כדורגל משחקים 90 דקות ובסוף טורקיה מנצחת

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י Stretford Ender, ‏20/6/08.

1. samoel Member

אתה באמת שונא את ביליץ'?
    מילא רונאלדו, מילא כל נבחרת איטליה, אבל ביליץ'? שעשה קסמים עם הנבחרת הצעירה הזאת וחיבר אותם למופת? נכון הוא מאוד מוחצן, אבל לא כמו מוריניו, הוא טיפוס אחר, חבר'מן. קשה להאמין.

2. SeRgInHo Member

שוב, איזה קסמים הוא עשה עם קרואטיה? קרואטיה הייתה רחוקה מלהרשים ביורו הזה, בעיקר מול קבוצות נחותות ממנה. ולגבי מוקדמות... קרואטיה תמיד הייתה נבחרת מוקדמות מצוינת, אך בטורנירים הגדולים תמיד נפלה, כך גם הפעם. אם בטורניר הזה הם לא הגיעו רחוק עם כל ההגרלות הנוחות האלה, אני בספק אם מתישהו שוב נראה אותם מעפילים משלב הבתים.

3. Reyes Member

לא שונא, אבל גם לא בדיוק אוהב.
    ולא רק זה, אני פשוט לא מתחבר אליו, לא יודע למה. אגב, את מוריניו אני דווקא אוהב.

4. samoel Member

שלא תחשוב לרגע שאני מצדיק את הפאשיזם, למרות שיכול להשתמע מהודעה שלי עכשיו משהו כזה.

קודם כל, אני מכיר את הסיפור הזה. דיי ברור היה שזה קצת יציק לישראלים טבעי. הקישור הישיר בין פאשיסטים לנאצים לדעתי הוא שגוי. כי הנאציזם, זו תוספת לפאשיזם, ככה שברמה הכי עקרונית (פאשיזם, הערצה לאומנית נקרא לזה בשתי מילים) אלו שתי פילוסופיות שונות. מלבד כך, אם כבר הגדרתי בצורהזאת פאשיזם, הרי שטבעי שתרצה לתת לשחקנים שלך שירים עם מסרים לאומנים להחדיר בהם מוטיבציה, זה כמו שבשיחה לפני משחק גורלי של ישראל, תגיד לשחקנים כל העולם שונא אתכם, תביא להם איזה שיר מחזק מאוד(בשעה זו לצערי לא עולים לי רעיונות, ואם היית רואה את איך שאני כותב לפני שאני מתקן אין לך מושג כמה שגיאות כתיב היו לי כבר) ותתן להם לשחק. באופן עקרוני אני חושב שאם ביליץ' בחר לחגוג עם שחקניו בשירה שתחזק אצלהם את תחושת הגאווה הקרואטית זה יותר מראוי אפילו בטח במסגרת כזאת. אתה משחק בשביל הלאום שלך.

פאשיזם זה רע, אין לי שום ספק שביליץ' לא מנסה להטיף לשחקנים שלו משהו במובן הזה.

סרג'
    פשוט לחסל את גרמניה זה קלי קלוטו.
    הרכב שני מפרק נבחרת אמנם לא מהאריות של אירופה אבל בכל זאת, הרכב שני.
    להראות טוב ולא משנה מול מי(למעט המשחק היום, שמגיע כרדיט לטורקים כי הם שיבשו את המשחק הקרואטי לחלוטין) לתקופות כל כך ארוכות זה גם קשה, ואת זה גם צריך להעריך.

נערך לאחרונה ב: ‏21/6/08
  5. Dimitar Berbatov Member

רק המשחק של קרואטיה נגד גרמניה היה יותר מרשים מכל הטורניר של טורקיה. וכן, הם איכזבו ובגדול נגד טורקיה ובכלל לא הרשימו במשחק הראשון נגד אוסטריה החלשה. אבל כיף לראות את הכדורגל שלהם. את ההנעת כדור, את החכמת משחק. מודריץ', ראקטיץ', סרנה אלה שחקנים אינטלגנטים בצורה בלתי רגילה. ולא יודע, יש משהו בחיבור הזה בין השחקנים ובינם לבין ביליץ' שאני אוהב. מאוד מזכיר לי את מוריניו בכל הקבוצות שלו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/6/08
  6. Reyes Member

יכול להיות שאתה צודק, בכל אופן לא לקחתי את זה למקום של קישור בין נאציזם לפאשיזם, אלא יותר התייחסתי לפאשיזם עצמו שלא נראה לי. השירים כללו סלוגנים פאשיסטים ומילים נגד אזרחים סרבים לפי מה שהבנתי, וזה לא מתאים אחרי המלחמה הנוראה שהייתה בבלקן והסתיימה לא מזמן יחסית רק ב-2001. כן, זה נראה רחוק מאיתנו אבל זה בכל זאת הפריע לי, יש למאמן מספיק דרכים אחרות לעורר מוטיבציה בקרב השחקנים.

7. SeRgInHo Member

קרואטיה, בבתים, פרט לגרמניה התמודדה מול נבחרות שלא טובות יותר מישראל. נגד גרמניה הם שיחקו משחק טקטי וחכם, אבל הלו, כשיוון עשתה את זה לפורטוגל, צרפת וצ'כיה, כולם צלבו אותה. אבל כשמדברים על קרואטיה, מדברים שהיא "פירקה" את גרמניה, נתנה משחק מושלם וכו וכו'... נו טוב. כנראה שמודריץ', ראקיטיץ' ואוליץ' נשמע יותר סקסי מבאסינאס, קראגוניס וחריסטאס, אבל בפועל זה ממש לא כך.

עריכה: ברוכיאן, זה מיועד גם לך.

8. Makaay#10 Member

אני חושב שכולם נסחפים אחרי טורקיה רק בגלל הדרמה.
    הקבוצה הזאת נתנה כאן כמה משחקים שזוכרים לכל החיים פשוט לכל החיים. רק בגלל האנדרנלין של דקות הסיום, והטירוף הזה , היום לדוגמא זה אחד מהימים שהזכירו לי למה אני כזה מאוהב בדבר הזה שנקרא כדורגל.. רק בגלל האדרנלין, זה זורם בדם זה מניע את המשחק
    ובגלל זה , זה לגיטימי לדעתי להסחף אחר הקבוצה הזאת ולהעריך את כמות המזל, הנשמות והאופי האדיר שנמצא בה .
    טורקיה עשתה לרבים שלא אוהדים נבחרת ביורו, את היורו הזה. ועל זה אני מודה לה בתור אחד שנבחרתו לא העפילה ליורו(כרגיל..) ורוצה בכל זאת לקפוץ מדי פעם ולצעוק "יאווווווווווווווווווווווווווווו"

9. George Best Member

סרגיי,
    מדי פעם יש לך יציאות של אנטילופה.
    איך אתה יכול להשוות את יוון ב2004 לבין קרואטיה לעזאזל?!
    קרואטיה הייתה נהדרת מול גרמניה, שיחקה כדורגל מצוין, הייתה שווה את הניצחון ללא צל של ספק ואפילו בהפרש של יותר משער אחד.
    איך אפשר להשוות בין שחקנים סטייל מודריץ', אדוארדו, אוליץ', קלאסניץ', סרנה ושות' לבין קראגוניס, דלאס וקאטזוראניס?
    ומה שעוד יותר מרגיז זה שאתה כותב את ההודעות שלך בביטחון כ"כ גבוה,
    לצד אחלה הודעות לפעמים נדמה שאתה קשקשן בשקל.

10. M_T_A Member

היורו הזה פשוט לא מפסיק להדהים.
    גם במשחק חלש יחסית שכבר הייתי בטוח שלא נראה בו כלום, קיבלנו דרמה מטורפת.
    ראיתי את המשחק אצל חברים ובגול של טורקיה פשוט הסתכלנו אחד על השני בפה פעור ולא הצלחנו לסגור אותו דקות ארוכות..
    הטורקים עושים את זה בפעם השלישית ברצף וכבר נגמרו לי המילים. ווינריות, אופי, מזל, תחת, תקראו לזה איך שאתם רוצים. כנשבחרת חוזרת 3 פעמים ברצף מפיגור לניצחון בדקות האחרונות(והיום בשניות האחרונות של התוספת של התוספת..) זה אומר משהו. נבחרת שלא נשברת מכלום ותמיד מאמינה בעצמה וביכולת שלה להתקמבק. טורקיה זה הסיפור הגדול של היורו הזה, גם אם הם יעופו מול גרמניה.
    אבל לדעתי גם לקרואטים היה חלק בזה, אחרי שער היתרון שלהם הם כבר היו בטוחים שזה נגמר ועמדו על הדשא וחיכו לשריקה של השופט. בבעיטה הארוכה של רושטו שהגיעה לאיזור מסוכן אף שחקן קרואטי לא עשה מאמץ מיוחד כדי להעיף אותו משם, וכשטונצ'אי הוריד את הכדור לשנטורק היו עליו 2 קרואטים והם פשוט עמדו שם ובכלל לא ניסו למנוע ממנו להוציא את הטיל הזה לרשת.
    הבעיטה של רושטו היתה פוקס מטורף, ובזכות האמונה של הטורקים והשאננות של הקרואטים זה איכשהו נכנס. השילוב של שלושתם הביא את הגול הזה.
    או כדורגל גדול או דרמות גדולות. אין רגע משעמם. יורו אגדי...

11. משוגע בירוק Member

העפלה של טורקיה לגמר וכל הטורניר הזה נהרס ומאבד כל הערכה עולמית גם לשנים הבאות... זה רק מראה שלשחקנים הגדולים באמת אין מה להגיע כי כל מה שצריך זה קצת מזל ויום טוב, גם נבחרת ישראל הייתה יכולה להיות אלופת אירופה אם הייתה מעפילה... גרמניה תעשי לכולנו טובה ותעיפי אותם חזרה למקום המגעיל שממנו הם באו...

12. Julian Joachim Member

אני לא מבין איך אפשר לכעוס על טורקיה. הנבחרת הזאת משתמשת בכל הכלים שיש לה, משחקת כדורגל לא הגנתי במיוחד וכשהיא מקבלת את הכאפה (בדמות שער ליריבה) היא מתעוררת ושוטפת את המגרש ולוחצת בטירוף.

תפרגנו, בחייאת.

ומגיע לרושטו - תותח.

13. Igi Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx
    זה כל מה שיש לי להגיד על ההצלחה של טורקיה בטורניר הזה. גרנט יכול רק לצפות וללקק את האצבעות...

14. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

מישהו יודע אם היה פעם טורניר שבשלב הנוקאאוט הראשון כל הקבוצות שעלו היו מהמקום השני בבתים? כי זה מה שכנראה הולך לקרות השנה. גרמניה וטורקיה כבר עלו, רוסיה כנראה תנצח את ההולנדים בגלל הרבה סיבות ברורות וכנ"ל איטליה-ספרד. מדהים.

15. Gass12 Member

ונאמר אמן!!

החיים שלנו עמוסים ברדיפות אחר ריגושים יעידו על כך מהמרים,נהגי מירוצים וסתם נהגים.ספורט אקסטרימי,או אפילו משהו מאוד טריוויאלי כמו לדפוק ת'ראש בין אם על ידי אלכוהול או עשבים או סתם
    כימיקלים.מוסיקה וכו' וכו' וכו'. אז מה לכל הרוחות פשע בלקבל אחד כזה free of charge
    מוכן ועשוי מדיום-רייר או מדיום-וול (תלוי ). כאילו הוזמן על ידי במאי הוליוודי?

ובכלל בכל פעם שסיפור "סינדרלה" כזה של ניצחון הרוח על החומר קורה.זה מרגש זה סוחף.
    נטיית הלב שלנו לרוב תהא אחר האנדרדוג. כשבא אחד כזה עם לב עם נשמה עם נחישות או במילה אחת
    עם "ווינריות". טורקיה בבקשה המשיכי לספק לנו דרמות . אנחנו מתמוגגים מחדש בכל פרק ופרק.