חוזרים הביתה(?)

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י burning soil, ‏14/7/03.

1. burning soil Member

בעקבות השינוי המסוים במזרח התיכון,שלחה אופ"א פקס להתאחדות בו נאמר
    שבועדת החרום של ההתאחדות האירופאית שתתקיים בסוף יולי, ידונו בהחזרת הביתיות לישראל,בעקבות הפקס
    המפתיע(שלא מבטיח כלום),שלחה ההתאחדות פקסים לכל חברות אופ"א,בו היא מבקשת
    את התמיכה להחזרת הביתיות לנבחרת ולקבוצות הישראליות,בנתיים למעלה מ20 חברות
    אופ"א הביעו תמיכה בעניין, בין היתר-ספרד,איטליה,אוסטריה,בולגריה,סלובקיה,וצ'כיה.
    חשוב לציין שגם שר החוץ סילבן שלום,נפגש עם מס' שרי חוץ של מדינות אירופאיות שהבטיחו
    לתמוך החזרת הביתיות,בנוסף מנסה סילביו ברלסקוני ראש ממשלת איטליה,ונשיא מילאן
    לשנות גם הוא את האיסור של אופ"א שלהזכירכם החל במאי 2002,מחר יפגשו גברי לוי וסילבן שלום עם חברי אופ"א מהדרג הראשון,שאמורים לתמוך בהחזרת הביתיות בוועדת החירום,אך גם
    עם כל המאמצים,הביתיות עדיין לא בטוחה.

האם לדעתכם תחזיר אופ"א את מה שכולנו מייחלים לו?

2. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם תיהיה תמיכה של כל הארצות החברות אז בטח שיחזירו את המשחקים לארץ, אלא אם כן אופ"א יחליטו שוב להיות נאצים ולעשותמ לנו דווקא. אבל כרגע המצב נראה טוב, וגם גברי לוי בחוץ אז אולי היו"ר החדש יצליח לעשות את הצעד הסופי שיחזיר את המשחקים ארצה. יתכן וכבר מהשנה הבאה, או אפילו מהשנה במשחקים של הנבחרת(אם יש) נוכל לארח בארץ.

3. ליהי Member

אופ"א כל פעם מאכזבים אותנו, פעם אחר פעם מחדש. אני מאוד מקווה שהפעם הם לא יחליטו (שוב) לשים רגל לתהליך הזה להחזרת הביתיות לישראל, ובהחלט מרוצה מההתפתחויות בנושא. אני כן מאמינה שאם תמשיך ההודנה ויהיה שקט (יחסי) יחזרו המשחקים לארץ , ומקווה שזה יהיה כמה שיותר בקרוב.

4. -94- Member

אני גם כן בדיוק כמוכם מאוד מקווה ליראות את אופ"א מאשרת את המשחקים בארץ. אבל אחרי הכל אפשר שכן להבין אותם ואפשר שלא להבין אותם בכל הנוגע להחלטה הזאת.

בוא ננסה להבין בעצם את כל אחד הצדדים.

אומרי הכן משחקים בארץ יגידו ש...
    לעומת אומרי הכן יש את הלא שמבינים את האירופאים ויגידו לא לאירוח בארץ
    אז שכל אחד יחליט באיזה צד הוא. מה שבטוח זה שאם אין משחקים בארץ זה לא כי שונאים אותנו. ואם יהיה משחקים בארץ זה כי כניראה שאיפשהו באמת מעריכים אותנו.

5. ליהי Member

94,בוא אני אתקן אותך:

1.כן, שונאים אותנו. אולי זאת לא הסיבה שאין משחקים בארץ,אבל כן שונאים אותנו,שלא תטעה לרגע-אכן שונאים אותנו.
    2. אם יוחזרו המשחקים בארץ זה לא כי מעריכים אותנו או את הכדורגל הישראלי (בכלל לא דווקא,במה שונה הכדורגל שלנו מכדורגל בארצות אחרות באירופה,חוץ מזה שהוא כמה דרגות יותר נמוך?) זה יהיה ממניעים פוליטיים בלבד.

6. קופירוק Member

ליהי,
    אני מצטער שאת חושבת כך אבל ממש ממש לא כל המדינות שונאות אותנו.
    אמנם יש כמה וכמה מדינות שרוב האנשים הם בעלי דעות אנטישמיות
    ( ~*שיעול* צרפת *שיעול*~) אבל חלק בלתי מבוטל ממדינות אירופה לא נגדנו כמו שאת חושבת וראיה לכך- 6 מדינות שלחו מכתב לאופ"א כתמיכה בישראל ועוד כמה מדינות נתנו את המילה שלהן.

7. Thierry Henry Member

ע"ע פוליטיקה?
    אך ורק פוליטיקה זו הסיבה לדברים האלה.

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה לעשות שפוליטיקה וספורט הולכים ביחד.
    אני עדיין מחכה שבלגיהצרפת יחתמו על המסמך..אבל אני לא בונה על זה..[שיעול..צרפתים אנטישמים..שיעול.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ]

9. אסי אדו Member

למרות שאני מקווה שאני טועה אבל אני באמת לא מאמין שיחזירו לנו את הביתיות כי מאוד נוח ככה לקבוצות. מה רע? יתרון הביתיות עם הקהל והמגרש הביתי נלקח לנו, והם לא יצטרכו לשחק ב"ארץ מוכת טרור ומסוכנת כישראל" לדבריהם.

הלוואי ששוב יגיעו לשחק בארץ אבל אני ממש לא מאמין שזה יקרה בקרוב.
    דווקא הפעם שייקחו דוגמא ממזרחי המושחת שבזכותו קבוצות הכדורסל האירופאי עדיין מגיעות לשחק נגד הקבוצה הכי מגעילה בעולם עשתה מונפול בספורט בישראלעם דרך התנהלות של מושחתים. :evil:

10. burning soil Member

94 צודק,האירופאים רואים את התמונות של הביביסי והסיאןאן,ובתכלס חושבים
    שיש פה לחמיה נון-סטופ,הם לא באמת יודעים מה הולך פה,הרי גם אנחנו לא יודעים
    בדיוק מה הולך בשטחים,ואנחנו גם לא יודעים מה הולך בצ'צ'ניה..
    אחת הסיבות להטלת החרם,היא גם סיבה פוליטית,אבל חשוב להזכיר שאם באנגליה או
    באיטליה היו פיגועי טרור,הביתיות לא היתה נלקחת,בגלל הפרשי המעמדות שהוזכרו.
    בכל אופן אני מקווה שהביתיות תחזור,למרות שהמצב באיזור רופף ועלול להשתנות בכל רגע.

11. ליהי Member

בואנה
    עזבו את צרפת מחוץ לזה!
    כשמגיעים לצרפת זה כבר נהיה אישי :evil:

אני מאמינה שצרפת תחתום בסופו של דבר, וגם שזה יצא לפועל בע"ה, אבל מזכירה שזה פוליטיקה, ושכן שונאים אותנו בכל אירופה קוףירוק,וזאת לא פרנואיה. זה סלידה מהישראלים. מהמנטאליות, מהדת,מהכל.
    אני לא אומרת שרודפים אחרינו to hunt us down, אבל אנחנו בהחלט לא "מוערכים ספורטיבית" וכל מיני דברים שנאמרו לעיל.

12. Long Distance Member

אולי היה כדאי שתספרו לציבור הרחב מה מצב הנבחרת עם כל הכבוד לאירוח בארץ זה לא כל כך קשור איפה הם משחקים.
    הנבחרת קורסת ומתפוררת כדאי שתהיו ערים לכך!!!

13. קופירוק Member

אז איך את מסבירה בדיוק את התמיכה בנו בכל הנוגע לאירוח המשחקים בזמן האחרון???

14. אסי אדו Member

בוא נגיד שברצינות המצב הקיים מאוד נוח לשאר המדינות.
    יתרון הביתיות שלנו נלקח והם לא צריכים לדאוג להגיע לארץ...
    כדורגל ופוליטיקה הולך ביחד... הם יודעים שהסיכויים שנשוב לארח פה שואפים לאפס וגם אם הם יסכימו בפיגוע הבא ההחלטה תשתנה...
    המדינות האלה יודעות טוב טוב מה הן עושות.. כעקרון הם פשוט יוצאות טוב מכל העיניין הזה...

15. ליהי Member

מסכימה עם אסי. זה מאוד מאוד נוח למדינות האירופאיות שמוגרלות איתנו פשוט להתחמק מזה, מכל פרספקטיבה שמסתכלים על זה.
    כמובן שמפאת העובדה שהעניינים בארץ "הסתדרו" פחות או יותר וההצעה שוב הועלתה על הפרק של אופ"א אותן מדינות עומדות בשתי אופציות: להסכים ולצאת בסדר או לא להסכים ואז אם ההחלטה תתקבל בכל מקרה התדמית שלהן תפגם.
    בכל מקרה אני מאמינה שבסופו של דבר המשחקים (שוב,בע"ה) יתקיימו בארץ.
    ואני לא מטילה את כל האשמה על אופ"א,אני מציינת שגם הם שמים לנו רגל בחלק מהצעדים לקראת החזרת הביתיות.