ולנסיה06/07: ארזימנדי ואלכסיס הוצגו , טאבנו עזב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Quique_Flores, ‏23/7/06.

1. Quique_Flores Member

ולנסיה, הקבוצה אשר זכתה בשתי אליפויות ב-6 השנים האחרונות בדיוק כמו בארסה וריאל ב-2002 וב-2004, שתיהן בזמן כהונתו של רפא בניטז בתפקיד המאמן. נוסף לאליפות ב-2004 ולנסיה זכתה באותה עונה בגביע אופ"א לאחר שניצחה 2-0 בגמר את מארסיי, וכך הלכה למשחק הסופר קאפ האירופי בו ניצחה את פורטו 2-1, אך עוד לפני המשחק הזה לכולם היה ברור שולנסיה כבר לא תהיה אותה קבוצה אמתנית שהיא הייתה באותן 3 שנים. ב-01/06/04 אירע אירוע שאני בטוח שגרם להלם אצל כל אוהד ולנסיה: המאמן רפאל בניטז הודיע על התפטרותו מולנסיה ועזב ל"אנפילד" כדי לאמן את ליברפול איתה זכה בגביע האלופות שנה אחר כך.

http://img61.imageshack.us/img61/8343/sp4yy0.Xxx

הדאבל פיבוט "אלבלדה את בארחה", הסיבה העיקרית להישגים של ולנסיה באותה עונה קסומה

http://img124.imageshack.us/img124/2051/bnitezxo6.Xxx

בניטז במסיבת העיתונאים בה התפטר מהמועדון, כנראה שלא רק לולנסיה כאב

2004/2005:

ולנסיה מינתה את קלאודיו ראניירי אשר שימש כמאמן 6 שנים קודם לכן למאמנה של הקבוצה. עונת 2004/2005 החלה בהפסד בסופר קאפ הספרדי 3-2 בשני משחקים לסראגוסה של דוד וייה (1-0 לולנסיה ברומארדה ו-3-1 לסראגוסה במסטאייה), והמשיכה בניצחון בסופר קאפ האירופי על פורטו 2-1 נטולת מוריניו, קראבליו, ואלנטה, דקו, פריירה ועוד (ממש לא חכמה)

אותה עונה הייתה זוועתית, ראניירי בנה קבוצה איטלקית בולנסיה, הושיב את את איימאר על הספסל בטענה שהוא לא פיזי (פיזיות בספרד? טמטום של מאמן) מספיק והרס ברגע את כל מה שבניטז בנה, נוסף לכך ויסנטה ואז'אלה נעדרו כמעט במשך כל אותה עונה שבסופה סיימה הקבוצה במקום ה-7 ואף לא זכתה לקבל מקום בגביע אופ"א (רק באינטרטוטו)

http://img453.imageshack.us/img453/7120/i0001e3f19379178190a3bz7.Xxx

"לא מספיק פיזי לליגה הספרדית", איימאר

2005/2006:

לאחר שקלאודיו ראניירי האפס פוטר, מונה במקומו קיקה סאנצ'ז פלורס, שחקן עבר בולנסיה ובריאל ומאמנה של חטאפה בעונת 2004/2005 אשר חולל סנסציה כאשר השאיר אותה ליגה. הפעולות העיקריות שקיקה ביצע באותו קיץ היו הרכישות של מיגל מגנה הימני של פורטוגל ושל בנפיקה ודוד וייה חלוצה של סראגוסה (12 מליון יורו כל אחד), בנוסף הוא קיבל בחזרה מהשאלה את ראול אלביול הבלם/קשר אחורי שהתאמן תחתיו עונה קודם לכן בחטאפה. העונה נוכחנו לדעת שקיקה אוהב משחק טקטי קשוח ואוהב לשחק על תוצאה, וולנסיה יצרה רצף שיא של 16 משחקים ללא הפסד. את העונה ולנסיה סיימה במקום ה-3 (נקודה פחות מריאל המזליסטית) ולכן תאלץ לנצח בסיבוב ה-3 של מוקדמות ליגת האלופות בכדי להשתתף בה

http://img125.imageshack.us/img125/7924/901newsgs6.Xxx

"רפא בניטז הבא"?, אנריקה סאנצ'ז פלורס

2006/2007-מבט לעתיד:

כרגע זה בלתי אפשרי להוות אתגר רציני לשתי הגדולות בארסה וריאל, (האחת איך שהיא נראית עם הסגל הקיים, השנייה איך שתיראה לאחר הרכש). לאחר שולנסיה רכשה רק את מגנה השמאלי של צ'לסי שנחל כישלון באנגליה, אך ידוע כשחקן בעל יכולות (בעיקר התקפיות) ולנסיה משלימה רביעיית הגנה סבירה בראשותם של מיגל, אלביול, מרצ'נה ודל הורנו (שני מגנים תוקפים). נוסף, תהיה תלות רבה מצד אלבלדה ובראחה במרכז השדה. על אלבלדה אפשר לסמוך, אבל בקשר לבארחה הסוס המת, עליו אי אפשר לסמוך, בצד ימין עוד לא ידוע מי יתפקד כי ולנסיה לא מצאה קיצוני ימני עדיין (בסוף עוד נראה שם את סילבה), בצד שמאל ויסנטה הדריבליסט, ובחוד מוריינטס ווייה שהם ביחד עם אלביול ושני המגנים שלנו נראים כנקודות האור היחידות בקבוצה (לא כולל קניזארס)
    עם הרכב בינוני (שלא נדבר על הסגל) כזה, אי אפשר לקחת אליפות כשריאל ובארסה באותה ליגה...

הגיעו: פרננדו מוריינטס, (ליברפול) אסייר דל הורנו, (צ'לסי) חיימה גבילאן, (חוזר מהשאלה בחטאפה) דוד סילבה, (חוזר מהשאלה בסלטה ויגו) מרקו די ואיו, (חוזר מהשאלה במונאקו) וסטפאנו פיורה (חוזר מהשאלה בפיורנטינה)

עזבו: מיגל אנחל פרר מיסטה, (אתלטיקו מדריד) פרנסיסקו רופטה, (אספניול) ברנרדו קוראדי, (מנצ'סטר סיטי) חוזה אנריקה, (ויאריאל) פביאן אסטויאנוף, (לה קורוניה) מרקו קאניירה, (ספורטינג ליסבון) פאביו אורליו, (ליברפול) פאבלו איימר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/let_it_all_out.Xxx, (סראגוסה) ואמדאו קארבוני (פרש)

הסגל הולנסיאני

שוערים: סנטיאגו קניזארס, לודוביק בוטלה, מורה
    מגנים ימניים: מיגל, קורו טורס
    בלמים: פביאן אז'אלה, ראול אלביול (קשר אחורי), קרלוס מרצ'נה, דוד נבארו
    מגנים שמאליים: אסייר דל הורנו, אמיליאנו מוראטי
    קשרים אחוריים: דוד אלבלדה, ראול אלביול (בלם)
    קשרים מרכזיים: רובן בארחה, אדו, הוגו ויאנה
    קשרים ימניים: מיגל אנחל אנגולו, דוד סילבה (קשר שמאלי)
    קשרים שמאליים: ויסנטה רודריגז, חיימה גבילאן, דוד סילבה (קשר ימני), מריו רגיירו*
    פליימייקרים: אהרון (ולנסיה ב')
    חלוצים: דוד וייה, פרננדו מוריינטס

*מתנדנדים

תחזית לעונה הבאה: מקומות 3-6
    ציפייה לעונה הבאה: מקום 3

נערך לאחרונה ב: ‏11/8/06
  2. Raulito Madridista

ראשית, ברצוני לציין אותך לטובה, Quique_Flores, עבודה נאה ומושקעת. כל הכבוד.

עכשיו חזרה לידון עצמו של ולנסיה:

אני חושב שהמאמן של ולנסיה הוא מאמן מצויין, יש לו טביעת עין טובה בקשר לרכש, בניגוד לראניירי לדוגמא שהפך את הקבוצה לאיטלקית מסריחה עם המון רכשים כושלים. די-ואיו, קוראדי, פיורה אם אני לא טועה ועוד. קיקה סאנצ'ז פלורס התעקש להביא את דויד ויאה למועדון והחלוץ המעולה תרם לו 25 שערים בעונה האחרונה וגמר כמעט כפיצ'יצי. גם מיגל הפורטוגלי היה הצלחה בולנסיה.

לאליפות אני לא חושב שולנסיה תרוץ, אני סומך בעיקר על ברצלונה. זה תלוי הרבה בכושר של ויסנטה לפי דעתי, ובמידה ויגיע סימאו שהוא רכש אדיר לולנסיה, אחרי הרבה שחקנים כושלים באגף ימין(פיורה?). בולנסיה של רפא בניטס זה היה או אליפות וכישלון בצ'מפיונס בעונה הבאה, ושהיא שיחקה בליגת האלופות בעונה אחרי זה היא סיימה חמישית בליגה. לא ריאנו שנתיים רצוף את ולנסיה במפעל. בכל מקרה, בניטס עשה שם עבודה נהדרת והיה מעולה, ולנסיה הייתה קבוצה מפחידה, נראה לי השנה אבל היא בדרך הנכונה, לגמור כסגנית היא מסוגלת בהחלט וכמעט עשתה זאת שנה שעברה.

אסייר דל-הורנו שהגיע הוא רכש טוב לאגף שמאל ובמחיר זעיר. מוריינטס חלוץ שבעונה טובה תורם 15 גולים והיה לו גם 18 שערי ליגה ב02\2001(אני זוכר חמישייה מדהימה מול לאס פאלמאס). אני מקווה שהשיתוף פעולה שלו עם ויאה לא יהיה מוצלח כמו עם ראול.
    סימאו חייב להגיע לשפר את האגף הימני של ולנסיה, הוא יכול לשחק בשני האגפים ולתחליף למקרה של פציעה. במונדיאל הוא הרשים לטובה.

הייתי רוצה לגעת בנקודה שהיא פאבלו איימאר. השחקן הזה נתם שתי עונות גדולות, אבל נעלם לשנתיים וחצי, זה הכל בראש אני טוען. הוא שחקן נפלא, הוא צריך לקבל צ'אנס נוסף מולנסיה ואסור לה לשחרר אותו או למכור.

רובן בראחה יירד בכושרו במהלך העונה הבאה לדעתי, מבחינת ולנסיה חבל שהיא לא יכולה להחתים את גארסיה כבר העונה, ותצטרך לחכות ל08\2007 כדי לקבל את שירותיו(או שהעיסקה התפוצצה? דיווחתי על זה מאס לפני מספר ימים אחדים).

אחרי הרבה שנים, אני לא בטוח שולנסיה תגמור עם ההגנה הכי טובה בספרד. לברצלונה יש חלק אחורי טוב מאוד ואני חושב שהיא תסיים כהגנה הכי טובה. הרבה תלוי אצל ולנסיה בכושרו של רוברטו אז'אלה, ששמעתי עליו שהיו דיווחים שהוא אולי יעזוב את הקבוצה.

נערך לאחרונה ב: ‏24/7/06
  3. ARSI Member

ברכות על פתיחת הדיון. צריך לציין שגם אדו, שהגיע בעונה שעברה מארסנל וסבל מפציעה ארוכה, יחזור לסגל הקבוצה. ולנסיה צריכה להתחזק בעוד חלוץ כדי להגדיל את סיכוייה מול ריאל ובארסה. מוריינטס מבוגר, כך גם אנגולו, מיסטה לא פוגע ונשארנו רק עם ויאה.
    דויד יכול לתת עוד עונה של 20-25 שערים, אבל צריך מעט יותר איזון בחוד.
    מעניין יהיה לראות מה ויסנטה יעשה אחרי מאורעות העונה שעברה. בהצלחה.

4. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

דבר ראשון,Quique_Flores כל הכבוד על היוזמה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

דבר שני,עכשיו ניתייחס לנושא, לוולנסיה יש קבוצה מצויינת עם שחקנים תותחים וסוף סוף מאמן טוב.
    אין שום סיבה שעם כזה חומר שחקנים וולנסיה לא תתימודד על האליפות.
    אבל לדעתי לימכור את איימר יפגע בקבוצה,לדעתי צריך לוותר על בארחה ולא על איימר.

בכול אופן הולכת להיות קבוצה מעולה בוולנסיה.

דבר שלישי,מישהו יודע מה קורה עם חורחה לופז? הבנתי שהוא היה פצוע,הוא שחקן שפרח בקופה של בניטז,שהביא אותו מוויאריאל והוא היה נותן משחקים מצויינים.
    משום מה ראניירי החליט לוותר עליו ולשילוח אותו לעונת השאלה במיורקה,ועונה הוא חזר לוונלסיה אבל היה פצוע.
    מישהו יכול לספר לי מה בדיוק קורה איתו עכשיו?

5. EL Capitan Member

בולנסיה דיברו על פרויקט חדש עד לא מזמן, עם כניסתו של קראבוני לתפקיד המנהל המקצועי של הקבוצה, דבר שלא ציינת. הם דיברו על פרויקט מלהיב, אטרקטיבי וחדש, אחרי שנים בהם הקבוצה הייתה בנויה קודם כל על הגנה אגרסיבית בראשות אג'אלה ומרכז מגרש קשוח עם דאבל פיבוט של אלבלדה ובראחה. כרגע, מלבד מוריינטס ודל הורנו, אין עדיין כל רכש, כך ששינויים משמעותיים לא יהיו בולנסיה, לפחות לא העונה. בנוסף, יש לציין גם את גבילאן ודויד סילבה, שחזרו מעונות השאלה (חטאפה וסלטה בהתאמה) ויהוו חלק ברוטציה של קיקה.

6. Yeste Member

כול הכבוד קיקה על הדיון. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

ברור שצריך לציין את דויד סילבה וחיימה גבילאן. הראשון היה אשתקד אחד השחקנים הטובים ביותר של סלטה והשני בישל כמדומני 14 שערים במדי חאטפה ואף הגיע עד לסגל המורחב של הנבחרת. מיותר לציין שמדובר בשניים מהקיצונים שמאליים המוכשרים ביותר בכדורגל הספרדי היום. גבילאן משחק ממש בתפקיד של ויסנטה - קיצוני אמיתי שיכול לשחק באגף בלבד, ואילו סילבה יכול לשחק מתחת לחלוצים במקרה הצורך. את סילבה אפשר להשאיר, אך לגבילאן אין מה לחפש בולנסיה - כדאי לו לעבור לקבוצה אחרת ושם להיות שחקן מפתח - לויסנטה הוא לא יקח את המקום בהרכב.

לגבי ולנסיה: אני חושב שכדי שהקבוצה הזאת תיאבק שוב על האליפות, צריך להגיע קשר מרכזי נוסף, מכיוון שכבר אי-אפשר להסתמך אך ורק על בארחה. בגזרת המחליפים מאדו הנוכחי אני לא מצפה להרים וגבהות וויאנה בכלל לא קשור לקבוצה הזאת. מאחר שבקבוצה רוצים להיפטר מאיימר, אפשר להסיק שקיקה רוצה לשנות את המערך לכזה שכולל 2 חלוצים בחוד. לפיכך, יש צורך להביא חלוץ נוסף לצידו של ויאה, שכן, פרט אליו, אין לולנסיה חלוץ ברמה גבוהה - מוריינטס גמר את הסוס לדעתי, ואת מיסטה של עונת האליפות עדיין מחפשים ולא מוצאים.
    רצוי שיבוא (אם יבוא) חלוץ עם קבלות. את קאלו צ'לסי גנבה מהם, אבל לא חסרים דגים בים...

את סיאמו סברוסה ראיתי השנה רק במשחקים של בארסה מול בנפיקה ובמונדיאל, ולא התלהבתי ממנו יותר מידי. אבל אם אומרים שהוא שחקן כזה תותח, אז אני מאמין שיש דברים בגו. אני מקווה בשביל ולנסיה, שהשחקן הזה סופסוף יפתור לה בעיה רצינית שממנה היא סבלה בעונות האחרונות - מחסור בקשר איכותי בצד ימין - וכן יוריד קצת מהנטל שיש על ויסנטה באגף שמאל.

אני לא מסכים איתך ראוליטו. לדעתי, אז'אלה ואלביול יוצרים ביחד חולית הגנה מהטובות בעולם. מיותר לציין שהגנה של קבוצה לא נמדדת רק עפ"י צמד הבלמים שלה, אלא ע"י עוד כמה וכמה גורמים, כמו למשל הקשר האחורי (אלבלדה), השוער (קניזטרס) והאופן שבו כלל השחקנים מגנים (וקיקה אלוף במשחק הגנתי). בקיצור, לא תהיה לולנסיה איזושהי בעיה בהגנה ואני ממש לא אהיה מופתע אם הקבוצה הזו תסיים את העונה עם מאזן השערים הנמוך ביותר לחובתה.

נערך לאחרונה ב: ‏24/7/06
  7. inter111 Member

כרגע אני לא רואה קבוצה אחרת שגבילאן יכול ללכת אליה, אומנם הוא ינגן כינור שני לויסנטה, אבל זה בסדר, אני מאמין שקיקה יתן לגבילאן את ההזדמנויות שלו, גבילאן צריך לשחק בקבוצה עם שאיפות לתארים, ולנסיה היא כזאת, מה גם שולנסיה משחקת בליגת האלופות, אז ברור שקיקה יעשה הרבה רוטציות.

בקשר לחלוץ:

1. ידוע שולנסיה מחפשת חלוץ, אבל המטרה העיקרית היה להביא קשר ימני, כרגע נראה שסימאו פותר להם את הבעיה הזאת, גם מגן שמאלי הגיע אחרי שאורליו עזב. מוריינטס אכן כבר מעבר לשיא, אבל עדין אפשר לסמוך עליו מבחינת כיבוש שערים, מדובר בשחקן שבשיאו היה אחד הסוקררים הטובים באירופה, הוא יתן את ה10-15 שערים שלו, וגם אני חושב שצריך לבוא חלוץ ליד וייה, טרזגה תיהיה אופציה מעולה. למשל.

בקשר לאיימאר, שמועות תפסיקו להאמין, ולנסיה לא תוותר על השחקן הנהדר הזה. ומי שסם לב כבר לא מדברים על איימאר, הוא בטח לא ילך לסארגוסה קבוצה שלא משחקת בליגת האלופות וקבוצה שהביאה כבר שחקן בתפקיד שלו(ד'אלסנדרו), איימאר ישאר בולנסיה.

8. EL Capitan Member

דניאל, דווקא אני מאמין בצמד של וייה את מורו בחוד. ובקישור יש לולנסיה גם את אדו, שהיה פצוע במשך כמעט כל העונה הראשונה שלו בקבוצה.

9. Quique_Flores Member

אין בעד מה, אני אפילו צריך להרחיב את מה שכתבתי

שתי בעיות: א'-איימאר לא רוצה להיות במועדון אם לא רוצים אותו, ב'-בארחה לעומתו כן רוצה להיות במועדון בו הוא נחשב לסמל לא קטן (הקפטן השני, אחרי אלבלדה)

זה לא חכמה להיות טוב כשבניטז מאמן אותך. לחורחה הייתה פציעה שארכה חצי שנה בערך (כמו לאדו ולקורו טורס) ואחריה הוא חזר לסגל, אני לא יודע אם הוא יהיה בסגל בשנה הבאה

10. תונל Member

זה מה שנקרא סקירה עניינית http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

מזה למה אף-אחד פה לא מאמין במיסטה :aaaprot:

ושאלתי כבר בדיון של ספרד לפני המונדיאל אבל לא ענו לי- מאיזה מדינה אנגולו? הוא ספרדי?

11. Bensh Member

לדל הורנו ייקח זמן לחזור לעצמו, גילו של אז'אלה כבר מתחיל לתת את אותותיו, מוריינטס שבור, מרכז השדה חייב לעבור רענון משמעותי (כמה שנים כבר אפשר לסחוב עם אלבלדה-בראחה?) ובהנחה שאיימאר באמת נחוש לעזוב, לולנסיה אין שחקן שיחזיק את המושכות
    בשורה התחתונה, אני צופה עוד עונה פושרת

12. Yeste Member

לדל הורנו ייקח זמן לחזור ממה ?
    אז'אלה, גם בגילו המופלג, הוא עדיין אחד הבלמים הטובים ביותר בעולם. ויש לו עוד שנתיים (לפחות) בטופ. אגב, לא הו החזיק את ההגנה של ולנסיה בעונה שעברה, אלא ראול אלביול.
    מוריינטס לא מיועד להיות שחקן הרכב, לפחות כך אני חושב.
    מי אמר שמרכז השדה לא יעבור ריענון רציני ? יש עוד חודש וקצת עד סיום העברות...

אפשר גם להסתכל מזווית קצת יותר אופטימית לגבי הקבוצה. למשל: על כך שחיימה גבילאן וסילבה חוזרים אחרי תקופת השאלה; על כך שהגיע קיצוני ימני ברמה גבוהה (כנראה); ועל כך שכנראה יגיע קשר אמצע נוסף לקבוצה ואולי גם עוד חלוץ.

בעונה שעברה היתה להם קבוצה פחות טובה, ובכול זאת הם נאבקו פחות או יותר עם בארסה על האליפות. השנה מסתמן שתהיה שם קבוצה יותר איכותית, ולכן זה ממש לא נכון לצפות עוד עונה פושרת מתוך נקודת מבט פסימית בלבד, לדעתי.

13. EL Capitan Member

תחשוב לבד. וכן, אנגולו ספרדי.

14. Bensh Member

טראומת מוריניו

הוא לא בן 35? משחק הראש שלו אמנם לא נפגע, אבל אני חושב שכבר בעונה הקרובה נתחיל להבחין בהדרדרות ביכולת שלו

באמת יפה מצידו, אבל שים לב שלא אמרתי על אלביול מילה רעה. אני מחשיב אותו לאחד השחקנים הצעירים המבטיחים בעולם, וזה פשע שהוא לא מקבל יחס הולם

לפי כל ההצהרות והפרסומים, קיקה מתכוון לפתוח עם שני חודאים: וייה, ומוריינטס

אני מאמין שחלון ההזדמנויות של ולנסיה, לפחות בהקשר לקשרי אמצע ברמה עולמית במחיר סביר, נסגר. הם איחרו את הרכבת

אני לא חושב שבעונה שעברה הייתה להם קבוצה פחות טובה. ההגנה לא השתנה, מרכז השדה לא השתנה, שחקני הכנף (עדיין, כנראה. למרות שגם כאן מדובר בסך הכל בקיצוני ימני) לא השתנו, והחוד (למעט, נו באמת, מוריינטס...) גם כן לא השתנה. ופה קבור הכלב

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/7/06
  15. EL Capitan Member

ראול אביול היה זה שהחזיק את ההגנה של ולנסיה ברוב העונה, רק בגלל שאג'אלה היה פצוע במשך 4 חודשים. אג'אלה הוא עילוי, לזלזל בו זה לא מראה על חכמה גדולה.

בן, כל העולם שם לב לזה, שקראבוני, הנאומים וההצהרות המבטיחות לפחות בינתים לא שינו יותר מדי בולנסיה.