טורס, טריסטאן, ראול, מוריינטס, לוקה ועוד...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Julian Joachim, ‏3/11/03.

1. Julian Joachim Member

כמות הכשרונות ההתקפיים (ולא מדובר רק בחלוצים, סתם בחרתי להתמקד בהם), היא עצומה ומדהימה, אבל בהגנה?

נאדה. שחקנים כמו ראול בראבו, קורו טורס (זה השם שלו?), פאבון וכו'... אלו לא שמות גדולים, אפילו לא בינוניים, ואני שואל:

האם הדבר נובע משיטות האימון והמשחק הספרדיות שמעודדות התקפה? או שסתם גדל דור בלי הגנה כמו שבצרפת היה דור של שחקני קישור בינוניים ומטה (אמצע שנות התשעים)?

מעניינת אותי דעתכם, ומעבר לזה...

אם אתם מכירים כישרון הגנתי אז אני אשמח לשמוע עליו ולראות אם באמת מדובר בשחקן שיתפתח בעתיד הקרוב, ואיך הוא יסתדר באווירה הלטינית של הכדורגל הספרדי.

2. Reyes Member

טוב, אז ככה...

קורו טורס הוא מגן ימני מוכשר בן 27.
    בניטז הביא אותה לולנסיה בקיץ 2001 מטנריפה וכבר בעונתו הראשונה בולנסיה זכה באליפות והציג יכולת מרשימה. הוא ממש לא שחקן בינוני.

יש גם את פויול ששכחת שהוא אולי המגן הימני הטוב ביותר בעולם כיום ואת רומרו...

אבל בעיקרון אני מסכים איתך שספרד מייצרת הרבה יותר כשרונות התקפיים...

ממה זה נובע? הספרדים אוהבים כדורגל התקפי. תרבות של כדורגל התקפי. הם אוהבים משחק יפה לעין, זה מה שמרשים אותם.
    אולי גם מהסיבה שהם לא נותנים הזדמנות לשחקני הגנה צעירים להוכיח את עצמם... רוב שחקני ההגנה המובילים הם לא ספרדיים.

לא הבנתי למה כתבת בכותרת שמות של חלוצים אם ברצונך לדון על שחקני הגנה אבל לא משנה

3. נדב Member

באמת השיטה של הספרדים מעודדת יותר התקפה מאשר הגנה (וזה גם מופנה לפורום האיטלקית לנושא השקפת עולם הכדורגל)

את פחות יכול לשפוט שחקנים כמו פבון כי הוא בתחילת דרכו . אבל אתה אכן צודק ורואים את זה בשטח .
    כל מחזור יש לפחות איזה 1-3 משחקים שנגמרים יותר\ב 3-0 3-1 וכדומה (גם במחזור הזה וגם בקודם)
    מבחינת כדורגל זה בעייתי (עונה שעברה ? , ריאל מדרד ...) אבל מבחינת אוהדים זה "בריא" , אפקטיבי ותקראו לזה איך שאתם רוצים . אוהדים לא יבואו בהמונים למשחק שייגמר 0-0 1-1 ... (יש גם ליגות שכל מחזור נגמרים ככה משחקים והאוהדים "מיואשים" מזה ופשוט לא באים למשחקים כמו שקורה בדלה-אלפי שאוהדים לא מרבים להגיע) .

אבל דווקא מי שזוכר בעונה שעברה לולנסיה הייתה את ההגנה הכי חזקה בליגה עם איזה 26 ספיגות (נראה לי) .

4. Julian Joachim Member

ניב, הנקודה שלי הייתה להדגיש את כמות הכשרונות בהתקפה לעומת ההגנה.

קורו טורס כן בינוני, לדעתי. פויול לעומת זאת הוא באמת מגן מעולה, אולי לא הכי טוב בעולם, אבל בהחלט שחקן מעולה.

אבל העובדה שהיא שהוא נטע זר, אין הרבה כמוהו. ואתה לא צודק לדעתי לגבי שיתוף צעירים במקום מבוגרים. שים לב בריאל. ההגנה ספרדית וצעירה אבל איך לומר, בינונית ומטה (הרבה מטה).

ובקשר לולנסיה, אין ספק שמדובר בקבוצה מאוד לא-ספרדית. די דומה לקבוצה האיטלקית המסורתית. שוער מצויין עם שליטה על ההגנה שלו, הגנה כמיטב הקלאצ'יו, ושחקן גאון אחד (איימאר) שמפעיל חלוצים ושחקני אגף בינוניים + (אולי חוץ מויסנטה שמראה ניצוצות) וביחד עם עוד דפנסיבי (בראחה) מחזיק את מרכז השדה. אבל זו לא הקבוצה הספרדית הרגילה, נכון?

5. Reyes Member

קורו טורס הוא ממש לא בינוני אבל מה אני אגיד לך... זו דעתך...

בקשר לריאל, לא סוד שולדאנו דואג רק להתקפה...

ושחקני ההגנה הספרדיים, ההגנתיים, כן לא מקבלים מספיק הזדמנויות ואתה יכול לראות את זה כמעט בכל הקבוצות הבכירות אם תסתכל על ההרכבים הפותחים...

בקשר לולנסיה, לפי מה שראיתי עד עכשיו, אני טוען כי רפה בניטז שינה את האופי שהקטור קופר הביא איתו לקבוצה הזאת. ההגנה חזקה לא פחות (ואולי אף יותר) מההגנה שקופר הציב וההתקפה פשוט קטלנית.

ויסנטה מצוין בשמאל, בראחה עושה עבודה מעולה בקישור ההגנתי, חורחה לופז היה רכישה חכמה והוא את שלו נותן ואיימאר? לא צריך להוציא מילה אפילו...

ולנסיה כיום היא אחת מהקבוצות החזקות ביותר באירופה, איימאר הוא הפליימקר הטוב בעולם ורפאל בניטז מאמן גדול.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/11/03
  6. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

רק הערה קנה לפיגו גוד ...מספיק עם השטויות מה אין חלוצים איטלקיים מן השורה הראשונה אין כשרונות קשרים התקפיים טובים?
    נכון שהאיטלקים אולי מעודדים יותר הגנה אבל לא זונחים בניגוד לשאר הליגות את כל העמדות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

7. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

מרצ'ה מתחילת העונה עם יכולת טובה מאוד בגנגנה של ולנסיה,עוד שחקן ספרדי לחוליית ההגנה.

באמת אף פעם לא שמתי לב לזה,אבל עכשיו שהערת את זה אני שם לב שחסרים שחקני הגנה ספרדים טובים ואולי בגלל זאת הסיבה שהנבחרת הספרדית לא כל כך מצליחה להגיע לשלבים גבוהים כמו צרפת,איטליה,גרמניה היא לא נופלת מאף נבחרת כזו.

8. שגיא Guest

מרצ'נה. לא מרצ'ה, למיטב זכרוני.

בקשר לסוגייה הזאת, זה די ברור מאליו, קשה לצפות שכמות השחקנים הטובים תהיה דומה בכל העמדות. זה באמת נכון שמספר הכשרונות בהגנה הרבה יותר נמוך מאשר בחלק ההתקפי, למרות זאת, אם אנחנו כוללים בצד ההגנתי גם את עמדת השוער, לספרד יש 2 מהשוערים היותר טובים בעולם, אני כמובן מדבר על קניזרס של ולנסיה, ועל קסיאס של ריאל מדריד. ככה שלמרות חוסר בשחקני ההגנה, יש את השוער החזק שמקרין ביטחון על ההגנה הספרדית, בנבחרת כמובן.

9. Julian Joachim Member

שוערים זה לא אותו דבר. הם לא מבצעים עבודה דומה במיוחד, וחוצמזה לכל מדינה בטופ באירופה יש לפחות שני שוערים ברמה גבוהה.

ניב, אני לא טענתי שולנסיה חלשה, טענתי שמדובר בקבוצה יותר איטלקית, דבר שלא הופך אותה לחלשה, אולי אפילו ההיפך (כמו שזה נראה בעונה שעברה).

10. Barcik Member

זה עניין של תרבות כדורגל. בספרד האוהדים מגיל צעיר לומדים לאהוב כדורגל התקפי. כאשר הילדים משחקים בשכונה, כולם מתמודדים תחילה על עמדת החלוץ. כנ"ל במדינות כמו ארגנטינה וברזיל. זה פשוט עניין של תרבות.

11. נדב Member

לא התכוונתי לזה נסטה , התכוונתי שהאיטלקים משקיעים יותר בהגנה ובספרד זה הפוך כמו שאמר ניב על ולדאנו (ריאל מדריד) שחקני התקפה ענקיים יש לאיטליה , ויירי דל פיירו ועוד ... התכוונתי שיש יותר שחקנים איטלקיים שטובים בהגנה מאשר שחקנים אילקיים (אני מתכוון לשחקני העל בעיקר) שטובים בהתקפה . מה שבספרד הפוך ....

אני מסכים עם כולכם שאמרתם שרפה בניטז מאמן גדול (בCM4 ולנסיה פיטרה אותו אז עשיתי אותו לעוזר שלי בריאל מדריד כמובן)

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/11/03
  12. Max Member

אני חושב שזה גם נובע מהתקופה הזו שהיא שלב חילופי הדורות, היירו ונדאל מתחלפים בבלמים צעירים יותר שעדיין לא בשיאם, פעם ההגנה היתה היירו, נדאל, סרג'י בשמאל וסלגאדו בימין, כיום נדאל והיירו פרשו מהנבחרת, גם סרג'י וצריך למצוא אופציות אחרות, פאבון עדיין בן 24 כמעט, ראול בראבו צעיר, גם מיניאמברס בנבחרת האולימפית ופויול מצויין.
    לגבי הכדורגל האיטלקי, זה לא שאין חלוצים טובים, אין קשרים התקפיים טובים באיטליה (עכשיו טוטי מצויין למרות שהוא הרבה פעמים משחק חלוץ, גם זמברוטה טוב אבל הוא גם הגנתי וכפי שכולנו יודעים משחק התקפה מתחיל קודם בקישור, לכן קבוצות כמו יובה עם נדבד ומילאן עם רוי קוסטה יכולות לשחק הרבה יותר התקפי מאשר אינטר עם אמרה וכו'...
    אבל גם החינוך לכדורגל בהחלט שונה, עם באיטליה מלמדים איך לעשות תיקול בגיל 0 בספרד מלמדים איך להעביר בין הרגליים...