יהודית נאות נפטרה ממחלת הסרטן

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏16/12/04.

1. בית"רי מלידה Member

יהודית נאות נפטרה ממחלת הסרטן

חברת הכנסת משינוי והשרה לשעבר נכנעה למחלה הקשה, בה נאבקה בשנה האחרונה. במהלך הניתוחים הקשים הוצאו מיתרי קולה, והיא תיקשרה עם הסביבה באמצעות מכתבים
    אחיה ראב"ד

השרה לשעבר יהודית נאות משינוי הלכה הערב (יום ה') לעולמה בגיל 59, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. היא נפטרה בביתה שבחיפה. במותה הניחה אחריה שלושה ילדים ואת בעלה, אורי.

באוגוסט 2003 אובחן גידול סרטני בגרונה של נאות. היא עברה ניתוח ראשון בגרמניה ולאחר מכן סדרת ניתוחים בבתי-החולים רמב"ם בחיפה, בנוסף לסדרה של טיפולים כימותרפיים. באותם ניתוחים הוסרו מיתרי הקול שלה, ומאז לא יכלה לדבר.

תחילה, לצד הניתוחים הקשים, המשיכה נאות לעבוד ללא הרף כשרה לאיכות הסביבה וכחברת-כנסת נמרצת. אולם בספטמבר השנה , כאשר כוחותיה עזבו אותה, נאלצה לפרוש מן הממשלה.

בהודעה שפרסמה אז כתבה: "מספר חודשים לאחר כניסתי לתפקיד התגלה גידול סרטני בגרוני. לאורך כל התקופה, ובמקביל למלחמה הפרטית היום יומית שלי במחלה, המשכתי לנהל את המשרד לאיכות הסביבה ולקחת חלק פעיל בקבלת ההחלטות כחברה בממשלה. אף כי בחודשים האחרונים נבצר ממני להגיע פיזית למשרדי שבירושלים, המשכתי בפעילות שוטפת לניהול המשרד ולקידום הנושאים הסביבתיים.

"מאז התגלתה המחלה, הבהרתי לעצמי ולסובבים אותי כי לא אתן למצבי הבריאותי לפגוע ולו במעט בתפקודו של המשרד לאיכות הסביבה.

"מאחר שברצוני לפנות זמן ולרכז כוחות לטיפול בבריאותי, ומתוך חשש שהדבר עלול לפגוע בהמשך תפקודו התקין והיעיל של המשרד, שפעילותו כה חשובה בעיני, אני מוצאת לנכון לפנות את מקומי לטובת שר אחר. אני תקווה כי השר הבא ימשיך את העשייה שנקטעה, ויוסיף להוביל את נושא איכות הסביבה קדימה".

ארגונים ירוקים רבים הביעו צער רב נוכח העובדה שהשרה נאלצה לפרוש, וציינו לשבח את פועלה למען איכות הסביבה. נאות פרשה מן הממשלה והתקשתה לתפקד גם בכנסת. במהלך ההצבעה על תוכנית ההתנתקות זעמו חבריה על כך שאיש מחברי האופוזיציה לא הסכים להתקזז עמה .

(16.12.04, 22:35)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3019670,00.html

2. ג'רי בית הלוי Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

יהי זכרה ברוך, אחת מהאנשים הבודדים שמילאו תפקיד ח"כ/שר כראוי, ביושר ובהגינות. אין עוד כמוה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/12/04
  3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

עד יומה האחרון אחזה בכיסא שלה בכנסת. שתיקבר איתו ברמת חובב.

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים!

ראיתי ראיון נדיר שלה עם יגאל עדין בערוץ 10 שהיה פשוט אחד הראיונות המרגשים שראיתי, אני לא אתפלא אם ישדרו אותו מחר שוב אז תהיה לכם ההזדמנות.

יהי זכרה ברוך!

5. Yeste Member

:aaagath:

6. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

יהי זכרה ברוך. בסה"כ חברת-כנסת שעשתה את עבודתה נאמנה ומתוך הרבה נחישות ואידיאולוגיה, וחבל שאין לנו יותר אנשים כאלה בבית ה"נבחרים" שלנו.

היא גרה ברחוב אביגיל בחיפה, ממש קרוב אלי, והרבה פעמים ראיתי את המאבטחים שלה ליד הבניין שלה (אפילו תחקרו אותי כמה פעמים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ).

(לא יודע אם כאן זה המקום להגיד את זה, אבל היא גם לימדה את הוריי אימונולוגיה בטכניון והם ציינו בפניי שהיא היתה בנאדם די מגעיל באותם זמנים, אבל ניחא, העיקר שהיתה חברת-כנסת טובה).

7. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

כששינוי הציגו את האג'נדה שלהם, הם לא רצו להציג אנשים כמו פריצקי, אלא אנשים כמו נאות. נאות היא מבחינתי הפוליטיקאי האידיאלי, היא נקייה לחלוטין, היא מאיישת ומנצלת את תפקיד השר בצורה האיכותית ביותר. אני חושב שהיא אבידה גדולה לנו, כחברה הישראלית. מאוד הייתי עצוב לשמוע על מותה. יהי זכרה ברוך.

8. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

איתי גם אצלנו היא ביקרה פעם, יש לה כאן משפחה
    יהי זכרה ברוך

9. Paolo Maldini שחקן ותיקים

יהי זכרה ברוך. עצוב.

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

כן, זה המקום. ומספיק עם הצביעות.

11. משוגע בירוק Member

לא זה לא המקום וזה גם לא מכובד להגיד דברים כמו אלה על מישהו שמת. יהי זכרה ברוך.