השמאל הקיצוני

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Barcik, ‏29/3/04.

1. Barcik Member

בתחילת העונה, חששו אוהדי יריבותיה של ולנסיה בעיקר מפאבלו איימאר. אך, "אל פאייסו" (הליצן) אינו מופיע באופן קבע על הדשא של המסטייה, בגלל עונה רצופת פציעות. בראחה, מס' 2 של ולנסיה, יציב אך לא דומיננטי. בנסיבות אלה, היו צריכים שחקנים אחרים של ולנסיה לקחת את המושכות. וקח היה - מיסטה מפתיע לטובה עם שערים רבים, אך איש המפתח האמיתי של ולנסיה העונה הוא ויסנטה. במחזור האחרון, כבש ויסנטה צמד מול ראסינג סאנטאנדר (כולל אחד בסלאלום), וגרם לשער עצמי. בכך, הוא העלה את מאזן כיבושיו בכל המסגרות ל- 11 (יש לו גם 8 בישולים).

ויסנטה רודריגז גויילן החל את הקריירה שלו בלבאנטה, הקבוצה השנייה של ולנסיה. לאחר עונה מוצלחת בסגונדה ליגה (7 שערים), הוחתם הכשרון הצעיר על ידי ולנסיה, קבוצה שקיוותה לחזור לגדולה לאחר שהפתיע והגיעה עד לגמר ליגת האלופות (בו הפסידה 3-0 לריאל מדריד). ב- 3 עונותיו הראשונות בקבוצה היה ויסנטה, כמו שחקני הרכב רבים בקבוצת צמרת, טוב אך לא יוצא מגדר הרגיל. גם את העונה הוא החל בצלו של איימאר, אך כאשר הארגנטיני הושבת בגלל פציעות חוזרות ונשנות, ויסנטה הראה את ההתקדמות האדירה שלו בעונה האחרונה. ויסנטה הוא היום, לפי דעתי, הקיצוני המשלאי הטוב בספרד, ואחד הטובים בעולם. אינאקי סא'אז יכול לסמן וי על העמדה הזו.

יש הבדל בסיסי אחד בין קיצוני אנגלי לקיצוני ספרדי, שנראה היטב במשחק רבע גמר ליגת האלופות בין צ'לסי לארסנל. חוזה אנטוניו רייס קיבל את הכדור על יד הפינה השמאלית של הרחבה במצב נוח להרמה, אך העדיף לשבור למרכז ולנסות להעביר את המגן שלו שנע בתנופה לעבר קו השער. דמיאן דאף (נו טוב, כמעט אנגלי) במצב דומה הגביה את הכדור. ויסנטה עושה את התנועה הזו טוב מכולם. אחת מהסיבות שכל כך קשה לשמור עליו היא התנועה התמידית שלו בין עמדת הקיצוני השמאלי למדיהפונטה (קשר-חלוץ). הוא יודע לנצח את הבלבול שנוצר כדי למצוא חורים בהגנה ולפרוץ לרחבה, עם או בלי כדור. בנוסף לכך, שליטה טובה בשתי הרגליים מאפשרת לו לעשות את השבירה למרכז בלי בעיות (השער האחרון מול ראסינג) ולתת הרמה או לבעוט בנגיעה אחת מהאגף (שתי הגולים הראשונים).
    בנוסף לכשרון נטו שלו, יש לויסנטה ראש על הכתפיים מה שמבדיל אותו מהרבה קיצוניים של הדור הבא (ובראשם קוורסמה ורונאלדו). ויסנטה יודע מתי לעשות את התנועה למרכז ומתי להמשיך על הקו. ויסנטה יודע מדי לנסות לחדור לרחבה. ויסנטה יודע איך למצוא את חבריו במצב נוח.

ביורו 2004, כמו תמיד, תתבסס ספרד על הקישור. היתרון העצום שיש לאיברים בדמותם של קשרים שיודעים גם להבקיע וגם לבשל (אבל לא לתקל) יגדל כפליים בעזרתו של ויסנטה.

http://marca.recoletos.es/futbol/partidos_de_la_semana/celta_valencia/vicente.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏29/3/04
  2. Reyes Member

בכך אתה טוען שויסנטה עדיף על רייס?

3. Forza BiancoNero Member

כמובן שויסנטה עדיף על רייס. אין צדק מסכום הגבוה כל כך שארסנל השקיעה ברייס לפי דעתי, הוא שחקן טוב, אבל לא גדול.
    באמצע העונה בספרד התחלתי ממש לשים עין על ויסנטה, הוא פשוט שחקן ענק. barcik תיאר נכון את כל מה שחשבתי עליו, ובהחלט גדל לולנסיה שחקן כריזמטי ומוכשר, שאני מקווה להינות ממנו עוד הרבה, ומשום מה יש לי הרגשה שהוא לא יישאר בולנסיה לזמן רב.

4. Barcik Member

מן הסתם, ניב. ויסנטה העונה מהווה בורג חשוב בקבוצה הרצה לאליפות, בעוד רייס הוא עדיין על תקן של שחקן מתאקלם בארסנל. מכאן, נובעת העובדה שויסנטה הוא אינו רק דומיננטי, אלא גם יציב לעומת רייס שאינו מצליח להראות את היכולת האמיתית שלו על פני כמה משחקים רצופים. כמו כן, יכולת הסיום של ויסנטה טובה בהרבה מזו של רייס, מה שיכול להתברר כחשוב מאוד בטורניר קצר כמו אליפות אירופה. רייס המהיר והדינמי, במידה והוא יתברג לסגל של סא'אז לקראת היורו (ואני מאוד מקווה שכך יהיה), יכול להיות הסופר-סאב של ספרד מול יריבות עייפות.
    ובכלל, לספרד יש שורה של קיצוניים צעירים ומבטיחים - ויסנטה, רייס, חואקין, לואיס גרסיה ואחרים. יש עתיד. רק חבל שמתוך ארבעת אלה רק אחד זומן לסגל למשחק מול דנמרק.

נערך לאחרונה ב: ‏30/3/04
  5. Forza BiancoNero Member

חואקין וויסנטה משני האגפים, יכול להיות שילוב התקפי קטלני ביותר, מכיוון שרוב הסכנה במשחק ההתקפה באה מהאגפים.

6. raul madrid Member

ויסנטה של השנה=אחד הקשרים הטובים שראיתי אי פעם ואני רואה כדורגל כבר הרבה זמן........
    בכלל אין ספק שויסנטה עדיף על רייס ,רייס עשה את טעות חייו שעזב את הליגה הספרדית לטובת הזבל של אנגליה.

7. Diego Maradona Member

ויסנטה השנה באמת נותן הופעה

אבל רייס לא עשה טעות אני חושב שהוא הולך להיות כוכב מאוד גדול באנגליה

ותתפסו אותי במילה

8. Julian Joachim Member

אני לא מבין למה הם צריכים לבוא אחד על חשבון השני. רייס יכול לשחק גם מקדימה, ו-ויסנטה יישאר בעמדה המקורית שלו באגף שמאל ושלום על ספרד.

אני מאוד מסכים איתך בוריס לגבי הניתוח על הסגנון של הקיצונים, ורק רוצה להדגיש שאם היה לארסנל חלוץ עם משחק ראש ברמה של קבוצות הצמרת האחרות, אני בטוח שהוא היה מגביה בחלק גדול מהמקרים במקום לנסות לעבור את השחקן או למסור מסירה על הקרקע.

9. Barcik Member

אני מעריך שעדיין יהיה עדיף לעשות את זה על הקרקע. רוב הבלמים האנגלים גבוהים, חסונים ומגושמים. מולם הרבה יותר טוב לקחת כדור על הרצפה במקום באוויר.

10. Barcik Member

לוקה הוא קיצוני שמאלי נוסף צעיר ששכחתי לציין, אך אני עדיין מאמין שהוא הרבה יותר אפקטיבי כחלוץ.

11. raul madrid Member

דווקא לא! לוקה נותן עונה נפלאה כקיצוני