ה"טור" שלי - מכבי חיפה בליגת האלופות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י omer, ‏12/9/02.

1. omer Member

מכבי חיפה בעוד 6 ימים בלבד יוצאת למסע האירופאי הגדול הראשון שלה נגד האריות של אירופה על מנת לייצג את ישראל בטופ של הכדורגל האירופאי

אבל קודם כל אני רוצה לדבר על המענקים:

טוב שחקני מכבי חיפה (לא כולל ג'ובאני רוסו ומי שעוד לא דיבר אל התקשורת) הפעם ממש הגזימו........

הם בכלל לא חשבו על מענק עלייה לליגת האלופות ולפי החוק היבש אבל הצודק לא מגיע להם אפילו שקל אחד.........

זה שיעקב שחר הוא בעלים שגם אכפת לו מהשחקנים שלו (ולא אכפת לי מה תגידו) זה משהו אחר..

וגם אחרי שהוא הבטיח שיחולקו מענקים עדיין בוכים בקבוצה ומתעצבנים למה רוסו היה חכם, הכניס את הסעיף הזה לחוזה וקיבל את הכסף שמגיע לו!

רוסו הוא שחקן נשמה מכל הלב ובכל קבוצה שהוא משחק ובכל משחק הוא נותן את כל מה שיש לו (היה ניתן לשים לב לזה במיוחד במשחק מול שטורם גראץ בגומילן שהוא ממש לקח אחריות וניסה לארגן את הקבוצה בשארית כוחותיו)

אם שמתם לב גם היה נראה לפי הראיונות שלאריק בנאדו לא ממש נעים עם ההחלטה של השחקנים בנוגע למענקים אבל בגלל שהאו כאילו "הדובר" של השחקנים הוא זה שנאלץ לומר את הדברים ואני משוכנע שהוא גם זה שדיבר עם השחקנים לא לעשות את מסיבת העיתונאים המטופשת הזאת ולהתחיל לחשוב בשכל שלהם
    אין שום סיבה שהנושאים האלה יעלו רק כמה ימים לפני המשחק החשוב (מהנה, מאתגר) ביותר של קבוצה ישראלית אי פעם במפעל אירופאי ועוד במועדון מכובד כמו מכבי חיפה ששם לא כמו בקבוצות האחרות יום התשלומים מגיע בשימחה גם מצד ההנהלה ולא כמו בקבוצות אחרות בהם בכל יום תשלום ההנהלה נראית כאילו היא באבל........

מכבי חיפה היא הקבוצה שהכי מגיע לה להגיע ראשונה למפעל הזה ולייצג את ישראל בכבוד (כולנו מקווים) נגד הטופ של אירופה

השחקנים במכבי חיפה שאני חושב שיותר אכפת להם מהקבוצה מאשר מכספם האישי (לא רק אלה אבל אלה הבולטים שבהם) הם:
    ג'ובאני רוסו
    אריק בנאדו
    ואני חושב גם ננאד פראליה

אני ממש חושב שזה חוצפה אם לאחד הצעירים הייתה דעה בהתבטאות בנוגע למענקים ועל כך שהם לא מקבלים שכר קרוב אפילו ל"כוכבים של הקבוצה" ובצדק הם לא מקבלים כאלה סכומים!

אוקיי נתחיל במנצ'סטר יונייטד:

מנצ'סטר יונייטד היא קבוצה עם מסורת אירופית מפוארת שהשנה הולכת בצורה הכי חזקה שאפשר על ליגת האלופות וכמובן בגלל העובדה שהגמר יהיה במגרשה הביתי ה"אולד טראפורד"
    מנצ'סטר טיפה בדעיכה מבחינת הכדורגל שלה (אם נזכיר את ההפסד הביתי לבולטון 1-0 או את הניצחון הביתי על ווסט ברומיץ' בדקה ה-80...) ושחקניה לא מגיעים עד עכשיו לקצה גבול היכולת שלהם
    ורון מתקשה להציג משחקים סבירים אפילו
    ריאן גיגס לא מראה לנו את מה שהוא יודע מספיק
    בקהאם היה חלש מאוד במשחק האחרון נגד בולטון
    ועוד בנוסף לכך יש לה גם את רוי קין ופול סקולס שפצועים ולא ישחקו במשחק הראשון של היונייטד בליגת האלופות נגד מכבי חיפה
    אבל למרות זאת אנחנו עדיין מדברים פה על מנצ'סטר יונייטד ולמרות שאני חושב שיהיה מאבק לא קטן על המקום הראשון עם לברקוזן מנצ'סטר תעלה לשלב הבא מהמקום הזה

באייר לברקוזן:

לברקוזן סיימה את העונה שעברה במפח נפש גדול במיוחד כאשר הפסידה את שלושת התארים בזה אחר זה ממש ברגעים האחרונים..
    את הגביע בגמר לשאלקה 04
    את אליפות הבונדסליגה במחזור האחרון לברוסייה דורטמונד
    ואת גביע האלופות בגמר לריאל מדריד
    אך למרות זאת העונה שעברה נחשבת מבחינת לברקוזן להצלחה כמעט ענקית
    השנה לברקוזן איבדה שניים משחקניה החשובים ביותר לבאיירן מינכן הגדולה:
    זה רוברטו
    ומיכאל באלאק שכיכב במדי גרמניה במונדיאל
    לברקוזן צפוייה לסיים בבית הזה במקום השני ולמרות הכל להעפיל לשלב הבא

אולימפיאקוס פיראוס:

אולימפיאקוס פיראוס, קבוצה גדולה בליגה היוונית עם 31 אליפויות ו-21 שבשנה שעברה לקחה את האליפות השישית שלה ברציפות, מגיעה לבית הזה עם עמדת נחיתות משתי הקבוצות האחרות בבית אך עדיין קבוצה מצויינת שכבר הגיעה לדברים גדולים בליגת האלופות
    אולימפיקוס בעיקר נחשבת כקבוצה מאיימת בגלל מגרשה הביתי שנחשב מהקשים באירופה כאשר הקהל הססגוני והאוהד עומד ממש על קווי המגרש

שמות בולטים בקבוצה הם ג'ובאני הברזילאי, ששיחק בעבר בברצלונה, ופר זטרברג השבדי

טוב זהו סיימתי את ה"טור" שלי על תחילת דרכה של מכבי חיפה בליגת האלופות
    מקווה שנהניתם

2. AFC Member

רוסו לא היה חכם כשהכניס את הסעיף הזה. הוא פשוט היה חמדן ביותר.
    אני לא אתפלא אם הוא גם סידר בחוזה שלו מענק על הפסד ותיקו בליגת האלופות, על זכיה בליגת האלופות, על איכותה הריקודים שלו לאחר שער ועל תזונה נכונה.

ולא הבנתי - רוסו היה תאב בצע ובגלל זה הוא נשמה? מה ניסית להבהיר בדבריך?

בבית"ר רוסו אכן נתן את כל מה שיש בו, והראה שיש בו מעט מאד. אני מציע לך לא לסגוד לשחקן שלפני שלוש שנים היית שר עליו : "נה נה נה נה נה נה נה ג'ובני רוסו בן זונה".

3. RVN Member

מגיע לה גם להפועל תל אביב היו את הרגעים שלהם וגם למכבי את שלהם הם פשוט לא ניצלו את זה (הפסידו)/קיבלו קבוצה קשה(די די שטורם גראץ לא קבוצה טוב ומה גם היא היתה ביום גרוע!)
    מכבי חיפה היא הראשונה שמגיע לליגת האלופות אבל זה לא בגלל שמגיע לה!

4. omer Member

זה שאמרתי שהוא נשמה אין שום קשר למענקים........

אם אני הייתי במקום רוסו בהחלט גם אני הייתי מכניס את הסעיף הזה כי הסעיף הזה מגיע לו ועובדה שיעקב שחר אישר את הסעיף הזה!
    ורוסו הוא לא "תאב בצע" הוא פשוט רוצה לקבל את מה שמגיע לו אם הוא וקבוצתו יעפילו לליגת האלופות ובכך ישימו בכיסו של שחר הרבה כסף....

ואני בכלל לא סוגד לו.... ובכל זאת אני חושב שהוא שחקן מצויין שיודע להנהיג ויודע לעמוד על שלו!

5. שגיא Guest

אתם יודעים מה משגע אותי?

אנשים חושבים ששחקני כדורגל לא צריכים בכלל לחשוב על כסף....וזה כלכך לא נכון....

השחקנים האלה, זה הפרנסה שלכם, מזה הם מרוויחים...
    וכמו כל אחד אחר בכל עבודה, רוצה להתקדם, רוצה להרוויח יותר כסף, ככה זה גם בכדורגל!
    ואסור לשכוח שהכדורגל נגמר בגיל 35-37....שחקנים פורשים, והם רוצים לדאוג לעתיד שלהם כמה שהם יכולים.....
    השחקנים חושבים גם על כסף ובצדק, אבל אפשר לראות שהם אוהבים את המשחק ונותנים את הנשמה שלהם במגרש....

אז עשו טובה, תפסיקו אם כל השטויות האלה של "רק כסף מעניין אותו", "תאב בצע" וכל שאר בתירוצים העלובים.....מספיק.

6. יעקובו Member

רוסו לא היה חמדן שהוא הכניס סעיף מענקים על ליגת האלופות כי עצם הכנסת

המענק מוכיחה כמה הוא ספורטאי וכמה הוא מאמין שאפשר להצליח בניגוד לשאר

השחקנים שלא האמינו

מגיע ישר כוח ליענקלה שחר שבחר לצפר אותם למרות שלא היה חייב ואפילו עשה

את זה בכיף

7. Julian Joachim Member

לא צריך להגזים לכאן ולא לשם.

רוסו לא היה תאב בצע כי הוא הכניס את הסעיף, אבל הוא גם לא הוכיח ספורטיביות יתרה בגלל שהוא הכניס את הסעיף הזה.

הוא הכניס אותו כי זה לא מזיק, וכי שחר בטח לא האמין שיש מצב כזה, אז מה אכפת לו לחתום על זה...

8. AFC Member

אתה טועה, ידידי.
    לפני 10 שנה, אפילו פחות, שחקנים היו מרוויחים כסף מעבודה משנית לכדורגל, ניהול בר, מכולת או מסעדה.
    העובדה שהם לא קיבלו מספיק כסף מכדורגל ושיחקו מרצונם החופשי, ועקב כך פיתחו סימפטיה לקבוצה, מראה על הגדולה של שחקנים אלה לעומת השחקנים של היום.
    כדורגל זה משחק. במקור, כסף בכלל לא קשור לכדורגל. אנשים שאוהבים את המשחק ומשחקים בו, שלא חושבים בכלל על הכסף ושלא סוחטים את יו"ר המועדון על עוד 50 אלף שקל.
    יותר ממאה שנה שחקנים גדולים כמו פלה, גארינצ'ה, פושקאש, די-סטפנו ומתיוס היו משחקים מאהבה למשחק, והכסף היה עלוב. הם היו יכולים לחלום על משכורת ממוצעת במכבי חיפה.
    שחקני כדורגל לא צריכים לחשוב על הכסף. ברור שחייבים לשלם להם, אבל אם הם כבר מחשיבים את הכסף כדרגה אחת מעל המשחק, זה כבר מוגזם ביותר. זה אומר שהם לא שחקני כדורגל.

9. Kgt1 Member

חחחחח ווידוקה אתה קורע! פלה לא חיפש כסף??? אז הוא הלך לשחק בארה"ב אני מניח סתם כי אהב את הנוף???? די סטפאנו ופושקש לא חיפשו כסף אז הלכו לריאל סתם ככה?
    כדורגל זה פרנסה למקצוענים! כל שחקן רוצה להרוויח כמה שיותר - והעובדה שזה משחק רק תורמת להנאה שלהם מהעבודה.

10. AFC Member

פלה קיבל הצעות מקבוצות באירופה ונשאר בברזיל. כסף לא היה שיקול בשבילו.
    פושקאש עזב את הונגריה בגלל מלחמה בין הרוסים הקומוניסטים לנאצים (משהו כזה) לריאל מדריד, והמשכורת שלו לא הייתה כל כך טובה.
    די-סטפנו עבר בגלל שיקולים פוליטים גם כן.

אני מקווה שעכשיו הבהרתי את עמדתי.
    כדורגל אמור להיות ספורט שלא מחשיבים בו כסף כמו למשל ג'ובאני רוסו (במיוחד בישראל).

11. Kgt1 Member

עמדתך מכאן היא ששחקני כדורגל צריכים לרעוב לפת הלחם?

12. AFC Member

במקרה של ג'ובאני רוסו, בשמחה. שימות מרעב מצידי.
    אבל ברצינות הם יכולים לקבל משכורת הגונה ומספקת, למה לסחוט את הבעלים או להיות מסונוור מכסף כמו ג'ובני רוסו?

13. Kgt1 Member

כל אחד מסתכל על זה איך שהוא רוצה. ואם מישהו טועה זה לא אומר שכולם כאלו.

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

וידוקה...יש לי שאלה..אם היום אתה עובד בחברה מצליחה ואם שכר טוב..
    ואז פתאום אומרים לך החברה בצרות אתה צריך לקצ. חצי מהמשכורת שלך
    ברקע מציעה לך חברה אחרת קצת יותר מהשכר שהיה לך מקודם לפני הקיצוץ מה תעשה?
    תגיד אני נשמה אני נשאר ומקצץ בחצי מהמשכורת שלי??

תבין שחקן כדורגל זה העבודה שלו..הוא משחק עד גיל 35 וגם לא תמיד עד אז..
    בשביל זה הוא צריך לחלוב כמה שיותר כסף בזמן הקריירה שלו..כי אחרי זה מי יודע במה הוא יעבוד..[אל תשכח ששחקנים לפעמים בסוף גומרים עם רגליים שהתעללו בהם במשך 13-15 שנה של קריירה ואז חלק מהעבודות הם לא יכולים לעשות..או שהם ויתרו על בגרות מלאה בזמן שהם היו קטנים כדי לשחק כדורגל]

15. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

תקשיב במצב כזה יכול להיות שהוא יעזוב.... אבל אם שבוע לפני זה הוא יכריז "אני לא אעזוב! גם אם אקבל שכר מינימום ומייקרוסופט יציעו לי!! אני נשאר פה!!" אם הוא יכריז את זה, אז סביר להניח שהוא יישאר.