"לחיות או לחדול"-הדיון על מחזור יום הדין

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏23/5/05.

1. בית"רי מלידה Member

המשחקים הרגישים בשבת יחלו ב-16:50

ההתאחדות קבעה: מפגשי 3 קבוצות התחתית במחזור האחרון בליגת-העל ייפתחו בשעה אחידה. גם המשחקים הקובעים בלאומית ביום שישי יתחילו כולם ב-16:00.

מאת שלמה חסיד 23/05/2005 12:36

ההתאחדות לכדורגל החליטה היום (שני) כי המשחקים הרגישים במחזור האחרון של ליגת-העל והליגה הלאומית ייפתחו בשעה אחידה.

משחקי ליגת-העל בשבת ייפתחו בשעה 16:50. משחקי הליגה הלאומית, שיתקיימו ביום שישי, ייפתחו ב-16:00.

המשחקים בליגת-העל שייחלו ב-16:50: בני-סכנין – מ.ס. אשדוד (עילוט), הפועל ב"ש – מכבי חיפה (וסרמיל) ומכבי ת"א – הפועל חיפה (בלומפילד).

כידוע נאבקות בני-סכנין, הפועל חיפה והפועל ב"ש כנגד הירידה.

בני-סכנין מדורגת עשירית עם 33 נקודות, הפועל חיפה מדורגת במקום ה-11 עם 32 נקודות והפועל ב"ש במקום ה-12 עם 31 נקודות.

המשחקים בליגה הלאומית שיחלו ב-16:00: אחי-נצרת – מכבי נתניה, עירוני רמה"ש – הפועל כפ"ס, מכבי הרצליה – עירוני ראשל"צ, הפועל רעננה – הפועל ירושלים.

בליגה הלאומית נאבקות אחי-נצרת, עירוני רמה"ש והפועל רעננה נגד הירידה לארצית.

עירוני ראשל"צ עשויה להעפיל לליגת-העל על חשבון מכבי נתניה.

http://www.one.co.il/next.asp?id=62692&bz=4

2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוף. כמה בעיות עשית לי בהודעה אחת בית"רי... רציתי בכלל להתייחס לזה בדיון אחר מתאים- "תחרות בליגת העל- דיון התחתית".
    אז קצת סדר- על הירידה מהלאומית לארצית, בדיון הליגה הלאומית.

על העליה לליגת העל, תסריטים וכו', זה נדבר כאן:
    *ניצחון של סכנין והיא נשארת בליגה ומורידה את הפועל ב"ש והפועל חיפה בלי קשר לתוצאה שלהן.
    *תיקו של סכנין, וניצחון של הפועל חיפה, והיא נשארת ומורידה את סכנין וב"ש ללא קשר לתוצאה של ב"ש.
    *תיקו של סכנין, ואיבוד נקודות של הפועל חיפה משאיר את סכנין, מכיוון שב"ש צריכה לנצח 0-12 את מכבי חיפה כדי להישאר אם סכנין עושה תיקו.
    *הפסד של סכנין, ותיקו של הפועל חיפה ישאיר את החיפאים רק אם היריבה העירונית תעזור להם ולא תפסיד להפועל ב"ש.
    *הפסד של סכנין, תיקו של הפועל חיפה, ואבדן נקודות של הפועל ב"ש, והפועל חיפה נשארת בזכות הפרש שערים עדיף.

-ב"ש תישאר רק אם סכנין תפסיד והפועל חיפה לא תנצח.
    -הפועל חיפה תישאר רק אם תנצח וסכנין לא תנצח, או רק אם תעשה תיקו, סכנין תפסיד וב"ש לא תנצח.
    -סכנין תישאר אם היא תנצח, או תעשה תיקו והפועל חיפה לא תנצח, או תפסיד וגם הפועל חיפה תפסיד וב"ש לא תנצח.

נערך לאחרונה ב: ‏23/5/05
  3. יוגב אסולין Guest

נתחיל מהימור שלי לגבי התוצאה ואחרי זה נעבור לניתוח וכו'...

אז ככה.. אני מהמר על ב"ש יורדת. מכיוון שאני לא רואה גם את הפועל חיפה וגם את סכנין לא מנצחות ודווקא חיפה כן..
    וקבוצה שניה שיורדת היא הפועל חיפה. כי אשדוד לא תנצח במשחק שלא באמת חשוב לה.
    ----------------------------------

עקרונית רוב העונה הפועל חיפה היתה במקום האחרון ועכשיו ב"ש החליפה אותה. אני שומע וקורא פה כל מיני הודעות שסוף סוף נעשה צדק והקבוצה הכי גרועה בליגה נמצאת במקום האחרון.. ומגיע להפועל ב"ש לרדת ליגה וכו'...

אז בואו ניזכר קצת בכל העונה. ונשים לב לכמה קאמבקים מרשימים של קבוצות כמו הפעול חיפה שהיתה עמוק במקום האחרון אבל רצף ניצחונות הציל אותה. את הפועל ת"א שהיתה עמוק במקום האחרון ורצף ניצחונות הציל אותה וגם את הפועל חיפה היתה המון זמן מקום אחרון ורצץ ניצחונות הציל אותה. יש גם קבוצות כמו מכבי ת"א וסכנין שצברו בפתחיחת עונה מספיק נקודות כדי שלסיבוב השלישי הם הגיעו עםיתרון שנכון לכרגע מספיק להם (לאחת בטוח לשניה אולי).

בקיצור מה שאני רוצה להגיד פה זה שהעונה הזאת עבור המון קבוצות היתה עונה של רצפים כל קבוצה היה לה תקופות רעות תקופות טובות. קבוצה שידעה להשיג נקודה ולפעמים גם 3 בתקופות הרעות שלה היא בכלל אל נאבקה בתחתית (כמעט) קבוצות כמו בית"ר כמו מכבי ת"א... בני יהודה וכו'... ויש קבוצות שגם במשחקים הטובים שלהם לא ידעו לקחת נקודות כמו הפועל חיפה..

הפועל ב"ש אולי היא הקבוצה היחידה (מלבד מכבי חיפה) שאפשר להגיד שהציגה לאורך כל העונה אותה יכולת השיגה באופן קבוע את אותה כמות נקודות. ובגלל זה היא נמצאת במקום האחרון. היא לא זכתה לשום רצף לשום התעוררות היא הציגה כדורגל די חלש (אם כי לא תמיד הכי גרוע בליגה) ברוב שלבי העונה. הפועל חיפה בריצה האחרונה שלה הצליחה לעקוף אותה במעט אבל בל נשכח את כל ה2 סיבובים שקדמו לכך...

באשר לבני סכנין היא נמצאת הרבה זמן במגמת ירידה. מאז הפרשה בעצם נגד הפועל ת"א על המשחק האגרסיבי.. התראיין לא מזמל יו"ר סכנין ואמר שהיה עדיף להעיף את לחמן חודש קודם כי השחקנים היו כבוים ולא שיחקו עם מוטיבציה.. או שאולי זה כי השיטה היתה חייבת להשתנות. על פניו כרגע סכנין מוצבת בעמדה העדיפה ביותר על פני כל הקבוצות האחרות שנאבקות איתה בתחתית. היא מבחינתה צריכה לנצח את אשדוד שהבטיחה כבר אתה מקום השלישי הלכה לים והיא משחק כמו קבוצה מליגה א' במחזורים האחרונים. רצו גדול של שחקני סכנין לנצח (כמו נגד מכבי חיפה וממש לא כמו נגד פ"ת) יכול להשאיר אותם בליגה.

הפעול חיפה עשתה קאמבק די מרשים אבל היא ניצבת בכל זאת במשחק האחרון כאשר לא הכל תלוי בה... בואו לא נתבלבל מהשישיה שהיא נתנה נגד ב"ש כי זה לא שחיפה היתה טובה כמו שב"ש היתה ממש חלשה ומפורקת. במשחק הקרוב נגד מכבי ת"א היא תצטרך לעבוד קשה כדי לחץ את הנקודות שלא בטוח שיעזרו לה. אפשרי בהחלט אבל צריך לבוא מוכנים... מה גם שבטח יעלו הזיכרונות של האליפות של הפועל חיפה שנחגגו מול אותה מכבי ת"א.

ב"ש... ב"ש מבחינתה היתה יכולה להיות בעמדה עדיפה על פני שתי הקבוצותב מידה והיתה מנצחת במחזור האחרון את הפועל חיפה. או במידה ולפחות היתה מגלה קצת יותר נחישות בכלל בשתי משחקיה האחרונים. מאחר והם לא עשו את זה.. הם ניצבים כרגע במצב הקשה ביותר. משחק נגד האלופה החדשה\ישנה כאשר ניצחון שלהם ממש לא בטוח יעזור.

4. John Barnes Member

ב"ש והפועל חיפה ירדו בסופו של דבר לדעתי. והכל "בזכות" הקבוצה שלי, מכבי ת"א. יש במכבי הרבה שחקנים שרוצים להוכיח את עצמם בכדי להשאר בקבוצה עונה הבאה. והם ייתנו את הכל.תוסיפו לכך את תקדים העונה שעברה כאשר מכבי נצחה את נתניה במחזור הלפני אחרון והורידה אותה ליגה. דבר שעזר לאותה בני סכנין להשאר בליגה העל.

5. בית"רי מלידה Member

" הכל " שלהם זה לא הרבה, במיוחד נגד קבוצה חפצת חיים בליגת העל.

6. robson Member

אם יש מישהו שמאמין שמכבי ת"א תנצח את הפועל סרדיני חיפה שירים את היד!!
    אם יש מישהו שחושב שאשדוד תנצח את סכנין שירים את הרגל.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx

נו באמת שחקני מכבי ת"א ישחקו על מנת להוכיח שהם ראויים להשאר?..הרי את שלב ההוכחה הם עברו מזמן..
    יש להם מזל עד היום שלוני לא דרש מהם לשלם לו בחזרה את המשכורות...

7. Melixon 15 Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wave.Xxx (וזה לא "ביי" או "שלום")

דוקא מכבי ת"א בשני המשחקים האחרונים משחקת די טוב...
    הקבוצה שמשחקת הכי טוב מבין הקבוצות שסיימו כבר את העונה
    אני לא אומר שהם ינצחו את הפועל חיפה אבל זה יכול להיות... מקווה שלא

ההימור שלי:
    תיקו בין סכנין לאשדוד
    ניצחון של הפועל חיפה...
    ב"ש: למי אכפת העיקר שירדו כבר

8. בית"רי מלידה Member

ידיעה חשובה לעדר הכבשים:

המשטרה אישרה לסכנין לארח בעילוט. אני רץ לברר את האורז והצנובר... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

9. Igi Member

אני מאוד מקווה שהפועל חיפה תישאר... לסכנין לא מגיע להישאר ליגה מהסיבה הברורה - קבוצה מגעילה !!!
    ולב"ש מכיוון שהם קבוצה גרועה שלא הוכיחה במשחק אחד השנה שהיא עליונה על אחת מקבוצות הליגה :S
    הפועל חיפה הראתה השנה יכולת מצויינת, אבל חוסר ניסיון.
    חוץ מזה יהיה נחמד מאוד שנה הבאה שוב לראות 3 דרבים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx