חדשות, שמועות והעברות :: 2023/2024 - נאפולי אלופת איטליה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ADP, ‏16/7/16.

1. RubberSoul Member

לכל הפחות מגיעה לקבוצה הזדמנות, בטח אחרי שבשנים האחרונות ראינו עולות חדשות כל כך חלשות כמו ברשה (שאפילו לא התחזקה בינואר כדי לנסות לשרוד), וכל כך הרבה קבוצות יויו. לא חסרות קבוצות בלי יומרות, חלקן עוד הציג כדורגל טוב, סיפק כשרונות, חלקן אפילו את זה לא היה להן והעדיפו להחליף מאמנים ואפילו להחזיר.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  2. VAR Member

תגידו, אני בפורום כדורגל או בפורום אומנות קלאסית? למי פאקינג אכפת מהצבע? מדובר פה במועדון שחדל מלהתקיים כמועדון כדורגל והפך לכלי משחק של איל תקשורת זקן ומשועמם (שהוא לגמרי במקרה גם פוליטיקאי מושחת ועבריין מין מורשע) שמחפש צומי.

מדובר במשה חוגג האיטלקי. מישהו חושב שמשה חוגג עשה טוב לכדורגל הישראלי? הוא עשה טוב רק לכלי התקשורת. כלי התקשורת האיטלקיים מאוד מרוצים מהנוכחות של מונצה בסריה A, בזה אין לי ספק.

נערך לאחרונה ב: ‏4/7/22
    SerieA אוהב/ת את זה.
  3. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. מטאו פסינה למונזה.
    2. אדרסון לאטאלנטה.

נכון להיום, אלה 2 ההעברות המרשימות ביותר באיטליה.

4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מרשימות בכדורגל או באומנות קלאסית?

Bianconeri ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  5. RubberSoul Member

מה יש במנדרגורה ששילמו עליו במהלך הקריירה שלו יותר מ-50 מיליון אירו?

6. itzik.miro Member

שחקן ליגה טוב שסבל מחוסר מזל עם 2 פציעות קשות. נקנה על ידי יובה ככישרון גדול וזה כמובן הגדיל את העלות שלו.

פיורנטינה שילמה עליו סכום סביר מאוד, אפילו נמוך.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

uri אוהב/ת את זה.
  7. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהמשך למה שכתב איציק, כשרון גדול בצעירותו, ששתי פציעות קשות (ברך וקרסול) ככל הנראה מנעו ממנו למצות את הפוטנציאל שלו.

את העיסקה האפורה בין יובנטוס לאודינזה יש לקחת בערבון מוגבל. אם מנקים את הסכומים שהיו אמורים להעלות את ההכנסה של יובה, בפועל הוא הושאל לשנתיים תמורת 5 מיליון אירו.

8,2 מיליון אירו זה פחות או יותר מה שהוא שווה עכשיו.
    ---

הכרזה רשמית של יוביץ׳ מריאל מדריד היא רק עניין של זמן. אם להאמין לדי מארציו, זו עיסקה של to good to be true.

*אני לא מכיר את השחקן.

8. RubberSoul Member

אני חושב שזה ההבדל בין המגבלות בשוק הספרדי לאין-מגבלות בשוק האיטלקי (וגם באנגלי האמת). כל כך הרבה עסקאות מיותרות "רק כי הם יכולים". בשוק עם מגבלות אף קבוצה שפויה לא היתה מבצעת העברות כאלה רק בשביל הספרים וגם לא משלמת 8 מיליון אירו על שחקן שלא מיצה את הפוטנציאל שלו.

9. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקן ליגה די טוב בגיל 25 שווה היום לפחות 8 מיליון אירו, מה זה משנה שהוא לא מיצה את הפוטנציאל שלו להיות שחקן ששווה 40...

itzik.miro ו-Bianconeri אוהבים את זה.
  10. תומר1989 Member

לא הבנתי מאיפה הגיע המשפט "אין מגבלות בשוק האיטלקי". הקבוצות באיטליה רוצות ריג'קטים מאנגליה בהשאלה וצריכות עזרה בתשלום השכר שלהם. מארבעת הליגות הבכירות זו הליגה עם הכי פחות אמצעים לצערי.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  11. RubberSoul Member

אמרתי שביחס לליגה הספרדית שבכל החוקים שם אני יותר בקיא, באיטליה יש פחות הגבלות על רכש, בגלל זה אנחנו רואים הרבה יותר רכישות בכסף.

ככל שיש פחות הגבלות על רכישות, יש יותר רכישות וכתוצאה מכך גם יותר נפילות. במקרה הזה, אני חושב שבאנגליה יש כמות נפילות גדולה מאוד ברכש, אבל שם בניגוד לאיטליה, יש הרבה כסף לבזבז ולסכן.

12. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה הגבלות יש בספרד שאין באיטליה?

13. RubberSoul Member

לכל קבוצה יש מגבלה של 70% מההכנסות של העונה הקודמת שישמשו לשכר שחקנים, ואם קבוצה חורגת מהסכום הזה היא מוגבלת גם בהוצאות שלה. בגלל זה קבוצות בדרך כלל לא מוציאות סכומים למרות שיש להן את היכולת הזאת. אתלטיקו וברצלונה למשל לא היו בבקרה על ההוצאות בשנים האחרונות וזה דפק אותן חזק עד היום, כי הן צריכות גם לפנות מקום במכסת השכר וגם למכור שחקנים.

ועם כל זה שאומרים שבאיטליה אין כסף, עדיין קבוצות מוציאות סכומים, גם בתקופות שהספרדיות לצורך העניין עסוקות בלמכור שחקנים כדי לסגור את ספרי החשבונות בפלוס. יש קבוצות שמתחייבות על סעיפי רכישה כאילו אין סיכוי שירדו ליגה ויצטרכו לשלם את הסכומים האלה עם הכנסות של סרייה ב'. אני זוכר את ספאל יורדת ליגה ורוכשת שחקנים בהרבה כסף כי התחייבה בקיץ לפני כן.

14. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזו קבוצות מוציאות סכומים? גם האיטלקיות כרגע עסוקות בלמכור שחקנים.
    כל ההתחייבויות שלה הסתכמו בסך הכל במאזן (כי היא גם מכרה שחקנים) של 5.60- מיליון אירו.

15. RubberSoul Member

עד עכשיו היו יותר רכישות מאשר בספרד, ובלי להכליל התחייבויות רכישה מקיצים קודמים. אני לא בטוח שאמפולי מכניסה הרבה יותר כסף מחצי ליגה ספרדית שהיא יכולה להוציא 8 מיליון אירו על שוער.

בכל אופן, אפשר להסתכל גם רק על השורה התחתונה, של הסכומים שעוברים באיטליה. לא יהיה מופרך לאמר שיש באיטליה פחות בקרה מהליגה ומדיניות יותר משוחררת. יש בזה חלק טוב ויש חלק רע. החלק הטוב הוא כמובן שיש יותר שחקנים טובים שאפשר להביא. החלק הפחות טוב הוא שהאחריות היא יותר על המועדונים, והליגה לא מתערבת למועדון שמתנהל גרוע כמו קייבו ונמחק מהמפה.