ולנסיה 07/08: מאמן חדש לוולנסיה - אמארי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Quique_Flores, ‏5/7/07.

1. Quique_Flores Member

ולנסיה, הקבוצה אשר זכתה בשתי אליפויות ב-6 השנים האחרונות בדיוק כמו בארסה וריאל ב-2002 וב-2004, שתיהן בזמן כהונתו של רפא בניטז בתפקיד המאמן. טוב לא, לא הולך להיות פה רקע על השנים הכל כך יפות של הקבוצה בזמן כהונתו של רפא בניטז, כמו זה שכתבתי בדיון של העונה שעברה. הפעם, נדבר על העתיד של הקבוצה, כי נמאס, נמאס כבר להסתכל אחורה לשנים היפות של הקבוצה מצד אחד בגאווה בשל הפגנת העליונות על פני שתי הגדולות בארסה וריאל, ומצד שני בבכי, בעצב ובגעגועים לרפא ולאמפרית הכדורגל שהייתה לנו דאז, כי בכל זאת, את הגלגל לא ניתן להחזיר לאחור ואת הנעשה אין להשיב.

http://img124.imageshack.us/img124/2051/bnitezxo6.Xxx
    בניטז בוכה במסיבת העיתונאים האחרונה שלו. נמאס כבר להזכר

על העונה שחלפה...

זה התחיל עם כושר שיא בתחילת העונה. זה התבטא בתוצאות כמו 1-1 בקאמפ נואו, (במשחק בו כמעט והיה 2-0 במחצית לאחר הבעיטה של וייה לקורה) 4-2 על אולימפיאקוס בחוץ, 2-1 על רומא בבית, 2-0 על שחטיור דונייצק בבית, 1-0 על אתלטי בקלדרון. זה המשיך עם פציעות נוראיות של כמעט חצי סגל, כשמדובר בשחקנים כמו אדו, רגיירו, גבילאן, ויסנטה, (איך לא...) דל הורנו, בארחה וחברים. מבחינת תוצאות, זה הביא לכך (ומי שטוען אחרת, זכותו) שולנסיה השיגה 2 נקודות ב-6 מחזורים (ה-8 עד ה-13) כשהיא מפסידה 4 פעמים ומסיימת פעמיים בתיקו. אם היה משהו שניתן היה להתנחם בו בזמנו, הוא העובדה שעלינו לשמינית גמר ליגת האלופות, בידיעה שאינטר היא היריבה שלנו. לאחר מכן, לאחר חזרתו של הקפיטן אלבלדה, הקבוצה ניצחה 6 משחקי ליגה ברצף, מה-4-0 על דפור של אוואט ועד ל-1-0 על ריאל סוסיאדד בחוץ. לאחר מכן, הקבוצה הדיחה את אינטר מליגת האלופות לאחר 2-2 ענק בסן סירו, ו-0-0 במסטאייה במשחק שלא ישכח לאו דווקא בשל מה שהיה במהלכו, אלא בשל מה שאירע לאחריו. (והזוכר יזכור) באותה תקופה לא היה ידוע בדיוק אם ולנסיה אכן תהיה מסוגלת להתמודד על האליפות ולתת פייט עד הסוף או שמא היא תשבר בעקבות ההשתתפות בשני מפעלים יוקרתיים בו זמנית. ברבע הגמר קיבלנו את צ'לסי. אישית, אני לא האמנתי. אחרי המשחק הראשון שנגמר ב-1-1 מהגול האדיר של דוד סילבה ומהגול המזליקי של דרוגבה כבר התחלתי להאמין, כי בכל זאת, המשחק השני הוא אצלנו, במסטאייה, אחד האטדיונים היותר ביתיים באירופה. ביום שבת שלאחר אותו משחק מול צ'לסי, ולנסיה התיצבה למשחק ליגה מול אתלטיק בילבאו (המועמדת לירידה דאז) ב"סאן מאמס" בלי כל התותחים, ביניהם קניזארס, מיגל, אז'אלה, אלבלדה, ויסנטה (שנפצע במשחק מול צ'לסי) חואקין ווייה. (ששניהם נכנסו מאוחר יותר) כשנשאל קיקה מה פשר הדבר, הוא טען שבליגה עוד ניתן לתקן, (וזאת כיוון שהוא בכלל לא חשב על אליפות, וכשהוא אמר "ניתן לתקן" הוא התכוון לשמירה על מקום המוביל לליגת האלופות) בעוד בליגת האלופות לא ניתן. את משחק הגומלין מול צ'לסי כולנו זוכרים, ולי קשה מדי להזכיר אותו. לאחר שריקת הסיום באותו משחק כבר היה כמעט ברור: ולנסיה סוגרת 3 שנים ללא תואר.

בנוגע לעמדות שצריכות חיזוק

בראש ובראשונה עמדת הקשר המרכזי. על אף טונות הכשרון והפוטנציאל שקיימות בהתקפת הקבוצה, (והיכולת על המגרש) זה לא מספיק בכדי להתמודד על האליפות. גם רביעיית התקפה המכילה שחקנים טכניים, ניידים, מהירים ותכליתיים ככל שיהיו (כמו זו הקיימת בקבוצה) חייבת שיהיה מישהו שיתניע אותה. הרביעייה תהיה אפקטיבית ויעילה יותר אם מרכז השדה יהיה יצירתי, חזק ושולט יותר, כך שתשומת הלב תהיה מופנית אליו (כיוון שהצפיפות תמיד נמצאת באמצע) ולא אל רביעיית ההתקפה או הקיצוניים שבה. (אני יודע שזה נשמע מאד שטחי, אבל אין לי כח לפרט מה משמעות הדבר מבחינה טקטית ומעשית) עד לא מזמן רצו שמועות כי ולנסיה רצתה את ראול גרסיה, אך זה, עבר לא מזמן לאתלטיקו, הקבוצה אותה מאמן חאבייר אגירה, מאמנו של ראול באוסאסונה קודם לכן. כרגע, לצערי, אני לא רואה איזה מישהו שגם עונה להגדרה הנ"ל וגם ולנסיה מסוגלת להביאו. למרות זאת, אני לא אחסוך מכם את הפנטזיות שלי לראות שחקנים כמו אינייסטה, ואן דר וארט, זאפאטר (אולי, אולי גדול) ואסיין.

עמדה נוספת ואחרונה היא עמדת החלוץ. כשאני מדבר על הבאת חלוץ, (ואריזמנדי, אגב, לא נכלל בהגדרה "חלוץ") אני לא מתכוון רק להבאת חלוץ אשר ישחק לצד דוד וייה, אלא גם לכזה שישחק עם חלוץ אחר בזמן שוייה יקח מנוחה סוף סוף. (בתקווה שזה יהיה מורו ולא אריזמנדי) תתפלאו, אבל גם דוד וייה הוא בנאדם. גם דוד וייה מתעייף כשהוא לא מקבל מנוחה וכשהוא סוחב איתו פציעות. (וזאת בנוסף לעובדה שהוא גם שיחק את המונדיאל הקודם והשתתף כמעט בכל המשחקים של ספרד במוקדמות היורו) הייתי שמח לראות חלוץ פיזי ואיכותי ליד וייה, אחד כמו אוצ'ה או פלוראן סינמה פונגול.

http://www.valenciacf.es/images/noticias/alexis27ju2007b.Xxx
    אלקסיס-המחליף של אז'אלה באמצע.

שחקנים שהגיעו (כל המידע שלפניכם הוא ע"פ המארקה)

אלכסיס, (חטאפה) אריזמנדי, (דפורטיבו) מאטה, (ריאל מדריד ב') הילדברנד (שטוטגארט) ו"סאני" (פולי אחידו)

שחקנים שעזבו

טבאנו, (ליבורנו) אז'אלה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx, (ויאריאל) ויאנה, (מורסיה) פאיירדו (חטאפה) וחורחה לופז (שוחרר)

מועמדים להגעה

ארונה קונה, (פ.ס.ו איינדהובן) לואיס גרסיה (אספניול) וולוסו (ספורטינג ליסבון)

על הציפיות לעונה הקרובה...

אני לא אפרט פה יותר מדי. א-ל-י-פ-ו-ת. אלו הציפיות שלי, אך זה לא אומר שאני חושב שכך יהיה. כל זמן שלא יבוא קשר אמצע יצירתי ובעל יכולת החזקת כדור באמצע, אני אמשיך לא לחשוב שכך יהיה, אך אני עדיין אצפה לראות אליפות.

נ.ב: אני יודע שלא התייחסתי לעזיבה של אז'אלה, מה ששווה לדעתי נושא בפני עצמו (או יותר נכון להעזבה) אבל זה פשוט מפני שאני ועוד רבים אחרים כבר דיברנו כל כך הרבה על זה, על התוצאות האפשריות של זה, על כמה אז'אלה היה ענק וישאר ענק...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/7/07
  2. Sergio Ramos Member

ברגע עזיבתו של ז'אלה,מכה קשה לולנסיה.אלכסיס בלם צעיר ומצוין הגיע במקומו,אבל אני עדיין חושב שהוא עוד רחוק מי להיות אז'אלה.אין ספק שההגנה של ולנסיה נפגע עקב העזיבה של אז'אלה.(שלי אישית לא ברור למה אז'אלה עזב).

קונה של פ.ס.וו יכול להיות רכש מצוין עבר ולנסיה,יוכל לתפקד ליד וייה בצורה מצוינת.
    אישית,אני בכלל לא מתלהב מהרכש של ונסיה,אני מדבר על אריזמנדי,מה הוא כבר הראה בדפור?היה חלק מן המשחק המשעמם של הקבוצה המשעממת בליגה?לא מבין את הרכש הזה.עם כי תתקנו אותי.
    הילדנברד,הרכש הטוב ביותר עד כה לדעתי.ראיתי מספר פעמים את השוער המוכשר,ואין לי ספק שהוא ישתלב טוב בולנסיה.

כולם מדברים,בארסה,ריאל,בארסה,ריאל כמועמדות עיקריות לאליפות.אבל איפשהו שכחנו את ולנסיה,שלפי דעתי עם קישור כה חזק,ועם עוד חיזוק בעמדת החלוץ,הקבוצה הזאת יכולה להאבק חזק מאוד על האליפות,ואין לי ספק שולנסיה היא עוד פייבוריטית שתלך חזק על התואר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/7/07
  3. Villa7 Member

4. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההודעה שלי , שניות לפני שננעלהדיון של שנה שעברה.

http://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/lucho_gonzalez170606_ES.Xxx

ולנסיה ופורטו הגיעו להבנה בנוגע למעברו של קשר נבחרת ארגנטינה ופורטו לוצ'ו גונזאלס תמורת 20 מיליון יורו למסטאייה .
    הקבוצות מחכות שהשחקן יחזור מונצואלה כדי לסכם את התנאים האחרונים עם הקבוצה הספרדית .

5. Villa7 Member

יופי!
    אחי יש חדש בנודע לשניידר?
    שמעתי יש חישושים חדשים..הוא ושניידר בקישור! יו!
    אמן , הלוואי

6. Raulito Madridista

וולנסיה פיספסה את העונה שעברה מבחינתי בגלל הפציעות המרובות וההתאקלמות הבינונית של חואקין. מוריינטס, ויסנטה, רובן בראחה ואלבלדה החמיצו חלק נכבד מהעונה שעברה. אני חושב שוולנסיה יכלה להגיע רחוק יותר בליגת האלופות ואולי יכלה לנצל את העונה הבינונית של ריאל מדריד וברצלונה.
    אני חושב שוולנסיה עשתה טעות שרכשה את החלוץ אריזמנדי מדפורטיבו. נכון שלדפור היה קישור חלש מאוד וגם בנתון הזה צריך להתחשב בקשר למס' הכיבושים של החלוץ, אבל אני לא ראיתי אצלו שום דבר מיוחד. מוריינטס החמיץ המון משחקים במדי וולנסיה ולמרות שכבש באחוזים יפים מתי ששיחק, וולנסיה לא יכולה להרשות לעצמה לבנות עליו. מורו מזדקן ועם השנים נפצע ומחמיץ יותר ויותר משחקים.

הנה מה שאמרתי עליו בדיון הקודם של וולנסיה:

אני חושב שאופצייה של קונה יכולה להיות מעניינת. ראיתי אותו מספר פעמים במדי איינדהובן ומדובר בחלוץ מוכשר מאוד שיכול להוסיף להתקפה של וולנסיה. לואיס גארסיה היה שחקן משמעותי העונה באספניול וכבש מספר דו ספרתי של שערים, הוא יכול להיות רכש נחמד גם ואספניול לטעמי תדרוש עליו פחות מאשר מה שאיינדהובן תדרוש על קונה.
    בכל מקרה אני חושב שוולנסיה חייבת חלוץ, אבל אחרי שאריזמנדי הגיע הסיכויים שיגיע אחד כזה הם קלושים יותר.

מבחינת וולנסיה אי רכישת קשר 50\50 במקום בראחה המזדקן, הייתה טעות חמורה. וולנסיה הייתה חייבת להילחם על ראול גארסיה. בקשר לרכישת אלכסיס זהו מעשה חכם מאוד, בלם טוב שיישחק בקבוצה המון שנים. היו שמועות שמיגל רוצה לברוח לאנגליה ווולנסייה חייבת להשאיר אותו אצלה, מגן נהדר. חבל שוולנסיה בכל זאת לא הצליחה להשאיר את אז'אלה שעם מעברו לויאריאל עושה בעצם צעד אחורה, אבל גם ככה לא נשארו לו עוד הרבה שנים לשחק.

דויד ויאה וחואקין ייתרמו בעונה הבאה הרבה יותר לוולנסיה. הראשון שיחק בעצם שתי עונות רצוף ללא מנוחה בגלל המונדיאל והמון שחקנים ששיחקו במונדיאל ולא קיבלו מנוחה, נתנו עונות בינוניות כמו פירלו לדוגמא. הפציעות שהגיעו וחוסר המנוחה(הפציעה של מורו), שחקו אותו ומנעו ממנו להראות את היכולת הטובה שלו מהעונה שלפני. לווולנסיה יש את אחד החלוצים הטובים בעולם ובעונה הבאה הוא יעבור את ה-20 גולים ללא ספק. חואקין בעונה הבאה ייתרום יותר לוולנסיה, הוא לקראת סוף העונה הזו היה השחקן המוביל שלה והוא התאקלם.

7. Villa7 Member

אספניול דרשה בהתחלה 30 מליון... עכשיו היא יותר מתמתנת...
    מקווב שאו הוא או שניידר יביאו!

8. Gaudi Member

יש לי רק תקווה אחת השנה - אני מתפלל לאלוהי הפיסיוטרפיה-
    תעשה שויסנטה ישחק השנה 35 משחקים.

כל השאר כבר יקרה מעצמו. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

9. Villa7 Member

אמן שכך יהיה
    אם ויסנטה יהיה כשיר ולא פצוע 75% מהזמן....הכל יהיה הרבה יותר טוב

נערך לאחרונה ב: ‏7/7/07
  10. Fernando Torres 9 Member

אשכרה עם הוא יהיה רב העונה העונה שלכם אולי דווקא תהיה טובה יחסית

11. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי שביוספורט כתבו שחורחה לופז, והוגו ויאנה שוחררו מוולנסיה..מישהו יודע על זה ?

12. Gaudi Member

זה בסדר גמור מבחינתי.

13. Sergio Ramos Member

לפי מה ששמעתי הוגו ויאנה הושאל או נמכר(אני לא ממש יודע)למאורסיה הקבוצה העולה עם אני לא טועה.
    וכן, חורחה לופז שוחרר.

14. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

כוכב הקופה אמריקה ,המכסיקאי נרי קאסטיו מדבר מונצואלה שולנסיה הגישה הצעה לרכוש אותו תמורת 15 מיליון יורו מאולימפיאקוס .
    http://us.news2.yimg.com/us.yimg.com/p/ap/20070628/capt.9184a5b95c2c4638923463fb53d47042.venezuela_soccer_copa_america_xedb143.Xxx
    השחקן אמר שהוא מאוד ישמח לעבור לולנסיה .

15. Bensh Member

הוא ווינגר, לא?