הקיץ הסעודי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏19/6/23.

1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם דיווחים שעולים היום על עסקה משולשת של צ׳לסי, בה היא הולכת למכור את חאקים זייך, קאלדו קוליבאלי ואדוארד מנדי לליגה הסעודית - לצד המעבר הצפוי של רובן נבס, שחקן בשיא הקריירה, גם כן באותו כיוון - מרגיש לי שיש פה התנהלות ששווה דיון.

כששחקנים בשלהי הקריירה עברו בעבר לMLS/סין לעשות כסף באופן נקודתי, ה"בעיה" הרגישה מאוד שולית. הקיץ אני בדעה שאנחנו עדים לshift של ממש במציאות הכלכלית של עולם הכדורגל. בעולם שבו שחקנים שיכולים לתת לפחות 3-4 שנים בליגות הבכירות בוחרים ללכת לעשות ג׳ובות בליגה נידחת, לאן אנחנו הולכים מכאן?

בנוסף, מה לגבי דריסת הרגל הסעודית בליגה האנגלית? למיטב הבנתי, מעבר לבעלות מלאה על ניוקאסל, גם לקרן של טוד בוהלי יש קשרים כבדים לממשלה הסעודית. האם עסקאות המכירה האלה כשרות בכלל? האם יש מצב שנראה את רובן נבס או שחקנים אחרים מהליגה הסעודית עוברים עוד חצי שנה/שנה "בחזרה" לניוקאסל?

בקיצור, האם ההשפעה הסעודית/אבו-דאבית/קטארית על הכדורגל מתחילה (או כבר) לפגום בספורטיביות של הליגות הבכירות באירופה? או שזה הכל old money נגד new money?

cheddar אוהב/ת את זה.
  2. alexshw Member

מתי יבטלו את ה - FFP לגמרי? לא רואה איך אפשר להתאים אותו בשביל שבאמת יהיה אחיד.

Mamadu אוהב/ת את זה.
  3. MaxAaRons Member

כן לכל מה ששאלת.
    ואין דבר כזה old money vs new money ,זו המצאה של מי שאוהד את הקבוצות האלו של האליפות אחת ב50 שנה טרם ההשתלטות.

Gianzola ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  4. cheddar Member

יש מספיק שחקנים לא נראה לי שנרגיש שמישהו שהלך חסר

5. alexshw Member

אני אפילו יותר מאשמח אם הסעודים יקחו את רוב הסגל של יונייטד. שיתחילו מדה חאה.

טל. אוהב/ת את זה.
  6. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשילך לשם שחקן רציני באמת אז יהיה מקום לחשש הזה. בעיניי כרגע קשה שלא לחשוב על זה בתור ליגה סינית 2.0.
    אגב שם מהר מאוד איבדו עניין וסגרו את הברז. לא מן הנמנע שזה יקרה גם במקרה הזה והסעודים ינתבו את הכספים והמאמצים לנכסים בליגות שאשכרה מעניינות מישהו.

VAR, אמיר ע, oranfu ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  7. alexshw Member

יש להם עכשיו את המטרה של מונדיאל 2030 וגם אני חושב שזה סטייל סין.
    סך הכל רובן נבס שחקן שלא התקדם כבר שנים ולא הגיע לצמרת הכדורגל כפי שאולי חשבו בתחילה.
    פשוט זה שוב מעלה שאלות על עקיפת ה - FFP ושאלה אם באמת צריך את זה. ה - FFP יוצר חוסר שיוויון וחוסר אחידות יותר מאשר את התחרות.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

הFFP זה של אופ"א. זה לא קשור לסעודיה.

9. alexshw Member

ידוע, אבל אתה דרך קשרים מאחורי הקלעים יכול למכור שחקנים במחירים מופקעים לשם. בשורה התחתונה נמצאו כבר דרכים לעקוף את ה - FFP ונוצרת חוסר אחידות. אין דבר גרוע מזה.
    בסוף כולם יודעים איך סיטי מגיעה לטרבל. גם בהתאם חוסר התלהבות מובהק מההישג הזה.
    ליברפול בעונה של כמעט עושה רעש ועניין גדול הרבה מזה.

EuropeGuy ו-oranfu אוהבים את זה.
  10. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

רובן נבס לא שחקן רציני? בסדר שזה לא כוכב על, אבל זה שחקן שיש לו מקום בסגל של רוב המוחלט של הקבוצות בליגה. מנדי שוער בן 31, גיל מעולה לתפקיד הזה, שהיה בטופ של הכדורגל העולמי רק לפני שנתיים.

ההבדל הדרמטי בעיניי בין זה לבין הסינים זה הקשרים העסקיים הכבדים שיש לסעודים גם ככה באנגליה/שאר אירופה. בנוסף אני לא בקיא בפרטים עד כדי כך, אבל מרגיש לי שהברז בסעודיה הוא ליטרלי בלתי נגמר, שוב בשונה מסין.

11. alexshw Member

רובן נבס = אוסקר 2. שחקן שחשבו שיהיה טופ, לא עמד בציפיות האלה ודי נתקע. גם לסין הלכו שחקנים רציניים. להגיד לך שהייתה לכך השפעה לרעה על עניין בכדורגל אירופי? אז לא.

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  12. oranfu Member

לא, רובן נבס לא שחקן רציני.
    ידוע שסוכנים בהרבה מקרים מנווטים את הקריירה של השחקנים שלהם, אבל הוא מקרה קיצון לדעתי. משחקן שכל אירופה דיברה עליו כנער, הקפטן הכי צעיר של פורטו - הוא עבר לפאקינג וולבס (היו אז בליגה השניה?).
    במשך שנים נשאר בוולבס למרות שמבחינת מוניטין הוא כנראה שווה יותר מהמועדון הזה ועכשיו בגיל של שיא הקריירה הוא למעשה החליט לפרוש.

אני חושב שצריך לקחת בחשבון שסעודיה זו לא בדיוק מדינה שקורצת לרוב השחקנים.
    אולי למעט שחקנים מוסלמים אני מתקשה להאמין שיותר מדי שחקנים ישמחו להעביר את המשפחה שלהם למדינה הזאת.
    שחקנים שגם ככה לא שייכים לטופ האירופאי אולי יעדיפו פה ושם את הכסף הגדול, אבל אני לא רואה שחקנים ברמה גבוהה שעוברים לשם לפני גיל פרישה.

יש מצב שעכשיו יש איזה תחושת בהילות של סוכנים לארגן לשחקנים שלהם מענק פרישה מטורף שם, אבל לא בטוח שזה יחזיק יותר מאיזה שנתיים.

מה שכן, אסור להתעלם מזה.
    לא יודע מה עוד אפשר לעשות, אבל הכדורגל האירופאי מרגיש לי כבר דפוק לחלוטין. אבו-דאבי השמידו את הליגה האנגלית, קטאר השמידו את הליגה הצרפתית.
    מה ימנע מניוקאסל להחתים שחקן אלמוני ב-5 מיליון ולמכור אותו לקבוצה סעודית ב-30 מיליון?
    ולחזור על הפעולה עשרות פעמים ובכך לנפח באופן מלאכותי את ההכנסות וכתוצאה מזה לייתר את הפייר פליי עבורם?
    במידה דומה לסיטי שממציאים ספונסרים בשביל לנפח את ההכנסות.

נערך לאחרונה ב: ‏19/6/23
    EuropeGuy, אמיר ע ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  13. SerieA Il Capitano

תהיה בטוח שאם ניוקאסל תעשה את זה, בדומה לסיטי אף אחד לא יעניש אותה.

טל., Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  14. alexshw Member

לכן אין צורך בחוקים אותם לא ניתן לעקוף. נגרם עוול גדול יותר.

Sent from my SM-S906E using Tapatalk

15. oranfu Member

אני בטוח, תאמין לי.

SerieA אוהב/ת את זה.