ובכן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י AFC, ‏24/2/04.

1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

האליפות ואירופה היו הדברים היחידים כמעט שהכניסו לרובי שפירא כסף...

חביבי להזכירך כשהפועל חיפה היתה בתקופת גוטמן היתה לה תנופה כלכלית גדולה, השפל הגיע עם גיא לוי בשנתיים שלו במועדון...

אם חיפה לא הגיע למצב אחד במשחק זה רק מראה לך עד כמה בית"ר, החלק האחורי שלה, היה טוב...ואם בית"ר אתה אומר הגיעו ל-4 הזדמנויות ולא הכניסו אותם אז זה אשמת גוטמן? אולי אתה רוצה גם שהוא יעלה וינגח?

אגב לא זכור לי שבעונה עם רוסו שיחקתם זבל, להזכירך משחק מול הפועל ת"א נגמר 1:0, ב-15 הדקות הראשונות בית"ר הגיעו ל-10 קרנות!

והכוונה שלי היתה שהפועל חיפה היתה כלום! כל השחקנים שהם הביאו בשנים שלפניו היו עגלות, הוא קיבל את אותו תקציב שקיבלו קודמיו, כן תקציב גדול, ובנה את חיפה מחדש...מי היה לחיפה לפני כן בדיוק?

תאמר לי אם אני טעה, אבל גוטמן שיחק בבית"ר באותה שיטה שהוא שיחק בחיפה...אז מה לא עבד?

אבל חבל להתאמץ בקשר לדיון כי הדיעה שלך נעולה על כך שגוטמן אפס זבל של מאמן והורס קבוצות, והסיכוי להוציא ממך ולו שמץ של מילה טובה לגביו הוא קלוש, אולי אם היית מנסה להסתכל מזווית אחרת, לא של אוהד בית"ר היית אולי רואה קצת אור לגביו...

נערך לאחרונה ב: ‏25/2/04
  2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני, אני לא ממש מבין מה הכיוון של הדיון הזה שהזכיר עד עכשיו 700 נושאים שונים...
    או שתגדיר כיוון לדיון (ונשים לו כותרת מתאימה) או שתוותר על זה.

3. אלי מתחן Member

גוטמן לא בנה שום חיפה מחדש, הוא לקח את הסגל שהיה לו בב"ש יחד עם חיזוקים בדמות רונן חרזי, גרייב, טלקר, בן שמעון ואורן ניסים, הוא היה עם קבוצה שיכלה להתמודד עם כל מאמן בכבוד על האליפות.
    בקשר לעונה של גוטמן בבית"ר, השריקות החלו כפי שזכור לי במשחק מול מכבי ת"א כאשר ניצחנו 1:0 מפנדל של רוסו דקה 90. תגיד לי אם זה דרך לנצח ודרך לשחק. השיא היה במשחק מול צפרירים חולון כאשר בית"ר מבקיעה 2 גולים ב10 הדקות הראשונות ובשאר המשחק יורדת לבונקר כמו בחיפה, המשחק נגמר 2:1 לבית"ר בעוד צפרירים יושבת 80 דקות על השער ורק יכולת הירואית של קורנפיין מונעת תבוסה. תגיד לי איך הקהל של כל קבוצה בליגה היה מקבל את זה? מול הקבוצה החלשה בליגה להיכנס לבונקר זה נראה לך בסדר???

4. DadoN ReD Member

אווי כמה שאתה צודק.. אין לך מושג!
    הקהל לא רוצה להגיע למשחקים כבר .. לא רוצה להגיע!
    אתם אומרים באר שבע מקום 3 וכו'.זה בסדר וזה וזה..אבל אנחנו שם בגלל הרבה מאוד פוקסים! בגלל בונקר אדיר במשחקי החוץ .. ורק במשחקי הבית עוד איכשהוא הוא משחק אם חלוץ אחד.. אבל במחצית שניה במשחקי הבית הוא סוגר!

לא ייאמן .. דרך אגב הוא עשה ממכירת הכרטיסים ביום שבת מול מכבי ת"א 150,000.

5. אורן04 Member

דדון תשמע, גם אנחנו אוהדי מכבי חיפה לא הכי מרוצים מרוני לוי. 34 גולים ב-21 משחקים, ממוצע ירוד מאוד עבורנו ביחס לכל העשור האחרון. המשחק שלנו הגנתי מאוד ולא סתם ספגנו רק 14 שערים. אנחנו קבוצה שתמיד שיחקה התקפי ורוני לוי מרסן אותה יותר מדי לטעמנו.

אבל עכשיו אנחנו מקום ראשון בפער 6 נקודות, וגם לפני זה החלטנו שצריך לתת למאמן שקט לעבוד, ולשפוט אותו לפי התוצאות. הרי כל הליגה משחקת גרוע, ואף קבוצה לא מפציצה.

אז אל תגיד לי שאם הקבוצה שלכם בטעות תקח אליפות או אפילו תגיעו מקום 2 ולמוקדמות ליגת האלופות אתה תהיה מאוכזב. אולי אתה מאוכזב מהכדורגל, אבל עדיין זו שנה ראשונה של גוטמן אצלכם, ובכל זאת הוא מפיק מהקבוצה לא מעט ושם אותה בעמדה מצויינת. לדעתי אוהדים אמיתיים צריכים לתת לקבוצה שקט ולא לקלל את המאמן. אתם יכולים בהחלט לבקר את צורת המשחק, אבל תתמכו במאמן בכל זאת, כי אם לא - רק אתם תפסידו, ותאמין לי שעם מאמן אחר לא תגיעו יותר רחוק (אולי הכדורגל יהיה קצת יותר פתוח, אבל תזכור שאוהדים נהנים יותר מתוצאות).

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אנחנו תקועים עם גוטמן עוד הרבה זמן כי ז'ינו מחזיק ממנו בצורה בלתי מובנת.

אבל מצד שני ז'ינו חוטף את שלו, הקהל רואה תצוגות עלובות אומנם אם תוצאות כי מקום 2-3 זה מצויין בשבילנו אבל הקהל רוצה לראות כדורגל כמו בשנים האחרונות. אומנם אנחנו לא עושים לגוטמן את המוות כי יש המון אנשים (כמוני) שחשובה להם יותר התוצאה מאשר הדרך. אבל יש אנשים שאוהבים את הקבוצה אבל לא משוגעים כמוני וכמו משה וכמו כל שער 5 שרוצים לראות כדורגל והם לא יבואו נקודה. אין פה מה להתווכח ויש עובדות, הקהל פשוט לא בא ואם זה ימשך ככה רק שער 5 יכיל אוהדים בקרוב. אני חוזר, זה לא ימנע ממני לבוא אבל אנשים אחרים לא יבזבזו את הזמן שלהם ואת כספם על תצוגות כאלה, ואני מבין אותם.

ובני, אתה צדקת ולא צדקת. באר שבע לא התפרקה כמו בית"ר היא גם לא תתפרק, אבל כדורגל יפה כבר אין בבאר שבע.

7. ביתריסט_בנשמה Member

אם הפועל ב"ש הייתה משחקת יפה והייתה נמצאת במקום הזה, היא הייתה קבוצה עם הרבה יותר אוהדים והיו באים יותר למשחקים שלה.
    אבל מבחינת הפועל ב"ש, כל מה שהם רוצים זה לזכות במקום גבוה ולהשתתף באירופה ולא מעניין אותם אם הם משחקים כדורגל יפה או לא.
    חוץ מזה אסור לשכוח מי המאמן שלהם - אלי גוטמן.
    הוא ידוע בתור מאמן הגנתי של בונקרים שמשחק על תוצאה, ובגלל זה הפועל ב"ש גם נראית ככה, והם ידעו שזה מה שהולך לקרות כשהם יביאו את גוטמן, אבל שוב זה מה שהם רצו, בונקר ולזכות במקום גבוה!

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הלך העמוד בגלל התמונה......

ואני תאמינו לי מוכן לוותר מעכשיו על אירופה. אם נראה ככה באירופה אז התוצאות של פעם יחזרו.... (7:0, 10:0...)

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם גוטמן מסכים למה שמזרחי אמר על היכולת של הקבוצה זה מרא שהוא בראש של האוהדיחם ויודע בעצמו שהיכולת עלובה...

אגב לא שמעתי שהתלוננתם כשנתתם למכבי 3:1 בבלומפילד או כשניצחתם את בית"ר בטדי (אם אני לא טועה...)

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בגדול גם עכשיו אין לי מה להתלונן כי אנחנו מקום 3. אבל אני רוצה לראות גם טיפה כדורגל. אבל אני לא יודע מה אני מעדיף כי אני אחד שחשובה לי יותר התוצאה מאשר הדרך.

11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים איתך, ואני חושב שאתם יכולים לשחק גם כדורגל יצירתי וטוב, אוין לזה קשר אם גוטמן המאמן או לא כי יש לכם את הכלים...תאמין לי שאם ב"ש ינצחו איזה 3-4 משחקים 2-0 3-0 אז כולם יהיו מרוצים...

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בטח שזה קשור לגוטמן, הרי הוא המאמן לא? הוא מחליט באיזה שיטה ואיך לשחק.

13. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא יקרה .
    מתי כבר ב"ש ניצחה בהפרש גבוה ? העונה זה קרה פעמיים ב4-0 על אשדוד (שבאה בלי כל הכוכבים,אבוקסיס,מילבסקי,רביבו,בכר שיחק מחצית פצוע,ועלתה עם הנוער) וב3-1 על מכבי שהגול השלישי בא בדקה ה90 .

וגם במשחקים האלה מול מכבי (3-1) ובית"ר (1-0בטדי ו2-0 בוסרמיל) באר-שבע לא הפגינה איזה משחק התקפי.
    באר שבע במצב של 0-0 היא קבוצה מצויינת (מלבד שני המפגשים בבית מול הפועל ומכבי ת"א) עד דקה מסויימת (25-30) שרואים שלא הולך חותמים כבר על תיקו,ככה זה קרה מול מכבי שבת שעברה.