות את כל החבורה הזאת מצליחה, מתגעגע למועדון הזה ובשנה הבאה דרבי.

הרעות - כפ"ס שירדה ליגה אשתקד ורחובות מפספסות עלייה לא הוגנת, כפ"ס על שובר שיווין במאזן עם עכו מפספסת עלייה, רחובות על ניצחון אחד, אכזרי.

גם עכו עלתה כאמור וגם לה יש קבוצת כדורגל וסל בליגה הלאומית.

מזל למכבי ר"ג גם בנשים שלקחה אליפות כי העונה נעצרה, אליפות ראשונה, שנה יפה למועדון.

9. yakov_y YNWA

אריאל ב-3 ? חתיכת אסון, אריאל שחקן עם יתרון אחד גדול והרבה חיסרונות.
    אין סיכוי שהוא ישמור על שחקנים בעמדה 3, הוא גם רק 194 ס"מ וזה כבר חיסרון, זה כמעט כמו לשים גארד על גבוה בהגנה.

בלייזר 4 טבעי אבל אין לו בעיה לשחק כ-3, כמו קלויארו.
    כלפון, בלול ופלד אני לא מכיר לעומק כי הם בקושי שיחקו בקריירה, אביבי 4-5 ולא יכול להיות 3, כבד מידי, בלייזר הוא גבולי.

* בשעה טובה דני פרנקו ונהריה עושים צעד לא רע ומחתימים שחקן בעמדה 3 שהייתה כ"כ חסרה להם.
    בנוסף זר שאנחנו לא מכירים מגיע לדני פרנקו, חידוש.
    מקניל זה חיסרון עצום אבל הקורונה.

10. כינוי כי הכח זהו כח

התכוונתי בקשר לאביבי שהוא יכול למלא את עמדות 4-5 (וגם לא בדיוק את עמדה 5) ויכול לפנות לבלייזר לעמדה 3.
    בנוסף ראשון הריצה העונה הרכבים שכוללים את קלי ומונרו ביחד, אין סיבה שלא יעשו את זה עם הנקינס.
    אריאל הוא שחקן שאני לא מחזיק ממנו יותר מדי, שחקן התקפה מדהים (כשהוא ביום טוב הוא אולי השחקן התקפה הישראלי אחד האיכותיים בליגה כי הוא פשוט קולע מטורף) אבל מהרבה בחינות חיסרון רציני, בתאכלס אריאל הוא 2-3, כמו כלפון וכמו שאני מניח שפלד יהיה כשיגדל יותר (כשלכולם נטייה לעמדת הגארד).
    יכול להיות שאחרי ההחתמה של אביבי עדיף היה להם להביא שחקן זר קלאסי לעמדה 3 בגלל שבאמת חסר להם איזה שחקן קלאסי לעמדה. אני חושב שיש להם סגל מספיק טוב למרות החיסרון בשלוש קלאסי ולשחק עם אריאל, בלייזר, כלפון ופלד על עמדה 3 יספיק להם לפיינל פור ואולי לתת גם קצת דקות לבלול כדי שייתן אוויר בעמדה 4.

עריכה: בעת כתיבת הפוסט גלבוע כמו נהריה סוגרת גם כן את מצבת הזרים שלה עם ההחתמה של הפורוורד אקיל מיטשל, כרגע הקבוצה היחידה שלא סגרה את מצבת הזרים שלה היא מכבי חיפה שיש לה מקום לעוד שני זרים (עוד אחד בהנחה שג'ורדן סווינג אמור לחזור). מעניין אם הגלבוע מתכננים לעבות את הסגל הישראלי שלהם קצת או ילכו אול אין על שחקנים מקומיים שלהם כמו שעשו העונה עם בניה סרור כשהיה מחסור בסנטרים (אם אני לא טועה בנוסף לננקין היה חזר מהשאלה גם הסנטר אביאל לוי שהיה בעפולה)

באמת שליבי עם הפועל כפ"ס (שהפסידה עלייה על הפסד להפועל עכו בנקודה) ומכבי רחובות, לא מגיע להם על כל הכסף שהם השקיעו ואיכות הכדורסל שהן הראו שהליגה תיגמר ככה, אבל יש דברים שהם גדולים מהספורט והקורונה פה ניצחה (למזלי למכבי רמת גן יצא טוב מזה), אני באמת לא מצליח לחשוב על דרך שבה היו מצליחים להחזיר את הליגה מכל זווית זה נראה קשה עד בלתי אפשרי ובגלל חשבתי שזאת האפשרות היחידה (כמו בכדורגל שעשו עם הליגות החובבניות).
    עכשיו אני רוצה לסכם את העונה שלי כאוהד, לצערי בגלל הלימודים היותר אינטנסיביים של שנה ב' בלימודים שלי נפצר ממני להגיע למרביתם המוחלט של המשחקים ואני חושב שמלבד גביע האיגוד מול הפועל עודפים שבמקרה היה ליד מקום שאני עובד בו ועוד 3-4 משחקי בית לא יצא לי להגיע ליותר משחקים, אבל השנה הייתה באמת חבורה מיוחדת של שחקנים. הייתה לנו לדעתי את הקבוצה מבחינת איכות הרביעית או חמישית באיכותה בליגה אבל באמת שהיה מדובר בחבורה מלוכדת, ומגובשת של לוחמים שלא מוותרים לשנייה, הפסקתי לספור כמות הפעמים שניצחנו העונה במשחקים צמודים, את כמות הפעמים שעשינו קאמבקים וכמות השנים שירדו לי מהחיים רק מלשמוע מה קורה במשחקים. החבורה הזאת בראשות אורי קוקיה שהתגלה כוואחד שיחוק של ההנהלה עשו עונה מטורפת עם קאמבקים מטורפים מול מעלה אדומים במחזור הפתיחה, קאמבק בחוץ מול מכבי רחובות במשחק מורט עצבים שנגמר 60-59 כשרחובות קולעים רק 8 נקודות ברבע האחרון, קאמבק בגביע האיגוד כשחזרנו מ-20 הפרש מול נחל שורק, ורק לפני שבועיים מהמשחק הזה ניצחנו את רחובות פעם שנייה הפעם 77-76 כשרחובות מובילה באמצע הרבע השלישי 23 הפרש!!!, ועוד כל מיני נצחונות ממש צמודים כמו חבל איילות בבית 75-71, בחוץ את אליצור גבעת שמואל 84-82, בבית את מעלה אדומים פעם נוספת 73-72, גם בגביע האיגוד הקבוצה עשתה הרבה התקפי לב וניצחה רק במשחקים צמודים כמו מול מכבי פתח תקווה כשהקבוצה עשתה יופי של קאמבק ובסוף ניצחה 100-96, ואת קרית אונו 80-78 וכמובן אי אפשר לשכוח שגם ניצחנו שם בפעם השלישית את מכבי רחובות הפעם 76-64.
    איזה עונה מטורפת, מדהימה ועם סיום מתוק שאי אפשר לתאר, בעליית ליגה. קבוצה שאני יכול לתאר אותה במילה אחת והיא אופי.
    יובל רחמילביץ', יוני ניר, גראנט גרינברג, זק יושור, אמיתי לוי, מתן כהן, אמיר אבנרי, גיא רושקין, עומר ויצמן, גיא אלמשלי כשמעל כולם המאמן אורי קוקיה זה הסגל שהעלה אותנו ליגה, זה לא הסגל עמוס הכוכבים של רחובות, אבל זה היה חתיכת תלכיד מטורף שהתחבר בצורה מטורפת!
    הקבוצה לא תיכננה לעלות העונה, אלא בנו בעיקר בשביל לעלות שנה הבאה איזה כיף שהכל התחבר העונה!
    בתחילת העונה כתבתי פה בפורום שהשנה נראה שאני יכול להנות שוב מכדורסל אחרי שלוש השנים הכי מזוויעות שיצא לי לחוות בתור אוהד, איזה כיף שנהניתי מעונה מדהימה וכיפית שכזאת והלוואי שבקרוב נחזור למקומנו הטבעי, לליגת העל בעתיד הקרוב!!!

בנוגע לעונה הבאה, בוואן כתבו שרוצים להשאיר את אורי קוקיה (ובצדק) ובנוסף רוצים להשאיר חלק מהסגל, אם הייתי בונה את הסגל לעונה הבאה הייתי משאיר את יובל רחמילביץ' בתור רכז מחליף, יוני ניר, גראנט גרינברג, זק יושור ואת מתן כהן לדעתי אלא החמישה הישראלים עם הפוטנציאל הכי טוב להיות טובים עונה הבאה, רחמילביץ' בתור רכז מחליף הוא אחלה, זק יושור הוא מתאזרח לעמדות 4-5 שחקן די מוגבל אבל סייז טוב והרבה לחימה יכול להביא דברים טובים גם בליגה הלאומית מול זרים אמריקאים, מתן כהן שחקן שראיתי אותו העונה והוא מאוד הפתיע אותי לטובה, שחקן עם אחלה סייז וקליעה לעמדות 3-4, יוני ניר לעמדה 4 אחלה ניסיון יכול להביא וגרנט גרינברג הוא אחלה שוטינג גארד עם קליעה טובה, אולי אולי הייתי משאיר את אמיתי לוי למרות שאני לא חושב שהוא שווה ליגה לאומית הוא אחלה שחקן לליגה שלישית. לסגל של השחקנים שהייתי משאיר יש אחלה של סייז (מתן כהן, יוני ניר וזאק יושור הם אחלה בחורים גדולים) שיכולים לתת עומק עם זר סנטר אחד ולגרום לזה שהזר השני יהיה גארד שיעשה טוב גם לקו האחורי, בנוגע לגרנט ורחמילביץ' לדעתי שניהם יכולים להביא אחלה דברים מהספסל רחמילביץ' הוא שחקן עם קליעה לא רעה והוא סבבה בתור רכז מחליף וגרינברג כמו שכתבתי הוא קלעי טוב שכדאי שיהיה לקבוצה.
    לא יכול לחכות לעונה הבאה ששוב אני אראה כדורסל ברמה נורמלית מהקבוצה שלי, עכשיו לחכות עד יולי-אוגוסט שיתחילו לבנות את הקבוצה לעונה הבאה!!!

אגב בכתבה של וואן כתבו שבעתיד הקרוב ירצו לראות שחקני נוער של המועדון משתלבים בקבוצה, מאוד מקווה שזה אומר שמתכננים לשקם את מחלקת הנוער כי המצב שלה בשנים האחרונות היה מזוויע אחת התקוות שלי שהעירייה לקחה מושכות על הקבוצה הייתה שישקמו את מחלקת הנוער.
    אתמול כשקיבלתי את ההודעה שעלינו ליגה, אוף איזה אושר גדול!

נערך לאחרונה ב: ‏26/5/20
  11. כינוי כי הכח זהו כח

עכשיו הבנתי משהו מאוד חשוב עם ההחתמה של גלבוע הסנטרים הטבעיים היחידים בסגל שלהם הם עידו פליישר ובניה סרור, אם לא הם גלבוע ישחקו בסופר סמול בול עם מייקל יאנג או יותם חנוכי בעמדה חמש, איזה החתמה לא מובנת שלהם...
    לפי יעקב מאיר הם רוצים להביא את גלעד לוי מאסטודיאנטס להשלמה של הליגה, אבל גם בהנחה שיצליחו להביא אותו הוא שחקן סופר בוסרי ששיחק העונה בליגה הרביעית בספרד, מאוד בספק שיעזור לקבוצה באיזשהי דרך...
    וואו הולכים לשחוט אותם בצבע

12. yakov_y YNWA

בדיוק אתמול עשיתי סקירה על הסגל של גלבוע וחשבתי אותו דבר.
    בכל מקרה יש להם 3 זרים ו-4 גבוהים ישראליים, יאנג - חנוכי - סרור - פליישר.
    בניית קו קדמי לא מאוזנת ובלי שחקני הגנה, חייב להגיע שחקן גבוה והגנתי.

יותם חנוכי בן 20.5, התחיל לשחק בגיל 17 ושיחק רק 15 משחקים בקריירה, לא ייאומן איך כישרון שכיכב מול אבדיה בנוער נפגע מפציעות קשות בגיל צעיר.

13. כינוי כי הכח זהו כח

גיא דותן ממכבי רחובות בדרך להיות שחקן משלים בהפועל ירושלים.
    מעניין אם הובטח לו מקום ברוטציה לפני בר טימור.

עכשיו בנימה רצינית טיפה, הקו הקדמי של גלבוע רע גם לליגה לאומית...
    חנוכי גם אם יתקע ב-5 אין לו מה לחפש שם בכלל, אולי יאנג יכול להעביר שם זמן אבל זה לא יהיה טוב לקבוצה.
    אולי יצליחו להביא את גלעד לוי ויקרה להם נס והוא יהפוך בן לילה לשחקן בוגרים אולי זה יעבוד אבל אני סקפטי בקטע של ניסים...
    חנוכי זה סיפור טראגי עם כל הפציעות שלו, דיברנו על זה כבר כמה פעמים פה...

רשמי וסופי כלפון ואביבי בראשון

נערך לאחרונה ב: ‏27/5/20
  14. Roma מנהלים

תזמון מושלם, מפתיע זה לא.
    אני עדיין חושב שהוא לא יכול לשחק כישראלי העונה למרות שיש מצב מיוחד ואי אפשר לדעת.

נערך לאחרונה ב: ‏27/5/20
  15. Roma מנהלים

אל תגזים. אבל את הראש של קטש במקרה של בר טימור אי אפשר להבין.

מצב נושא:
הנושא נעול.