חלון ההעברות - סיכום כללי.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Emil, ‏22/1/03.

1. Emil Member

בדיון הזה אתם מוזמנים לרשום כל העברה שכבר נסגרה, לא שמועות או ספקולציות, וכמו כן להגיב על ההחתמות של הקבוצות השונות.

-----

מכבי חיפה החתימה את החלוץ הניגרי קנדי בובויו. בובויו לא הרשים בכלל באימונים, ואף נדחה ע"י מ.ס. אשדוד שבה נבחן. למרות הכל שום החליט להחתימו במטרה להחזיר אותו לכושר, והוא מאמין שתצא ממנו תועלת בעוד חודש-חודשיים. ואני אומר, בהצלחה ...

בית"ר ירושלים החתימה את קשרה האחורי של הפועל חיפה, דמיטרי אוליאנוב. אוליאנוב, שהיה אמור לעבור כבר בתחילת העונה לבית"ר או מכבי ת"א, נשאר בחפה, ועושה את המעבר חזרה ליגת העל באמצע העונה. אוליאנוב אמור לפתור את בעיית הקשר האחורי של בית"ר. אוליאנוב מושאל ויחזור בעונה הבאה להפועל חיפה.

ניר סביליה, חלוצה המקופח של מכבי חיפה, חתם לעונה וחצי בבני יהודה. סביליה מאוכזב מהדקות המועטות שקיבל בחיפה והחליט סוף סוף לוותר על המאבק (האבוד מראש, יש לציין) במקום להרכב הפותח.

שי הולצמן, שנטש את עירוני ראשון לאחר שהרגיש מאוכזב ומתוסכל מכך שהקבוצה אינה מתחזקת, חתם במ.ס. אשדוד. הולצמן, חלוץ הנבחרת, הוא חיזוק משמעותי מאד לאשדוד, שהתחזקה מאד בחלון ההעברות הזה ונראית כקבוצה שהשתפרה ביותר.

מ.ס. אשדוד החתימה גם את אייל אלמושנינו, שלא קיבל בכלל הזדמנויות במכבי חיפה. אלמושנינו, כזכור, עזב את אשדוד - קבוצת האם שלו - לטובת מכבי חיפה, וכעת הוא חוזר לאחר שנכשל. יש לציין שאשדוד החתימה את אלמושנינו רק על חוזה עד לסף העונה בהשאלה, והוא יחזור למדי הירוק של חיפה בעונה הבאה.

יוסי גורדנה הוותיק חתם על חוזה עם עירוני ראשון-לציון. זוהי קבוצתו השלישית העונה של גורדנה לאחר ק.גת וצפרירים.

מכבי ת"א תחתים את הגנאי הצעיר ג'ון פנסטיל, לאחר שהוא הרשים מאד באימונים ובמשחקי גביע הטוטו. פנסטיל הוא שחקן מגוון ביותר שיכול לשחק על כל עמדה באגף ימין, וצפוי לשחק בעיקר כמגן ימני, למרות שכישוריו כקשר וחלוץ הם לא מבוטלים.

2. Rossoneri Member

פנסטיל כבר הוחתם, והציפיות ממנו גבוהות (כרגיל מכל שחקן שמגיע למכבי) ושוב, נראה לי שנתאכזב, הוא אמנם מרשים, אבל מצפים ממנו לעשות ניסים ונפלאות, ודווקא כשאבו סיאם מרשים. פנסטיל משחק כחלוץ בנבחרת גאנה, ובמכבי ככל הנראה ישתמשו בו כמגן ימני. חייבים להדגיש שבבדיקות הרפואיות נדהמו מהקצב לב של פנסטיל שהראה שיש לו כושר פנטאסטי.

3. שגיא Guest

כן, שחקן מרשים ביותר.
    הספקתי לראות פה ושם בחדשות הספורט משחקים שלו בגביע הטוטו.
    פיזי, בעל שליטה בכדור, מצויין באגף, נראה שמכבי ת"א הרוויחה שחקן מצויין.

מה גם שהוא צעיר, רק בן 20, ומאוד רב-גוני, מה עוד אפשר לבקש?
    לדעתי החתמה שמאוד תצדיק את עצמה, הן מבחינת תרומתו למכבי ת"א, והן מבחינת המחיר שהם עשויים להשיג עליו במכירתו לחו"ל בעתיד.

4. ג'רי בית הלוי Member

מלדיני, אני לא חושב שיש קשר בין אבו-סיאם(שהוא באמת מצוין) לבין פנסטיל..
    פנסטיל משחק על כל הצד הימני, החל מהגנה, דרך קישור ועד התקפה(משפט להוצא מהקשרו), ואילו אבו סיאם בכלל בצד שמאל..
    לפי דעתי הם יכולים להפוך את ההגנה של מכבי למצוינת אחרי צמד הליצנים שהיה לנו שם בתחילת העונה, סטרול(שהוא בלם טוב אבל ממש לא מגן) וארוס.
    בקשר לזה שאולי נתאכזב ממנו- זה אולי ישמע קלישאתי, אבל הפעם אני חושב שזה שחקן אחר. למה אני אומר את זה?
    בניגוד לתעלומה הגדולה שנקראת מהו קודרו? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx , הוא נבחן. בניגוד לארוס המזדקן, יש לו קבלות, וגדולות(יותר מאיזה משחק מסכן מול אינטר בחצי גמר גביע אופ"א), והוא גם נבחן הרבה זמן(כמעט חודש), והרשים מאוד מאוד, והוא גם נמצא בכושר מצוין.
    כמובן שהוא יכול להתגלות כפלופ העונה של מכבי, אבל אני חושב(ומקווה) שזה אל מה שיקרה.

5. Emil Member

אני לא ממש יודע מה הקשר בין פנסטיל לאבו סיאם. סאלם הצעיר המצויין הוא מגן שמאלי בעוד ג'ון פנסטיל הוא כל-בויניק ימני

מאוחר מדי, זה התואר של ארוס.

------

לדעתי מ.ס. אשדוד התחזקו בצורה משמעותית ביותר יחסית לשאר התחתית. במידה ואייל אלמושנינו יחזור לכושר 90 דקות תוך חודש הם הרוויחו את אחד הדפנסיביים הטובים בליגה. שי הולצמן חתם והוא אחד החלוצים הטובים ביותר בישראל נכון לעכשיו והוא בכושר פנטאסטי. לאחר הרכש הזה, ויחסית לשאר קבוצות התחתית (חיזוקים מינוריים בבני יהודה ובית"ר, אין חיזוקים לכפ"ס ופ"ת, וראשון נחלשה) הסיכויים שלהם עלו בצורה דראסטית.

6. קופירוק Member

גם עידן טל חתם במכבי חיפה- אני לא יודע פרטים אבל אמרו את זה אחרי משחק הכדורסל...(ישראל הפסידה באיזה 30 הפרש, אבל זה כבר סיפור אחר)

7. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

רדע,אם בוביו חתם בחיפה זה אומר שהם ויתרו על ברדה ?

8. ג'רי בית הלוי Member

עידן טל לא בטוח חתם במכבי חיפה, יש לזה עוד הרבה מגבלות..
    טוב, אני חושב שחיפה עשו טעות גדולה, בביו הוא שחקן פשוט גרוע. אני ראיתי כמה משחקים שלו בחדשות הספורט וכאלה, והבן אדם פשוט לא יודע כדורגל!
    הוא שמן מדי, הוא מסורבל, אין לו טכניקה, נאדה.
    טוב, מה אכפת לי, חיפה מפסידים.

לפי דעתי אשדוד עשתה את הרכש הטוב ביותר- גם אייל אלמושנינו שהיה שחקן מצוין עד תקופת היבוש אצל הצפרדעים, וגם שי הולצמן, סגן מלך השערים. הם יכולים לעזור לה לברוח ממאבקי התחתית המייאשים, וגם אפילו לתפוס מקום טוב באמצע הטבלה, ואולי אפילו לעשות שמות בגביע.

9. שגיא Guest

השחרור של קנדי בובויו לא הגיע היום, ולכן חיפה ויתרה עליו, בובויו צפוי לעזוב את הארץ בימים הקרובים.

10. burning soil Member

לא מסכים אתך בקשר לטל,אני חושב שהוא שחקן טוב ולא שמן,אפילו לא מגושם,ויש לו שליט הטובה בכדור,במשחקי הנבחרת כשהוא שיחק ללא כושר משחק הוא היה מעולה..
    אבל חיפה לא צריכה אותו.

צריך להוסיף שכמאל ג'ברין חתם במכבי הרצליה,איתו גם קובי אבדייב ממכבי ת"א.
    העברתו של יוסי גורדנה בוטלה עקב הדרישות הגבוהות של השחקן.

11. AFC Member

מישהו מוכן להסביר לי פרטים בקשר לארכה של מכבי חיפה במועד ההעברות?

אני פשוט סקרן לדעת מה קרה שם, ואני לא ממש יודע. חוץ מכך ששחר שולט בליגה שלנו לחלוטין ומנהל אותה כרצונו.

בית"ר ירושלים החתימה את דמיטרי אוליאנוב. עד מתי, אלי כהן? יש לך שחקן מצוין בשם אלי ששון, ואתה מחתים את הקשר האפור הזה? מה הוא עשה בכלל בכל הקריירה המעוררת רחמים שלו?! אפילו הפועל חיפה העיפה אותו! חוץ מזה שאם אלי כהן חושב שהבעיות של בית"ר הן מאחור בלבד, אז זה מוכיח איזה מאמן הוא.

ושוב למכבי חיפה. הירוקים לא מצליחים להגיע לסיכום עם אף חלוץ, לכם מתפשרים על קנדי באביו. אם אשדוד וחיפה כבר דחו אותו, בגביע הטוטו הוא מציג יכולת מצחיקה ומכבי חיפה נאלצת להחתים אותו בלית ברירה - כעת השלישיה הקטלנית של חיפה הושלמה - רפי כהן, ניר סביליה וקנדי באביו. ממש העתק של מכנס, גבריאני וצימר, חלוציה האגדיים של נתניה.

עכשיו אני מבין למה הבטן של אילן אמרה שחיפה תיקח את האליפות בקלות. פשוט היה לו קלקול קיבה.

12. Ilan Member

חיכיתי שתגיד את זה,
    לא היה לי ספק בכלל שתאשים את שחר בזה שמועד העברות הוגדל, אבל שחכת דבר אחד! הנהנת הכי גדולה שלו זה בית"ר, והיא גם הכי צריכה את זה, אז במקום לשתוק אתה מאשים את חיפה?

חוץ מזה, לא החוד של חיפה יעשה את ההבדל, אלה הקישור שכולל את עידן טל, גובא'ני רוסו, זוט'ה, זנדברג, באדיר, קטן, פראליה וישראלבי'ץ... אין קישור שמתקרב אפילו לקישור הזה, בטח שלא איציק זהר ואיזה בדיחה שקוראים לה מאור מליקסון.

13. ג'רי בית הלוי Member

אילן, אז מה אם בית"ר נהנתה מזה?
    נוצר מצב שחיפה גרמה לזה, וזה לא בסדר!

לשאר הדברים אני אגיב אח"כ, אבל יש משהו שבמיוחד הרגיז אותי:
    אין שום חולית קישור יותר טוב משל מכבי!
    פנסטיל, דגו, ביטון, עובד, נימני, הייס, בנין, זיתוני כשיחזור, תמיר כהן, מישאלוף, גולדברג לפעמים..
    פשוט יותר טוב משל חיפה.
    ואל תשכח שלא בטוח שטל יהיה בחיפה.
    בעתם הוא בטוח יהיה, בזכות הקשרים של דוד יענקלה.

14. AFC Member

קודם כל, איך נהנתה מזה בית"ר?

בזכות החתמת הסופרסטאר אוליאנוב? סליחה, אבל הייתי מעדיף גם בלעדיו. מספיק משכורות צריך לשלם בבית"ר.

אילן, קודם כל הייתי רוצה לתקן אותך בכמה דברים :

1. לא אומרים שחכת, אומרים שכחת.
    2. לא אומרים גובא'ני רוסו, הצ'ופצ'יק הקטן למעלה צריך לבוא אחרי ה-ג'.
    3. כנ"ל לגבי ישראלבי'ץ. הצ'ופצ'יק אחרי ה-צ'.
    4. אומרים איציק זוהר, לא איציק זהר.

באמת, אני לא יורד עליך או משהו כזה. רק שתדע.

בכל מקרה, אני לא הולך עכשיו להשוות את הקישור של הפועל ומכבי לזה של חיפה כי אני לא מעוניין בהריסת הדיון, אבל הקישור של כל אחת מהנ"ל אוכל את הקישור של מכבי חיפה לארוחת בוקר.

נ.ב באמת מעניין לי לדעת כיצד אתה מסביר את הארכה המיוחדת של שחר, במקום להחליף נושא על בית"ר.

15. burning soil Member

טעיתי בהודעה הקודמת שכתבתי,כמאל ג'ברין חתם בהרצליה,ואילו קובי אבדייב חתם בהפועל חיפה
    אני מקווה שהפעם לא טעיתי כי אני כבר מבולבל..

בקיצור ניר סביליה חתם בבני יהודה,קנדי באביו עזב,ואליניב ברדה חתם בחיפה.
    דבר שני חיפה בכלל לא צריכה את טל כי יש לה מספיק שחקני קישור איכותיים,ואני חושב שלחיפה יש את הקשור הטוב ביותר ואני לא יכניס גם למה כדי לא לפגוע בדיון.