זה קרב-ישראל חוזרת ליורו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י burning soil, ‏8/3/03.

1. burning soil Member

טוב אז נבחרת ישראל מתקרבת להמשך ההשתתפות במשחקי היורו,
    אני לא מתכוון שהדיון ידבר על המשחקים נגד צרפת וקפריסין,עליהם אני חושב
    שיפתח דיון אחר,פה אני רוצה שכל אחד יכתוב את ההרכב והשיטה שאיתו הנבחרת צריכה
    לשחק לדעתו,עדיף שגם יהיה נימוקים.
    אני לקוח בחשבון שברקוביץ' לא יהיה כשיר למשחקים.

הייתי משחק עם 4-3-3
    שוער:אלימלך-השוער שנמצא בכושר הכי טוב,הוא יציב וגם לא רע באירופה.
    הגנה:אדורם קייסי,חרזי,גרשון,ובנאדו-הגנה כזאת ותיקה ומנוסת יחסית,אין הרבה אופציות אחרות.
    קישור:בנין באמצע,באדיר בימין,בשמאל אבוקסיס-שוב קישור מנוסה..
    התקפה:זנדברג ימין,במרכז רביבו,בשמאל נמני-זנדברג מצוין בנבחרת,רביבו אלטרנטיבה לא רעה במיוחד שבלילי וקטן לא בכושר טוב כל כך,נמני טוב אצל גרנט.

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

4-4-2 עם הרבה לחץ במגרש..
    משהו כמו שקייבו שיחקו לפני עונה..
    שוער:שביט אלימלך..רק בגלל שהוא שוער שמרגיע את ההגנה
    מגינים:ימין-אלון חרזי שמאל-אדורם קייסי
    בלמים:שמעון גרשון+אריק בנאדו
    קישור: שתי קשרים שמאחורה-יוסי אבוקסיס וטל בנין
    שתיים מקדימה יותר-אבי נימני ואייל ברקוביץ
    התקפה:חיים רביבו ואלון מזרחי[שי הולצמן]

ודרך אגב שחושבים על זה לאט לאט אפשר לראות שדווקא יש לנו כמה חלוצים טובים בארץ..
    הולצמן,אברג'יל מזרחי אסולין רפואה בלילי קטן ברדה רפי כהן כפיר אודי עמיר תורג'מן..
    זה העניין שלא נותנים לכולם מספיק דקות או מספיק הזדמנויות בנבחרת או בליגה..
    ולא משחקים גם בשיטה שתיתן להם להתבטא..
    נותנים לכל אחד מהם להיות חלוץ יחיד בחוד ושייסתדר עם 2 בלמים מולו..

3. Julian Joachim Member

ריינמן, רשימת החלוצים שהבאת נחמדה מאוד, אבל שים לב שכל נבחרת שמכבדת את עצמה (וגם כאלה שלא) מוצאת בסגל שלה לפחות חלוץ אחד שיכול לכבוש מכלום. ולישראל אין כזה לרוע המזל.

4. Ilan Member

אויי נו באמת, נגד צרפת לשחק ב4-3-3?!
    ----
    השיטה שהייתי משחק היא 4-5-1:
    שוער: אלימלך: כמו שאמרו פה, זה שוער שנותן שקט לשחקנים שלו, וכזה שוער הנבחרת צריכה, היא לא צריכה שוער שילהיב את השחקנים (סטייל שטראובר), חוץ מזה הוא מצטיין בפנדלים שזה דבר מאוד חשוב, וגם הוא מתעלה במעמדים גדולים.
    מגן שמאלי: קייסי, בלי ספק- המגן השמאלי הכי טוב בארץ שיודע גם להתקיף.
    בלם: אריק בנאדו, בלם מצויין עם הרבה ניסיון, אין מה להוסיף.
    בלם: שמעון גרשון, בלם מעולה, שוב אין מה להוסיף.
    מגן ימיני: אלון חרזי- מגן מעולה, לא עושה שטויות ולא מפחד ממעמדים גדולים.
    קשר דפנסיבי: יוסי אבוקסיס- המצטיין של הפועל ת"א העונה, שחקן פשוט מעולה.
    קשר דפנסיבי: טל בנין- כן כן, אני חושב שהוא גמר את הסוס, אבל אני חושב שהוא נמצא בכושר דיי טוב ואין לי מישהו יותר טוב לשים במקום הזה לצד אבוקסיס, אולי עידן טל.
    קיצוניים: יוסי בניון ומיכאל זנדברג, שני שחקנים שיכולים לשחק בצדדים ומצטיינים שם.
    קשר התקפי:אם ברקו בריא, אז ברקו, אבל באם ברקו לא ישחק, אז הייתי שם פה את אבי נימני, או חיים רביבו(חיים רביבו בטוח בהרכב, אם הוא לא קשר התקפי אז הוא בתור חלוץ).
    חלוץ: חיים רביבו, אם הוא משחק קשר התקפי אז לשים פה את אברגי'להולצמן.
    וזהו.

5. burning soil Member

למה לא לשחק 4-3-3? זה לא נבדק,ואם הנבחרת משחקת בשיטה כזאת והיא מתאימה
    לה אז למה לא? מכבי חיפה שחקה בליגת האלופות 4-3-3 בכל המשחקים,מול קבוצות
    הרבה יותר טובות,וזה לא הלך לה?

עכשיו בעניין החלוצים-הולצמן חלוץ טוב,אבל הוא לא סקורר גדול בנבחרת,אברג'יל עדיין
    חסר ניסיון במעמדים שכאלה,אפילו אם הוא כובש הרבה שערים,קטן ובלילי בכושר בינוני כרגע,
    ורביבו יכול להיות אופציה טובה בחוד.
    בעניין הקשרים לנבחרת הרבה קשרים הגנתיים מצוינים:אבוקסיס,בנין,טל,אלברמן,באדיר,וזו
    בעיה טובה..

6. Emil Member

אלוהים אדירים...
    בשביל לשחק 4-3-3 צריך 3 חלוצים, ואנחנו מתקשים למצוא חלוץ ל4-5-1...
    אני בספק אם חוד שמורכב מ2.5 קשרים וחצי חלוץ יצליחו לפצח את ההגנה שצרפתית שכוללת כמה מגנים שהם קצת מעל הרמה של דדי בן דיין ושוקי נגר...
    שלא לדבר על לשחק עם 3 קשרים באמצע...עכשיו תגידו לי אתם - האם זה חכם לתת במתנה את מרכז המגרש לויירה וחברים?! לא נראה לי...

ישראל היא לא קבוצה גדולה, אפילו לא בינונית - עם כל הכבוד לנו. אנחנו קבוצה קטנה ודי עלובה, משהו בין כפ"ס לראשון...ולמרות הכל כדורגל זה כדורגל והכל יכול לקרות בכל משחק נתון ככה שיש תיקווה. אנחנו צריכים לנצל את הדברים הטובים ביותר שיש לנו במדינה המצורעת הזאת - קשרים. יש לנו קשרים מחוננים בשפע, כמו רביבו, ברקוביץ', זנדברג, דגו (יהיה מעניין לראות מפגש בינו לבין ויירה :wink: ), טל, ואפילו נימני, בנין וכו'. אם כזה ארסנל מרשים של קשרים מחוננים, למה רק 3 באמצע? אני בעד 4-5-1 קלאסי, ישן וטוב.

בין הקורות צריך לעמוד אלימלך. לדעתי האישית שטראובר הוא שוער הליגה מס' 1 כיום, אבל אפילו אוהד מכבי המושבע ביותר חייב להודות שאלימלך מתעלה על עצמו ברגעי האמת - הדיפת הפנדל של באדיר, המשחק ההירואי בסטמפורד ברידג', ולא חסרות דוגמאות, אלימלך הוא שוער של משחקים גדולים והוא צריך לעמוד בין הקורות של הנבחרת במשחקי האמת.

עם כל השינאה ליוסי אבוקסיס, הוא שחקן חיוני, שחקן מצויין שעושה את העבודה (ולפעמים קצת יותר, ולא במובן החיובי) אבל מאמן הנבחרת מתעלם ממנו - אבוקסיס הוא שחקן קצת יותר כישרוני, מנוסה ובכושר טוב מאשר אלברמן. בקיצור - אבוקסיס להרכב הנבחרת.

השאלה הגדולה נשארת החוד. הולצמן, אברג'יל, מזרחי, קטן ושות' הם לא השחקנים שהייתי נותן להם לפצח את ההגנה הקפריסאית, שלא נדבר על הצרפתית.

בכלליות, למרות ההגרלה הסבירה ומצבן הרע של צרפת וסלובניה אין לי הרגשה טובה לקראת הטורניר הקרוב, ויש לי תחושה שאנחנו עוד נהיה בשר תותחים לסלובניה וקפריסין...
    בכל מקרה, אני יותר בונה על מונדיאל 2006, עד אז ה"דור הצעיר" כביכול כבר יתבגר ויגיע לשיאו, שחקנים כמו דגו, בן חיים, זנדברג, מליקסון, אלברמן ועוד יובילו את הנבחרת במקום הדור הישן והכושל.

7. AFC Member

מול צרפת יש באמת מקרה מעניין. ה4-4-2 הרגיל כמובן חסר תועלת מול נבחרת כוכבי העל שמורכבת בעיקר משחקני ארסנל (שאוכלים את הליגה האנגלית). גם המערך החוכמולוגי של מאמני ליגת העל - 4-5-1, הוא חסר תועלת, וטפשי, משום שלשחק עם חלוץ אחד כשמולך משחקים דסאי ופרנק לבוף זה פשוט ויתור על כל הזדמנות לשער. כשנמצאים מולך בלמים ברמה כל כך נמוכה אתה חייב להכות בהם.

לדעתי לגרנט במשחק הזה יש שתי אפשרויות - או לשחק במערך 5-4-1 או 5-3-2 וללכת בטוח מול תיירי הנרי ודויד טרזגה (למרות שאני בספק אם זה עדיין בטוח), אבל בכך לחסל כל סיכוי לניצחון, או פשוט ללכת ראש בראש עם הצרפתים - 3-5-2. תקראו לי משוגע, תגדפו אותי, אבל זה אפשרי.

בשביל השיטה הזאת אברם גרנט יצטרך שחקנים בכושר גופני גבוה מאד. כמובן שאין שום כוונה להשאיר את ההגנה מופקרת להנרי, והשחקנים יצטרכו כושר סיבולת גבוה כדי לרדת להגנה מהר, אבל מצד שני לצרפת יש הגנה מצחיקה בטירוף. זה סיכון ענק, אבל עם ירידה מהירה להגנה ומתפרצות מהירות אפשר לעשות משהו. בסה"כ אני מאד מאמין במערך הזה בגלל שהפוטנציאל ההתקפי בארץ מאד גבוה, והמערך הזה הוכיח את עצמו במונדיאל (ארבעת הפיינליסטיות השתמשו במערך הזה). הצרפתים גם יגיעו למשחק די עייפים (אם אינני טועה, המשחק בפארק דה פראנס הוא המשחק הבא), לאחר שאופ"א סחטה אותם לגמרי בליגת האלופות.

לא צריך להתגונן בפארק דה פראנס, כי אין לנו שום סיכוי מול ההתקפה האדירה שלהם - וילטורד, הנרי, טרזגה ופירס ביום סביר שלהם מסוגלים לתת לנו רביעיה, או לפחות לעשות לנו את מה שהם עשו לסלובניה. אם נחטוף שלוש, לפחות נחזיר שתיים.

אבל הבעיה הגדולה היא בחירת השחקנים של גרנט להגנה. גרשום ובנאדו ייאלצו לעוף - גרשון העונה לא עשה כלום, בנאדו הוכיח בצ'מפיונז שהוא לא יכול להסתדר ברמות האלה. גם טל בן-חיים ייאלץ לעוף, לפחות בגלל השכונה שעשה מול כפ"ס. צריך בלמים חסונים, מהירים ובכושר גבוה. היות ואסי דומב גמר את העונה, אפשר לאלתר - משה סבג יהיה בחירה לא רעה. גם עוד שחקנים מקבוצות התחתית.

8. Emil Member

וידוקה, אני אוהב אתץ המוח היצירתי וההתקפי שלך, אבל לא הגזמנו? משה סבג בסטאד דה פראנס? אולי פשוט ניקח את מבחר בלמי הליגה הלאומית?

9. Ilan Member

חחחחח משה סבג, במקום בנאדו... אין סיבה אפילו להתייחס לשטות הזאתי...
    ואמיל, שחכת את בניון שב2006 הוא אמור להיות בשיאו.
    בכלל כמו שאמרת קשרים לא חסרים לנו ואנחנו צריכים לנצל את זה, אבוקסיס, באדיר, טל, בנין, דגו, נימני, רביבו, ברקוביץ', זנדברג, אפק, ובניון הם כולם קשרים מצויינים(טוב לא כולם, לחלק יש שמות יותר גדולים מהמשחק שלהם, אבל עדיין...[: ), ואין לי ספק שצריך להתאים את השיטה לשחקנים שלנו, ואם האיזור שאנחנו שולטים בו במגרש הוא הקישור, אז צריך לשחק עם 5 קשרים. זה יהיה ממש מצחיק לשחק נגד צרפת עם יותר מחלוץ אחד, בקושי בקושי ואם נחפש טוב יהיה לנו מאוד קשה למצוא חלוץ מרכזי אחד לנבחרת, אז שתיים? שלוש? אוי באמת...

10. AFC Member

אמיל - בקשר למשה סבג, אולי הוא לא הבלם המתאים, אבל הוא בהחלט בלם מצוין לדעתי. העובדה שקבוצתו זוכה לשידורים ישירים ספורים לא מראה את היכולת האמיתית שלו. גם אורי אוזן לדעתי צריך להיות בלם, למרות שהוא מתופקד כמגן בנתניה, הוא פשוט יותר טוב בעמדה הזאת.

אילן - אני לא יודע מה איתך, אבל יניב אברג'יל, אלון מזרחי ושי הולצמן הם חלוצים ברמה גבוהה מאד. עם קישור גרוע מאחוריהם הם מצליחים להבקיע ללא סוף (רפואה הוזנח מהרשימה בגלל שלא שירת בצבא). אפשר היה לראות את אלון מזרחי בבלומפילד, כיצד הוא ייצר את שערו משום דבר - שער של חלוץ ענק, חלוץ עם רקורד בליגה (כבר הגיע ל-190 שערים, לא?) וגם בנבחרת (מקום ראשון בכיבושים בין השחקנים הפעילים) וגם באירופה (הישראלי שכבש הכי הרבה). יחד עם יניב אברג'יל, שמשתף פעולה איתו בכפ"ס בצורה שזורעת אימה בהגנות הליגה - יש לנו כבר שני חלוצים, עם חלוץ ענק על הספסל (הולצמן).

11. burning soil Member

נעשו פה כמה הגזמות,אבל זו דעתכם ואני מכבד אותה,
    לדעתי למזרחי יש מקום בנבחרת,אבל רק כתוספת,הוא ואברג'יל יכולים לשתף פעולה בצורה
    מצוינת,אבל צריך לזכור שזאת לא ליגה ישראלית,אלא רמת פריימר ליג ומעלה,אם שי הולצמן
    לא הכניע את חאמרוק וחבריו,הוא גם לא יכניע את בארטז.

12. שגיא Guest

חלוץ נוסף מתעורר לו?
    עמיר תורג'מן...
    בשנני המשחקים האחרונים כבש 5 שערים במשחק וחצי, והתפוקה שלו העונה, יחסית למספר הדקות שהוא משחק, היא נהדרת.
    אולי לא החלוץ החזק והגבוה, אבל חוץ התמצאות מצויין יש לו, מהירות, נחישות רבה, ויכולת סיום טובה...
    אני בהחלט מצפה שיתפוס עכשיו את מקומו בהרכב מכבי ת"א, ומי יודע, אם ימשיך ככה, גם הנבחרת לא תהיה דבר רחוק, במיוחד לאור שאר החלוצים שיש.

13. burning soil Member

באמת תורג'מן נראה בכושר טוב,אבל כדי שהוא יהיה בנבחרת,הוא חייב להמשיך להיות
    בהרכב של מכבי,וכמובן להבקיעףהוא מצפה לזימון,ככה הוא אמר..

14. AFC Member

חיכיתי שמישהו יאמר זאת.

ההגנה של נבחרת צרפת, תתפלא, היא פחות טובה מאשר לא מעט קבוצות ליגת העל - הפועל ת"א, הפועל ב"ש, הפועל פ"ת... השילוב הקטלני של דסאי את לבוף מוליד צמד בלמים זקנים שעבר זמנם, אם הם יתפסו ללא ויירה לידם, אין להם סיכוי מול אברג'יל. כפי שאמרתי, אלון מזרחי הוכיח את עצמו ברמה הבינלאומית והאירופאית, יניב אברג'יל היה סגן מלך שערי טורניר השלום ההוא ברומא (לאחר ויצ'נזו מונטלה), שם בית"ר ניצחה את הקבוצה המקומית משער שלו (אותו גביע השלום שבו מכבי חיפה הפסידה 4:0 ללאציו ו1:0 לאלופת איי השנהב, בלי לרדת על אף אחד, רק להעצים את הישגו של אברג'יל).

15. RVN Member

טוב לא הגזמנו, אולי דסאי לא בכושר אבל הוא בפי כמה וכמה רמות יותר טוב מכל חלוץ שלנו שיבוא מולו.