לה סקוואדרה אזורה 2022-2023:: מפח נפש נוסף, מונדיאל נוסף ללא איטליה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י cazzo, ‏26/5/18.

1. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב נוסף, איטליה לא מנצחת 4 משחקים רשמיים ברציפות, משהו שקרה פעם אחרונה ב1983.

בין המשחק מול פולין עד המשחק היום היו הרבה דיבורים על האווירה הרעילה שיש סביב הנבחרת מצד העיתונות והאוהדים. לא יודע למה מאנצ'יני והשחקנים מצפים אחרי הופעות כמו היום.

2. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בטוח שעם דה רוסי ופארולו היה הרבה יותר טוב, אבל ברור שהמטרה של מנצ׳יני זה טורניר היורו שבעוד שנתיים ושניהם יהיו אז יותר מדי זקנים.

יותר מעניין זה דווקא רשימת הקשרים שכן זומנו: בנאסי עם 180 דקות מתוך 2 משחקים של פיורנטינה ו 3 שערים. בארלה עם 360 דקות מתוך 4 משחקים של קאליירי ושער. שניהם לא שותפו כלל על ידי מנצ׳יני. בעוד פלגריני עם 45 דקות (רעות) בלבד ברומא, כריסטאנטה עם 97 דקות (רעות) במדי רומא, וגאליארדיני עם 90 דקות במדי אינטר, דווקא כן (כולם פתחו).
    כמו שכבר כתבתי, אין לנו ברירה אלא לקוות שמנצ׳יני יודע מה הוא עושה.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  3. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד אגב, זו פעם ראשונה מזה 20 שנה שלא היה שחקן יובנטוס בהרכב האזורי.

Bianconeri אוהב/ת את זה.
  4. Roma מנהלים

בצד החיובי אפשר לציין את אמרסון, מאז שנכנס הוסיף היה מאוד פעיל ולמרות שהוא לא בכושר משחק ראוי הוא ניסה לייצר דברים. הבעיה שהוא לא הולך לשחק הרבה בצ'לסי, טעות ענקית שלו לעבור לשם, במיוחד לאור הכושר של אלונסו האדיר ואי אפשר באמת לבנות שהוא יהיה המגן הפותח.

כיף לראות מגן שיודע לתקוף ולא את קרישיטו, דרמיאן ודה שיליו הנכים התקפית.

---

חייבים למצוא פיתרון להתקפה, לבחור את השחקנים ולרוץ איתם. הרבה זמן אני לא זוכר נבחרת איטלקית כל כך חלשה התקפית.

5. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לעניות דעתי (ואין לי דבר נגדו, להפך) אמרסון היה גרוע, למרות שניסה. ויש לו עוד הרבה לעשות בכדי להגיע לרמה ההתקפית של קרישיטו שלא רק שמתחילת העונה רשום על שני בישולים, אלא ככזה שנכנס להיסטוריה כמגן שבישל וכבש יותר שעברים מכל מגן אחר בהיסטוריה של זניט. כמו כן, להגנתם של דרמיאן ודה שיליו, הם מגנים ימניים, ששיחקו בנבחרת בצד שמאל כי לא היו (לדעת מאמני הנבחרת) אופציות טובות יותר.

Roma אוהב/ת את זה.
  6. cazzo Il Capocuoco

בנאסי הוא לא בדיוק קשר אחורי קלאסי שדמיינתי, מדובר בחצי-כנף (מצאלה), אבל לא מצאלה קלאסי, מין קשר לא טיפוסי, אבל בהגנה אני לא זוכר ממנו משחקי הגנה מושלמים (אורי צפה במשחקים של פיורנטינה יותר ממני בעונה שעברה). בארלה נראה לי יותר מתאים לעמדה שדמיינתי, אבל הוא בטח לא דומה לגאטוזו, דה רוסי או פארולו, מדבר בבחור יחסית צנום שאחראי גם להתקפה וגם להגנה - מזכיר לי קצת את וראטי.

איטליה במקום ה-21 בדירוג פיפ"א, לא שאני מחזיק מהדירוג הזה, אבל זה שיא שלילי ואני מקווה שבהגרלת המוקדמות (2 בדצמבר הקרוב) לא נקבל את ספרד, צרפת או גרמניה ועוד איזו נבחרת קשוחה. מצד שני, מנצ'יני אמר שהשחקנים צריכים לצמוח ולהשתפר (העונה רק התחילה וחלק מהשחקנים בכלל לא בכושר), אני מתפלל שהעונה כמה שחקנים איטלקים יתנו את קפיצת המדרגה, אולי ברנרדסקי שמשחק בקבוצה שמכוונת לזכות בליגת האלופות, אולי בארלה יעבור לקבוצה גדולה.

7. Roma מנהלים

בכל מקרה המצב בעמדת המגן השמאלי רע, קרישיטו כבר בן 31 ועתיד להגיע ליורו בן 33 ולמרות שאני מאוד מעריך אותו רציתי אותו ברומא נחכה עוד חצי עונה בג'נואה שיירד ההתלהבות כדי לשפוט אותו. אמרסון הולך לקבל פירורים בצ'לסי העונה.
    אני רק מדבר לפי המשחק הזה, כבר חודש לא ראיתי כדורגל. אמרסון עלה והביא קצת אנרגיות מהאגף השמאלי והצליח לסחוט קרנות ולהכניס כדורים לרחבה.

דרמיאן ודה שיליו לא צריכים להיות בנבחרת גם בעמדת המגן הימני, סוליידים מאוד בצד ההגנה, במיוחד דרמיאן שהוא נפלא בחלק ההגנתי, אבל בחלק ההתקפי הם פשוט כלום ושום דבר.
    קשה מאוד להצליח עם מגנים כל כך מוגבלים. ההתקפה שלנו עלובה אבל המגנים גם לא בדיוק תורמים ועוזרים לריווח המשחק.

8. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנאסי הוא לא קשר אחורי, גם בטורינו וגם בפיורנטינה הוא השחקן הכי חופשי לתקוף במערך של 3 קשרים. הדבר היותר מעניין שציינתי, שבנאסי כמו בארלה נמצא בכושר, להבדיל משלושת הקשרים האחרים שמנצ׳ני בחר לשתף.

9. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים, אמנם יש את ספינאצולה (עם הקרע ברצועה) ושגם הוא, כמו פרין (שלדעתי עדיף על דונארומה) העדיף את הספסל של יובנטוס על חשבון דקות משחק. לא סתם ביראגי, שעוד בשנה שעברה היה שחקן פסקארה זומן לנבחרת.

דרמיאן (כמו זאפקוסטה) היה נהדר התקפית בטורינו, אבל הגיע ליונייטד של מוריניו שם משומש בעיקר כמגן שמאלי. לא הייתי שורף אותו אם בינואר או בקיץ הבא יעבור לקבוצה שתאפשר לו להיפתח.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  10. cazzo Il Capocuoco

מילא העיתונות, אני חושב שהעיתונות בסך הכל עושה את עבודתה (למרות שהיא צהובה מתמיד וחסרת סבלנות) אבל הגישה של הרבה אוהדים (לא רק פה אלא באיטליה) היא לשים זין על הנבחרת במשחקים האלו, להגיד איזה חרא שהפגרה פה ולהזכר שהיא קיימת במונדיאל או ביורו (ואז להתבאס שאין במי לתמוך, כמו שקרה בקיץ העצוב הזה). היה קשה לי לצפות באינטר שהיא זכתה בליגת האלופות אז כי בקושי היו איטלקים בהרכב, כשיובנטוס מצליחה להגיע לשלבים האחרונים אני לא שמח, בכל זאת מדובר ביובנטוס, אבל אני שמח ששחקנים איטלקים מרוויחים את הנסיון הבינלאומי החשוב הזה - זה משהו שחסר היום, כשאנחנו מדברים על שחקני נבחרת שמשחקים בניס, ספאל, סאסואולו או קליארי.

11. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה מתקשר לדיון עתיק אחר, והוא שהשחקן האיטלקי, פשוט לא מספיק טוב.
    אני לא מצליח לחשוב על שחקני נבחרת איטליה מלבד בונוצ׳י וקייליני שהם בטופ או אפילו קרוב לזה בתפקיד שלהם.
    איטליה נראית עצוב כמו איכות השחקן שהיא מייצרת.

DRORIKO ו-DUGRI אוהבים את זה.
  12. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי דווקא יש למאגר השחקנים האיטלקי פוטנציאל טוב מאוד.
    הימור שלי שכבר השנה ידברו על רומאניולי כשחקן ברמה גבוהה. קלדארה מהבלמים הבכירים בעולם בשכבת הגיל שלו. אחד מאימובילה/בלוטי/אפילו קוטרונה לגמרי אמור למצוא את הזון שלו בנבחרת(העיקר שמישהו יקבל קרדיט רציף). וראטי אמנם לא איפה שחשבתי שהוא יהיה בשלב הזה אבל הוא רק בן 25 ושחקנים בגיל הזה יכולים פתאום להוציא מעצמם יותר כשהסביבה שלהם משתנה. כנ"ל אינסינייה, שכשהיה צעיר לא חשבתי שיהיה יותר ממה שהוא היום, אבל איכשהו נוצרה לי תחושה סביבו שהוא על סף עונת "פריצה" מאוחרת סטייל מרטנס שבה הוא יהפוך לשחקן סיסטמטי וגדול באמת. דונארומה או לא דונארומה, שוערים תמיד יהיו. וגולת הכותרת הוא קייזה שלדעתי יש לו פוטנציאל אמיתי להיות שחקן טופ עוד כמה שנים. ואני לא זוכר אף איטלקי שהעזתי להצהיר הצהרה שכזו עליו בשנים האחרונות, לפחות לא עם כל כך הרבה ביטחון.
    ועוד כמות מכובדת של כישרונות צעירים/שחקנים סולידיים שלא ציינתי כי אני קצת פחות בונה עליהם.

בקיצור, יש לך אחלה בסיס. שאני אעתיק לך את ההרכב שהגיע לרבע גמר יורו לפני שנתיים, או לגמר מונדיאל לפני 6?

וגם לכל השחקנים האלה יש תשתית הרבה יותר בריאה להצלחה מאשר הכישרונות של לפני 5 שנים. הליגה ברמה גבוהה בכמה רמות ויש לך 4 קבוצות נעולות בשלב הבתים של הצ'מפיונס, 2 פקטורים מאוד חשובים להשתפרות של שחקנים. ואין לי נתונים בין שיתוף של איטלקים לפני כמה שנים ועכשיו, אבל לתחושתי היום איטלקים מקבלים יותר במה בליגה המקומית, לפחות בקרב הקבוצות הגדולות.

נערך לאחרונה ב: ‏11/9/18
    EsheD אוהב/ת את זה.
  13. טל. Member

עושה רושם שכריסטאנטה שחקן הרבה פחות ורסטילי ממה שמונצ'י (ו- EDF?) חשבו.

14. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Shacham

https://scontent-cdt1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/40897080_2200262986852725_5029413103117271040_n.Xxx?_nc_cat=0&oh=5e0eea5d3b3b1f26b55da2f4d494495c&oe=5C2E0121

Gianzola אוהב/ת את זה.
  15. סיונרה Member

צריך להשוות לממוצע בשאר המדינות, ולאיכות השחקנים. יש גם יותר איטלקים בחו"ל מאשר ב-2006, כלומר, מאגר שחקנים יכול להיות קטן יותר.
    צריך לזכור ש-2006 הייתה השנה בה הגיע הדור המדובר לשיא הקריירה, ההשוואה צריכה להיות לסוף שנות ה-90.