יציאה לאירופה

הנושא בפורום 'אירוח חי: ברק יצחקי, בית"ר ירושלים' פורסם ע"י Rudess, ‏25/10/07.

1. Rudess Member

לברק שלום רב

למרות שאינני אוהד בית"ר, אני מעריך אותך כשחקן כדורגל נהדר.

כמו שזה נראה, זה די ודאי שבית"ר ירושלים תזכה באליפות השנה ללא יותר מדי קשיים. האם יש לך תוכניות לעבור לשחק באירופה, והאם קיבלת הצעות קונקרטיות מקבוצות מסוימות?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/10/07
  2. Dimitar Berbatov Member

שלום ברק, ותודה רבה שהסכמת להתארח בפורום. עכשיו מספר שאלות:

1. כפי שאתה רואה, אני אוהב מאוד, חבר טוב שלך לקבוצה - אבירם ברוכיאן. אני יודע שהשאלה היא מעט לא במקום ולא מתפקידך לענות עליה , אבל הנושא הזה מאוד חשוב לי, ואשמח מאוד. כשהגעת לבית"ר, לפני 4 שנים (איך הזמן רץ) בערך, בתקופת אלי אוחנה, הקבוצה היתה צעירה מאוד ומורכבת משחקני בית ושחקנים כמוך כמו אלירן דנין שהגעתם לקבוצה בגיל צעיר. עכשיו, 4 שנים לאחר מכן, הקבוצה מבוססת ברובה על זרים ושחקנים ישראלים בכירים, שלא גדלו בבית"ר כמו מיכאל זנדברג, אריק בנאדו ועידן טל. אני, כאחד שרוצה לראות כמה שיותר שחקני בית בקבוצה, לא אוהב את המצב. ואני חושב שבהתחשב ברמה של הליגה והאיכויות של שחקנים כמו אבירם, עמית ושחקנים שמשואלים כמו דנין וקובי מויאל, ועוד שחקני נוער שמתייבשים על הספסל, בית"ר יכלה לשחק ולשתף יותר שחקני בית.
    עכשיו לשאלה, האם מפריע לך שיש כל-כך הרבה שחקנים זרים וישראלים ששיחקו וגדלו בקבוצות אחרות בארץ, ולא שחקני בית, או שחקנים כמוך ששיחקו בקבוצה מגיל צעיר? והאם אתה חושב ששחקני בית שציינתי כמו עמית בן שושן,אבירם ברוכיאן חן עזריאל וטובים אחרים יוכלו להצליח במועדון, ואפילו להנהיג אותה?

2. היות כך שאתה שחקן בכיר מאוד בליגה, ואחד הטובים שבה, האם אתה חושב ברצינות למעבר לאירופה בסיום העונה או אפילו בינואר למעדון באירופה? ואם כן האם אתה תסכים לעשות את המהלך שעשו סאלים טועמה, גילי ורמוט ואליניב ברדה שעברו לליגה הבלגית שאי לא מהליגות הטובת בעולם כמו האנגלית, ספרדית, איטלקית, גרמנית?

3. אם וכאשר תרצה לעבור לאירופה, כי הרי זה חלומו של כל שחקן, לאיזה ליגה אתה חושב שאתה הכי מתאים (הספרדית, האנגלית, האיטלקית, הצרפתית)?

4 בבית"ר שיחקת בשני תפקידים - קיצוני ימני וחלוץ. אני אישית מעדיף אותך בצד ימין, שם אתה יכול להביא את האחד על אחד הנהדר שלך לידי ביטוי, ואת המהירות, אבל באיזה תפקיד אתה מעדיף לשחק?

5 אני טוען שאחת הסיבות המרכזיות שאתה לא שומר על יציבות היא הפציעות. בשנה שעברה פיפסת את רוב העונה, ובסוף העונה היית מצוין וקירבת את המועדון לאליפות. והשנה ההפך, פתחת את העונה מצוין אבל בהמשך נפצעת והפסדת גם את משחק הנבחרת בקרואטיה.
    איך אתה מרגיש עם כל הפציעות האלה, והאם אתה חושב שלמרות הבעיה תוכל להתקדם גם לאירופה וגם בנבחרת?

תודה רבה ברק, מקווה לראות אותך חוגג בבלמופילד כבר בראשון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/10/07
  3. Wave Member

אהלן ברק,
    קודם כל אני חייב להגיד לך שאתה אחד הספורטאים שאני הכי מעריך במדינה,
    אבל רציתי להפנות אליך שאלה, הכדורגל העולמי כיום השתדרג משמעותית מבחינה גופנית, רוב השחקנים המובילים בעולם הם גם חזקים פיזית, אני מסתכל על המשחק שלך ורואה המון מהירות וטכניקה אבל מעט פיזיות, האם אתה מנסה לשפר את האלמנט הזה במשחק שלך ? דעתי האישית היא שזה האלמנט שכרגע מפריד בינך לבין מעבר לליגה אירופאית בכירה.
    בהצלחה ותודה מראש.

4. -Shay- Member

שלום ברק.
    אני אוהד בית"ר מגיל צעיר וזאת השנה הרביעית שלי ברציפות שאני עושה מנוי למשחקי בית"ר.

השאלה שלי היא כזאת:

כולנו, האוהדים, מעריכים אותך מאוד ומחשבים אותך כבר היום, בגיל צעיר לאחד הסמלים של הקבוצה, כולנו יודעים שאתה רוצה לשחק באירופה, אבל האם תצא לכל קבוצה באירופה? כמו גנק ששמענו כמה פעמים שמתעניינת בך?
    או שתצא לקבוצה מעל הרמה של בית"ר?

ואם תקבל הצעה כבר בחלון ההעברות הקרוב בינואר, תעדיף לצאת לאירופה או להשיאר עד סוף העונה?

אשמח אם תענה לי על השאלות.

5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. איזה קבוצה ספציפית לדעתך תקדם אותך? למשל קבוצה ששחקנים ישראליים גדלו בה כמו ווסטהאם א אולי קבוצה שמתפתחים שם כישרונות צעירים כמו פיורנטינה?

2. מה אתה אומר על המעבר של מספר שחקנים ישראליים לבלגיה? היית רוצה לשחק שם? יש קבוצה מועדפת עליך שם?

6. אלי מתחן Member

כל שחקן שיוצא לאירופה במדינה שלנו יש לו התלבטות לגביי מועדון שהוא יעבור אליו, תמיד יש הצעות להרכב מהליגה הבלגית ביחד עם התלבטות לגביי קבוצות באנגליה או ספרד.
    האם היית מוכן לצאת לליגה גדולה ולהלחם על מקומך בסגל או שהיית מעדיף הרכב או חילוף ראשון בקבוצת ליגה בלגית?

7. ברק יצחקי Member

תשובה לרודס:
    קודם כל אני לא חושב שהאליפות מובטחת לנו כי הליגה היא ארוכה אני יודע שכולם מדברים על זה כבר שזכינו באליפות אבל זה לא כך. בקשר לאירופה כרגע אני מתרכז במה שקורה בבית"ר ומקווה בסופו של דבר באיזה שהוא שלב בקריירה לצאת לשחק באירופה.

תשובה בורכיאן 8:
    1. אני חושב שאנחנו השחקנים הצעירים משתלבים בקבוצה בצורה טובה ובכדורגל לא משחקים השמות ככה שמי שישחק טוב ויהיה טוב באימונים ישחק בסופו של דבר.

4. התשובה היא מורכבת בגלל שהכל תלוי במערך של הקבוצה. במידה ואנחנו משחקים במערך של שני חלוצים אני מעדיף לשחק בתור חלוץ ואם אנחנו משחקים עם חלוץ אחד אני מעדיף את הכנף. אבל בסופו של דבר לא אני זה שמחליט ואיפה שהמאמן יגיד לי לשחק אני אשחק וישתדל לעשות זאת על הצורה הטובה ביותר.

5. פציעות הן חלק מהכדורגל ולצערי בשנה שעברה הפסדתי המון משחקים בגלל פציעה אני מקווה מאוד שזה לא יקרה לי גם השנה כי להיות פצוע וליראות את הקבוצה משחקת מהצד זה הדבר הכי כואב שיש.

תשובה לוואב:
    אני לא מסכים איתך. למרות שאני צריך לשפר את המשחק הפיזי שלי כדי לצאת לשחק באירופה אני חושב שאני משחק די אגרסיבי. אנחנו עובדים על זה גם באימונים וגם עם מאמן חדר כושר.

תשובה לג'ו קול:
    אישית אני מאוד אוהב אתגרים ולא מפחד מתחרות ככה שבמידה ויגיעו הצעות אני יקח את הקבוצה הבכירה ביותר גם אם אני אדע שאני הולך להילחם כדי לשחק בהרכב.

בקשר לכל יתר השאלות פה:
    אני לא רוצה לדבר יותר מידי על מה יקרה בעתיד כי כרגע אני רוצה להתרכז בבית"ר ירושלים. אני מקווה שתסתפקו בתשובות למעלה.