יניב קטן החדש:

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ilan, ‏24/11/02.

1. Ilan Member

ללא ספק, מאז בואו של שום לחיפה- אנחנו רואים יניב קטן חדש לגמרי בחיפה.
    יניב קטן עם הרבה ביטחון עצמי, יניב קטן מנהיג, יניב קטן שנלחם על המגרש, כ"כ כייף לראות את שחקן הבית הזה. פשוט ענק.

לדעתי מה שהפך אותו לכזה גדול זה בייחוד הביטחון העצמי ששומי החזיר לו- הדבר שראו שהכי היה חסר לו.
    עכשיו הוא נמצא בכושר מעולה, ומה שהיא משמח לראות זה שהוא משחק הכי טוב במשחקים הכי גדולים, והכי קשים- ממש ווינר.

עכשיו, מה דעתכם עליו? לאן אתם חושבים הוא יגיע? לדעתכם יש לו את הפוטנצייל לפרוץ קדימה ? כי לפי אנשי מקצוע- כולם מסכימים שכישרון יש לו בשפע...
    --------------------------------------------

לדעתי, השחקן הזה יכול להגיע רחוק, ואם הוא ימשיך ביכולת הזאתי כל העונה, הוא צריך לצאת לאירופה. אם חשבתי קודם שהוא לא צריך ללכת לאירופה, אני חושב עכשיו שהוא כן צריך לצאת לאירופה, לא באמצע העונה, אבל בסוף העונה הזאתי, משתי סיבות:

1. אסור לו לבזבז היזדמנות כזאתי, ואם קבוצות באמת רוצות אותו- שיעבור אליהם, חבל לבזבז כישרון כזה אדיר בארץ.

2. אחריי כל עלייה יש ירידה, ואם הוא לא ילך עכשיו, הוא יכול לרדת ולרדת ולרדת, ממש כמו בניון בעונת האליפות השנייה בחיפה, ולכו תידעו מתי תיהיה הפריצה הבאה שלו...

בקיצור, יניב קטן הוא ללא ספק פריצת השנה, רק שימשיך ככה, ואולי אולי נראה חלוץ ישראלי ברמה גבוהה (כן, אני יודע שהוא יותר שחקן כנף, אבל הוא גם חלוץ).

2. Fernando Cavenaghi Member

באמת יש לו סיכוי להגיע למיורקה ולשחק 10 דקות בחודש, ולא להיות בסגל אין לו כל כך הרבה כישרון, וברמה הזאת הוא לא מספיק טוב לאחת משלוש הגדולות

3. Ilan Member

אין לו מספיק כישרון? לידיעתך, יש לו נתונים טכנים של שחקן ניגרי, אם פעם ראית את כח הפריצה שלו תבין שלא כל יום גדל כזה סוס תוצרת כחול לבן...
    חוץ מזה, שיש לו יכולות טכניות ברמה גבוהה מאוד, הוא רק צריך להמשיך ולנצל את הפוטנצייל הטמון בו.

4. יעקובו Member

אני הייתי ממליץ לא לקפוץ מהר מדי צריך לראות איך נושבת הרוח ולא להסיק מסקנות לפני שנראה איך קטן משחק עונה שלמה
    לגבי המעבר לאירופה הייתי ממליץ לקטן לנסות קודם בליגה קטנ יחסית כמו הולנד ובלגיה ורק אחר כך לנסות לקפוץ לליגות הגדולות ולא לעשות את הטעויות שעשו לפניו השחקנים שיצאו לחו"ל ומתיבשים על הספסלים או ביציע

5. AFC Member

יניב קטן מנהיג?!
    אירופה?!

תגיד לי אתה נורמלי??
    שחקן כמו יניב קטן לא יכול להיכנס לסגל של צ'רלטון...

ומנהיג הוא בטח לא, מה הקשר למנהיגות? ומדוע אתה כל כך בטוח שהוא פריצת השנה, בגלל מה שהלך באירופה, או בליגה?
    תסביר...

6. Ilan Member

אם היית רואה משחק אחד של העונה שעברה של קטן, ומשחק מהעונה הזאתי אתה תבין...
    הוא משחק עם התלהבות, הוא ניהיה ווינר, הוא משחק עם כל הנשמה, והוא פשוט קורע את המגרש ובליגת האלופות הוא הצליח להתמודד יפה מאוד עם כל השחקנים ברמה גבוהה מאוד.

7. Fernando Cavenaghi Member

אולי כי עונה שעברה היה לו בערך משחק אחד, חץ מהמשחק שפסלו בליגת האלופות

8. AFC Member

כשאני רואה את יניב קטן, אני רואה לי נער, שעדיין לא הגיע לשנות ה20 בחיו, משקיע ונלחם בדשא ב15 הדקות הראשונות עד שפשוט נגמר לו הכוח. הוא נותן את כל מה שיש לו כבר בהתחלת המשחק.

קטן באמת יכול להפוך לאחד השחקנים היותר טובים בישראל (אל תשכחו שנילסן הוא זה שבעצם גילה אותו, ואני חושב שכששום היה עוזר המאמן הוא גם כן שם לב אל קטן), אבל עכשיו לאירופה? כמו שלא מביאים ילד לכיתה שגדולה בשנתיים יותר מגילו, כי הוא לא בוגר מספיק להתמודד עם הדרישות, כך לא מביאים את קטן, שבטוח בהרכב וכובש קבוע מול הגנות של פ"ת וכפ"ס, לקבוצה אירופאית שם ייאלץ להילחם על חיו בשביל כמה דקות מול הגנה עם פאבון והלגרה, שם הוא גם כן ייכשל.

9. Fernando Cavenaghi Member

וידוקה, שמת את הלגרה ופאבון בתור דוגמא להגנה טובה?

והוא באמת לא משחק משחק שלם, כל פעם הוא מוחלף על ידי זנדברג או ההפך

10. TsIgAlKo Member

אולי יניב קטן נותן השנה עונה טובה אבל זה שחקן הבית היחיד של חיפה מאז ראובן עטר שמצליח להשתלב בהרכב......

11. Emil Member

וידוקה, הוא כבר בן 21 :)

בכל קמרה
    קטן בהחלט חלוץ כישרוני אין ספק, הוא חזק, מהיר ועם יכולת סיום טובה. אבל הוא לא מה שעשו ממנו. אסור לשכוח שלחיפה יש קישור מצויין עם שחקנים שיכולים להעמיד את קטן בהמון מצבים כל משחק ובכך לעזור לו מאד לכבוש, במיוחד מול הגנות ושוערים חלשים כמו של כפ"ס ובני יהודה.
    נכון, הוא כבש גם באירופה, יפה מאד, אבל הוא לא יוכל לעשות את זה על בסיס שבועי, מבחינתו להגיע למשחקים מול מנצסטר זה דבר מיוחד, נותנים 190% במשחק שכזה, מוציאים את הכל. אם הוא ישחק בליגה האנגלית, והיום יש לו את צ'לסי, עוד שבועיים את ארסנל, חודש הבא באנפילד ועוד חודשיים באולד טראפורד, זה לא אותו דבר...

הוא עדיין צעיר (21) ויש לו זמן להתבשל עוד בליגה הצנועה שלנו, וגם אם הוא עובר אסור לו ללכת לספרד/איטליה/אנגליה (כמו שלדעתי לבניון היה אסור) והוא צריך ללכת לאחת הליגות הפחות חזקות של אירופה, כמו צרפת/הולנד/בלגיה...זה ליגות שתמיד עינם של מועדוני הפאר נמצאות שם, ואם אתה צעיר ומראה יכולת ברמה טובה, אתה ישר תקבל הצעות מהליגות היותר בכירות.

יניב קטן צריך להשאר עוד קצת בארץ, ואם הוא עובר לפני גיל 25, לא לאחת הליגות הטובות ביותר כי הוא יתייבש ויחזור על 4 כמו גרייב, באדיר, בכר (סבלנות) ועוד רבים וטובים...

12. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפי דעתי קטן הוא שחקן ברמה טובה, לא יותר מזה...

הוא יכול להצליח בקבוצה לא גדולה באירופה. מיורקה גדולה עליו, אבל יש קבוצות אחרות, שאם הוא ישחק בקביעות אצלהן אז הוא יוכל להתפתח ובגדול. רק שלא ייקחו אותו למקום גדול יותר מהקבוצות הקטנות האלה, כי אז הוא ייפול ובגדול...