ליגה ארגנטינאית - חגיגה אמיתית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏7/4/03.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

תמיד כשהייתי באתר הרגשתי שחסר משהו, והיום הבנתי מה זה: הליגה הארגנטינאית. אם יש כאן דיונים בנוגע לטורקיה וצרפת, מן הראוי שיתייחסו גם לליגה גדולה יותר של מדינה בעלת תרבות כדורגל אדירה. שמות כמו בוקה, ריבר ולז, סן לורנצו, אינדפנדיינטה וראסינג הם שמות שכולם נהנים לחשוב עליהם, כי הם מייצגים כדורגל שמח באוירה מחשמלת.
    אני קורא לכל הארגנטינאים באתר (ואני בטוח שיש כאלה) וגם לאחרים שאוהבים את הליגה המרתקת הזו להתחיל לכתוב.....

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

באמת ליגה מעניינת...
    ורק לידיעתך היה פה לא מזמן פורום שלם של כדורגל דרום-אמריקאי אבל בגלל שלא היה בו מספיק עניין אז הוא נסגר.

בוקה אתמול עשתה תיקו שטותי ביותר בבית נגד אולימפיקו אחרי שהוליכה כבר מהדקה ה-4 אבל חטפה שער שוויון בדקה ה-69.

ריבר ניצלה את המעידה של בוקה, ניצחה 3-1 את טאז'רס ועלתה למקום הראשון. ולז גם ניצחה ועלתה למקום השלישי.
    יש לנו צמרת משולשת עם ריבר, בוקה וולזה שלשלושתם יש 19 נקודות אחרי 8 מחזורים.

3. Kgt1 Member

בכוונה לא רציתי לפתוח בעצמי דיון בנושא הקלאוסורה כי אני מפחד שזה יהפוך למונולוג נוסף פרטי משלי... נקווה שלא...

4. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תדאג גבי העם איתך....... בתור אוהד בוקה אני יכול להגיד שמאוד התביישתי לראות את המשחק הנרפה של הקבוצה אתמול (ראיתי קצת יותר ממחצית, כי התבטלה לי השביתה והיה לי שעת אפס :cry: ), ושההגנה היתה פשוט זוועה. אני לא יודע מאיפה קרוסה הזה הגיע אבל הוא היה פשוט איטי אתמול ולא יכל לעצור את הפריצות של קראריו (היה מגיע לאולימפו לפחות פנדל אחד). וגם שיאבי לא היה משובח, שלא לדבר על המגן השמאלי הצעיר שלדעתי הוא בכלל ימני ברגל (מי שמע על כזה דבר?).
    אני מקווה שעם חזרתם של דלגאדו, צ'אפיטה ובורדיסו להרכב בוקה יחזרו לנצח (שבוע הבא מתארחים אצל ראסינג-משחק קשה לאללה).

5. ירוק בלב Member

אני מסכים,
    יש בארגנטינה באמת ליגה טובה.
    אבל הבעיה בליגות הדרום-אמריקאיות זה
    שהכוכבים הגדולים הולכים לאירופה.
    תשמעו, באירופה יש כסף ואת הליגות הטובות בעולם.
    הליגות הדרום-אמריקניות הם במצב של פיתוח שחקנים,
    ושם אפשר לראות בד"כ את הגילוי כשרונות.
    ששחקן משתפר קבוצה מאירופה לוקחת אותו.
    אני זוכר לפני שנתיים-שלוש סביולה שיחק בריבר, ועכשיו הוא בברצלונה.
    תראו את ריבאלדו, רונאלדו, קרלוס... שלושתם ברזילאים.
    תראו את באטיסטוטה הארגנטינאי.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אתמול הסתיים החמזור ה-9 בקלאסורה ובסטטוס קוו בצמרת נישמר.

ולז ניצחה את אוניון 2-1 כבר ביום שבת ועלתה זמנית למקום הראשון. אתמול בוקה וריבר ניצחו וריבר במקום הראשון בזכות הפרש שערים עדיף.

בוקה ניצחה בקרב ענקיות את ראסינד קלוב משער של מתיאס דונט. ריבר ניצחה 2-1 את אינדפנדייטה במשחק דרמטי. דניאל מונטנגרו העלה את אינדפנדייטה ליתרון בדקה ה-14, בדקה ה-68 לאונל רייס הורחק וריבר ניצלה זאת והשוותה כעבור 3 דקות משער של אסטבן פוארטס. 5 דקות לסיום דייגו מיליטו הקפטן של אינדפנדייטה כבש שער עצמי והעניק לריבר את הניצחון החשוב הזה.

שאר התוצאות:
    אולד בויס- בנפילד- 2-1
    אולימפו- סן לורנצו- 0-1
    חימנסיה לה פלאטה- לאנוס- 1-2
    ארסנל- אסטודיאנטס- 1-0
    הורקאן- טאז'רס- 2-4
    צ'קאריטה- רוסאריו- 0-3
    קולון- נואבה צ'יקגו- 2-0

הטבלה:

22 +14 7-21 1 1 7 9 ריבר פלייט 1
    22 +10 6-16 1 1 7 9 בוקה-ג'וניורס 2
    22 +10 5-15 1 1 7 9 ולז סרספילד 3
    18 +9 11-20 1 3 5 9 רוסאריו 4
    17 +7 8-15 2 2 5 9 ראסינג קלוב 5
    14 +3 9-12 3 2 4 9 אולימפו 6
    14 +3 6-9 1 5 3 9 קולון 7
    13 +1 12-13 2 4 3 9 ניואלס אולד-בויס 8
    11 +1 11-12 4 2 3 9 אוניון 9
    11 0 9-9 4 2 3 9 אסטודיאנטס 10
    11 -3 16-13 4 2 3 9 נואבה צ'יקגו 11
    11 -5 15-10 4 2 3 9 חימנסיה לה-פלאטה 12
    10 -3 7-4 3 4 2 9 ארסנל 13
    10 -4 16-12 3 4 2 9 סן לורנסו 14
    9 -4 12-8 4 3 2 9 טאז'רס 15
    8 -3 9-6 5 2 2 9 צ'קאריטה 16
    8 -4 13-9 5 2 2 9 לאנוס 17
    6 -9 16-7 5 3 1 9 אינדפנדיינטה 18
    5 -8 16-8 6 2 1 9 בנפילד 19
    3 -15 21-6 6 3 0 9 הורקאן 20

שבוע הבא ולז יוצאת לבנפילד שבמקום הלפני אחרון, בוקה מארחת את אולד בויס מהמקום ה-8 והמשחק הגדול יהיה אצל רוסאריו שבמקום ה-4 היא תארח את ריבר.

אני מהמר על זה שריבר תפסיד נקודות השאר ינצחו.... מעניין בטוח יהיה

7. זהובניק Member

ולז האלה מאיפה הם צצו,שהתחלתי לצפות בליגה הארגנטינאית חשבתי לעצמי שיש רק 3 קבוצות טובות,אינדפנדינטה,בוקה וריבר(האוהבים עליי),פתאום ולז צצים,גם במנגר הם צצו פתאום בגמר קופה אמריקה,הם קשוחים.
    בכל מקרה ריבר לקחו ניצחון בשניים,גול מגעיל של אסטבן פואטס ועוד שער עצמי של בלם אינדיפינדיטה....

ובקשר למשחק של בוקה נגד אולימפיו,דווקא אולימפיו קבוצה סימפטית עם מספר שחקנים טובים במיוחד החלוץ הבלונדיני שלהם...

יש 2 דברים שאני שואל את עצמי בליגה הזאת..
    1)איך יכול להיותל שקבוצה שלקחה את האליפות מצאת בתחתית,מוזר....
    2)שמתי לב שהשחקנים משחקים קשוח,עם קצב משחק מהיר מאוד,גם לישראלוביץ יש את התכונהה הזאת לרוץ הרבה לאורך הקו,למה?כדי להרשים סקאוטרים או משהו?

8. eladhagever Member

זהובניק, ולז היא אחת הקבוצות הגדולות של הכדורגל הארגנטינאי, זה בקשר לשאלה הראשונה.
    בקשר לשניה, בוא קח עוד דוגמה... כמו שכולכם יודעים הליגה הארגנטינאית מחולקת לשני טורנירים (אפרטורה וקלאוסורה), באפרטורה של שנת 2001 בוקה ג'וניורס (האימפריה!!! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx שרוף עלייהם!!) לקחה את האליפות, וראסינג קלוב סיימה במקום האחרון. בקלאוסורה שבאה אחרי ראסינג לקחה את האליפות!!

ליגה משוגעת ללא ספק!!

9. Fernando Cavenaghi Member

אחרי הגעת הקרובים מארגנטינה (כאלה ריבים יש, חצי ריבר חצי בוקה) התחלתי לצפות איתם בליגה, אבל זה פשוט מעצבן שיש רק משחק אחד בשבוע. לא משנה אם יש כמה משחקים מעניינים. אבל החוויה של לשבת בין אוהד ריבר לאוהד בוקה, משהו שאי אפשר לתאר. אני נקרע בין הקבוצות, סבא חינך אותי על בוקה, אבל לריבר יש את השחקן הכי טוב בעולם כרגע, קאבאנגי. מה שכן, למה סלבה משדר חלק מהמשחקים? ולמה יש כל כך מעט מהם?

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

קאבאנג'י השחקן הטוב בעולם....?? :? :? :? :? :? :? :? :? :?

הגזמת קצת, בעצם הרבה. הוא שחקן מצויין אבל ממש ממש לא הכי טוב בעולם.

11. Fernando Cavenaghi Member

חכה תראה, עוד ארבע שנים הוא בין עשרת החלוצים הכי טובים בעולם, אני לא מגזים. הוא מוצא את השער מכל מקום בצורה נפלאה, דריבלים מעולים, מהירות לא רעה, וכל השאר גם נפלא.

אם לפינ שלוש ארבע שנים הייתי אומר לך את זה על סביולה היית מאמין? נכון שלא? הוא גם סיים מלך השערים של אליפות דרום אמריקה עד גיל 20 עם שער פחות מסביולה בתקופתו נדמה לי והוביל את ארגנטינה לזכייה. עוד כמה חודשים אתה תראה אותו מוביל את קבוצתו הפייבוריטית לזכייה באליפות העולם עד 20.

ואני חייב לציין את הסקאוטרים של מנג'ר 99/00 נדמה לי, לפני כמה ימים נכנסתי לשמירה ישנה של פולדש וראינו אותו שם עם 20 בהכל. רואים את הנולד.

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

עוד כמה שנים אני בהחלט מסכים איתך אבל עכשיו לא.

ברגע שהוא יצא לאירופה אז הוא יהיה בין הטובים.

13. Fernando Cavenaghi Member

נו, אז קצת הגזמתי עכשיו. אבל הוא יהיה יותר טוב מסביולה לדעתי הוא וסביולה בהתקפה של בארסה זה החלום שלי.

14. eladhagever Member

נכון, קאבאנגי שחקן גדול, ואני מסכים איתך (כמה שזה קשה לי בתור אוהד בוקה) שהוא יהיה בין הטובים בעולם, אבל אל תשכח את אלו:
    קארלוס טבז-ללא ספק ריקלמה הבא, ואף יותר ממנו!
    סבסטיאן בטגילה-המגן בן ה-21 של נבחרת ארגנטינה. הממשיך של סורין!
    קלמנטה רודריגז-בלם כישרוני לחלוטין!
    מתיאס דונאט-קשר התקפי פשוט אדיר, מלך השערים עד כה של בוקה.

וכמובן שהקערה עוד על פיה...

בכל זאת אני ממליץ מאוד לחובבי הכדורגל הארגנטינאי לעקוב אחר ארבעת אלה...

15. Fernando Cavenaghi Member

למרות שגם אני אוהד בוקה במקור אתה לא יכול להכחיש שלריבר יש אפילו יותר כישרונות.