הקבוצה של המדינה..

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י robson, ‏13/7/05.

1. robson Member

עוד דרך בימים חמים ולחים אלו להעביר את הזמן עד לפתיחתם של הליגות באירופה וגם בארץ הוא התרפקות על נוסטלגיה וזכרונות..
    היתה בזמנו פינה נחמדה בערוץ הספורט שנקראה "הקבוצה של המדינה" שבה נתבקשו אוהדי הכדורגל לבחור מי לדעתם הייתה האלופה הגדולה ביותר בכל הזמנים..
    ובכן כאן אנחנו לא נבצע סקר שכזה מכיוון שאני יודע שזה רק יגרום למריבות וויכוחים טיפשיים ושכל אחד יבחר באלופה מהעבר של הקבוצה שהוא אוהד..
    ולכן כאן אני אתן מידי פעם סקירה קצרה ונוסטלגית לאלופות מהעבר הלא רחוק שלנו כדי שרוב הכותבים כאן יזכרו במה מדובר ויוכלו להביע דעה..

ואני אפתח דווקא בהפועל תל אביב של עונת 1999/2000 עונת הדאבל ההיסטורי של קשטן עם "תינוקות קשטן"...
    האלופה סיימה באותה עונה עם 26 ניצחונות 7 תוצאות תיקו ו6 הפסדים ביחס שערים מצויין של 76 -28..
    תוך כדי הזכייה באליפות הקבוצה גברה על מכבי חיפה שסיימה במקום השני והייתה הפייבוריטית לזכייה בתואר בפער של 9 נקודות
    כאשר הפועל סיימה את העונה עם 85 נקודות לעומת ה76 של מכבי חיפה..
    אותה עונה התאפיינה בעיקר כשנת הפריצה הגדולה של צעירי הפועל בלילי, טועמה, אפק, כפיר אודי שביחד עם אילן בכר, יגאל אנטבי, שמעון גרשון, רונן חרזי, סבי סימרוטיץ'
    אישטוון פישונט ומעל כולם שלום תקווה בעונה פנטסטית יצרו תלכיד מנצח שאף זכה בגביע המדינה לאחר ניצחון בגמר על היריבה הגדולה בית"ר ירושלים וניצחון
    בחצי גמר בפנדלים על מכבי חיפה לאחר הופעה הירואית נוספת של שביט אלימלך בעת בעיטות העונשין..
    קצת סטטיסטיקה מאותה עונה מופלאה של האדומים..
    מלכי השערים:..רונן חרזי-17, פיני בלילי - 11, סימרוטיץ'/טועמה/ גרשון -7 שערים כל אחד..
    מלכי הבישולים:..אישטוון פישונט - 8, שלום תקווה - 6, טועמה - 6..

מה אתם זוכרים מאותה עונה {חלקכם בוודאי היה מעדיף לשכוח}?..
    מתי אתם מאמינים שגם הפועל ת"א וגם קשטן יחזירו את ימי הזוהר שלהם?..

2. Apu Member

אחח היו זמנים..
    אני זוכר את זה כאילו זה היה אתמול, אפק לא היה מי יודע מה, דישדש בהרכב, כאמור כל האחרים שאמרת היו מצויינים.

3. Joel Gion Member

אני זוכר מאותה עונה בעיקר את היכולת של שלום תקווה.כל משחק היה עולה בסביבות הדקה ה60 ופשוט משנה את המשחק.
    כמו כן אי אפשר לשכוח את גמר הגביע,את השוויון של פאצ'ה ואת הכמעט מכות שלו עם אוחנה.

עכשיו שאני חושב על זה-פעם הייתה פה ליגה מעניינת מאוד.

4. Melixon 15 Member

אם היה משחק טוב בעונה הזאת זה הגמר מול בית"ר...
    כמה מתח במשחק אחד, פשוט חוויה, ועזבו את הקטע שבית"ר לא לקחה בסוף המשחק היה ממש לא נורמלי...
    הדרמה!

נערך לאחרונה ב: ‏13/7/05
  5. robson Member

אכן היה משחק גדול, לאו דווקא מבחינת הרמה אלא כל מה שהלך מסביב..
    גם השערים גם הפנדלים וגם הבלגן עם פאצ'ה יצרו אחלה גמר גביע..

6. אלי מתחן Member

30 ומשהו אלף אוהדי בית"ר התבאסו באותו משחק, אחד הגמרים המבאסים אני זוכר כמה בכיתי עם כל ההחמצות פנדלים (בפעם שנייה ברציפות)

7. Apu Member

אגב שאלה מיתולוגית: מתי הפועל הפסידו בפנדלים?

8. robson Member

על אותו משקל אפשר לשאול, מתי מכבי חיפה ניצחו בפנדלים?... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

9. burning soil Member

הפועל של אותה עונה היתה קבוצה חזקה ביותר.
    האליפות בהחלט היתה מוצדקת.

10. נדב מיכאלי Member

עונת 99-00 .
    אז ככה ,זאת היתה העונה הראשונה שלי כאוהד בית"ר .
    אלי אוחנה מונה למאמן ולא הבנתי אם זה טוב או רע בהמשך כבר הבנתי שזה רע ,רע מאד.
    בית"ר נתנה גם תצוגות בלתי נשכחות .
    ולצערי בגמר גביע המדינה אחרי קאמבק מדהים היא הפסידה בפנדלים .
    מה אני יקח מהעונה ההיא ? את ראובן עטר במדי בית"ר ,את פאצ'ה שאנדור ואת הלחימה של כחילה.
    מה אני ארצה לשכוח? את גמר גביע המדינה ואת המיקום בטבלה.
    הפועל של אותה עונה היתה קבוצה דורסת ,קשה היה לעצור אותם,קשטן עשה דאבל מדהים .
    אני לא מאמין שהשנה הפועל תזכה בדאבל אבל לדעתי הפועל תל אביב שנה הבאה תציג קבוצה אטרקטיבית המון שערים ,המון צבע ועניין .
    לדעתי מקום 1-3 .

11. ghost89 Member

כייין אני בתור אוהד בית"R שוכר את העונה הזאת גמר שני ברציפות שהולך לנו לטובת הפועל אבל את עטר ופצ'יה בעיקר אני לא ישכח הגול שצ'ה אחרי שעבר חצי מגרש והגול של עטר מחצי מגרש כימעט איזה עונה מדהימה למרות שלא הייתה אליפות הייתה קבוצה מעולה היו משחקים מעולים באותה עונה.

ואם מותר גם לעלות זיכרונות על בית"ר של 96/7 ושל 97/8 איזה קבוצה הייתה הזרים הכי טובים אי פעם שנאדור פישונט המאר שאלוי קבוצה שסופגת 4 מכניסה 6 איזה קבוצה עד היום אני מחכה יושן בלילות ומתעורר שאני נזכר בדברים הנהדרים שהיו איזה גולים עונת 96 הייתה עונה שניה שלי בתור אוהד בית"ר ולמרות שהייתי בן 6 עדין אני לא ישכח בחיים את האוויריה שהייתה במשחקים.

12. בית"רי מלידה Member

גילי הרים לי פה להנחתה....

האליפויות והגביעים שאני זוכר ( מה זוכר - לא יכול לשכוח ) :

הגביע הראשון של בית"ר , 1976, האליפות הראשונה ( שנפלה דווקא על ערב יום השואה ) , האליפות המדימה השנייה, מיד אחרי החזרה לליגה הלאומית ( אז עוד לא היתה "ליגת תחת " ), ואיך אפשר בכלל לשכוח את האליפות המדהימה של 1996/97 - זו היתה בית"ר הכי טובה בכל הזמנים.

אליפויות של קבוצות אחרות:

את מכבי ת"א כבר אין לי כוח לספור, אבל אילו של מכבי חיפה נעים תמיד לזכור - רוני רוזנטל, זאהי ארמאלי, ברוך ממן, מוישה סליקטר ( חבר שלי מהשירות הסדיר בצה"ל...) , אולי הקבוצה הכי טובה אי פעם בישראל .

רגע לפני שאני שוכח:

מכבי נתניה - כל מילה נוספת , מיותרת !

http://img242.imageshack.us/img242/3787/scan00016tr.Xxx

13. ozi Member

הדבר שאני הכי אזכור מעונת 99/00 זה את גמר הגביע. מאז לא היה גמר כזה דרמתי ומרגש.
    לא יכול היה להיות גמר בין 2 קבוצות אחרות, שהיה יותר מעניין.
    הפועל באה פייבוריטית בגדול, לאחר שבית"ר חטפה לה תבוסות מצחיקות בליגה. אף אחד לא ציפה למשחק שווה כוחות, חוץ מהקהל הענק של בית"ר שבא בהמוניו.
    אני זוכר את קורנפיין עולה בדקה האחרונה (וגם מתחיל את המהלך של השער...), איך הצטערתי שזה לא נגמר בגביע לבית"ר.

14. נדב מיכאלי Member

אני חושב ורק לפי מה שאני שומע כי לראות אני לא ראיתי.
    שהקבוצות של המדינה הן :
    1) מכבי תל אביב של השנים 91-96 ,גרנט בנה שם קבוצה נהדרת ,אטרקטיבית ,נימני ,זוהר,דריקס,קלינגר,האחים ברומר,אובארוב,פולוקארוב היו הבסיס למכבי תל אביב הגדולה של שנות ה-90 .מכבי תל אביב הנוכחית צריכה להתיימר לחזור לגדולה של שנות ה-90.
    2) מכבי חיפה עונת 93-94 -עונה שלמה ללא הפסד לא ניראה דבר כזה בארץ,אלון מזרחי,גצקו,עטר,ברקוביץ',חזן,בנאדו,אלון חרזי....גם השנה בליגה כל כך חלשה חיפה לא שיחזרה את ההישג מלפני כמעט 12 שנים.
    3) בית"ר 96-98 - זה התחיל באליפות גדולה של אלי כהן עם זוהר ואוחנה כמנצחים הגדולים של העונה,אוחנה בגיל 34 כבש 13 שערים ואחד מהם נבחר לאחד מהשערים הגדולים ביותר שהובקעו כאן ,שנה אחרי זה קשטן קיבל את האלופה והגן על התואר בכדורגל שוטף.
    4) מכבי נתניה הגדולה -וזה רק לפי מה ששמעתי וראיתי גולים וכתבות,נתניה כניראה היתה באמת קבוצה נהדרת .
    5) הפועל תל אביב של שנת 99-02 -2 גביעי מדינה,אליפות,רבע גמר גביע אופ"א ,אפשר לבקש יותר מזה?

15. אלי מתחן Member

איזה תבוסות מצחיקות בדיוק? 4-1 בבלומפילד בתחילת העונה עוד לפני שבית"ר התחילה להתחבר. אחרי זה 2-0 לבית"ר בטדי במשחק שהיה צריך להגמר 3 או 4 אפס לפחות ובסיבוב השלישי שבו בית"ר הפסיקה לשחק הפסדנו 2-1.