ולנסיה לה קורניה ויתר החברים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏9/10/04.

1. יוגב אסולין Guest

עריכה: מתוך "פרשן קטן"
    עד לפני כמה שנים הקבוצות האלו לא התברגו בצמרת. אבל ב5 שנים האחורנות בעיקר הם כמעט בכל שנה שמה משפיעות ולוקחות תארים. ההצלחה שלהם היא גם בליגה וגם באירופה. קבוצות שלא מביאות שמות מפוצצים עושות את העבודה שלהם בשקט ומצליחות.

האם אתה יכול לתת עוד דוגמאות לקבוצות כאלה מהעולם. ולמה לפי דעתך הם כל כך מצליחות.
    בנוסף האם הם ישארו ככה עוד הרבה שנים או יפלו.. ומה עם עוד קבוצות כמו אתלטיקו וכו'...?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/10/04
  2. Max Member

דוגמאות מהעולם, רומא לדוגמה, אולי ניוקאסל או צ'לסי לפני עידן אברמוביץ', גם לאציו, פארמה, פיורנטינה בזמנה ובטח יש עוד שפשוט לא עולים לי לראש.

ולנסיה ודפו קבוצות בקנה מידה אירופאי לכל דבר, אתה אומר שאין להם שמות, לדעתי יש להם שמות, פשוט אף אחד שם לא כוכב מדיה נוצץ, שחקנים ואלרון, איימאר, אז'אלה, בארחה, אלבלדה, טריסטאן בזמנו, מקאיי בזמנו, קניזארס, מולינה, אנדרדה, ויסנטה, לוקה ואחרים, כל אלה שחקנים מצויינים שפשוט לא נוצצים.

למה הן כל כך מצליחות? מהעובדה שהן ההפך מריאל מדריד למשל, יש להם הרבה מאוד שחקנים שעושים עבודה שחורה, וכאשר כל הקבוצה עושה עבודה שחורה וגם יש את השחקן שייתן את הברק (ויסנטה ואיימאר בולנסיה, ואלרון ולוקה בדפו) אז מגיעים להצלחות, שם כולם פועלים לטובת הקבוצה, לא לטובת הכיס הפרטי שלהם.
    כמו כן צריך לתת את הקרדיט המלא למאמנים, אירורטה, בניטז וקופר עשו ניסים מקובץ השחקנים האלה, לגבי יכולתו של רניארי לעשות אותו דבר אני עדיין לא בטוח.

האם הן תשארנה בצמרת, אני מאמין שכן, לכמה זמן אני לא יודע, דפו עכשיו נראית בנפילה אבל הם יתאוששו, במיוחד עם יעשו קצת רכש, ולנסיה בינתיים משחקת טוב ונמצאת די גבוה, אלה גם קבוצות שלא מבזבזות כסף בכמויות ואם שום משבר כלכלי לא יתקוף אותן והן לא תצטרכנה למכור חצי סגל אני רואה אותן בצמרת בשנים הקרובות גם כן, לטווח היותר רחוק כבר אי אפשר לדעת.

3. Yeste Member

מקס, דבר ראשון,סחטיין על התשובות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx
    יש קטע שבו אני לא מסכים איתך,ניקאסל אינה קבוצה ברמה של לה קורוניה ובטח לא ברמה של ולנסיה.

צ'לסי לפני עידן אברמוביץ לא הייתה ברמה של דפור של השנים האחרונות
    לאציו זה סיפור עצוב של מעצמת כדורגל שהתפרקה לחתיכות
    פארמה לעולם לא הייתה אימפריה באיטליה-קבוצת צמרת עם מסורת של יצור שחקנים מעולים.
    רומא מבחנתי היא עדיין סימן שאלה

הקטע עם צ'לסי הוא חסר תקדים,אברמוביץ פשוט לקח קבוצה בינונית פלוס והפך אותה לאולי הקבוצה בעלת הסגל האיכותי באנגליה.

המקרה של לה קורוניה באמת מיוחד.
    קבוצה שנראה שעל הנייר אין לה את היסודות להפוך לאיפריה כגון :בארסה ריאל וכ"ו.
    זה פשוט עניין של מזל עם שחקנים ומאמן- זה מה שהביא את דפור לאיפה שהיא נמצאת כרגע .
    כמות השחקנים שנמצאים בשנים האחרונות באופן קבוע בנבחרת ספרד: (ולרון,לוקה,טריסטן,קאפדויילה,רומרו,ס'זאר,ויקטור,סרחיו)
    כול הסגל שלהם בנוי משחקנים ברמה גבוהה שמשחקים כבר מספר שנים ביחד,אולי מה שחסר לסופר -דפור השנה בשביל ללכת רחוק בכול החזיתות זה עוד 2\3 שחקנים זרים ברמה גבוהה.
    הליגה הספרדית התחזקה השנה בהרבה ,ככה שעם הסגל הנוכחי של דפור אני נותן להם גג מקום -4

בקשר לולנסיה-אני לא רואה שום סיבה שהמסורת שהתחילה בשנת 2000 לא תשאר שם עוד שנים רבות.
    לדעתי הסגל של ולנסיה לא נופל מריאל ובארסה,ולנסיה היא מעצמת כדורגל לכול דבר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/10/04
  4. ראול Member

מילת המפתח היא שקט נפשי (2 מילים?).
    קבוצה שהצליחה לאסוף חבורה של שחקנים מוכשרים, איכותיים ומתמידים... בלי שמות גדולים ומצליחה להתחרות במיטב השמות בעולם מגיע לה את כל הקרדיט. אני מלא הערכה לולנסיה ולה קורוניה על המאמץ שהם משקיעים, המשחק הקבוצתי והבלתי מתפשר.
    לריאל ובארסה יש שם לשמור עליו, להם יש שם לבנות.. וזה מה שיפה בכדורגל.

ארתור, טו טו.... טו טו... טו טו...

5. מרט הכלי Member

מכל הכוכבים אתם שוכחים את פנדיאני.....
    http://wmh.walla.co.il/archive/35063-5.Xxx

6. riquelme1 Member

זה לא נכון שאתה אומר שחקנים אפורים
    ואאלרוון אימר טרסיטן בראחה פנדאיני לוקה אם שחקנים טכניםם וכשרונים מאוד והם לא פחות טובים
    מהשחקנים של ברצלונה וריאל אבל פשוט לא מעריכים אותם מספיק בישראל

7. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא לא אמר אפורים, הוא אמר לא נוצצים. הבדל גדול.

מרט הכלי, תפסיק עם התמונות, אנחנו מכירים שחקנים.

לגבי צ'לסי, שוב, בפעם המיליון. לצ'לסי תמיד היה סגל שהיה יכול לרוץ לאליפות בלי הרבה בלגאן,
    אבל דברים כמו מכות, סמים, זונות, מאמנים ופרימדונות דיי מנעו זאת ממנה.

8. cityblues beter dead than red

ערב שחור לכדורגל הספרדי באירופה
    נקווה להצלחות בהמשך

9. Yeste Member

"ערב שחור לכדורגל האטלקי(ולנסיה) באירופה" :aaa021:

10. robson Member

cityblues נהיית גם מומחה לכדורגל ספרדי?...
    ממש "עופר שלח" קטן..

נערך לאחרונה ב: ‏21/10/04
  11. city Member

ראניירי עוד פעם נלחץ והורס לקבוצה שלו את המשחק.
    שנה שעברה זה היה עם צלסי בחצי גמר ליגת האלופות מול מונאקו שנשארו ב10- שחקנים. במצב של 1-1 הוא הוציא מגן והכניס חלוץ במטרה להכריע את המשחק. נגמר 3-1 למונאקו.
    אתמול במצב של 3-1 הוא הוציא שחקן הגנה והכניס עוד חלוץ, מה שפירק את הקבוצה שלו סופית. להפסיד 3-1 לאינטר זה לא נורא, אבל לספוג חמישיה בבית זה כבר בושה.
    ראניירי מאמן גדול אבל הוא צריך להתחיל לחשוב לפני שהוא מבצע חילוף.

12. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואתה צריך לחשוב לפני שאתה מדבר.

13. robson Member

שתי הדוגמאות שנתת כל מאמן אחר היה עושה אותן...איפה פה בידיוק הטיפשות של ראניירי?...
    זה שמה שהוא ניסה לא הצליח לא אומר שזה היה טיפשי...הוא הימר על התקפה ונכשל פעמיים.
    חוץ מזה ראניירי הוא אולי בו אדם חביב אבל מאמן גדול הוא לא.

14. city Member

רובסון, זה טבעי שמאמנים יעשו טעויות אבל בשלבים כאלה גבוהים (חצי גמר) אני מצפה ממנו שיחשוב קצת לפני. משחק חוץ, 1-1 זה תוצאה מצוינת. למה להפקיר את ההגנה ?
    אם מונאקו היו באים לסטמפורד ברידג' עם 1-1 אני בספק גדול אם היו עולים לגמר.

ואולי טעיתי שכתבתי מאמן גדול, התכוונתי למאמן טוב. עם כל הביקורת עליו הוא מאמן טוב שרק לפעמים לוקח החלטות לא נכונות בזמן משחק. חוץ מזה הוא בסדר גמור.

15. robson Member

city שוב פעם אני אומר שאותה החלטה במונקו של חיזוק ההתקפה הייתה נורמלית לחלוטין על פניו וכל מאמן
    אחר היה עושה אותה, זה שהתוצאה התנפצה לו בפנים כבר משהו אחר.
    ואיך בידיוק ראניירי מאמן טוב אם הוא לוקח החלטות לא טובות בזמן משחק כהגדרתך?....