חסוס נאבאס - הילד התבגר?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏16/1/09.

1. Raulito Madridista

http://estaticos02.cache.el-mundo.net/elmundodeporte/imagenes/2007/12/05/1196883875_0.Xxx
    זה אני, חסוס נאבאס

חסוס נאבאס נחשב לכישרון גדול כבר מגיל צעיר. לפני כשש שנים הוא סירב לברצלונה שרצתה מאוד בשירותיו, הכל כדי להגשים את חלומו - לשחק בקבוצה הבוגרת של המועדון. מדובר בעוד שחקן מצויין שהצמיחה מחלקת הנוער האדירה של סביליה - סביליה אתלטיקו. עונת 05\2004 הייתה הראשונה שלו בבוגרים ובמהלכה שיחק ארבע פעמים. השנה השנייה הייתה קריטית והתמונה הייתה שונה לגמריי - נאבאס היה שחקן הרכב קבוע כשערך 36 הופעות. לא מעט עדיין זוכרים את השער הנפלא שלו נגד ריאל מדריד בפיחואן במשחק האחרון של עונת 06\2005. הוא גם היה בורג חשוב בזכייה של סביליה בגביע אופ"א באותה עונה. בשנה האחרונה הוא הציג יכולת קצת פחות טובה מלפניכן, כאשר 'השוס' הגדול של סביליה היה דייגו קאפל שעלה מאותה מחלקת נוער משובחת.
    עד לעונה הנוכחית הוא היה עוד שחקן מוכשר, אבל אחד שמשתלב, לא מוביל. העונה, כשקאפל סובל מפציעות וקאנוטה ופביאנו בייחד לא הגיעו לעשרה שערי ליגה, חסוס נאבאס הפך לשחקן החשוב ביותר במערך של מנולו חימנז, והסיבה העיקרית לכך שהקבוצה נמצאת חזק במאבק על המקום השני. נראה שדווקא במצב לא פשוט מצליח חסוס נאבאס לפרוח. הוא כבש אומנם רק שני שערי ליגה, אך בישל כבר שבע פעמים(שני רק לצ'אבי מברצלונה) ונראה שאפילו דל-בוסקה מתחיל לקחת אותו ברצינות. עד עכשיו לנאבאס אין אפילו לא הופעה אחת במדי הסלקסיון, אבל לא מעט פעמים הוא היה על הכוונת. הדכאונות מנעו ממנו להצליח.
    עד עכשיו החמיץ נאבאס רק משחק אחד, בגלל צהובים. הוא הצליח להתחמק מהפציעות ובעיקר הדכאונות שמנעו מהקריירה שלו להתקדם. כבר כמה שנים שהקיצוני הנהדר שחגג באוקטובר את יום הולדתו ה-24, משאיר את המגנים מאחור פעורי פה, אבל נראה שהשנה המספרים התחילו להגיע ואולי לסביליה יש מושיע. כשהכדור אצלו ברגליים, הקהל כבש מרגיש שהולך להגיע מהלך גדול, אולי יסתיים בגול.

נושאים לדיון

* האם גם אתם שמתם לב לשדרוג ביכולתו של חסוס נאבאס?
    * האם הוא צריך להישאר בסביליה בכל-מחיר, גם אם תגיע הצעה מקבוצה אטרקטיבית באירופה?
    * האם דל-בוסקה צריך לזמן את נאבאס לסלקסיון?

2. Blanco For Ever Member

נענה על זה בשלושה סעיפים אז ע"פ ההרגשה שלי:

(*)כמובן. העונה בשל הפציעות וחוסר התפקוד ההתקפי של סביליה בעצם יצרו על נאבאס המון לחוץ שהוא עד כה עומד בו מ"עוד שחקן" בהרכב הילד הנחמד מסביליה הפך להיות הבורג המרכזי והחשוב ביותר של הקבוצה עד כה. אבל אחד הדברים שעדיין גורעים ממנו להפוך להיות אחד הקיצוניים הטובים בעולם כיום (לפחות לדעתי), היא העובדה שהשחקן לא מרבה להבקיע. יש לו עוד מה לשר בנושא הזה.

(*)בשנים האחרונות סביליה קבוצה אטקרטיבית מאוד. השחקן צריך לעשות את החחלטות שלו, ובמידה והוא באמת רוצה להתקדם ולהשתדרג הוא חייב לעבור לקבוצה גדולה יותר. במידה והוא יצליח שם, הוא ללא ספק יהיה אחד הקיצוניים הטובים בתבל. אבל כל זה בטל בשישים בגלל הבעייה המטופשת הזו שלו (שלא תבינו אותי לא נכון - אין לי בעייה אם זה שהוא מתגעגע המון הבתייה, זה טבעי וכל זה. אבל יש גבול).

(*)שאלה רטורית; כל עוד השחקן נמצא בושר מצויין ודל - בוסקה רואה לנכון לזמן אותו, אז למה לא? (הא, כן, הבעייה הזו שלו..)

ועכשיו ההרגשה שלי כלפי כל זה:

כבר הרבה מאוד זמן שאני עוקב אחרי מה שקורה עם השחקן הזה. תמיד רציתי לראות אותו עושה את הקפיצה והשידרוג המיוחל והופך לאחד הקיצוניים/השחקנים הטובים בעולם. לאחר כמה עונות גיי בינוניות מבחינתו, העונה הוא מוכיח לכולם שהוא כן יכול להוביל ולסחוף קבוצה. עכשיו, השאלה הנשאלת היא: האם הוא יוכל לעשות זאת גם בקבוצה גדולה יותר מסביליה? במידה והוא יצליח להתגבר על הגעגוע העז שלו - השמיים הם הגבול. הוא מספיק מוכשר בשביל לעשות זאת. וחבל שבגלל דבר שכזה זה לא יקרה.

3. Pipe Member

בקשר לשאלות:
    אני לא מתלהב ממנו. הוא לא עקבי מספיק והוא לא סקורר, ואילו שני הדברים שמפרידים בינו לבין קיצוני טוב אמיתי.

ברגע שתגיע הצעה מקבוצת עלית אמיתית - אם בכלל - הוא צריך לעוף משם כדי לא להפוך לחואקין 2.

כן. כי קסורלה הוא בלוף.

שון, תמציתי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/1/09
  4. riquelme1 Member

איך אתה משווה ביכלל בין סביליה לבטיס, סביליה כבר שלוש אנשים אחת הקבוצות הטובות בספרד, פעמיים ברצף מחזיקת גביע אופ''א ובעוהנ שעברה שיחקה בליגת האלופות והצליחה צריך לציין, נאבאס צריך להשאר אלה עם כן באמת תגיע הצעה שאי אפשר לסרב.

אני מאוהב אותו, פשוט תענוג לראות אותו שהכדור אצלו ברגל, יש לו כישרון נדיר ברגליים. הבעיה שלו שהוא כמו ששון אמר לא סקורר מספיק, ועוד בעיה שהוא רך מידי, קל מאוד להעיף אותו. בכול מיקרה מדובר בקיצוני ימני מהשורה הראשונה בעולם והעונה הוא בהחלט בורג משמעמותי בסביליה, למרות שהוא כזה כבר 3-4 שנים.

בקשר לשאלהעם הוא הוא צריך להיות מוזמן לנבחרת, אז התשובה היא חד משמעתית- ברור!
    קאסורלה בנבחרת, שחקן הרבה פחות טוב מנאבס שעולה עליו בכמה מספרים. דל בוסקה תזמן אותו כבר.

5. Ohad_Glr Member

אם אני לא טועה היו כבר עונות שבהן עשו בסביליה מחנה אימונים קרוב לעיר בגללו. דבר כזה די פוסל את הזמנה שלו לנבחרת, רול אפשר להזמין אותו רק למשחקי בית* .
    לגבי מעבר לקבוצה גדולה יותר- ברסה סגורה בפניו (צד ימין תפוס) ולא נראה לי שבריאל יקפצו עליו (הדכאונות), ויאריאל וולנסיה לא ישקיעו בו לדעתי סכום גדול ככה שזה משאיר לו קבוצות מחוץ לספרד. אם ריאל לא תקפוץ עליו בגלל הדיכאונות אז בטח שגם קבוצות מחוץ לספרד לא.

לשחרר אותו יעלה סכום לא קטן והסיכון בלהביא אותו פשוט גדול מידי, ככה שאני רואה אותו נשאר בסביליה עוד הרבה זמן.

נערך לאחרונה ב: ‏16/1/09
  6. xavi6 Member

סחטיין על הדיון דור. נושא מעניין וענק לדעתי.

אני מאוהב בבחור, כמו עמי. הוא טכני ברמות, הוא צנוע, הוא שקט, ובכלל-אני אוהב שחקנים כאלה שמוכיחים שהם אנושיים. לבחור יש בעיות אישיות מאוד גדולות, דיכאון. אבא שלו הולך איתו למחנה אימונים כל שנה, אבא שלו לוקח אותו ומחזיר אותו מכל אימון, במשך שנים הבחור היה בדכיאונות. לא יודע אם מצבו השתפר או לא, אבל מבחינה אישית מדובר בבן אדם מאוד מסובך ואנושי.
    על המגרש כמו שציינתי-אישיות מדהימה. הבעיה כמו שאחרים ציינו-הוא לא סקורר, וזה מה שגורם לי לחשוב שהוא לא קיצוני מהשורה הראשונה כמו שטען עמי. הוא עושה מהלכים יפים, אבל כמה מהם באמת מניבים שערים? יהיה מעניין אם מישהו יתן את המספרים שלו+בישולים. הכי חשוב מבחינתי זה הבשולים שלו.

לזמן לנבחרת? ויפה שעה אחת קודם. גם אני כמו עמי לא מתלהב רבות מקאזורלה. אני לא ממעיט מערכו ולדעתי בצדק הוא היה ביורו ושותף בצדק בזכייה הגדולה הזאת, אבל זה לא קשור אליו-זה קשור למי שמתחרה על התפקיד איתו, זה לא תלוי בקאזורלה-זה יותר תלוי בחואקין ונאבאס. בכושר הנוכחי של שניהם קצת היה קשה לי להגיד חד משמעית את מי הייתי מעדיף, מהסיבה הפשוטה שאת שניהם לא ראיתי המון בליגה. מבחינתי השחקן שאמור לפתוח בצד ימין זה חואקין, לא קאזורלה ולא חואקין.
    לסכיום, בעניין הנבחרת, הייתי מעדיף לראות אותם לפני החלטה חד משמעית, לראות איך הם משתלבים במערך ובסגנון משחק. חובת ההוכחה היא על נאבאס וחואקין, קאזורלה את שלו כבר עשה. הם כרגע צריכים להילחם יותר ממנו.

לעזוב? אני רומנטיקן חסר תקנה, ולכן הדעה שלי היא חד משמעית-שישאר בסביליה, זה הבית שלו, ובית פשוט לא מחליפים, בטח לבטח לא בית כזה חם ואוהב. הם סבלניים איתו כמו שאף קבוצה לא תהיה, בברצלונה ובריאל לאף אחד לא יהיה כוח לילד דיכאוני עם עליות ומורדות, ושלא נדבר על התחרות שתהיה לו באחת מאריות אירופה. הוא הילד של סביליה, הוא חייב וצריך להישאר שם.

7. Raulito Madridista

התגובה כאן מכוונת לכמה אנשים -

1. אני חובב מאוד שחקנים אגף כמו נאבאס ובעיקר רובן, לדעתי קשה מאוד לשחק כדורגל טוב בלי שיש לך קיצוני איכותי שיכול לעשות דריבל על הקו. לא משנה אם יש לך אמצע חזק או חלוץ מצויין, צריך גם קשר איכותי בכנף, וההוכחה לכך היא צ'לסי, שהבעייה הזאת בולטת אצלה השנה.
    2. חשוב שהשחקן יידע להבקיע שערים, אבל אותי זה פחות מעניין אם הוא לא סקורר, בתנאי שהוא מפצה על כך בבישולים. השחקן צריך להיות תכליתי. בינתיים, נאבאס הוא כזה. הוא השתפר מאוד. נאבאס השנה סידר כבר תשעה שערים לסביליה(7 פעמים הוא בישל ופעמיים הוא כבש בעצמו) ולדעתי המאזן הזה לא רע בכלל. אסור לשכוח שהקבוצה לא תמיד משחקת עם שני חלוצים וגם עליו זה משפיע, יש פחות אופציות להרמה טובה. אי-אפשר לדעת אם הוא ימשיך ככה גם בחצי השני של העונה, אבל אני כן שמתי לב שיש אצלו שידרוג ביכולת.
    3. נאבאס אומנם שחקן דיי צנום, מבנה הגוף שלו קטן והוא נראה קל כנוצה, אבל אני דווקא לא חושב שזה משפיע עליו יותר מידי, משום שהוא כל-כך זריז - עבודת הרגליים שלו אדירה.
    4. אין צורך להוריד מערכו של קאסורלה בשביל להלל את נאבאס. קאסורלה שחקן בסדר גמור, אני לא מבין את הטענות כלפיו. העונה יש לו ארבעה שערים ושני בישולים, אבל צריך לקחת בחשבון שויאריאל נמצאת בכושר רע לאחרונה. קאסורלה יודע לחתוך לאמצע ולבעוט טוב, גם אם בתקופה האחרונה זה פחות הולך לו. הוא ונאבאס לא שחקנים מאותו סגנון - קאסורלה יותר חותך לאמצע ומאיים על השער, כאשר נאבאס הוא יותר טכני ויותר מעדיף ללכת אחד על אחד מול המגן שלו. קאסורלה לא שיחק ביורו ויותר מידי ולכן קשה לשפוט אותו. מה שכן, הזימון שלו לסלקסיון היה בזכות ולא בחסד. מה שכן, לנאבאס כן יש מקום בנבחרת לדעתי, בטח כרגע.
    5. אולי זה לא לא קשור לנאבאס באופן ישיר, אבל כן בעקיפין - המאבק על מקום בסגל הנבחרת נראה מאוד מעניין העונה, בכל הקשור לקיצוניים. סביר להניח שהמערך ימשיך להיות 4-4-3 כאשר ויאה הולך לצד שמאל, ולכן התחרות מאוד קשה. חואקין למשל חוזר לעצמו העונה(בהתחלה חשבתי לפתוח נושא עליו), ויסנטה עושה את העבודה כל פעם שהוא נכנס לשחק והלוואי שפציעה לא תעצור אותו, ואסור לשכוח את נאבאס, קאסורלה שדל-בוסקה מעריך אותו וגם את אינייסטה שעד שנפצע היה נהדר.
    6. סביליה בשנים האחרונות בהחלט קבוצה מובילה בכדורגל הספרדי, אבל קשה לדעת כמה זמן זה יימשך. לדעתי למשל המכירה של אלבס החלישה את הכוח של סביליה בתור מועדון, שנאבק להראות שהוא כן חלק מהצמרת ואף שחקן לא רוצה לעזוב לקבוצה אחרת כי טוב לו שם והוא מרוצה ממה שיש לסביליה. להגיד שריאל מדריד וברצלונה בטוחות במאה אחוז זה קשה, אבל קרוב למאה אחוז זה כן. אני התכוונתי יותר במובן של מעבר לליגה אחרת - סתם לדוגמא אם הוא ייקבל הצעה מצ'לסי, ארסנל או אינטר. לא בטוח שסגנון בליגה אחרת יתאים לו, ובהחלט נאבאס הוא שחקן בית, אבל בכדורגל קשה לדעת.

8. קטלוני Member

1)יש שידרוג ביכולת שלו.סביליה לא יכלה בלעדיו על ברצלונה ובברנבאו הוא עשה את ההבדל.
    2)לדעתי הוא צריך לעבור.סביליה כבר לא מאיימת כמו לפני שנה שנתיים והפציעות ומותו המצער והטרגי של אנטוניו פוארטה פגעו בקבוצה קשה.
    בספרד הוא יוכל להתפתח יותר טוב מאשר באיטליה או בספרד כך שהוא צריך לעבור לאחת הגדולות.
    3)שוב,המפתח לזימונו תלוי במצבו הנפשי.אם הוא ממשיך בדכאונות שלו הוא לא יוכל לשחק בסלקסיון אלא רק במשחקי בית של הנבחרת.

9. riquelme1 Member

שבעה בישולים, מקום שני בליגה אחרי צ'אבי.

http://www.youtube.com/watch?v=eSrub_mKHL8

זה הגול הכי מפורסם של נאבס, בגיל 19 נגד בילבאו, אחד השערים היפים בליגה הספרדית בשנים האחרונות לדעתי, מאמצע המגרש עובר 5 שחקנים וכובש, גול של שחקן מושלם.

10. xavi6 Member

בלי לראות את הגול אני זוכר אותו. מס' 31 בזמנו (לאחר מכן היה 15 http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx ), והוא עבר 3 שחקנים, לא 5.

כמה שערים יש לו?

11. REAL MADRID Member

איזה מחשב מעצבן. כתבתי את כל ההודעה, המחשב נתקע ועכשיו אני צריך לכתוב מחדש..

1. לא שמתי לב לשדרוג ביכולת של נאבס. הכישרון שהוא מחזיק בו ידוע ומוכר לכל חובבי הליגה הספרדית. עקבתי אחרי משחקים של סביליה העונה דרך האינטרנט ולא שמתי לב לשדרוג גדול, הוא הפך להיות יותר דומיננטי ומרכזי העונה אבל שדרוג משמעותי לא ראיתי. מכת הפציעות של סביליה הפכה אותו ליותר דומיננטי, אבל מפריע לי שבמשחקים של סביליה נגד קבוצות הצמרת הוא לא בלט בצורה מיוחדת (לפחות לא לי) וגם היעילות שלו טעונה שיפור. הוא עם שבעה בישולים העונה וזה יפה אך למרות זאת, הדרך עוד ארוכה בשביל שאני ארשום אותו כאחד משחקני העונה בסיומה.

2. סביליה קבוצת צמרת בשנים האחרונות בליגה הספרדית והביעה את חותמה באירופה, אך למרות זאת - כמו שאמר דור, המחירה של אלבס בקיץ הראתה שסביליה לא יכולה לעמוד כצוק איתן כמו ולנסיה ולסרב להצעות מפתות (נכון שמרכיב הרצון של אלבס הוא חיובי, אך כמו שבקיץ שעבר הוא היה קצת מתוסכל ונשאר לבסוף, גם השנה זה יכל להסתיים אותו הדבר). את חסוס נאבס יהיה לסביליה הרבה יותר קל למכור, אני משוכנע שבמידה ותגיע הצעה אטרקטיבית, הוא ודל נידו ייפרדו (אולי אפילו בשמחה) כידידים ונאבס יעבור לתחנה הבאה. בשביל שדרך כזה יקרה, נאבס חייב לשדרג את המשחק שלו בעוד מספר רמות.

3. דל בוסקה יכול לזמן אותו אך אני לא רואה את נאבס תוקע יתד בנבחרת והופך לשחקן הרכב או אפילו למחליף קבוע. לפחות לא בתקופה הקרובה.

12. riquelme1 Member

בקיצר ולעיניין, אתה לא מחזיק מימנו כול כך.

ליון הציעה בעונה שעברה 20 מיליון יורו על נאבס, ודל-נידו סירב. דל נידו לא ישחרר את נאבס בפחות מ30 מיליון יורו, הוא שחקן בית, הוא אהוב הקהל, הקהל בסביליה מעריץ של נאבס.

בקשר למשחקים נגד הגדולות, בולשיט.בעונה שעברה נגד ריאל מדריד וברצלונה הוא היה מדהים, הוא בולט בכול משחק, כמעט כולפריצה שלו באגף ימין מיצרת משו. העונה הוא לא שיחק נגד ברצלונה, וראינו כמה זה השפיע על סביליה.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

נאבאס כבר בן 24 ?!?! הייתי בטוח שהוא עדיין ילד.

ההודעה שלי לא קשורה מאוד לדיון אך אני חייב להגיד ששחקנים כאלו גורמים לי לראות משחקי כדורגל (מעבר לקבוצתי), כן ירבו!!!

ובקשר לדיון:
    אני מאוד מקווה ששחקן כזה אלגנטי ,שכל כך כיף לראות, יגיע לסלקסיון. אני גם חושב שלאור מה שראיתי ביורו יש לו מקום שם בסגל.

מבחינת קבוצה אני חושב שכל עוד הוא מרגיש שטוב לו שם, שישאר.

14. Pipe Member

סביליה, בטיס, ויאריאל, לה קורוניה ודומיהן, הן קבוצות זניחות. השנה הם בליגת האלופות, שנה הבאה הם לא. feeders club מה שנקרא. כדי לשפר את סיכוייו להפוך לסופרסטאר הוא צריך קבוצת עלית אמיתית (ולא, ליון לא נחשבת). אין לי ספק שאם וכאשר הוא יהפוך לקראק אמיתי - קרי יהיה שחקן עקבי, week in week out - ההצעות מהאריות יבואו, והוא יעשה בדיוק את אותו הדבר שראמוס, בפטיסטה, קייטה ודני אלבס עשו ויתקדם.

בקשר לבעיות שלו, בעיקרון הוא home sick ולא יכול להתרחק מהבית במשך הרבה זמן. לא יודע אם זה משהו כרוני, אך בכל אופן אם זה לא ישתנה זה מצמצם את הקבוצות שהוא יכול לעבור אליהן ל2.

15. xavi6 Member

אין הגענו למצב שויאריאל וסביליה זניחות? סביליה זכתה פעמיים ברציפות באופ"א, זאת קבוצה זנוחה? ויאריאל הגיע עד לחצי גמר ליגת האלופות, הישג משמעותי מאוד. הקבוצות האלה לאט לאט יוצרות לעצמם שם באירופה, הן לא מפחדות להיסתכל לגדולות בעיניים. אני לא יודע אם הן יהפכו להיות אימפריות בספרד, כמו שיש באנגליה או באיטליה (בכל אחת מהליגות יש 4 בכירות, בספרד יש רק 2) אבל לא הייתי ממהר לקרוא להן "זניחות" שון.

בכל אופן, הבעיה שלו בהחלט משמעותית בכל הנוגע להעברה. אבל בכלל, כמו שציינתי בעבר-אסור לו לעזוב. זה הבית, זה המשפחה, מקום חם יותר מזה הוא בחיים לא יקבל. גם אם לא הייתה לו את הבעיה של הדיכאונות והגעגועים והפרנויות, לא הייתי חושב שהוא צריך לעבור לקבוצה יותר גדולה. לפעמים הגדולה האמיתית בשחקן היא להישאר בקבוצה "בינונית" ולהוביל אותה לגדולות, זה לדעתי יותר משמעותי מללכת לקבוצה גדולה ושם לנסות. תשאלו את מנדייטה.

נערך לאחרונה ב: ‏17/1/09