יוסי בניון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י John Barnes, ‏26/4/05.

1. John Barnes Member

מתוך "פרשן קטן":

כולנו ראינו למה "ילד הפלא" של הכדורגל הישראלי מסוגל לעשות העונה (לראיה ישראל- שוויץ סנטאנדר - לה קורוניה). זה די ברור שהוא יעזוב בסוף העונה את הקבוצה הקטנה הזו.

אבל לאן?

האם בניון מסוגל להכנס לרוטציה של הקבוצות הטובות ביותר באירופה? (ברצלונה, ריאל, וכו') או שהוא לכל היותר יכול לשחק בקבוצות מהדרג הבינוני- גבוה סטייל ליברפול, אטלטיקו מדריד ?. או קבוצות יותר בינוניות מאילו (טוטנהאם רצו אותו) ?.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏27/4/05
  2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראשית אני חייב לציין שיוסי פשוט שחקן גדול שמתבזבז בסאנטאנדר, אני לא חושב שאנחנו רואים אפילו עשירית מהיכולת שלו שם, וזה לא באשמתו אלא בגלל העובדה שהשחקנים שמשחקים לצידו פשוט לא מתקרבים לרמה שלו...לריאל ובארסה הוא לא יכול להתקדם ואי מקווה שהוא לא יגיע לשם כי הוא יתבזבז, אבל לקבוצה כמו ויאריאל (הלוואי) או לה קורוניה (גם הלוואי) אני חושב שהוא יכול לעשות שם פלאים אחרי הכל ויאריאל ולה קורוניה אלו קבוצות עם אמצעים וקבוצות עם שחקנים שמשחקים כדורגל טוב, פשוט האחת נקלעה לעונה מחפירה (דפור) והשניה עושה עונה מדהימה שמעניין יהיה לעקוב אחריה בעתיד, יוסי יוכל לתרום לכל קבוצה מהם.

ליברפול מעמד בינוני? ליברפול זו לדעתי קבוצה שמתאימה ליוסי כמו כפפה ליד. אתלטיקו? קטן מדי בשבילו, אני הייתי מציע לו ללכת הכי גבוה שאפשר חוץ מבארסה וריאל, כי שם, במיוחד בריאל, הרבה פחות בבארסה אבל גם שם, זה יותר פרסום נטו מאשר כדורגל, מי שכוכב ישחק, ובניון עם כל הכוד עדיין לא כוכב ברמה של בארסה וריאל.

3. Yeste Member

עומר ,קודם כול כול הכבוד על זה שאתה תורם מזמנך ועונה על השאלות של מתשמשים בפורום .
    לגבי בניון . אתה טועה ומטעה .
    אם נוציא לרגע מהמשוואה את השלושער המדהים שלו בתחילת השבוע מול אחת הקבוצות המתפוררות ביותר בליגה השנה . בניון ממש לא מגלה יכולת גבוהה השנה ,להפך ,ברוב המשחקים הוא נעלם לחלוטין ולא תורם כמעט כלום למשחק של ראסינג ,ועובדה שמדובר באחת הקבוצות הגרועות ביותר בליגה .
    בראסינג משחקים לא מעט שחקנים עם איכויות גבוהות משל בניון .רגיירו ,אנדרסון סילבה (אולי בינוייטד בשנה הבאה ) ,חאבי גריירו ,בכול זאת מלך השערים... דויד אגנזו וגם מורן שלדעתי לא נופל מיוסי בשום דבר .
    בניון לא יוכל להיות שחקן הרכב בקבוצת מרכז טבלה בליגה הספרדית . אתלטיקו מדריד קטנה עליו ? נו באמת ...

נערך לאחרונה ב: ‏26/4/05
  4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמרתי את זה, שלדעתי הוא מתבזבז, בסאנטאנדר ורואים את זה...השחקנים האחריםפ פשוט כל כך אפורים שאתה לא רואה מוסי הרבה העונה...איך אתה יכול לתרום כשיש לך שחקנים כמו מוראן בקבוצה? או אנאעארף מי...גם אם תשים שם את רונאלדיניו הוא לא יעזור להם יותר מאשר בניון הם פשוט קבוצה גרועה שלדעתי מעכבת את בניון בפריחה שלו בקריירה...

רגיירו, אנדרסון סילבה, אם הם היו ברמה גבוהה משל בניון הם לא היו משחקים עכשיו בסאנטאנדר (אל תשכח שבניון הגיע כשחקן אלמוני לספרד, נכון הכירו אותו על פי השם וההיסטוריה שהיה באייאקס וכו' אבל עדיין המחסום היחידי ממעבר קודם שלו הוא עובדה שהוא חתום שם בחוזה שערורייתי של 5 שנים), עצם העובדה שכל השנה הם לא מתעלים על עצמם, אלא ממשיכים את הקו הישיר של העונה שעברה שהוא הישרדות נטו רק מראה כמה שהם לא ברמה גבוהה ממנו.

5. תמיד דל-פיירו Member

שניכם לדעתי נסחפתם,כל אחד בצד שלו...
    בניון שחקן מצויין בקנה מידה ישראלי,בקנה מידה עולמי הוא שחקן טוב...
    לטעמי שחקנים כמו מוראן וחאבי גררו לא פחות טובים ממנו והקבוצה סטנטאנדר לא כל כך נוראית עבורו...
    ליוסי יש שני שחקנים שהוא יכלו לקחת מהם דוגמא:האחד זה רביבו שהתחיל בסלטה ויגו ובה שיחק 5 שנים בערך,אל תתפסו אותי במילה,קבוצה שהייתה קטנה מאד והוא ביחד עם מוסטובוי וקארפין הפכו אותה לקבוצה דרג שני בספרד שגם הגיעה לאלופות...(לא איתו,אבל עדיין בדור השחקנים שלו)...
    רביבו נחשב תמיד לכישרון גול בספרד אבל אף פעם לא עשה צעד משמעותי למעלה,לככב במקומות גדולים יותר,אולי פיספוס אולי הציל לעצמו את הקריירה,בסוף הוא עזב לטורקיה למועדון גדול יותר אבל עדיין רחוק מהזירה האירופית הגדולה ולכן זוהי לא קפיצת מדרגה...

השחקן השני הוא ברקוביץ',שעבר קבוצות באנגליה בערך כמו אלון מזרחי בישראל..
    וכן,הוא הגיע למועדונים גדולים יותר מסלטה אבל לא הותיר חותם אמיתי על שום מקום..
    ואני לא מתכוון שהוא לא הצליח,הוא כן-הייתה שנה גדולה בסלטיק ובווסטהאם אבל הוא לא היה הכוכב של המקום כמו רביבו ויוסי היום....

אז יוסי יכול לקחת את הסיכון ולעבור לקבוצות דרג שני כמו טוטנהאם או ויאריאל למרות שהיא מצויינת השנה,זה לא מבטיח ששנה הבאה היא גם תהיה גדולה...
    אבל הוא גם יכול להיכשל בהם כמו שברקו נכשל וברגע שהוא נכשל בקבוצה כזאת אין לו סיכוי להגיע לטופ של הכדורגל...
    אם הוא ישאר בסטאנטנדר ויקנה לו מעמד של כוכב על בקבוצה(אולי קפטן),מה שהוא עדיין לא עשה,כי בסך הכל הוא לא נתן עונה גדולה,אולי בעתיד,עוד 3 שנים ככה הוא יהיה יותר בשל לעבור.

כי כרגע אני בכלל לא בטוח שיש לו מקום בטוח בהרכב של ויאריאל,הוא בטוח יהיה שחקן ברוטציה אבל עדיין יש שם שמות גדולים ממנו.

לכן אני הייתי מחכה 3 שנים,מקבל מעמד מכובד יותר ואולי אז-הוא בסך הכל יצא יותר מוקדם מברקו ורביבו לאירופה כך שהסיכוי שלו להצליח גדול יותר...

ובקר לאימרה שאתלטיקו קטנה עליו,חחחח באמת לא נכון-דווקא קבוצה כזאת יכולה להתאים כי שם גדול תמיד יהיה לה והוא כנראה לא יתמודד איתה בתחתית וגם כרגע הוא יוכל להשתלב שם בהרכב בקלות..
    וגם משחקים שם כוכבים גדולים כמו טורס כך שאולי הוא יצליח איתם יותר...

והדוגמא עם רונאלדיניו גם לא מתאימה,אם רונאלדיניו היה משחק בסטנטנדר,אני מבטיח לך שהם היו במקום יותר גבוה..
    הוא היה מנצח להם משחקים,הרבה משחקים...

6. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

החוזה של בניון נגמר בסוף העונה הבאה, לכן סביר שסנטנדר תיפטר ממנו ותעשה עליו כסף מקסימום בפגרה של ינואר, אבל באופן סטטיסטי, רוב ההעברות הן בקיץ כך שכנראה בניון יעבור כבר בפגרת הקיץ.
    לגבי קבוצה- קודם כל אני חושב שהליגה הספרדית מתאימה לו יותר מהאנגלית, כי שם הטכניקה שלו תבוא לידי ביטוי. דבר שני, הקבוצה הזו חייבת לשחק באירופה, מינימום אופ"א, ואפשר גם לשאוף לליגת האלופות, כי שם אפשר לעשות דברים שיפתחו דרכים לקבוצות הגדולות באמת. קבוצות כמו בטיס, ויאריאל, אספניול, מתמודדות עכשיו על כרטיס לליגת האלופות, ובמקרה הרע ילכו לאופ"א. אני בעד ויאריאל, כדי שערוץ 5 יראה כדורגל טוב בשנה הבאה.

7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מין הסתם אני בעד אטלטי.

אף אחד לא ציין פה שליוסי יש יתרון עצום על ברקוביץ' בכך שהוא יכול לשחק בכמה עמדות. וזה מה שהמאמן הנוכחי של אטלטיקו אוהב. שאני אדבר איתו על יוסי? :aaarse:

8. Barcik Member

שוב, הגול (או השלוש) של בניון עלה לכם לראש. בניון בינוני העונה (הוא היה טוב יותר בקודמת), ונעלם במרבית המשחקים. אתלטיקו קטנה עליו? ובכן, היא מחזיקה על עמדתו שחקן טוב הרבה יותר מבניון, בדמותו של איבגזה. למעשה, יש מלא, מלא שחקנים בספרד ברמתו של בניון שמדשדשים להם בשמחה בקבוצות התחתית. אולי בניון יהיה באמת ראוי להתקדם יום אחד, אבל עד עכשיו הוא עוד לא הוכיח שהוא שווה יותר מסנטאנדר. אולי ריאל סוסיאדאד.

ובכלל (ואיני מאמין שיש אפילו התעניינות, אבל נניח ו...), ללכת לויאריאל, במידה והם מצליחים להשאיר את ריקלמה, הורג את הקריירה של יוסי בניון בספרד. הוא לא מסוגל להיות שחקן עזר שאוסף את השאריות של ריקלמה כמו שהוא יהיה בויאריאל.

9. Yeste Member

סתם נתנו את הדוגמא של ויאריאל . אז אני רוצה להבין ,איך בדיוק בניון אמור לשחק שם . חוץ מריקלמה שמשחק על המשבצת שלו ,והוא בהחלט אחד הטובים השנה בספרד . יש להם על הספסל שחקני התקפה בדמותם של גואיירה (בגילו של בניון)שהגיע השנה לנבחרת ספרד,פיגארואה -חלוץ נבחרת ארגנטינה ,כזרולה ופנוט ,שני שחקני סגל הנבחרת הצעירה של ספרד ועוד כמה ... איך בדיוק בניון אמור לקבל דקות בקבוצה הזו ?
    בקשר לאתלטיקו ושאר הקבוצות ,זה עוד בדיחה .
    בזמן שאתלטיקו מתכננים להפוך את איבגזה לשחקן ה"12" ובאותו זמן מחפשים שחקנים כמו ויטי ,לוקה ורוזיצקי ,ובסביליה למשל נלחמים על המקום בהרכב 5 שחקנים ברמה עולמית.התקשורת בארץ שולחת את בניון ,אחד השחקנים הבינוניים ביותר השנה בקישור\התקפה של אחת הקבוצות הגרועות בליגה,לריאל מדריד או ברצלונה , ולנסיה קטנה עליו כבר... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏28/4/05
  10. Raulmadrid Member

יהיו לו קשה מאוד להגיע לקבוצות כמו אתלטיקו או ויאריאל בעיקר בגלל היותו זר. במחיר שלו אפשר להביא שחקן טוב מאוד מדרום אמריקה, ועוד להישאר עם עודף. פראה, מרסלו סוסה, פורלאן ומרקוס סנה לדוגמה(פורלאן אולי לא דוגמה טובה מבחינת המחיר). אני לא בקיא בעינייני דרכונים אירופאים, אבל נדמה לי שלארבעתם אין אחד כזה. מה גם שבעמדה שלו יש מספיק ספרדיים מוכשרים כמו שדניאל אמר.

לפי הבנתי השמועות מדברות יותר בכיוון של הליגה האנגלית, בה יש לו הרבה יותר סיכויים לשחק בקבוצה מהדרג של ליברפול, בולטון או טוטנהאם.

11. John Barnes Member

*/
    לפי דיבורים ששמעתי לאחרונה, בניון הולך לקבל אזרחות ספרדית איכשהו (הוא הולך להוכיח שהוא צאצא של מגורשי ספרד או משהו כזה). והעניין בתהליכים מתקדמים. ויאריאל לדעתי לא תצליח לשמור על ריקלמה והוא יעזוב בסיום העונה, יוסי עדיין יכול להגיע לשם. למרות שלדעתי הוא בסוף ינחת באנפילד :aaa021: .

12. city Member

בגלל שהוא מרוקאי אז הוא יכול איכשהו להוציא דרכון ספרדי.

אני אישית חושב שהוא יצטרף לטל בן חיים בבולטון. הוא מתאים להם ביכולת ובמחיר. לגבי ליברפול, ידוע שבניטז מעדיף להביא שחקנים מהליגה הספרדית, ודיברו שם על עזיבה של קיוול, בארוש, שמיצר או שחקני התקפה אחרים, מה שאולי מפנה מקום לבניון. נקווה.

13. SUPER-INTER Member

אלוהיםםםםםם רק שיעבור ,שיפסיקו להראות משחקים מעצבנים של הקבוצה המעצבנת שלו.
    האאא כן ואל תטפחו ציפיות שבניון יגיע לקבוצה הרבה יותר טובה, ברוב העונה היה בינוני ביותר והראה יכולת לא מרשימה (למרות פה ושם ביצועים ושערים שכמובן הוציאו ישראלים מכל פרופורציות).

14. Raulmadrid Member

מאז שהוא הגיע לשם מדברים על זה שהוא אוטוטו מוציא דרכון...
    וגם רוברטו קרלוס כבר 8 שנים מקבל דרכון ספרדי.

15. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ליתר דיוק בגלל שאבות אבותיו גורשו מספרד, אין לי מושג איך הוא מתכוון להוכיח את זה, אבל אם ככה, אז כל יהודי ספרדי יכול להוציא אזרחות ספרדית בשיטה הזאת