לאן מועדות פני כל קבוצה בארץ!!!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י אסי אדו, ‏14/7/03.

1. אסי אדו Member

מכבי ת"א- האלופה הנוכחית הימעיטה בשחרור שחקנים ובימים אלה מתחזקת בברזילאי בעל שם ובמגן ניגרי. היחסים בין קלינגר לנימני חזרו למסלולם הטבעי ונימני החליט להישאר בקבוצה.
    דירוג משוער: 1-3

מכבי חיפה- השנה שחר לא יכריז שזו היא עונה ללא ציפיות מסויימות כיוון שבלי אליפת רוני לוי יאלץ להחזיר את המפתחות. חיפה שיחררה את השחקן המשמעותי ביותר שלה לפנתנייאקוס ועוד לא התגברה על עזיבתו של איגבני. דנטה, החלוץ הפרגוואני המבטיח, יצטרך להיכנס לנעליו הגדולות של החלוץ הניגרי המצויין מה שלא נראה אפשרי.
    דירוג משוער: 2-3

הפועל ת"א- הבלגן חוגג בקבוצה האדומה בת"א. לאחר שכל הסמלים שוחררו נראה שגם הסמל הכי גדול של הפועל ת"א והשוער הטוב בארץ ללא ספק מתקרב לטורקיה מאשר לעוד עונה אצל תאומים ושות'. אמנם לאחרונה החלה להתחזק אך לא בשחקנים בעלי שם.
    דירוג משוער: 3-5

מכבי נתניה- בעיר היהלומים שמו להם למטרה להשאיר את הסגל הקיים עם חיזוק מינימלי ואיכותי. כנראה שהסגל ששיחק השנה יישאר למעט פשקו שהיה ברור שיעזוב ובמקומו בא השוער הנהדר ניקולאס טאובר הארגנטיני, בלם זר: הועלו שמות של קפטן האלופה הרומנית דינמו בוקרשט או קפטן אוניון הארגנטינאית פרננדו אוטיז וקשר/חלוץ הלא הוא כובש הצמד במשחק שהכריע את האליפות בארגנטינה רומאו שחקנה של ריבר פלייט.
    בקצב הזה נראה שנתניה תחליף את הפועל ת"א במועדון ה"גדולות".
    דירוג משוער: 3-4

הפועל באר-שבע- בירת הנגב עדיין לא עיכלה שלמעשה העונה הגדולה מבחינתם אינה אלא עונה בינונית ומטה. הגביע עליו חלמו בנגב היה קרוב מרחק נגיעה במיוחד לאור היריבה ה"נוחה" למדי מתחתית הליגה השניה אך האדומים של זינו לא התעלו על עצמם והגביע במפתיע נמצא בר"ג. אף את המקום הרביעי שהיה אמור להכניס לקופתם כסף רב והשתתפות באירופה לא השיגו. המאמן שטיפח את הקבוצה עזב לכפר סבא וכנראה שהשנה נראה קבוצה חדשה בבאר-שבע לאור קשיים במו"מ עם שחקני העונה. חיזוק של 3 ברזילאים יקפיץ ברמה את הקבוצה של גוטמן? סימן שאלה אחד גדול
    דירוג משוער: 4-6

מכבי פ"ת: משפחת לוזון שמרה על כספה לאורך כל השנים וחסכה בעוד שאר הקבוצות זרקו כספים. משפחת לוזון החתימה שחקנים בעלי שם כאבי תקווה וסלים טועמה בעוד הפועל ת"א מתפרקת לחלוטין. האם כל זה אומר שזוהי שנת הפריצה של לוזון וההתפרקות של הפועל?
    דירוג משוער: 4-6

בית"ר ירושלים- אלי אוחנה חזר לטדי כמעט ללא חיזוק משמעותי. עם הסגל הקיים בבית"ר ועם מאמן אפור כל כך בית"ר תשאר במרכז טבלה ומטה.
    דירוג משוער- 8-10

הפועל פ"ת- קבוצת המלאבס נשארה אותו קבוצה מהשנה עם מספר חיזוקים. לא נראה שתלהיב השנה.
    דירוג משוער: 7-9

מ.ס. אשדוד- הקבוצה המדוברת ביותר לאחרונה מציגה את שחקני הרכש הנוצצים שלה לרווחה.
    אך קשה להאמין שאבוקסיס בגיל 33 יחד עם דומב האפור יריצו בצמרת את הקבוצה מעיר הנמל.
    דירוג משוער: 6-9

בני יהודה- בהתחלה נראה היה שזוהי בני יהודה שתתעלה על עצמה העונה אך הזמן הוכיח שבשכונת התקווה כמו בשכונת התקווה לא מוקירים תודה. שטן מצא את עצמו בחוץ וכך כנראה שגם בני יהודה תמצא את עצמה מחוץ לליגת לעל אם לא יקרא שינוי דרסטי.
    דירוג משוער: 10-12

בני סכנין- העלייה המפתיעה של סכנין לליגת העל הכניסה את הקבוצה ללחץ. אין מגרש, אין כסף, אין שחקנים. מעניין יהיה לראות אם לחמן, מאמן ליגה לאומית מובהק, מול מאמנים כקלינגר, לנדאו ושות. ירידה כמעט ודאית.
    דירוג משוער: 10 -12

אחי נצרת- הקבוצה הססגונית כנראה שלא תשרוד בליגת העל. לא נשמע על רכש משמעותי.
    דירוג משוער: 10 -12.

לסיכום כך לדעתי תראה ליגת העל השנה:

1. מכבי ת"א
    2. מכבי חיפה
    3. מכבי נתניה
    4. הפועל ת"א
    5. מכבי פ"ת
    6. הפועל באר-שבע
    7. מ.ס. אשדוד
    8. הפועל פ"ת
    9. בית"ר ירושלים
    10. בני יהודה
    11. אחי נצרת
    12. בני סכנין

2. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

אשדוד בטוח מקום יותר גבוה מ7, אתה באמת חושב שהקבוצה שעשתה את הרכישות היותר גדולות והטובות של הקיץ תסיים במקום ה7? אולי לא ראשון שני שלישי, אבל אני נותנת לה מקום רביעי חמישי, אולי אפילו יותר.
    מכבי ת"א גם לא נראה לי תסיים ראשונה בקצב הזה, עד עכשיו קנו רק שחקן אחד, והוא שוער מחליף, כך שזה לא ממש נחשב. עכשיו עזבו כמה שחקנים שתרמו לקבוצה בשנה האחרונה, ורכישות ממש עוד לא הגיעו, למרות שיש כמה שמות שתלויים באוויר.
    מכבי חיפה תסיים שוב במקומות 1-3, פחות מזה לא נראה לי שיש מצב שקורה, גם עם הזרים החדשים והישראלים החדשים, גם בגלל יענקלה וגם בגלל שהם מכבי חיפה(לא ניכנס לזה).
    מכבי נתניה מקום שלישי? אין מצב, יש לפחות 4 קבוצות יותר טובות ממנה שיסיימו שם, אולי עם קצת חיזוק הם יסיימו למעלה, אבל לא בין 3 הראשונות.
    הפועל ת"א לא כל כך נחלשה בקיץ, היא גם לא כל כך נחשלה, הביאו כמה שחקנים טובים, אבל עדיין הסיכוי שלה לאליפות נמוך, ויש מצב טוב שתסיים בין 5 הראשונוה.
    הפועל ב"ש, הקבוצה החביבה ביותר על אנשי הפורום, לא עשתה הרבה חדש העונה. בנתיים שחקני בית נותים לעזוב, וגם החליפו מאמן שעשה טוב לקבוצה במאמן דפוק שמוריד קבוצות ליגה. אבל עדיין ב"ש היא קבוצה בין הטובות בארץ, ותסיים לבטח במקומות 4-7.
    מכבי פ"ת, הקבוצה של הלוזונים, גם היא עשתה קצת קניות והביאה שחקנים זקנים אבל די טובים, היא תוכל לשרוד עוד עונה לפי דעתי בליגת העל, תסיים משהו 7-10.
    בית"ר ירושליים, גם היא עשתה קניות טובות הקיץ, קנתה את כל מה שנזרק החוצה מקבוצות אחרות(תורג'י), למרות אי ההחתמה של קוביקה לעוד עונה מה שהיה יכול לעזור לה, יש לה עדיין שחקנים בעלי רמה כמו קורנפיין וזוהר ועוד כמה שחקני בית וצעירים מוכשרים.
    הפועל פ"ת- ZZZZZ זה מה השיש לי להגיד עליה, לא עשתה כלום. מקום 7-12.
    בני יהודה- במקרה שהקבוצה תצליח לעמוד על הרגליים, היא קנתה כמה שחקנים טובים ומוכשרים כמו בן לוז ועוד כמה, ועם מגרש נורמלי(מה הסיכוי?) יכול להיות ותסיים ב10 הראשונה. אבל כרגע המצב לא מזהיר פנים, ויש מצב שהקבוצה לא תפתח את העונה תפתח ללא כלום ותרד ליגה. מקום 12-8.
    בני סכנין- הנציגה הערבית הראשונה, כרגע לא נראה לי התחזקה ממש, וכנראה גם לא תתחזק בגלל קשיי תקציב. קבוצה שבמזל עלתה לליגת העל, כנראה גם תירפד ממנה בסוף העונה הבאה. מקום 10-12.
    אחי נצרת- הקבוצה הערבית השניה, התחזקה לעת עתה בגרייב נראה לי, אבל מסובכץ מעל הראש בפרשת מכירת המשחקים. אם תצא נקיה ותתחיל את העונה בליגת העל עם 0 נק', עדיין נראה לי שתרד ליגה.

הטבלה:
    1. מכבי חיפה
    2. מכבי ת"א
    3. אשדוד
    4. הפועל ת"א
    5. הפועל ב"ש
    6. בית"ר
    7. מכבי נתניה
    8. מכבי פ"ת
    9. הפועל פ"תבני יהודה
    10. בני יהודה הפועל פ"ת
    11. אחי נצרתבני סכנין
    12. בני סכנין אחי נצרת.

3. Thierry Henry Member

מה אתה דפוק?
    חצי מהדברים שאמרת שם לא נכונים לחלוטין (דעות, בעיקר).
    לדעתי, זה יהיה כך:

מכבי ת"א - בסיס צעיר מצויין, ותיקים נפלאים, חיזוק מסויים, קשר אחורי נפלא (הייס(על זה מתבססות הקבוצות שלנו בשנים האחרונות, ע"ע; ז'אוטאוטס, אבוקסיס, הייס שנה שעברה)). מאמן נפלא שהוכיח את עצמו.
    מקום משוער: 1-2
    מכבי חיפה - מתחזקת בצורה משמעותית (יחסית לליגה שלנו), מצב כלכלי מצויין, מאמן חדש - מוטיבציה לשחקנים (בהתחלה), יכול להיות שיהיה טוב, יכול להיות שיהיה כשלון. יש בסיס טוב גם צעירים בסדר.
    מקום משוער: 1-2
    הפועל ת"א - בהתחלה נחלשה - עכשיו מתחזקת, במגמת חיזוק שמקווים שם שתהיה ממושכת (ועם שמות קצת יותר גדולים), מאמן לא יציב.
    מקום משוער: 3-4
    מכבי נתניה - מתחזקת בצורה מסויימת, בסיס טוב, מאמן טוב שהוכיח את עצמו. קהל נפלא.
    מקום משוער: 3-6
    הפועל ב"ש - בסיס צעיר נפלא, חיזוק משמעותי, מאמן לא טוב.
    מקום משוער: 5-8.
    מכבי פ"ת - ניהול פנומנאלי. חיזוק מסויים, בסיס נחמד.
    מקום משוער: 4-8
    בית"ר י-ם - מתחזקת לאחרונה, במגמת חיזוק שכנראה ותארך זמן רב. מאמן חדש, צעיר, בעל ניסיון מסויים, עם אהבה למועדון. צעירים פשוט נפלאים, שיהוו בסיס לקבוצה. גם ותיקים טובים (לא יציבים). הניהול עה"פ (על הפנים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx )
    מקום משוער: 4-7
    הפועל פ"ת - אין הרבה בלאגן ורעש בקבוצה, הכל נשאר כרגיל.
    מקום משוער: 5-8
    מ.ס - קבוצה בעלת צעירים טובים, רכש טוב, הנהלה טובה = קבוצה סימפטית למדי.
    מקום משוער: 4-9 (למה המיקום הנמוך? כולנו יודעים מה קורה לקבוצות עם הרבה אגו).
    בני יהודה - הנהלה גרועה, שחקנים משביתים אימונים, מאמן לא מגיע לאימון, בלאגן אחד גדול.
    מקום משוער: 9-11.
    מכבי אחי נצרת - העניינים לא נראים טוב בנצרת. קודם כל הבלאגן עם אחמד חילו, אותו עברו בשלום, עכשיו כל שעה עגולה שומעים בחדשות שעזמי נסאר מאיים להתפטרות.
    מקום משוער: 9-12
    בני סכנין - העניינים מתנהלים כרצוי, הביאו שחקן אחד ואולי יביאו עוד כמה במשך הפגרה, אם העניינים ימשיכו להתנהל כך, הם לא ירדו לליגה השניה. אבל, מצד שני, יכול להיות שהעניינים לא יתנהלו כמצופה.
    מקום משוער: 8-12
    טבלא משוערת:
    1. מכבי ת"א
    2. מכבי חיפה (אני מעריך שיהיה ביניהן קרב צמוד מאוד)
    3. הפועל ת"א (להערכתי תאבד את הסיכויים בשלבים המוקדמים יותר של המאבק)
    4. מכבי נתניה
    5. בית"ר י-ם
    6. מכבי פ"ת
    7. הפועל ב"ש
    8. מ.ס. אשדוד
    9. בני סכנין
    10. הפועל פ"תבני יהודה
    11. מכבי אחי נצרת
    12. הפועל פ"תבני יהודה

4. Alan Smith Member

לא יודע איך אתם קובעים כל מהר לאן כל קבוצה מועדת עוד לא נגמר זמן העברות מלא קבוצות עוד יביאו שחקנים וימכרו..

הדיון הזה נפתח מוקדם מדי לדעתי.

5. burning soil Member

סכנין החתימה יותר משחקן אחד
    גם אני חושב שהדיון נפתח מוקדם מידי,אי אפשר לדעת מה יקרה במשך העונה..

6. אסי אדו Member

ד"א אני חדש פה...
    אני אסי אוהד בדם של מכבי נתניה ומראשי האולטרס: הקרייזי דיאמונדס...

7. ליהי Member

ברוכה הבאה אסי
    אני לא הייתי ממהרת להכתיר את מכבי מחדש לאליפות,אפילו לא קרוב. חיפה התחזקה משמעותית,בעוד מכבי ת"א לא הביאה חיזוק כלל למעט גל ניר שהוא בעצם שוער, ואפילו שחררה כמה מהשחקנים.
    בקשר להפועל- נכון שהיא התחלשה מבחינה מקצועית ושטיב השחקנים שלה כבר לא כ"כ גבוה אבל היא התחילה במלאכת מילוי הלוקרים כך שלא הייתי צופה לה מתחת למקום החמישי. מה עוד ששמעתי פה שמישהו זרק לאוויר שקשטן הוא מאמן לא יציב, אין לי מושג מאיפה הוא שמע את זה, אבל קשטן הוא המאמן היציב בליגה ללא צל של ספק. המשופשף ביותר והיציב ביותר, בטח לא אחד כזה שחוטף התקף לב מכמה אוהדים (אממ אממ).

8. אסי אדו Member

ברוך הבא ולא ברוכה.... 8)

בקשר למכבי חיפה.. מכבי חיפה בלי ז'אוטאוטס זו לא אותו קבוצה... ומכבי לא כל כך צריכה חיזוק משמעותי.. רק פה ושם חיזוקים איכותיים מה שהיא עושה ולצערי היא כנראה תזכה באליפות...
    זכיה שלהם באליפות זה אחד הדברים הכי עצובים שיש...

והפועל נחלשה באופן משמעותי והביאה חיזוק מצחיק: אדרי שנתיים לא פוגע, אבולבן לא מבריק ורוזן זה לא שחקן בכלל...

9. burning soil Member

שנתיים לא פוגע? כל הקריירה שלו הוא לא פוגע,באיזה מועדון הוא כבר הצליח?
    רק בליגה א' הלך לו.

10. ליהי Member

אדו, קח נשימה בין שטות לשטות:

מכבי ,כפי שנראה עכשיו לא התחזקה בגרוש, לא רק בקצת,ושחררה שחקנים חשובים מאוד שלה כך שהיא בעצם הנחלשת העיקרית. זה שהיא לא העיפה שחקנים בסיטונאות כמו בהפועל לא יזדקף לזכותה,אפילו ההפך.
    הפועל עשתה מהפכה, העיפה את כל הזרים שאחד ואחד מהם לא פגע, את בלילי שעם כל הכבוד- לא חלוץ טוב ואת אודי ושות' שכל קשר בינם לבין כושר משחק טוב הינו מקרי בהחלט והביאה את אבו לאבן שהוא אולי לא מבריק אבל טוב מספיק,טל חן וכפיר אדרי שממש לא בא לי לפרט עליהם יותר מדי וכך עדיף...ורוזן? תבדוק טוב טוב את עצמך לפני שאתה מדבר, רוזן הוא אחד השמות החמים הבאים. כמה קשרים אחוריים טובים יש כבר בארץ הזאת? מכל ההעברות המוצלחת מביניהן העונה נראית לי רוזן להפועל ת"א. שחקן מצויין שיש לו הרבה מה לתרום לנו.
    בקיצור- התערבות שמכבי לא לוקחת שנה אליפות עם ההרכב הזה? ועל זה אני מוכנה לשים כל פרוטה ופרוטה שיש לי.

11. Thierry Henry Member

אולי את תנסי?
    מכבי ת"א לא התחזקה, מכבי חיפה נחלשה באופן משמעותי עם עזיבתו של ז'אוטאוטס, אך התחזקה בחלק ההתקפי, אבל כל התקפה מבוססת על קישור אחורי וקישור טוב. קישור אחורי הוא בעצם הביסוס של כל קבוצה בכדורגל הישראלי.
    למכבי יש צעירים פשוט נפלאים, ואת מי הם שחררו שוב חוץ מתורג'מן (השחקן בכושר הכי טוב שנה שעברה, טעות של קלינגר שלא הרכיב אותו ושיחרר אותו השנה)??
    גולדברג - כנראה נשאר. נימני ישאר. הייס נשאר. שטראובר נשאר. סטרול נשאר. בן חיים נשאר. עובד נשאר, ועוד הרבה אחרים.
    הם יכולים לקחת את האליפות בקלות.

12. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפועליסט, ברור לך שהכינוי "מכבי" לא ניתן רק למכבי ת"א, יש גם מכבי חיפה, מכבי פ"ת וכו'. אתה לא יכול ללכת ולהגיד שליהי טועה כשאתה חושב שהיא דיברה על מכבי ת"א בעוד שנראה כי היא דיברה על מכבי חיפה, ולעצם כך אמרתם את אותו הדבר.
    שים לב פעם הבאה

13. Thierry Henry Member

נשמה צהובה;
    אם תסתכלי על ההודעות שלפני כן, אפשר להבין שליהי התכוונה לת"א.
    הרי 2 הודעות לפני כן (ההודעה שלפני כן לא ממש היתה קשורה), אמר אסי אדו שמכבי ת"א יכולה לקחת את האליפות, והנה ליהי בתגובה לאסי אדו אמרה שמכבי לא תיקח את האליפות.
    ועוד משהו;
    הרכש של רוזן יתברר להיות רכש לא חכם.
    לרוזן אין ניסיון, שחקן צעיר שאין לו יותר מדי ניסיון עבר, לא בטוח שיצליח בעמדה הזו.

14. אסי אדו Member

ליהי אני אומר שטויות?! תסתכלי מה את כותבת:
    כפיר אודי נחשב לאחד מהכשרונות הכי גדולים של הכדורגל הישראלי והפציעה הקשה שעבר העיבה על התפתחותו. ובאמת קשה ב 4 דקות של משחק אם בכלל להוכיח מה אתה שווה.
    עם כל הכבוד להפועל שאני בהחלט יותר מסמפט בקושי אותה יותר ממכבי שאותה אני שונא בדם מכבי קבוצה יותר טובה מכל הבחינות היום חוץ מעמדת השוער וכנראה שאלימלך גם יעזוב ואז אני בטוח שהבועל תתמוטט. מכבי לא זקוקה לרכש. יש לה שחקני בית מוכשרים בצורה יוצאת דופן יחד עם זרים מהטובים בארץ ועכשיו אם לא שמת לב מגיע אליה קאדו ועוד מגן ניגרי ככה שהם עשו את הרכש בידיוק בעמדות המתבקשות. שתי קבוצות בליגה היו זקוקות לרכש מינימלי בלבד והם מכבי ת"א ונתניה. וזה מה שהן עושות. אל תתנו לעיתונים לסובב אותכם. אשדוד לא מסוגלת אפילו לדגדג מקום שלישי ובטח ובטח שלא אליפות. מכבי לוזון אולי ואני מדגיש אולי תהיה מקום שלישי. הפועל ב"ש רק נחלשה. מכבי חיפה נחלשה בזכות עזיבתו של השחקן הכי משמעותי שלה כן אפילו יותר מרוסו שהוא לא אחר מז'אוטאטס אחד מגדולי הזרים שאי פעם נחתו בארץ.ועל הפועל אין מה לדבר. אדרי לא פוגע, אבולבן שחקן בינוני+ שמתאים לקבוצות בינוניות איפה שהוא שיחק עד עכשיו. וממש מצחיק אותי שאמרת שרוזן שחקן העתיד. מה יש לו שהופך אותו לשחקן העתיד? ראיית משחק ברמה בינונית, בעיטה ממש לא חזקה, משחק ראש חלש עד מאוד, טכניקה ושליטה בכדור ברמה של הבועל פ"ת. פשוט כלום. זה שחקן בינוני ומטה.
    אז במקום להגיד לי לא לדבר שטויות תקראי טוב טוב את הודעתך שהיא שטות אחת גדולה.

15. ליהי Member

לא לא
    אתם לא טועים
    לא התכוונתי למכבי חיפה,אלא למכבי ת"א.
    למכבי ת"א אין שום חיזוק,וזאת עובדה. למה שאני אתבייש בלהגיד את זה? הפועליסט,זה נראה לך שטות? מה שטות בזה?הא? וכפיר אודי הוא כל כך מוכשר,ויש לו כל כךראש למשחק, שאת זה גם אני אמרתי במיליון דיונים קודמים- אבל הוא היה מסופסל והחליד לנו על הספסל. הוא לא בדיוק הסגנון של קשטן אז הוא העיף אותו. ורוזן היה מועמד גם לחיפה והוא אחלה שחקן.

תשמעו, אני לא מבינה מה הבעיות שלכם. אמרתי שמכבי לא התחזקה- וזאת לא דיעה ,זאת עובדה. היא לא הביאה אף שחקן רכש,רק האריכה חוזים ושחררה. אז תעשה לי טובה, במקום לתת למכבי ת"א את האליפות בידיים , תסתכלו קצת מסביב מה יש לקבוצות האחרות להציע. (ולא ,אני לא מדברת על הפועל ת"א).