הקרב נגד הירידה: מ-6 תרד אחת!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י REAL MADRID, ‏22/4/08.

1. REAL MADRID Member

הקרב נגד הירידה

העונה, 5 מחזורים לסיום העונה אנו נתקלים בתחתית בוערת מאין כמוה. נכון, לבאנטה החביבה 'הבטיחה' את הירידה פחות או יותר במחזור השביעי, ומורסיה בעקבותיה כמה מחזורים לאחר מכן, אבל זהות היורדת השלישית נשארה פתוחה. 5 מחזורים לסיום העונה, הפער בין רקראטיבו שמתחת לקו האדום עם 37 נק' לבין חטאפה שבמקום ה-13 הוא 4 נק'. מפתיע? תלוי את מי שואלים, לאורך כל העונה ראינו איך קבוצה מתחת הקו האדום מנצחת וקופצת 3-4 מקומות קדימה, אף אחד לא מפותע לראות שם את ויאדוליד, אוססונה, רקראטיבו וגם חטאפה, אבל סראגוסה וולנסיה - הייתם אומרים שהקבוצות שסיימו במקומות 4-5 בעונה שעברה עשויות לרדת ליגה?

http://www.upit.ws/uploads/5a9c1fa44d0df.Xxx

חטאפה

http://www.realmadrid.co.il/images/teams_logos/getafe.Xxx

הקבוצה הקטנה של מדריד שומרת על איזון, חבל מאוד שהאיזון הזה שלילי. מצד אחד הקבוצה נותנת הופעה מרשימה בגביע הספרדי ונעצרת רק אצל ולנסיה בגמר, הקבוצה שוברת את שיאי הרייטינג בספרד כשלא פחות מ-50% מתושבי ספרד צופים במשחק בינה לבין באיירן מינכן ברבע גמר גביע הספרדי, מצד שני מגיעים הפסדים מטופשים כמו במחזור האחרון ללבאנטה. הקבוצה של לאודרופ נמצאת במצב הטוב ביותר מבין השש. כשרובן דה לד, אסטבן גרנארו ואוצ'ה נמצאים בכושר טוב - היא יכולה לנצח כל קבוצה בליגה.

נותר: אתלטיקו מדריד (ב), ויאריאל (ח), אלמריה (ב), ויאדוליד (ח), בטיס (ב).

אוססונה

http://www.realmadrid.co.il/images/teams_logos/osasuna.Xxx

קבוצה די אפורה ושקטה. הקבוצה של זיגאנדה עם סגל ללא שמות גדולים קיוותה לעבור את השנה בשלום ובעונה הבאה לנסות לפרצוץ קדימה ולנסות לאיים על הכרטיסים לגביע אופ"א, אבל מה לעשות שקשה להישאר בליגה שמתבססים רק על הגנה נוקשה. הקבוצה ספגה בחמשת המחזורים האחרונים 3 שערים בלבד ואפשר לנחס את זה לזכות ההגנה החזקה המורכבת מקוראלס, מיגל פלאניו, סזאר קרוצ'אגה וסזאר אזפיליקווטה ביחס עם השוער הנהדר ריקארדו והקישור האחורי המעובה שבראשו פוניאל האגרסיבי. רק 4 קבוצות ספגו פחות ממנה (ריאל, ברצלונה, סנטאנדר, בילבאו) אבל מנגד ההתקפה עם שחקנים בדמות קרלוס ולס, חואנפראן וסולה לא מספקים את הסחורה - הקבוצה כבשה סה"כ 33 שערים העונה, רק מורסיה ולבאנטה כבשו פחות.

נותר: ולנסיה (ח), ריאל מדריד (ב), מאיורקה (ח), מורסיה (ב), סנטאנדר (ח)

ויאדוליד

http://www.realmadrid.co.il/images/teams_logos/valladolid.Xxx

ויאדוליד קבוצה יפה מאוד. שחקנים צעירים ומבטיחים כמו סיסי ואסנחו שככל הנראה לא ישארו בקבוצה בעונה הבאה לצד ותיקים כמו ויקטור, יורנטה ואלקסיס. הקבוצה פתחה את העונה מצוין ואפילו היו דיבורים על גביע אופ"א אבל משהו התקלקל. 39 שערים מציבים אותה כקבוצה שכובשת הכי הרבה מבין יריבותיה לתחתית מלבד סראגוסה. ויאדוליד קבוצה שבהחלט מגיע לה זכות קיום בליגה הראשונה, תוך מספר שנים היא עשויה להיות מה שסנטאנדר היום - מדדים בתחתית מספר עונות ופתאום פורצים קדימה.

נותר: אלמריה (ב), סביליה (ח), בטיס (ח), חטאפה (ב), רקראטיבו (ח)

ולנסיה

http://www.realmadrid.co.il/images/teams_logos/valencia.Xxx

אף אחד לא חשב שנראה פה את ולנסיה. הקבוצה פתחה את העונה עם חיזוק מרשים והייתה במצב לא רע בליגה, במקומות המוליכים לאירופה, גם בעונה הבאה הקבוצה תהיה באירופה עקב הזכייה בגביע אך ממתי ולנסיה היא קבוצה שעולה לאירופה דרך הגביע. איך קבוצה עם שחקנים כמו דויד וויה, חואקין, דויד סילבה, מוריינטס, מארצ'נה, הלגרה וויסטנה מגיעה למצב כזה. הכי קל להאשים את המאמן, קומאן הגיע בתור המאמן שחלם לאמן בליגה הספרדית, תשאלו אותו היום אם הוא הכי חותם בולנסיה למרות מה שצפוי לקרות, הוא בטוח יגיד כן. קומאן מאמין בולנסיה, השאלה עד כמה ולנסיה תהיה מוכנה להאמין בו.

נותר: אוססונה (ב), ברצלונה (ח), סראגוסה (ב), לבאנטה (ח), אתלטיקו מדריד (ב)

סראגוסה

http://www.realmadrid.co.il/images/teams_logos/zaragoza.Xxx

סראגוסה אמנם לא שם בכדורגל העולמי כמו ולנסיה, אבל קבוצה שהייתה בתמונת האליפות כמעט עד סוף העונה בשנה שעברה וסיימה במקום החמישי לא צריכה להיות קבוצה ששנה לאחר מכן נלחמת עם רקראטיבו נגד הירידה. סראגוסה כבשה העונה 44 שערים, הכי הרבה מקבוצות התחתית ומקום שביעי בליגה, 14 שערים מתוך ה-44 כבש דיאגו מיליטו המצוין, אז הבעיה היא בהגנה? לא בדיוק. במקביל למיליטו בטבלת הפיצ'יצ'י כך גם נמצא סזאר בטבלת הזאמורה, מקום 5 בטבלה עם ממוצע של 1.64 ספיגות למשחק. איך זה קורה שקבוצה כזאת עשויה לרדת, פשוט חוסר אחריות...

נותר: אספניול (ח), לה קורוניה (ב), ולנסיה (ח), ריאל מדריד (ב), מאיורקה (ח)

רקראטיבו

http://www.realmadrid.co.il/images/teams_logos/recreativo.Xxx

35 כיבושים בלבד, 9 ניצחונות ויותר מידי הפסדים. קבוצה חלשה למדי שמקומה הטבעי הוא בליגה השנייה. עשתה ניסיון יפה להישאר בליגה ואולי תישאר בסופו של דבר. אבל באופן אישי אני חייב להגיד שהקבוצה הזאת היא החלשה ביותר מבין כל השש, ולא הייתי רוצה לראות אותה בעונה הבאה. פונגול המצויין לא מצליח לעזור, שוער לא רע כמו סורנטינו לא מצליח לעזור, כנראה שבאמת מגיע לקבוצה הזאת לרדת..

נותר: לבאנטה (ח), אתלטיקו מדריד (ח), ויאריאל (ב), אלמריה (ח), ויאדוליד (ב)

נערך לאחרונה ב: ‏22/4/08
  2. Raulito Madridista

מדהים שאנחנו צריכים להזכיר את וולנסיה בדיון הזה, מי חשב על זה בכלל בתחילת העונה. אני מאמין שהם לא יירדו ליגה, חומר השחקנים המצויין(לפחות בחלק הקדמי) יצליח להביא את הנקודות. מה שכן, ההגנה של וולנסיה היא אולי החלשה ביותר מבין הקבוצות שמתמודדות על ההישארות.
    חטאפה הידרדרה לאט לאט למקום המסוכן ובנוסף יש לה לוח משחקים קשה מאוד, נגד שלוש קבוצות שרוצות אירופה. מצד שני, חטאפה כבר לקחה מברצלונה 4 נקודות ומריאל מדריד 3 ובליגה המטורפת הזאת הכל יכול לקרות.
    לסראגוסה יש קצת אוויר לנשימה אחרי הניצחון במחזור האחרון על רקראטיבו, שאין אחד שייתנגד לראות אותה יורדת ליגה. המזל העיקרי של סראגוסה הוא שלמרות עונה רעה שחווה כל הקבוצה, מיליטו ואוליביירה מספקים את הסחורה.
    ויאדוליד של מנדיליבאר קבוצה שמשחקת כדורגל התקפי, אבל מאוד נאיבית. יש לה כישרונות גדולים כמו סיסי, ג'ונתן ססמה, ויקטור ויורנטה, אבל החלק האחורי נבנה ברשלנות וזה עלול להתנקם בה.
    לי אישית מתאים מאוד שהקרב הזה יוכרע במחזור האחרון.

3. Sergio Ramos Member

אני מאוד מקווה שחטאפה לא תרד. היא קבוצה יותר מידי בכדי לרדת, פשוט כך. שחקנים כמו דלה רד, גרנרו, מנו דל מוראל, אוצ'ה קונטרה וכו'... הם שחקנים שלטעמי לא צריכים להיות בליגה השניה. ובאופן כללי, חטאפה קבוצה לוחמנית וטובה, מסוג הקבוצות שאני אישית מאוד אוהב. כנ"ל סרגוסה וולנסיה - למרות העונה העגומה, הם קבוצות שחבל מאוד לאבד בליגה. קבוצות שופעות שחקנים פוטנציאלים שבעונה טובה של הקבוצה, יכולים להוסיף המון לליגה שגם ככה לא במצב הכי טוב בעונה הנוכחית.

הקבוצות שנמצאות כעת מחתחת לקו האדום הם הקבוצות שהייתי רוצה לראות יורדות. רקרא איננה הקבוצה שמוטיבציונית והטובה שראינו בעונה שעברה, לא הרשימה בכל העונה. על לבאנטה ומוריסיה מיותר לדבר. ויאדוליד די הרשימה אוית בחלק הקידמי שלה. למרות ההגנה הרעוע, הייתי רוצה לראות את מסכת הכשרונות בחלק הקידמי גם בעוהנ הבאה בליגה .

4. RubberSoul Member

כמה שיחסי הכוחות משתנים בכל עונה.
    הקבוצה שיורדת משחקת רע בליגה הראשונה,בליגה השנייה הקבוצה שירדה/בדרך לעלייה משחקת טוב מאד.
    מה שאני אומר,זה שולנסיה/סראגוסה אם תרד,שנה הבאה תחזור לעצמה.
    אפשר לראות את מאלאגה ואת נומאנסיה,הבטיחו את העלייה לפרימיירה,שנה הבאה יהיו קבוצות תחתית/אמצע טבלה.
    הקבוצות צריכות התאוששות,כמו שיובנטוס היתה בליגה השניה.

5. REAL MADRID Member

אל תשווה בכלל.
    יובנטוס לא ירדה לליגה השנייה בגלל יכולת, היא ירדה דרך בית המשפט.
    במידה וולנסיה יורדת ליגה, הנזק יכול להיות עצום ואני בכלל לא בטח שהיא חוזרת שנה לאחר מכן לפרימרה.

6. תומר22 Member

האמת, חבל על שחקנים כמו קרלוס מרטינס, סינמה-פונגול ומרטין קאסרס, אבל אין מה לעשות. עדיף שרקראטיבו תצטרף למורסיה ולבאנטה, ולא שקבוצות עם פוטנציאל כמו ולנסיה וסראגוסה יבלו עונה בליגה השנייה. השחקנים המובילים של רקרא ירגישו לא נעים עם הירידה, אבל אני בטוח שהם יסתדרו וימצאו קבוצה טובה יותר (קאסרס בכלל חוזר לויאריאל, אם אני לא טועה).

7. Sergio Ramos Member

ישנן הרבה קבוצות בהן ירידה לליגה השניה, אשר מהווה סוג של זעזוע, הוא דבר נחוץ ביותר ואף טוב. ירידה לליגה שניה יכולה ללכת לכל כיוון שהוא. הכיוון הרע, או הטוב. למרות זאת, אני סבור שלא כדאי לקבוצה כמו ולנסיה\סרגוסה לרדת ליגה. כיוון שבכל זאת, לא בטוח שהזעזוע הזה ילך לכיוון החיובי והדבר עלול לגרור לקריסה טוטאלית של הקבוצה. בכל אופן, ירידה לליגה השניה נתונה בסיכון גבוהה מאוד .

8. ofir_ka Member

לפי דעתי ולנסיה בעונה חלשה מאוד אבל היא לא תרד בסופו של דבר.
    וכמעט בטוח שרקארטיבו שהיא החלשה מבין השש היא זו שתרד יחד עם מורסיה ולבאנטה.

9. Mehmet Member

אני לא רואה את ולנסיה יורדת. הפיטורים של קומאן אמורים בהחלט לזעזע קבוצה עם חומר שחקנים מצוין ומאמן שלא יודע איך משתמשים בו.

לדעתי רקראטיבו תרד, יש לה את הסגל הפחות טוב מבין השש.

10. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי שתם לו המחזור ה34 זהו המצב כרגע בתחתית.

http://img209.imageshack.us/img209/8423/ligadowndh6.Xxx

לבאנטה ירדה רישמית , מורסיה תצטרף אליה רישמית במחזור הבא כשתתארח בסנטאנדר.
    ולנסיה ורקראטיבו משפרות עמדות קצת וכל השאר לא עשו הרבה (סיימו בתיקו).

11. RubberSoul Member

בילבאו מתנדנדת בין התחתית למקום באינטרטוטו.להזכירכם,יש סיכוי לכמה קבוצות תחתית להתברג לאינטרטוטו לפחות ולהגיע ארצה מול נתניה/ק"ש/סכנין.

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אל תבנה על זה. אני כבר חיכיתי בקיץ שעבר לאטלטיקו, אבל מכבי חיפה העדיפה לבזות את עצמה ואת המפעל.

13. Butragueño מנהלים

לדעתי ולנסיה הבחינה , קצת מאוחר יותר, איפה היא עומדת . אני מניח שהיא לא תרד, המאבק האחרון יהיה בין סרא , רקרא ואוססונה. סרגוסה עם הרכב מדהים, שלדעתי צריך להאבק על השתתפות בגביע אופ"א,יכול להיות שהסגל לא מורכב טוב. מקווה שישארו בליגה ובעונה הבא יחזרו ובגדול.
    מחזורים אחרונים מותחים יהיו לנו כאן :)

14. Landon Donovan Member

יש כאן עוד כאלו שלא יזילו דמעה במידה וסראגוסה תרד? לא מדבר בקבוצה כמו ולנסיה, שהיא קבוצה חשובה עבור הליגה, יש מספיק קבוצות שיכולות להחליף את סראגוסה בקרב על המקומות לאופ"א. אני מעדיף את רקראטיבו, קבוצה חביבה, סימפטית ולא מזיקה ממש.

15. RubberSoul Member

ההפך.קבוצה עם אוהדים כאלה.איך אומרים אוהדי מכבי ת"א?האוהדים הם השחקן ה12.

גם ככה אוליביירה,מיליטו,גרסיה והשחקנים ברמה גבוהה יעזבו ויעלו רמה.