חדשות, שמועות והעברות :: 2023/2024 - נאפולי אלופת איטליה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ADP, ‏16/7/16.

1. Alta Tensione Member

בסוף עונת 2006-2007 עלו לליגה הראשונה נאפולי, יובה וג'נואה. מאוד יכול שהעונה 11 שנים אחרי נאפולי תיהיה אלופה, אתם מדמיינים לעצמכם איפה היו היום כל אחד מהשלושה אם היו משחקים אז בשיטה המוצעת של 16 קבוצות עם רק עולה ויורדת אחת? מדמיינים לכם מה זה היה עושה ליובה להישאר עוד עונה בליגה השניה אם דברים קצת היו משתבשים? אדון דה לורנטיס מדמיין איפה הקבוצה שלו הייתה במצב כזה? כנראה שלא...

אני לא בעד להפוך את הליגה לבית זונות של 24 קבוצות אבל צריך למצוא את עמק השווה בין הטוענים בעד ונגד. היה כבר דיון כזה כאן בזמנו בין יותם (זכר צדיק לברכה) לבין קובי וכל הטיעונים (הנפלאים!) שהועלו לכאן ולכאן נמצאים שם רק לא זוכר בדיוק איפה זה נמצא על גבי היסטוריית הפורום. שתי הסנט שלי זה שאין מה להתרגש יותר מדי מסטיות תקן כמו בנוונטו, אסקולי, אנקונה או פסאקרה שמשמשים\שמשו נמושות הליגה. צריך להתסכל כמה שחקנים, מאמנים וקבוצות הרוויח הקאלצ'ו וכמה צבע נכנס לליגה. רמז: המון (תומר, בארי לא הכניסה צבע? חה! גש לארכיון ותראה מה הקהל שלהם יכול להרים). בנוסף למתן הזמדנויות שווה בין הדרום לצפון כפי שציין טל. הרבה מלינים על זה שהכדורגל הפך לנחלתם של עשירים בלבד שבעצם הקהל שבזכותו המשחק הפך לכל כך פופולרי ונגיש זה השבורים והעניים מהדרום\הפאבלות\סימטאות אפלים. אני בטוח שליגה של 12-14 תיהיה עוד יותר איכותית מ16, אבל זה לא חוטא למטרה שלשמה התכנסנו?

2. SerieA Il Capitano

הודעה נהדרת, @מיראבלי הזיין.

נשיא נאפולי הוא אינטרסנט ידוע וכמו שהוא בלבל בשכל על זה שצריך להקים איצטדיון של 20 אלף איש לנאפולי, כך הוא מדבר גם היום על 16 קבוצות. הרי האיש רוצה למקסם את רווחיו בטווח הקצר ואינו חושב על הקבוצות שיאבדו בדרך.

עם זאת, אני חושב ש-18 קבוצות זה כן מצב שיכול להביא אותנו לעמק השווה. אני לא בטוח שפסקארה, בנוונטו וקרוטונה הן סטיות תקן. בכל עונה יש נמושה תורנית שאולי בליגה של 18 קבוצות תיחסך מאיתנו. זה נראה לי מאוזן בין הצורך בתחרותיות והצורך במתן הזמנות לקבוצות מעט עניות יותר (או עניות בהרבה, במקרה של קרוטונה).

לעניות דעתי - 18 קבוצות, 2 יורדות, 2 עולות מהסרייה B - זה עונה על כלל הסוגיות.

נ.ב - @וינס ביגל אלוהים חסר פה.

DRORIKO ו-Alta Tensione אוהבים את זה.
  3. Alta Tensione Member

אני לא הייתי משנה כרגע דבר. הליגה נמצאת בנסיקה מתמדת. השנה הולכת להיות עונה לפנים וכבר עכשיו רואים את זה עם הראש חץ שנוצר בצמרת כפי שצפו בקיץ. איזה סיבה יש לשנות? רק כי קבוצה אחת נמצאת עם 0 נק אחרי 5 משחקים? שיתעסקו בלהסיר את מחסומי הבירוקרטיה ממועדונים שרוצים איצטדיון משלהם והכל יהיה סבבה. את הבלתי יאמן שזה טלויזיה כבר הכניסו השנה לעזרת השופטים (למרות שלא תמיד יודעים לראות ולפרש מה התרחש שם...).

4. SerieA Il Capitano

הסרת מחסומי הבירוקרטיה תקרה להערכתי מכיוון שאי אפשר להמשיך עם מבנים בני 100 שנים לעוד הרבה זמן. בסוף זה יקרה כי האינטרסים יהיו גדולים מדי. נאפולי לוחצת, בפיורנטינה מאיימים, רומא כבר כמעט שם וכו'.

לגבי השינוי - קרוטונה, בנוונטו וקבוצות נוספות יקבלו בראש כל העונה מהגדולות. אני חושב שמשחקים רבים יראו כמו משחקי אימון. אני באמת לא רואה מספיק כישרון כאן ל-20 קבוצות.

אני מבין שאולי נאבד את שילוב הצעירים עם 18 קבוצות. אולי זה משהו שאפשר לשקול.

5. VAR Member

ליגה של 16 לא עומדת על הפרק, אין טעם להתייחס לדה לאורנטיס. דבר אחד שאתם שוכחים זה שלהוריד ל18 זה לא משהו שהולך להיות חקוק בסלע מעתה ועד עולם. כרגע, אין 20 קבוצות ברמה של סריה A. אם בעתיד יהיו, אפשר לשקול להגדיל בחזרה.

Dayatso אוהב/ת את זה.
  6. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחלה חבר'ה (IFTV).

SerieA אוהב/ת את זה.
  7. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעניין למי הוא מתכוון כשהוא אומר ״כולנו נהיה יותר מאושרים״...

8. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

כספי השידור יתחלקו ב18 במקום ב20. "כולנו" הם ה18.

9. טל. Member

בזיון אם זה יתממש. אני בדעה שהליגה תתרסק אם יקטינו אותה. אני בדעה שהכדורגל האיטלקי יתרסק אם יקטינו.
    בושה וחרפה ש-ממדרים חצי איטליה מחלון הראווה של הכדרוגל האיטלקי.

יש עולם שלם גם מדרום לפירנצה...
    פעם היו מזניחים את הדרום.
    כעת במקום להשקיע בהם ולהנגיש - עברו למידור ול-גירוש.

10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי אתה לוקח את דבריו בתמימות מה, לדעתי הוא התכוון בעיקר לעצמו או לכל היותר למועדון הגדולות והחזקות אליו נכנס.

EO11 אוהב/ת את זה.
  11. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל גם החלק התחתון ירוויח חתיכה מהעוגה. עבורם התוספת הזו של כמה מיליונים הרבה יותר משמעותית מלנאפולי שתבזבז את הכסף על משכורת של השחקן ה23 שלה בסגל. בתמורה לסכנה החדשה (מקום 17 שמוביל לסריה בי) הם מקבלים אופציה להציג קבוצות תחרותיות יותר.

12. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

החלק הזה מהעוגה די זניח ולא ישנה את מצבן של לא מעט הקבוצות הלא תחרותיות שעדיין ישארו בליגה.

13. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מאמין שבמקביל לקיצוץ תהיה חלוקה שיוויונית יותר של כספי השידור. אחרת אף אחד לא יסכים לשינוי פרט לטופ 6.

14. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ומה דה לאורנטיס אומר על זה...

15. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא איטלקי ובוודאי מבין שלא יהיה מנוס מלקנות את הקולות של הקטנות, בכסף של השידורים.