ליגת החלומות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Civil, ‏22/10/14.

1. Love Is Red Member

אחריי שבארבעה מחזורים הצלחתי להשיג 119 נקודות בשני המחזורים האחרונים השגתי 120 נקודות!

2. Love Is Red Member

טוב אחריי שהבנתי את הקונספט של המשחק הזה שידרגתי עוד יותר את ההרכב והנה ההרכב החדש למחזור הקרוב:
    בוריס קליימן
    דוידזאדה (רק כי לא ברור לי אם סוארס יפתח או לא), בן ביטון, עומרי בן הרוש (החלפתי בטיבי כי טיבי יקר יותר ובן הרוש פורע שטרות בצורה יותר טובה)
    חן עזרא, רועי קהת, ערן זהבי (קפטן) ודור כוכב
    דויד מנגה, נוואקמה, וסליחי

מה שבטוח שכל עוד יש לי אפשרות אני אנסה להחליף שחקנים לפי מחזור, למשל חשבתי להחליף את בוריס קליימן אבל הבנתי שכרגע זה לא יהיה טוב לי כי אני רציתי לעשות חילופים במקומות אחרים ומי יודע אולי בית"ר תפתיע ותעצור את קריית שמונה.

3. Civil Anti Madridista

ההרכב שלי פתוח או יותר סגור, אני רק אחכה קצת לראות שאין הפתעות של הרגע האחרון.
    ק"ש צריכה לעצור מתישהו, אבל דסה ואזולאי ממש תקועים לי כמו עצם בגרון. אני מקווה שחן דילמוני יחזור להרכב, זה מאוד יעזור לי.

4. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

בONE קראתי שמרוצים מאוד מהיכולת של פינאס והוא צפםוי להמשיך ב-11 על חשבונו של דלמוני ..לידיעתך.

5. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

קשר ב7M מישהו ? ללכת על חנן ממן ? ספציפית המחזור הזה אני לא מצפה ממנו להרבה .. אבל משחקים הבאים הוא אמור לזרוח .. ואם לא הוא - מישהו אחר ? לא הצלחתי למצוא.

איכשהוא ביצעתי את כל השינויים האלה ולא הצלחתי להחזיר להרכב שלי את ערן לוי במקום פאפדופלוס הפצוע ... אז אני צריך מישהו במקומו.
    אפשרי גם לפנות מקום בעמדת השוער במקום סטויקוביץ' שעד כה לא שמר אפילו פעם אחת על רשת נקייה, אבל יש לי תחושה שמחר זה יקרה.

בכל מקרה גם אם אני מוריד את סטויקוביץ' אין לי שוער אחר לשים .. ואני מעדיף לא לשים את בוריס קליימן כי אז בחוליית ההגנה שלי יהיו 2 שחקנים מבית"ר וזה דיי גרוע שוער ושחקן הגנה מאותה קבוצה ..

6. Civil Anti Madridista

@Nave פיראס מוגרבי יכול להיות אופציה טובה, אני מאמין שסכנין מנצחת את הפועל חיפה.

7. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

תודה אבל קודם כל אני לא חושב שתנצח דבר שני אני צריך מישהו לטווח ארוך ולדעתי סכנין לא תבקיע יותר מדיי שערים בעתיד .. לא שבית"ר כזאת מסוכנת בהתקפה, אבל טדי יעשה את שלו .. עוד אופציות ?

8. SporTipim Member

90% מהשחקנים בליגה הזו מסתכלים על הטווח הקצר.
    החכמה במשחק כזה זה קודם כל למצוא כמה עוגנים שלא מחליפים אותם לא משנה מה - העוגנים הללו בדרך כלל צריכים להיות שחקני קישור או התקפה, שכן נושא היריבה פחות משנה ליכולת שלהם לתרום (שחקני הגנה כדאי להחליף כל הזמן בהתאם ליריבה).

החכמה הבאה היא כשעושים חילוף, לא לחשוב על מה הוא עשה עד עכשיו - אלא מה יעשה בעתיד, והאם כדאי להשאיר אותו לא רק למחזור הבא - אלא ל-5 המחזורים הבאים (התחשבות ביריבות, יכולת השחקן והפוטנציאל שלו, תלות הקבוצה בו ועוד).

דוגמה לעוגנים: ערן זהבי כמובן, מאור בוזגלו, רועי קהת, סליחי, נוואקמה, ערן לוי, רובן ראיוס, מנגה.
    דוגמה לשחקני פוטנציאל: חנן ממן, דוידוב, שובל גוזלן, אידריסו, סולארי ועוד...

בנוסף, ההמלצה שלי אליכם היא לשים את ערן זהבי בהרכב כמובן ואף קפטן בכל מחזור עד סיום העונה.
    בהתחלה חשבתי שלשים אותו בהרכב זה כמובן באנקר מאסט, אבל להעביר את סרט הקפטן מדי פעם להפתעות פוטנציאליות,
    אך הבנתי שבשכלול הכללי זה יותר נזק מתועלת. גם אם תעשה את זה 10 פעמים בעונה, ותתפוס 8 מהם, ייתכן וזה עדיין לא יהיה משתלם כי תצטרך להדביק פער גדול מדי ב-2 הפספוסים האחרים.

בהצלחה, שמחתי לעזור.

ההרכב שלי לשבוע זה:
    אוסטין אג'ידה
    בן ביטון, חאתם עבד אל חמיד, יאיא פטי
    ערן זהבי, רובן ראיוס, אור אוסטוינד, רועי קהת, שלומי אזולאי
    טל בן חיים, אלון תורג'מן

9. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

אני לגמרי איתך ופאפדופולוס היה עוגן שלי בתחילת העונה כי למרות שסכנין לא הצליחה כל כך, כמעט בכל גול הוא היה מעורב. הבעיה שכרגע הוא פצוע .. אני אלך על ממן למחזור הזה.
    וכן זהבי חייב להיות בכל הרכב וקפטן בכל קבוצה .

10. SporTipim Member

מה אומרים על קבוצה נוספת שפתחתי רק לשעשוע - יעשו ניקוד יפה במחזור הזה?
    http://upng.co.il/uploads/400ee7c14fe49d84feeb832d581de899.Xxx

11. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

מפה לשם שמתי לב שהקבוצה שלי מורכבת משני שחקנים ממכבי ת"א, בית"ר, ב"ש וק"ש .. לא נראה לי הבר הכי חכם לעשות...נראה איך זה יעבוד :)

ורבאק שסטויקוביץ' כבר ישמור על רשת נקייה! השוער הכי יקר במשחק כבר 6 מחזורים לא שמר על רשת נקייה!

12. SporTipim Member

הוא ישמור במשחק הקרוב, אני די בטוח.
    לדעתי דווקא שילוב 2 שחקנים מ-4 קבוצות שאתה מאמין בהם בכל מחזור יכול להיות משתלם לאורך זמן.

13. Civil Anti Madridista

האמת שלפני שהעונה התחילה חשבתי שיהיה נכון לשחק במערך של 5 שחקני הגנה מתוך הנחה שלא מובקעים בארץ הרבה שערים, המאמנים פחדניים ותוצאה של 0:0 היא דיי פופולרית. אבל מחשבות לחוד ומציאות לחוד, מסתבר שממוצע השערים העונה הוא הגבוהה ב20 שנה האחרונות!

14. SporTipim Member

כן, הליגה השנה מפתיעה מאוד לטובה מהבחינה הזו. יש גם מעט שדרוג בקצב של המשחקים וברמת הכדורגל.
    לטעמי, מכבי ת"א, עירוני ק"ש, הפועל ב"ש, בית"ר ירושלים ומכבי חיפה צריכות להרכיב 6-10 שחקנים מהקבוצה שלכם בכל מחזור,
    למעט כאלו חריגים שמפגישים שתי קבוצות יחד אחת נגד השנייה וההגנות משולבות.

שחקנים נוספים מקבוצות זולות שהייתי מציע לשלב:
    חמדי סליחי (חלוץ) - הפועל עכו
    חאתם עבד אל חמיד (מגן) - מ.ס. אשדוד
    יאיא פטי (מגן) - מ.ס. אשדוד
    אור אוסטוינד (קשר) - הפועל חיפה
    מוחמד גאדיר (חלוץ) - בני סכנין
    שחר הירש (חלוץ) - הפועל פ"ת
    שניר שוקר (קשר) - הפועל רעננה
    גיא מלמד (חלוץ) - מכבי פ"ת

15. Civil Anti Madridista

אתה מדבר מתוך הנחה שאם הקבוצה סופגת אתה נענש פעמיים? באותה מידה זה גם יכול להיות ההפך.