הרציקוביץ: הרגע הגדול בתולדות הספורט הישראלי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י אלון, ‏27/5/03.

1. אלון Member

הרציקוביץ: הרגע הגדול בתולדות הספורט הישראלי

מאת: דר שנון

לוני הרציקוביץ: כל מי ששאל אותי כל הזמן, מה יש לי לחפש בכדורגל, למה אני מתעסק עם הגועל נפש הזה, מה אני מוצא כאן. את כולם אני אשלח לראות בטלוויזיה את מה שקרה כאן היום.
    האמת שהרעיון לא היה שלי. כל השבוע שמעתי דיבורים בנושא, אבל ההחלטה התגבשה במהלך המשחק, וכל הזכויות הן לאוהדים, שבמשך 90 דקות קראו 'מני לוי תתעורר'. אני מאושר שניר, השופט, ואנשי פתח תקווה תמכו ברעיון. ברגע שנמני כבש את הפנדל ועלינו ליתרון של שני שערים, האליפות היתה שלנו. ידענו שחיפה בפיגור, ואז הקהל התחיל שוב לקרוא למני לוי. אני יודע שדבר כזה לא נעשה מעולם בספורט הישראלי, ואני גאה להשתייך למועדון כמו מכבי תל אביב ואוהדיו, שהעניקו לספורט הישראלי את אחד הרגעים הגדולים בתולדותיו, אם לא הגדול ביותר.

בלומפילד, דקה 90.
    אבי נמני, בלי חולצה, מוקף בשחקני מכבי תל אביב, חוגג באקסטזה את הפנדל שכבש, והעלה את מכבי תל אביב ליתרון מכריע של 3-1 מול הפועל פתח תקווה. חיפה בפיגור של שניי שערים מול כפ"ס, ומכבי מבטיחה את האליפות. ניר קלינגר לא קופץ. הוא עומד, בפנים רציניות, ומסתודד עם לוני הרציקוביץ. אף אחד מהאוהדים לא מדמיין אפילו את מה שיקרה כעבור דקה. גם לא אלי ביטון.
    בלומפילד, דקה 91.
    השופט דני קורן מסמן על חילוף למכבי תל אביב. ניר קלינגר מסמן לאלי ביטון לרדת מהמגרש. ביטון מבולבל, מסתכל לצדדים. גם האוהדים לא מבינים מה קורה. מכבי כבר החליפו את שלושת החילופים שלהם, מה קורה פה?
    ואז מכריז הכרוז "חילוף במכבי תל אביב. יוצא אלי ביטון. נכנס מני לוי". יותר מזה אוהדי מכבי לא צריכים. עכשיו הם מבינים. 90 דקות הם קראו בשמו של מני לוי. קראו, שרו, ובעצם אמרו: "זוכרים אותך מני. אוהבים אותך מתגעגעים אליך, ובשבילנו אתה שותף באליפות".

ניר קלינגר: "מני לוי הוא עדיין חלק בלתי נפרד ממכבי תל אביב. כשלוני הציע את הרעיון הבנתי שאין דרך יותר טובה להוקיר ולזכור את מני, מאשר להכניס אותו למשחק האליפות. היינו ביתרון של שני שערים, חיפה בפיגור, והאליפות הייתה בידיים. ידעתי שגם אם נשחק בדקה האחרונה בעשרה שחקנים שום דבר לא ייקח לנו את האליפות, ורצינו שמני יהיה שותף. היות שלמני אין כרטיס שחקן לא יכלנו להכניס אותו כחיולוף רשמי, אבל בהתייעצות עם השופט הבנו שאין מניעה להוציא שחקן ולא להכניס אך אחד במקומו. אני מודה לאנשי פתח תקווה על שיתוף הפעולה עם הכרוז. הרגע הזה שווה לי כמו האליפות, וכשהם באו ביחד, אין לי מילים לתאר את מה שאני מרגיש.

בלומפילד, דקה 92.
    דני קורן שורק לסיום המשחק. מכבי תל אביב אלופה. לכ-ו-ל-ם יש דמעות בעיניים. האמת, גם לי. הדמעות התחילו ברגע שמני לוי "נכנס". עוד לא הבנתי מאיפה בא הרעיון הזה, איך הוא יצא לפועל, מי ארגן את זה. אבל בדבר אחד אני בטוח, 20,675 אוהדי כדורגל בוכים, מנגבים דמעות, בגלל חילוף?
    רק בכדורגל.
    רק במכבי.

2. Asaf Member

אני תיארתי לעצמי תמונה שנוה לגמרי..
    מני לוי אומנם נכנס, אבל סוחבים אותו למגרש נישא על המיטה....
    לא פלא שהאוהדים בכו!!

3. ליהי Member

הדבר היחידי שיש לי להגיד על הרציקוביץ' הוא שהוא הנאחס של מכבי
    7 שנים הוא המנהל שלהם
    7 שנים ללא אליפות

האם הוא ישבור את הנאחס העונה? נדע מחזור הבא...

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

על מה בדיוק הדיון???

5. ליהי Member

גם אני לא הבנתי ממש ריינמן
    סתם היה בא לי להגיד את זה בגלל שזה לא רלוונטי לאף דיון אחר.

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב בכל מקרה עלה לי רעיון[אולי זאת הייתה המטרה המקורית של הדיון..]
    היה פה כבר משהו כזה..כל אחד שיתאר מה קורה בעתיד הקרוב לאיזה קבוצה שהוא רוצה..

7. ליהי Member

לפי איך שזה נראה היום
    מכבי ת"א לוקחת את האליפות
    יענקלה מקבל שבץ ומחליט לרענן את שורות קבוצתו כליל
    אוזן כמובן חותם בחיפה
    וזאת לוקחת דאבל בשנה הבאה
    עלו והצליחו.

8. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני לא ממש הבנתי על מה מתואר, אבל רגע כזה כמו שתואר בהחלט יכול להיות רגע גדול לאוהדי מכבי ת"א. לראות את מני לוי, השחקן הצעיר שלהם שירד מהמגרש באותו לילה ארור בטדי עולה על הדשא- פשוט יחמם את הלב לכל מי שיהיה במגרש ולמי שיראה את המשחק בטלויזיה.
    אבל הדבר לא הכי מציאותי, איך תכניס אותו? חסר הכרה על אלונקה? זההדבר האחרון שמשפחת לוי ואוהדי מכבי רוצים לראות, שחקן חסר הכרה מוטל על כר הדשא. מילא עם הוא היה בהכרה, אז אפשר היה להכניס אותו בכיסא גלגלים או משהו כזה, אבל סתם ככה על אלונקה זה ממש מיותר.

9. ליהי Member

אני מסכימה איתך לילך
    אם הוא היה בהכרה ועל כסא גלגלים זה היה יכול להיות מאורע ממש מרגש ומשמח לאוהדי מכבי ולקבוצה עצמה

אבל במצבו העגום של מני לוי אולי באמת עדיף לחסוך מהקהל את כאב הנפש הזה, כי זאת באמת זוועה. זה פשוט עצוב ביום חגיגי כזה לראות את אחד משחקני הנשמה הצעירים שלכם בעבר על אלונקה ביום האליפות.
    אם אתם רוצים מאורע מרגש תושיבו כבר את דגו על הכסא :wink:
    (סתם,אני באמת אוהבת אותו.שחקן כזה אי אפשר לשנוא).

10. אלון Member

לא צריך להכניס אותו, ודאי שאי אפשר.
    מספיק שמישהו יצא ויתנו למני את הכבוד המגיע לו
    תחשבו על זה

11. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלון, תאמין לי שזה רק יגרום לאוהדי מכבי לבכות ביום הכל כך חשוב הזה, ביום שכנראה(בלי עין הרע, טפו טפו טפו) יקחו אליפות, ולהזכיר להם את מני לוי- רעיון גרוע.
    אחרי שמני ישתחרר מבית לוינשטיין ויוכל לשבת על כיסא גלגלים ויהיה בהכרה כבר ידאגו להביא אותו למגרש, אין טעם להרוס לכל כך הרבה אוהדים יום שמח.

12. אלון Member

זה יראה שמכבי דואגת לשחקנים שלה
    יותר מכל קבוצה אחרת
    זה יכול לתרום למועדון