חילופי שבויים

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Reyes, ‏1/10/03.

1. Reyes Member

כידוע, ישראל והחיזבאללה מנהלים מו"מ להחלפת שבויים.
    לפני כמה שעות הוכרז כי המו"מ נעצר אבל עכשיו, לאחר שעה-שעתיים, הודיעו כי המו"מ נמשך.
    החיזבאללה טוענים כי אינם יודעים איפה ארד וכי הוא אינו בידיהם.

מה שלא יהיה, אני קורא לכם לחתום על העצומה הזו.

2. shiko14 Member

אני חתמתי... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

3. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מצטער אבל אני לא חתמתי ואני קורא לכולם שלא לחתום...

תראו הרבה מאוד אנשים מנסים להתכחש לזה, רוצים להאמין, מסרבים לשמוע והכל, אבל זה ברור. רון ארד לא ישוב. קודם כל אני בטוח במליון אחוז שהוא מת, לא אתמול ולא שלשום אלא לפני 14 שנים או משהו כזה, כשהאירנים ראו שישראל לא עונה להם, אז הם פשוט גרמו לו למות באיזה כלא השד יודע איפה. מסכן, באמת חבל עליו, אבל הוא מת.
    ונגיד שהוא לא מת...
    ברור לגמרי שהוא איבד את שפיות דעתו, וגם זה לא אתמול או שלשום, אלא הרבה לפני 10 שנים. אין שום בן אנוש שמסוגל לשבת בצינוק 17 שנה, פשוט אין. הוא פסיכי על כל הראש, ובאמת חבל אבל זה ככה. תשאלו את שרנסקי שישב כמה חודשים בצינוק איזה מן דבר זה, הוא בעצמו כמעט השתגע אבל רק בגלל שהוא שיחק שח נגד עצמו במוח שלו הוא לא השתגע, ותבינו מה זה 17 שנים להיות בצינוק, בתנאים לא אנושיים (הרי תמישהו הפסיקו לענות אותו ופשוט עזבו אותו באיזו פינה חשוכה).

אז תגידו בסדר נגיד אבל אנחנו לא רוצים לשחרר את הרוצח הזה. ואני חושב שצריך לבצע את עסקת השבויים כמה שיותר מהר. כאשר מדובר בחיזבאללה מדובר בחיות, הם לא אנושיים. את העסקה צריך לבצע רק בשביל תת אלוף אלחנן טננבוים. אתם בטח קראתם את כל ההשמצות נגדו בתקשורת ואתם אומרים מי הוא מה הוא וכאלה, אבל כמות הסבל שהוא עבר לא הגיונית. חיזבאללה עינה אותו, עקר את שינוי, הרביץ לו ופשוט לא עזב אותו, ואני חושב שכל יום שהוא נשאר שמה זה כמו נצח, זה פשוט עוד יום בגיהינום ואני לא מגזים, ואני בתור אזרח ישראלי רואה במשפט "כל ישראל אחים" עכשיו בדבר עליון - חייבים להפסיק את הסבל של טננבוים, גם אם בשביל זה אנחנו נשארי גוויה ישראלית אי שמה במדברות אירן.

4. ArsenalFan Member

אני לא חושב שהציבור הרחב יכול לשפוט בכלל את טיבה של עיסקת השבויים המתגבשת (?), לא מבחינת השלכות פוליטיות ובוודאי שלא מבחינה מוסרית. אין לו מידע לגבש עמדה בכלל.

5. Reyes Member

6. Don p1 Member

אני נגד העיסקה ואני יסביר למה..
    בלי להתייחס קודם לרון ארד, או לטננבאום. יש להבין פה משהו עקרוני שצריך להפסק. מדוע ישראל צריכה לשחרר כל כך הרבה שבוים ערבים בשביל טננבאום, חס וחלילה אני לא מזלזל בחשיבות החזרתו אבל אדם בעד אדם זה מספיק. ואנחנו לא צריכים לשחרר כמות גדולה של אסירים בשביל בן אדם אחד, זה פשוט לא הגיוני.

אסור לשחרר את דיראני ללא תמורה של רון ארד. חי לא חי, כבר למעלה מעשור שרון ארד בשבי ויש להחזירו למשפחתו ולארצו.

7. Barcik Member

8. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

עכשיו שהתגלה הסיפור האמיתי על טננבאום האם זה שינה אצלכם משהו? האם כדי להחזירו או לא?

9. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

העיסקה נסגרה וביום שלישי בגרמניה תתבצע ההעברה, ישראל תקבל את טננבאום ו3 גופות החיילים בעוד החיזבאללה יקבל יותר מ400 אסירים פלסטיניים,עובייד ודיראני ו25 אסירים לבנוניים

דעותיכם? בעד? נגד? נמקו.

10. נדב Member

נגד, הכי נגד, מאוד נגד!!!

אסור להחזיר את טיראני!!. חוץ מזה, 400 רוצחים בעד שלוש גופות ושוכר סמים? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/let_it_all_out.Xxx

אני ממש נגד.

גם קאונטר (אין שקוראים לו) ישוחרר??

11. Julian Joachim Member

נדב לא מקובלת עליי ההודעה שלך.

אם אתה לא יודע שום עובדה, עדיף שלא תגיד את דעתך, באמת.

א. מדובר כנראה ב400 פלשתינאים בלי דם על הידיים, כלומר הם לא רוצחים כמו שאתה מציג אותם (לא שהם בסדר, יכול להיות שהם לא, אבל תהיה קצת הגון).
    ב. אף אחד לא יודע בדיוק מה נסגר עם טננבאום וגם אם הוא היה זונה ממין זכר היינו צריכים לעשות את כל המאמצים בתור מדינה כדי להחזיר אותו, אולי אחרי זה יהיה לו משפט אבל זו החובה שלנו כמדינה.

12. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

פולדאש צודק. האסירים הם על עבירות על רקע פלילי ולא לאומני. וגם אם טננבאום עשה כך וכך (ולך תדע מה באמת) יש בית משפט ברוך השם וגזר דין מוות בשבי החיזבאללה הוא לא עונש. יביאו אותו למשפט כי הוא חשוד. בינתיים הוא זכאי עד שתוכח אשמתו.
    ובקשר לקונטאר, הוא יוחזר רק תמורת עדות לגבי ארד- חי או מת כולל די אן איי חובה ע"פ הסעיף.

אני חושב שהיו צריכים לסגור את העסקה הזו כבר מזמן ובשקט יותר. חבל שארד לא משולב, כולם יודעים שזה לא בגלל שלממשלה לא איכפת ממנו אלא בגלל שהמקרה שלו מסובך מאוד -הוא הועבר מיד ליד ולאף אחד אין מושג מה עלה בגורלו, זה לא שאין לארגונים אינטרס להחזיר לנו אפילו את הגופה ולשחרר תמורתה אסירים רבים, אם היה להם מידע הם היו כבר מחליפים אותו. ליבי ליבי על משפחת ארד.

13. burning soil Member

בעד,קודם כל חובתה של המדינה להחזיר אזרחים\חיילים שנמצאים
    אצל אויב,מחוץ לארץ.שנית,תחשבו על כאב המשפחות זה בכלל לא פשוט
    בשבילם. נאמר שרוב האסירים אם לא כולם הם לא רוצחים,סמיר קונטאר
    ישוחרר רק אם יתקבל מידע על רון ארד,אגב המתווך הגרמני הבטיח
    לפתור את עניין רון ארד עד אפריל.

14. נדב Member

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני מתנגד לעיסקה.
    ליבי עם המשפחות, אבל הגופות של החילים וסוחר סמים לא יכולים להשתוות לחיים הרבים שיאבדו כשהמחבלים שישוחררו כעת יבצעו פיגועי התאבדות.
    מדובר על מחבלים עם דם על הידים, וגם מחבלים שעדיין לא עשו פיגוע, כמו הגרמני שהתאסלם, אמרו שאחרי היציאה מהכלא הם בהחלט יהיו מוכנים לבצע פיגוע(ציטוט מדיוק של דברי המחבל בראיון לפני שבוע).
    בנוסף, העיסקה הזאת היא עידוד לחיזבאלה להמשיך ולפעול בלבנון.
    עיסקה שתפגע בנו באופן חמור בעתיד.