התדרדרותה של אימפריה (?)

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י rivaldo, ‏10/10/07.

1. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהשראת בוריס נפתח בדיון שהיה חסר לנו הרבה זמן (וגם חסר לנו המשתמש עצמו הרבה זמן) , ולחדשים שבינכם אלה הדיונים שבוריס היה נוהג לפתוח לנו מדי מחוזר (כשהיה לו זמן) :
    על הפתיחה המדהימה של סלטה ויגו שנה אחרי עלייתה ל-לה ליגה
    על השיפוט הגרוע בספרד
    על חילופי המאמנים בולנסיה
    על פרישתו שלואיס אנריקה
    הגלאקטיקוס

זה מה היה אז בשביל המשתמשים החדשים , אבל עכשיו נתחיל בדיון:

אחרי השנתיים האחרונות שבהם סביליה הצליחה לזכות בשתי זכיות רצופות של גביע אוופ"א ואחד של הקופה דל ריי פלוס מיקום היסטורי והעפלה לליגת האלופות היה נראה שבראמון סאנצ'ז פיחואן נבנת קבוצה שתתן פייט לריאל מדריד וברצלונה .
    http://www.elmundodeportivo.es/Xxx/20071009/e__archivo_photo_10_1_1_20071009_YPR02F2.tif6.Xxx

אחרי השנתיים האלה גם סביליה התנהגה בהתאם לקבוצה שרוצה להתמודד על התארים היא לא מכרה את כוכביה בניגוד לשנים קודמות כשרייס וסרחיו ראמוס נמכרו , היא עשתה בדיוק את הצעדים הנכונים של קבוצת צמרת ולא רק שלא מכרה שחקנים היא גם התחזקה בכמה והקפיצה מקבוצת הנוער את הכשרון העולה של הכדורגל הספרדי דייגו קאפל.

http://www.elmundodeportivo.es/Xxx/20071008/e__archivo_photo_10_1_1_20071008_ypr04f2.tif6.Xxx

לאחר פתיחת אותה די טובה בהם ניצחה פעמיים את ריאל מדריד בסופר קאפ הספרדי היה נראה שסביליה נותנת את הפייט הדרוש. אבל אז נפתחה העונה , הקבוצה איבדה את אנטוניו פוארטה במוות טראגי וקצת התדרדרה והיום היא מוצאת את עצמה בתחתית הליגה הספרדית אחרי 4 הפסדים רצופים במקום ה15 עם 6 נק' בלבד (משחק חסר) .
    ואם סביליה לא תתחיל להתעורר היא תמצא את עצמה בצרות כי שימו לב איזה לוח משחקים מחכה לה :
    מחזור 8 אמור להיות ניצחון קליל בלבאנטה,מחזור 9 סביליה תארח את ולנסיה,בעשירי תצא לויסנטה קלדרון ובמחזור ה11 תארח את ריאל מדריד .

http://www.elmundodeportivo.es/Xxx/20071007/e__archivo_photo_10_1_1_20071007_ypr04f1.tif6.Xxx

השאלה הגדולה שנשאלת עכשיו מה משתבש בסביליה לאחרונה , האם זו העובדה שמותו הטרגי של פוארטה משפיע על הקבוצה ?
    או שאולי בכלל סביליה עדיין לא קבוצה שמסוגלת לשחק בשני מפעלים גם יחד . ועכשיו אתם אומרים לעצמכם בראש על מה הוא מדבר , סביליה כבר שנתיים זוכה בגביע אוופ"א ומצליחה בליגה . פה אתם צודקים ..
    אבל אולי מעמד של ליגת האלופות גדול עליה ? אנחנו זוכרים את הקבוצות הספרדיות שהשתתפו בליגת האלופות ובמקביל לליגה נאבקו על חייהם בליגה (סוסידאד , סלטה ויגו ודפורטיבו) .
    אבל יש לזה דוגמא גם מחוץ לספרד , שימו לב ל:
    לאציו,ניצחון אחד בלבד משבעה משחקי ליגה ומקום 14 בסרייה A.
    מאסיי,ניצחון אחד בלבד בעשרה משחקי ליגה ומקום 18 בליגה הצרפתית.
    שטוטגארט,שלושה ניצחונות בתשעה משחקים ומקום 12 בבונדסליגה.
    או שאולי השאלה השלישית והאחרונה שנשאלת האם חואנדה ראמוס מיצה את עצמו וצריך ללכת הבייתה ולתת לדם חדש לזרום על הקווים בסאנצ'ז פיחואן .

זהו , עכשיו דעתם..

2. Mehmet Member

לא נראה לי שחואנדה ראמוס הוא הבעיה בסביליה-הבעיה היא בעיקר בשחקנים, ובעיקר בדני אלבס שלא מזכיר במאום את יכולתו מהעונה שעברה. אולי הוא עוד בקטע של לעבור לריאל מדריד?

משברים יכולים לבוא, המשבר הפעם קצת יותר ממושך... הסגל של הקבוצה בהחלט טוב ויכול לחזור לעצמו, אבל קשה לי להאמין שאחרי רצף כזה סביליה תתמודד על האליפות. מה שכן-בצ'מפיונס אין שום סיבה שסביליה לא תלך רחוק.

3. Raulito Madridista

בניגוד לסלטה ויגו ולריאל סוסיאדד שאחרי עונות נהדרות והעפלה לליגת האלופות, הסתבכו בתחתית העמוקה(סלטה ויגו ירדה ליגה בתום עונת 04\2003 אחרי שהשתתפה בליגת האלופות וסוסיאדד סיימה במקום נמוך מהמקום העשירי באותה עונה), סביליה היא אחרת. היא כל עונה משדרגת את עצמה בינתיים ובהדרגיות הפכה לאחת הקבוצות הטובות בספרד. זה לא כמו סוסיאדד או סלטה שהפתיעו בעונה חיובית בכמה שנים, סביליה בעלת המשכיות ארוכה יותר, היא בעלת תקציב גבוה יותר, בעלת הנהלה טובה יותר ובעלת סגל שחקנים טוב יותר, שאשתקד היה לא רחוק מלזכות באליפות בליגה וגם זכה בגביע אופ"א ובגביע המלך.

נראה שסביליה אשתקד הגיעה לשיא של עצמה. אם נאמר את האמת, ברצלונה זייפה וריאל מדריד למרות האליפות לא הבריקה באותה עונה, מה שאומר שגם בעונה אדירה של סביליה ובעונות בינוניות של שתי קבוצות הצמרת הגדולות בספרד, היא לא הצליחה לזכות באליפות.
    אני חושב שהבעייה של סביליה היא בהגנה, ההגנה לא מספיק טוב ובנו שם על פוארטה העונה לחלוטין. חסוס נאבאס נעלם ולא פורץ ואדריאנו פצוע יותר מדיי. קאנוטה וקרז'אקוב דווקא כן מספקים את הסחורה.
    אני חושב שסביליה בתקופה רעה מאוד וזה כדורגל שלג שמתגלגל אבל ייעצר מתישהו, קשה לי לראות את סביליה מסיימת במקום נמוך מהשישי. הקבוצה לא חיזקה את עצמה בקיץ ואני טענתי לאחר החמישייה בברנבאו שהיא לא קבוצה כזו גדולה כמו שהיא נראית.
    המנוע העיקרי אשתקד, דני אלבס פחות מעורב ומציג יכולת פחות טובה. אני ממליץ לבדוק את הדברים רק בשלב מתקדם יותר של העונה.

בקשר לשאר הקבוצות שציינת הראל, כל מקרה לגופו. לאציו קבוצה מאוד בינונית שהגיעה לאלופות אשתקד אך ורק בגלל הפחתת הנקודות, פיורנטינה לדוגמא קבוצה פחות טובה ממנה. שטוטגארט זכתה באליפות עם פיניש מצויין אבל לי היה ברור שהיא לא תמשיך עם היכולת הזו לנצח. מארסיי? יש לה את הבעיות שלה.
    אפשר לציין דוגמא את לה קורוניה של 04\2003. היא כמעט העפילה לגמר גביע האלופות וסיימה שלישית בליגה בעונה טובה מאוד שלה.

4. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

בשלוש מלים: סביליה לא אימפריה. (איך אני בחשבון?) ואין לה שום כוונה לפשוט את הרגל במרדף אחרי ריאל וברסלונה. אז אחרי שהיא הגיעה לשיא צריך היה למשל לרענן את הסגל. מאוד צורם לי שאלבס, שאולץ להישאר בקבוצה, משחק עם סרט הקפטן.

5. אדום עולה בבלומפילד Member

קורה שקבוצה פותחת עונה ברגל שמאל...
    לא ישר צריכים לבדוק מה לא בסדר ולפטר את המאמן וכדומה..
    סביליה היא קבוצה מצויינת וגםן השנה אני בטוח שהם יגיעו להישגים
    יכול להיות שהמווות הטראגי של פוארטה,ההצלחה המפתיעה של הקבוצה וההתמודדות בשתי מסגרות מהווים כולם ביחד גורמים לפתיחה החלשה של הקבוצה.
    אבל הם צפויים להתאושש לדעתי. הסגל הוא פחות או יותר אותו סגל. ואני מאמין שעם הזמן הם יתגברו על הקשיים שלהם ויהיו בצמרת.

6. xavi6 Member

כמו שYYY אמר בשלוש מילים(וואלה אתה טוב בחשבון, אתה בני גורן או משהו כזה?) סיביליה לא אימפריה. היא לא אימפריה היא לא אימפריה, תפסיקו לנסות להכניס אימפריות סתםף או להביא לי מגנים הכי טובים סתם, הם לא אימפריה ולא בטיח, הם קבוצה טובה, זה כמו להגיד על לה קורוניה שהיא הייתה אימפריה שנפלה. זה בולשיט, היא רק קבוצה שיש לה זמנים טובים ורעים, אימפריה נהפכת לאימפריה אחרי הרבה הרבה הרבה יותר מ-3 שנים בטופ.

הדבר הזה שנקרא "סרט קפטן" כבר לא קשור לכלום. אני מעריך את ריאל יותר מכול קבוצה אחרת בנושא זה בגלל שהם יודעים לדעת לכבד שחקנים שבאו מהנוער ושחקנים וותיקים יותר (גוטי, ראול, קסיאס), ובז לאותם אנשים שהיו מוכנים לתת לרונלדיניו סרט קפטן שני או לדני אלבס שבכלל לא רצה להישאר בסביליה קפטן. איבדו את המהות של הסרט, וזה חבל, כי זה משהו שבעיני מאוד חשוב וסימלי.

7. JR-Riquelme Member

זה כולה משברון קטן. תלכו אחורה כאן בכדורגל הישראלי ותזכרו איך מכבי ת"א (אם אני לא טועה עונת 94 ??) התחילה את העונה ואז לקחה אליפות...סביליה עוד תחזור לעצמה,
    כי היא בניגוד לסלטה ויגו באמת נהיית לאט לאט אימפריה, למרות שזה גביע אופ"א ולא ליגת האלופות, לקחת פעמיים ברצף זה לא טיול. וגם באותה עונה לקרוא תיגר על אליפות ספרד. עכשיו היא בטח לא אימפריה אבל עוד שנה שנתיים, אני מאמין שכן. המוות של פוארטה ז"ל גם כנראה ריסק את המוראל של הקבוצה, אבל בסופו של דבר זה יחזור. כי היא קבוצה שמנוהלת חכם מאוד, לטעמי הכי חכם בכדורגל העולמי, עם סגל שלא עולה הרבה אבל מאוד איכותי ועמוק, ואין סיבה שהיא תיפול.

שטויות....קפטן מביאים למנהיג הכי טוב שיודע הכי הרבה לעורר ולצעוק על השחקנים בצורה חיובית...זה לא משנה מאיפה ולמה הוא בא.

נערך לאחרונה ב: ‏11/10/07
  8. beitar4ever Member

טוב אני חושב שקורה אין מה לעשות, תיראו אני חושב שדבר ראשון תוריד את המילה אימפריה מהכותרת כי הם לא, הם עשו שנים יפות בשנים האחרונות, פעמיים גביע אופ"א, אבל בסה"כ אין להם עבר כל כך מזהיר, אני חושב שהם עוד ישובו להראות לכולם כדורגל יפה, הם קבוצה טובה שבנויה מסגל טוב.

9. xavi6 Member

אז זהו, שלא. מצטער, לדעתי קפטן זה שחקן שרוצה להיות בקבוצה, שחקן שיודע מה מהות הקבוצה ומה היא מייצגת, שקשור איכשהו לקבוצה ולא סתם ברזילאי שבא לעשות כסף. מה אתה רוצה להגיד, שצ'אבי לא ראוי להיות קפטן שני יותר מרונלדיניו? או שפאלופ לא ראוי להיות קפטן במקום דני אלבס? אז זה שטויות אמיתיות במיץ עגבניות, קפטן לובש סרט קפטן כי הוא שונה משאר השחקנים וזה לא רק מיבחינת מנהיגות נטו על המגרש, זה בגלל האופי שלו מיחוץ, ובגלל הוותיקות, בגלל המשמעת, בגלל הדוגמא האישית שהוא מביא בגלל 101 דברים שלא קשורים למגרש. איך זה ישמע לך ששחקן לובש סרט קפטן, והוא קפטן של קבוצה שהוא בכלל לא רצה להישאר בה. זה לא קצת מוזר?
    אם מדברים על מנהיגות נטו על המגרש, כ.רונלדו אמור להיות קפטן במנצ'סטר, ורונלדיניו צריך להיות קפטן ראשון ולא אחרי פויול. ולכן, סרט קפטן זה יותר מסתם אחד שמנהיג את כולם על המגרש, זה הרבה יותר מעבר, בימיוחד במועדונים בספרד ששיכים לחבלים מסוימים (אנדולסיה, קטלוניה, באסקים וכו') ולא מחשיבים את עצמם כספרדים נטו, ולכן החשיבות של הסרט הרבה יותר גדולה.

נערך לאחרונה ב: ‏11/10/07
  10. JR-Riquelme Member

אי אפשר לתת לאיזה שחקן שגדל במועדון סרט קפטן, אם הוא שחקן שקט, בוא נגיד כמו איינייסטה (אני לא בטוח שהוא שקט כי אני לא מכיר אותו אבל הוא נראה כזה - בקיצור הבנת את הדוגמא שלי), שלא יודע לצעוק בחדר ההלבשה ולעורר את השחקנים. אם ריקלמה בא לברסה ואינייסטה הוא השחקן בית היחיד במועדון שמשחק כבר 7 שנים...אז למי יתנו את סרט הקפטן?

11. xavi6 Member

לאיניסטה, מהסיבה הפשוטה שהוא הרבה יותר וותיק, שחקן בית, ובלי קשר-וותיקות זאת מילה מאוד חזקה בכל מה שקשור לקפטן. השחקן יכול ליצעוק עד מחר,זה לא אומר שמגיע לו להיות קפטן. חוץ מזה-שחקן שעושה הרבה מאחורי הקלעים ולא צועק על המגרש כמו מטורף, זה אומר עליו שהוא לא מנהיג? הוא עדיין סוג של מנהיג, המנהיג השקט מאחורי הקלעים, וזה לדעתי לא פחות חשוב ומשמעותי מאיזה ברזילאי שיבוא ויבעט בבקבוק ויבכה למה לא מוסרים לו ולמה ההגנה לא מתפקדת.

12. Fabio Junior Member

סביליה לא תפתח את הכיס ותקנה מה שנקרא סטארים, אך היא מצליחה עם מה שיש לה, וצריך לציין לזכותה שיש לה מחלקת נוער מעולה.
    אני מאמין שזה באמת רק משבר קטן, ועוד נראה את אותה סבילה מהשנה שעברה אם לא יותר טובה.

13. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

סביר להניח שמותו הטרגי והמצער של פוארטה השפיע, ומשפיע כל הזמן. זה באמת לא דבר שאפשר לעבור עליו לסדר היום ולשכוח כ"כ מהר, אך אני מאמין שיש גם מעבר לזה.

כל מה שהאנשים אומרים פה זה נכון, אך אני רואה את זה יותר בצורה המנטלית מאשר היכולת של המאמן או השחקנים, כי סה"כ סביליה נשארה קבוצה מצויינת, אחרי שהשתפרה בעקביות עונה אחרי עונה עד שהגיע לשיא בעונה האחרונה. ההתקפה של סביליה מצויינת, אחת מ-3 ההתקפות הטובות בספרד ואולי בכלל באירופה ואני לא מגזים. די שלקבוצה יהיה את קאנוטה, ויחד עם שותפו לואיס פביאנו וקרז'קוב שעולה בד"כ מהספסל, זה חוד טוב, מהיר וחד. ללא ספק יש משהו בעייתי עם ההגנה, וצריך לטפל בזה.

14. tiktin Member

זה משו שקשה להסביר. הקבוצה במשבר רציני ותחילתו בסיפור עם אנטוניו פוארטה ז"ל. אני לא חושב שהחלפת מאמן תעזור פה. בעיקרון, גם אם סביליה וריאל יתאחדו לקבוצה אחת הם עדין לא יוכלו לקחת מברסה את האליפות (מצטער על הקביעה הזאת אבל כפי שזה נראה עכשיו ממש אבל ממש בלתי נמנע. סגל עמוק, שחקנים מהרמות הגבוהות ביותר ומאמן מצוין). אז פייט היא יכולה לתת רק על מקום שני. במצב שהיא נראת עכשיו אפילו פייט על המקום האהוב עליה, אופ"א, נראה די רחוק. ברור לכולם שההגנה היא זאת שלא מתפקדת. צריך לעורר את השחקנים בצורה רצינית. אם זה על ידי רצף הפסדים רציני או תבוסה או איזה רעיון מטורף של המאמן. הבאסה תעבור, השאלה היא מתי.

15. RubberSoul Member

הפתיחת עונה גרועה הזו עושה טוב לצמרת.
    תראו את הצמרת-
    מדריד
    ברצלונה
    ויאריאל
    אספניול
    אתלטיקו

עד השנה שעברה היו בקביעות כמעט שלושת הגדולות בתוספת מפתיעה(סביליה,אוססונה,ויאריאל),עכשיו נעדרות סביליה וולנסיה,ותראו-שלושה קבוצות חדשות בצמרת,שלושה מהם ניצחו את השתיים הנ"ל.

מה שאומר שאם ולנסיה וסביליה יחזרו מאוחר יותר(יכול להיות עוד שניים-שלושה מחזורים),מצפה לנו קרב לוהט במיוחד על האליפות,מה שאומר שעונת 2007/08 תיזכר בספרים,כאחת העונות הלוהטות והטובות ביותר בספרד.מאיפה צצה אספניול?מניצחון על סביליה.מאיפה צצה ויאריאל?מניצחון על סביליה.איפה סביליה וולנסיה?נוצחו ע"י הנ"ל.