חדשות, שמועות והעברות :: 2023/2024 - נאפולי אלופת איטליה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ADP, ‏16/7/16.

1. טל. Member

גספריני קיבל עוד הזדמנות. מרומא. -לפני שנתיים וחצי.
    והוא סירב לה.

להזכרכם באותו קיץ רומא פנתה לקונטה, הוא סרב.
    ואח''כ פנו לגאספריני.

אני מאמין שגאספריני באותו קיץ, ובזה שאחריו, קיבל פניות גם ממועדונים אחרים "מהשורה השניה באירופה" במדינות אחרות.

לדעתי הוא לא הולך לעזוב את אטלאנטה עד שיתלה את האימונית.

-ככה שכל השאלות פה שנשאלו לגביו, לעולם לא נדע. ואני גם לא חושב שגאספריני בעצמו מעוניין לגלות.

2. סמואל אטו Member

בצדק לדעתי.
    הוא כל יכול שם, ולפחות כרגע יש לו קבוצה שמתחרה בצמרת ומגיעה לצ'מפיונס בצורה קבועה. אם משהו משני הדברים האלה ישתנה לרעה אז אולי יש סיכוי שהוא יחשוב לעזוב, וגם אז זה יהיה להצעה יותר גדולה מרומא(סליחה).

VAR, DRORIKO ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  3. Clichy COYG

אגב שם שלא מופיע פה ואולי היה מופיע לפני 3-4 שנים זה די פרנצ'סקו.

מעריך את אנצ'לוטי אבל אני בכלל בדעה שהוא חייב את הקריירה שלו פוסט מילאן למוריניו. שתי הקבוצות בהן רשם את ההצלחה הכי גדולה מאז היו צ'לסי וריאל כאשר הוא נבנה על שלד איכותי הן מבחינת איכות הסגל והן מבחינת כמה הוא מאומן (בצ'לסי אותו סגל הביא את אברם לפאקינג גמר צ'מפיונס). האם כל מאמן היה מצליח? לא בטוח אבל חשוב לציין את זה.

באופן כללי אני בכלל פריק של קונטה. מודע לחסרונותיו* וגם לרתיעה שיש לחלק מהחבר'ה פה ממנו, אבל בסוף הוא המאמן שאתה הכי מרגיש טביעת אצבע שלו בקבוצות, ולדעתי היכולת ליישם את הרעיונות שלך בקבוצה היא אחד הפרמטרים הכי חשובים למדוד טיב של מאמן.

*אירופה, אורך חיים קצר.

EO11 אוהב/ת את זה.
  4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אין לי באמת דירוג, אבל קצת על המאמנים שדיברו עליהם פה:
    קונטה יודע איך לבנות קבוצות מנצחות, זה נתון שלא ניתן להתווכח עליו. אבל, וזה אבל גדול, הוא דורש המון. הוא דורש המון משחקניו שזה חיובי, אבל באותה המידה הוא דורש המון מההנהלה ולפעמים זה יותר גרידיות מאשר צורך אמיתי. הוא הצליח לשפר את אינטר מבחינה מנטלית ולהביא אליפות למועדון שנדמה שהיה שקוע בלופ שלילי, זה לזכותו ולא אשכח לו את זה בחיים. אבל הוא לא מסוגל להתמודד עם קשיים ועם יותר ממסגרת מרכזית אחת, וזה לרעתו. מועדון גדול לא יכול לשאוף לאליפות ושלב בתים, זו תקרה נמוכה.
    אינזאגי הוא האיש הנכון והראוי להחליף אותו. אני מבין למה הוא לא נמצא ברשימות פה, אבל אני רואה בו פוטנציאל ענק. בלאציו הוא לקח שחקנים שלא הרבה האמינו בהם, או צעירים בעלי פוטנציאל רב, והוציא מהם את המיטב. באינטר כבר רואים את השיפור אצל לאוטארו, וסינו ובארלה.

אני גם לא אשכח לספאלטי איך הוא לקח קבוצה מרוסקת ושיפר אותה באופן מיידי. יש לי בטן מלאה על המנטליות שלו ועל המחזור האחרון של 18/19, אבל ספאלטי מאמן כדורגל טוב. ידעתי שנאפולי שלו תהיה קבוצה חזקה ומהנה, הסגל שם יותר טוב ממה שהיה לו באינטר ורומא ומעניין מאוד לראות אם יצליח לשמור על זה לאורך עונה שלמה. להזכירכם, אינטר 17/18 הייתה עם 39 נקודות מתוך 45 אפשריות מ-15 המחזורים הראשונים, זה נתון פסיכי. אחר כך הגיעה התרסקות. אני לא יודע אם זה יקרה עם נאפולי, כן מעריך שיהיה לו יותר קל להביא תוצאות ביחס לסגל המוגבל ההוא של אינטר, אבל אני *עדיין* לא רואה את נאפולי כמועמדת לאליפות.

איטליאנו יהיה שם ענק. ספציה הייתה קבוצה קשוחה מאוד אבל מוגבלת מאוד, השנה עם פיורה רואים שכשיש לו כלים גם מגיעות התוצאות. המחצית הראשונה נגד אינטר הייתה נפלאה ולא התקשנו ככה כבר הרבה זמן. עם סגל עמוק יותר אני מעריך שהוא יוכל לבנות קבוצות חזקות מאוד. יובה, מילאן ואינטר צריכות לרשום את השם שלו בראש הרשימה ליום שאחריי אלגרי/אינזאגי/פיולי, אבל הערכתי שאם רומא לא תהיה פראיירית היא תהיה הראשונה לזנק עליו ולהביא מאמן שמתאים לסגל ולרוח המועדון.

אין לי מה להרחיב על פיולי אבל הוא ראוי לשבחים מקיר לקיר ואני שמח בשבילו על ההצלחה במילאן.

ועל אלגרי במשפט - הכי פחות מאמן "כדורגל" כאן אבל הישגית הוא המניה הכי בטוחה.

SerieA אוהב/ת את זה.
  5. DRORIKO Member

בריאל יש לו מספיק קרדיט משל עצמו. מוריניו had his chance and he blew it. אגב גם מהבחינה הטקטית אני מוצא דמיון למילאן, או ליתר דיוק התאמה טקטית קטנה ששינתה קבוצה שלמה. במילאן זה ההזזה של פירלו אחורה, בריאל זה ההזזה של מודריץ׳ קדימה. מבחינת מרחק זה מטרים ספורים, מבחינת כדורגל הרבה יותר.

6. Clichy COYG

ברור שהוא לא היה טרמפיסט 100% (אולי הגזמתי עם "חייב") אבל ריאל מודל 11-12 הייתה אחת הקבוצות הכי טובות בעשור האחרון, כזו שיכלה לקחת דאבל לולא ראמוס מחליט להוריד ציפורים מול באיירן בחצי גמר. לפני שאנצ'לוטי בא זו קבוצה שרצה 3-4 שנים ביחד ואני בספק אם ההזזה של מודריץ' היא ברת השוואה לזו של פירלו במילאן (שהשפיעה על עולם הכדורגל כולו).

ורק נזכיר שבליגה תחת אנצ'לוטי ריאל קיבלה נוקאאוט מברצלונה (חזקה).

7. DRORIKO Member

לא אומר שמודריץ׳ הוא פירלו אבל הוא לא רחוק משם. ההשפעה שלו על ריאל היתה עצומה. לטעמי השחקן השני הכי חשוב אחרי רונאלדו.

8. Clichy COYG

בריאל של הדסימה? לא יודע. למיטב זכרוני למרסלו, פפה ואלונסו יהיה מה להגיד (ואולי גם לבייל ובנזמה).

9. DRORIKO Member

נכון היה גם את אלונסו

10. VAR Member

זה לא מה שאני אומר אלא מה ששחקנים בבאיירן אמרו על רמת האימונים שלו (ולא מדובר באיזה פרימדונות שלא עשו שום דבר בקריירה שלהם אלא בשחקנים שהגיעו להישגים שמעט מאוד יכולים להתגאות בהם לפני ואחרי קרלו אנצ'לוטי).
    אני יודע שזה אולי יישמע קצת ילדותי, אבל אני בשיא הכנות לא חושב שנולד מאמן עם תחת כמו שלו בכל מה שקשור להישגים בליגת האלופות. זכייה ב2002/03 - בכל שלב הנוקאאוט ניצח פעם אחת(!!) ב90 דקות. וגם זה משער עמוק בתוך תוספת הזמן שבלעדיו היה מודח מול אייאקס. זכייה ב2006/07 - מילאן שיחקה טוב אולי ב2 משחקי נוקאאוט (ואחרי הופעה חלשה בבית שהוא מתחרה חזק לתואר הבית החלש בהיסטוריה עם אנדרלכט, אא"ק אתונה וליל) ולמעט מנצ'סטר יונייטד לא הייתה שם גם אף קבוצה באמת חזקה. וגם אז לא הייתה שם תצוגת אימון יוצאת מן הכלל אל התעלות לא נורמלית של קאקה שסחב את הקבוצה כל הדרך לזכייה. זכייה ב13/14 אני מניח שמה שקרה בגמר עדיין טרי יחסית בזיכרון.

אין גניבת דעת גדולה יותר מ"הישגים" בליגת האלופות כשמדברים על גדולה של מאמן. איפה הגדולה הזו לאורך 38 מחזורים בליגה המקומית?
    נשמה, על אילו תוצאות אנחנו מדברים? אנחנו אחרי מחזור 6.

מכבד את איטליאנו אבל בוא נדבר עליו עוד איזה שנה-שנה וחצי, כרגע לא רואה טעם לדון בו.

11. DRORIKO Member

קונטה מאמן גדול. אני יכול לכתוב מגילה שלמה על מה שהוא עשה ביובנטוס. הבן אדם אשכרה בנה שושלת ולא בתנאים הכי אופטימלים(ב-2011 הוא עוד היה פחות מפונק) אליפות גדולה בצ'לסי, האחרונה שלה עד היום. כמובן אליפות באינטר(פה אני נותן יותר משקל לקטע המנטלי). זה די נשכח בגלל איטליה של מנצ'יני אבל גם קונטה עשה שם עבודה גדולה. עם סגל של נגרים, אבל ממש, עשה בית ספר לבלגיה וספרד המוכשרות בהרבה, ולא נפל מגרמניה בשיאה. שזה מפתיע כי דווקא טורנירי נוק אאוט הם לא הטרייד מארק שלו בלשון המעטה. מצד שני אולי כמו ש @VAR אומר אין באמת דבר כזה מאמן נוק אאוט טוב/לא טוב.

12. EO11 בפה אליל היכל התהילה

@VAR התוצאות שפיורנטינה עם 4 ניצחונות אחריי 6 משחקים בעוד שבעונה שעברה לקח להם סיבוב שלם להגיע לזה. היכולת שלהם משמעותית טובה יותר ולדעתי הסגל לא עבר שיפור כלשהו אלא יש מאמן שמצליח להוציא את הפוטנציאל הקיים. זה המשך ישיר לעונה טובה עם ספציה שם בנה קבוצה קשוחה ועיקשת בהיעדר תקציב. אני מחזיק ממנו מאוד.

13. itzik.miro Member

הסגל בהחלט עבר שדרוג.

קודם כל ולאחוביץ' גדל בשנה זה כבר שיפור ברמת ההבנה שלו. בנוסף טוריירה וניקו גונזאלס נרכשו וגם סוטיל חזר כדי לתת עוד אופציה למאמן. גם נסטאסיץ הגיע. מנגד שניי השחקנים הבכירים שעזבו היו ריברי ופצלה, כך שלדעתי הסגל עבר שדרוג גם פרסונלית וגם מבחינת עומק.

זה כמובן לא משנה את זה שאיטליאנו הוא פוטנציאל למאמן מצליח מאוד ושכרגע הוא מרשים.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

14. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לא רואה במה טוריירה כזה שדרוג על אמראבט המצוין או למה נסטסיץ' מהווה שדרוג בכלל. כל השחקנים שמנית הם סימני שאלה ואין שום ערובה שהם שדרוג ממשי לסגל. הקבוצה כקבוצה פשוט הרבה יותר טובה.

15. itzik.miro Member

אמרבאט שחקן נהדר וכך גם טוריירה שהגיע על חשבונו של בורחה ואלרו המזדקן. זה חיזוק משמעותי לעומק של הקישור.

סימן שאלה אפשר לומר על כל שחקן. בפועל ניקו גונזאלס הוא שדרוג על אייסריק אותו הוא החליף. ריברי גם כך לא מתאים לסגנון ולמערך שבו דוגל איטליאנו.

פיורנטינה חיזקה את הסגל שלה. זה לא אומר שאיטליאנו לא עושה עבודה טובה עד כה. שניי הדברים באים יחד.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk