הפועל תל אביב 2017/18: למרות היכולת, בורחים לליגה הלאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Blanco 7, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

אתמול הקריאו בשידור נתון אחד מדאיג, רק 2 גולים במחצית הראשונה וזה נורא. ואז שאלו את איווניר האם הקבוצה מגיעה לא מוכנה והוא צחק 'אני לא חושב, מה זאתאומרת, ובמחצית השנייה כן מוכנים?' זה נובע הרבה משיטת שלושת הבלמים אבל הנה עכשיו הפועל חסרת ביטחון וזו בושה וכלימה. שער מהיר חייב להיות המטרה של הפועל בכל משחק וזה באמת אפשרי, אחר-כך זה יעשה הכל יותר קל. הסגל שלנו לליגה הלאומית בסדר, על הנייר יש הגנת ברזל, קישור סביר עם לקס ו\או ידין, ברשצקי וגם שני חלוצים ששווים דאבל-פיגרס בליגה הזו. אוסטוינד שחוזר מפציעה מחפש את השער הרבה ואני אוהב את המשחק שלו. גם קהל גדול שמלווה את הקבוצה בכל משחק זה יתרון. הפועל לא משחקת כדורגל ואין תירוצים.

בשנה שעברה אם קורצקי היה מפוטר חודש לפני, נניח אחרי ההפסד 1:0 באשדוד שאז באמת התחלתי לחשוש מירידה ולא הייתי אטום ודביל כמו כולם - היה אפשר להציל את הליגה. אסור לחכות עם הפיטורים של מוטי. הוא פרשן גדול אבל מאמן גרוע. והקעקועים זה לא מעניין. מבחינתי שילעס סוכריה על מקל גם כל עוד מביא תוצאות.

2. Telkiyski Member

אוסטוינד צריך להיות בהרכב. לדעתי הוא שחקן ההתקפה הכי טוב שלנו יחד עם ברשצקי.

ב8 משחקים כבשנו רק שער אחד במחצית ראשונה - נגד ביתר ת"א רמלה.

אין מה לנתח פה יותר מדי. זו קבוצה ברמה של ליגה לאומית. אולי טובה ללאומית, אבל לא מעל הליגה הזאת.

העיקר שאת החלוץ הברזילאי ההוא שחררו לפני שהתחילה העונה בכלל בשביל שחר הירש האימתני.

3. yakov_y YNWA

כל פעם תחזור על המשפט זו קבוצה ברמה של ליגה לאומית אבל אף אחד לא מאמין לזה וגם לא אתה.
    הסגל מפלצתי יחסית לליגה הלאומית, הבעיה היא המאמן וברגע שיילך/ירכיב הרכב נורמלי התוצאות יגיעו.
    איפה אתה רואה בעיות בסגל ? הבעיה היחידה בסגל שהוא קצת לא מאוזן.
    אני רואה הגנה מאוד חזקה, שוער טוב, סוארז נראה מצוין עד עכשיו, תוסיף את דגני, גוטליב אם יחזור, בנש, ישראל ראש שהיה הבלם הישראלי הטוב ביותר בשנה שעברה, על הקישור האחורי אין מה לדבר, ידין, לקס, נחמיאס, כמובן החלק הקדמי עם אוסטיונד שכיכב בליגה הזאת, כנ״ל ברשצקי, אקסברד, גלבאן שכל אחד כאן כיכב בליגה הזאת, דניאל גרץ שחקן נהדר, גם אני לא מחזיק משחר הירש אבל יש מספיק תחליפים, תוסיף שחקנים צעירים שמשלימים את הסגל כגון: גנדה שבנתיים הכי טוב, שוליימסטר, דודי אלון, הרשקוביץ׳ ואני מדבר איתך על שחקנים משלימים.

לדעתי, עצם העובדה שגלבאן ואקסברד ביחד מקשה והעובדה שהסגל ארוך מידי מפריעה, בלי רכש בינואר זה סגל שצריך לעלות ליגה גם עם מינוס 9 נקודות.

4. גלץ Member

אביחי ידין חסר לכם מאוד

5. Telkiyski Member

יש לך דוגמא למשהו כזה מפלצתי בסגל שלנו?

איפה אני רואה בעיות בסגל?
    קודם כל הירש ואקסברד חלוצים טובים ללאומית אבל הם בטח לא איזה משהו "מפלצתי" לליגה הזו.
    אקסברד זה שחקן שכל הקריירה משחק בלאומית והירש זה שחקן שאם לא הפועל בלאומית, הוא היה משחק היום באיזה הפועל ר"ג בלאומית. לא הבדל גדול.
    מה עם גלבאן שובר השוויון אגב, שטענתי פה עוד שהחתימו אותו שזו החלטה שערורייה?

אתה מזכיר את נחמיאס באותה נשימה עם ידין ולקס (העילויים כמובן). ראית אותו פעם?
    אור אוסטוינד שיחק בהפועל אולי 5 משחקים. הוא כל הזמן פצוע והוא אכן שחקן טוב.
    ברשצקי גם. הוא טוב ללאומית. אבל נזרום איתך. מעל הלאומית.

"דניאל גרץ שחקן נהדר". חחח. הוא כזה נהדר שכל חייו שיחק בלאומית.

גם גנדה לא כזה טוב כמו שאתה חושב.

אם דודי אלון, הרשקוביץ', שולמייסטר, גרץ,אקסברד, עידן כהן, אופיר טקאיר, שחר הירש, אקסברד, ישראל ראש ואלה לא בהפועל. איפה הם היום? בליגת העל? לא באמת.

זה סגל טוב ללאומית. הכי טוב בלאומית. סבבה.
    זה עדיין סגל מאוד בינוני ולא משהו שאמור לדרוס את הליגה הזאת.

אתה נשמע כאילו אקסברד והירש זה חלוצים של 12 גולים בעונה בליגת העל ושגנדה וברשצקי שנה שעברה סיימו כל אחד עם 7 שערים ו3 בישולים.

יש לנו סגל שלדעתי איזה 70% ממנו היה משחק בלאומית גם בלי שהפועל הייתה נמצאת שם, והשאר היו משחקים בליגת העל בכל מיני מ.ס והפועל עכו (כמו גל שיש למשל).

זה סגל שיש בו גג 2-3 שחקנים שבליגת העל היו משחקים גג באיזה בני יהודה או הפועל חיפה.

6. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הסגל הזה לא צריך לדרוס אבל צריך להשיג אחוזי הצלחה גבוהים כי הוא טוב בבירור מהסגלים של היריבות הישירות של הפועל ובטח משל קבוצות התחתית בלאומית. הבעיה שתהיה להפועל היא שבהנחה והיא תחזור לליגת העל, היא שוב תצטרך לעשות חריש עמוק בסגל ועם כסף שאין לה.

7. Telkiyski Member

לגמרי.

אני לא משאיר בסגל הזה יותר מ5 שחקנים לליגת העל אם עולים ליגה.
    עלק פדרו גלבאן הביאו לי. איזה טמטום.
    וזה אגב לא על מוטי קעקועים. גלבאן הוחתם הרבה לפניו.

8. alexshw Member

זה לא מדע מדויק. שחקן יכול להיות מלך בלאומית ולא להיות שווה כלום בליגת העל.
    הירש ספציפית היה בעבר הלא כל כך רחוק מלך שערי הלאומית, אז כן לרמה הזו הוא אמור להיות חלוץ מכריע.

9. Telkiyski Member

יכול להיות. זה בדיוק העניין.
    היו צריכים להביא שחקנים שאין לגביהם סימן שאלה כמו הירש או אקסברד הנגר.

מבחינתי שני החלוצים האלה הם הבעיה הכי גדולה.
    היו צריכים לשרוף את השכר של 100 לשנה על חלוץ זר טוב במקום על פדרו הגמור הזה.

10. yakov_y YNWA

@Telkiyski
    לא מסכים איתך בכלל, זילזלת בסגל השחקנים בצורה קיצונית, ברגע שאחזור מהמשחק של מכבי נתניה אגיב כמו שצריך.

רק תן לי להבין, אם נילך לפי קו המחשבה שלך, סגל של שחקני ליגה לאומית טובים ביחד לא אמור לדלג לעליית ליגה ?
    את אותם שאלות שאתה שואל על שחקני הפועל, איפה הם היו היום אפשר לשאול גם על שחקני כפר סבא, נצרת וכל קבוצה.

11. yakov_y YNWA

השוער הטוב בליגה כנראה, דגני כמגן יחד עם סוארז וישראל ראש שהיה הבלם הישראלי הכי טוב בלאומית בשנה שעברה, טל בנש ואדי גוטליב גם כן, עידן כהן שיחק המון אשתקד בקבוצה שכמעט עלתה ליגה.
    קישור אחורי שכולל את אביחי ידין, ניר לקס שהיה שחקן הרכב אשתקד בקבוצת פלייאוף עליון, רז נחמיאס היה קשר הרכב בקבוצה שהייתה רחוקה 3 נקודות מעליית ליגה.
    אור אוסטיוניד אין מה להרחיב, אנחנו מסכימים, גלבאן רק לפני פחות משנה וחצי סיים עונה עם 15 שערים, 11 שערים בליגת העל מתוכם, ב-2014/2015 סיים לדעתי כמלך שערים עם 24 שערים בכל המסגרות בלאומית. אם זה לא שובר שיווין בלאומית אז מה זה שובר שיווין ? למה אתה מצפה ?
    מוטי ברשצקי, ג׳וזף גנדה בנוסף, דניאל גרץ היה מהמצטיינים אם לא המצטיין הראשי אשתקד בהפועל פ״ת.
    שחר הירש בפעם האחרונה ששיחק בלאומית, בגיל 19, סיים כמלך שערים.
    עונה אחרי, גלבאן מלך שערים עם 22 שערים, הסגן, אקסדברד עם 21 שערים.
    אקסברד עם 18 שערים בשנה שעברה ועליית ליגה, ב-14/15 כבש 26 שערים, עונה לפני בנתניה כחלוץ שעולה מהספסל כבש 15 שערים ועלה ליגה.
    תוסיף שחקני סגל מוכשרים כמו: אלון, טקיאר ועוד.

לא סגל מפלצתי ?

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  12. Telkiyski Member

גלבאן זה סוס מת.
    אתה כאילו בא לטעון עכשיו שהוא שחקן כי לפני X זמן היו לו מספרים?
    הוא שוחרר שנה שעברה בינואר מפאקינג אשקלון.

ועזוב, אני מסכים איתך שזה הסגל הכי טוב בליגה. אני לא טוען שיש קבוצה עם סגל יותר טוב.
    אני פשוט חושב שזה לא סגל שיכול לדרוס את הליגה הזו כמו שחשבו שהוא אמור לעשות.

זה סגל שחצי ממנו שווה לאומית (הירש אקסברג וגרץ למשל) וחצי ממנו שווה אולי איזה מ.ס אשדוד או עכו או משהו בסגנון (בנש, ידין וגנדה למשל).
    וזה לא סגל שאמור לדרוס את הלאומית, למרות שזה הסגל הכי טוב בליגה הזו.
    לכן אין מה להתפלא כל פעם שהולך קשה נגד איזה עפולה ושלא מנצחים איזה נשר.

בגדול הבעיה שלנו היא הירש, אקסברד וגלבאן.
    אלה השלושה שהיו צריכים לתת מספרים והם לא נותנים.

מבחינת הגנה ומרכז שדה אני מסכים שאין על מה לבכות אגב

gilad16 ו-yakov_y אוהבים את זה.
  13. Raulito Madridista

אף אחד לא צריך לדרוס, זה לא 4:0 או 1:0. זו עונה בה היה צריך להחזיר את הקהל - מחירים נמוכים ושפויים למשפחות(זה לא בידיים של מוטי), לבנות על צעירים אלא אם כן יש שחקן מוכח הרבה יותר טוב(למשל: שולימייסטר צריך להיות המגן שמאל. אבל בנוגע לחלוץ למשל, שמח שיש את הירש ואקסברד ולא הלכו על ילד מהנוער) ועוד ועוד ועוד.
    שמעתם את המשפט שרץ בפייסבוק - "כשלמוטי איווניר יש יותר קעקועים מאשר נצחונות עם הפועל בלאומית" - לא יודע אם לצחוק או לבכות.
    האמת שגם קבוצת הנוער קיבלה בראש השבוע והיא לא מפסיקה להפסיד וזה גם מאוד מאוד עצוב. הפועל 'התקדמה' כמועדון בשנה האחרונה רק באינסטגרם והפייסבוק וזהו-זה.

קראתי על זה ב-'וואלה' ואני מסכים, אין להפועל מנהיג אמיתי. דגני הוא קרוב, ידין הוא קרוב(צריך שחקן שגם מנוסה וגם נותן את הטון מקצועית), ברשצקי זה כבד עליו. לא יודע למה, אני מאמין בשחר הירש. חסר לנו מישהו כמו ערן לוי שצבט שחקנים בתחת בשנה שעברה בדקות שלא הלך. אין לקבוצה הזו מנהיג מאז שבאדיר פרש האמת. חשבנו שניקוליץ' יהיה כזה והוא עזב.

14. Telkiyski Member

ברור שלא צריך לדרוס.
    גם כשנצחנו את ראשון או את לוד דקה 95 לא דרסנו. אבל ראו שזה לא זה.

פשוט מצפים מהסגל הזה לדרוס וחשבו שכל משחק יהיה 2-0 להפועל בדקה 25. וואלה לא. וזה ממש לא מפתיע.

דרך אגב לאיווניר יהיו יותר קעקועים מנצחונות עם הפועל בלאומית גם אם הוא היה מנצח העונה את כל 37 המשחקים שלו.

15. Raulito Madridista

הערב: הפועל ת"א נגד הפועל רמת-גן בחצי גמר גביע הטוטו| "צריך ניצחון כדי שיהיה פה שוב שקט", אמרו במועדון. הפועל פגשה את רמת-גן כבר בגביע הטוטו העונה והמשחק הסתיים בתיקו 0:0. הפועל רוצה לזכות בגביע כדי להעשיר את קופת המועדון הריקה ב-280 אלף שקל. הפועל שיחקה בחצי גמר גביע הטוטו לאחרונה ב-2009, בליגת העל כמובן, והפסידה 1:0 למכבי. היא הגיעה לגמר ב-2006 ונכנעה למכבי חיפה.

לא קראתי פרטים על הרכב משוער אבל אני מקווה לראות את אוסטוינד נכנס להרכב אולי ע"ח גלבאן ועם קשר דינמי ורעב מתחת לחלוצים נוכל לעשות משהו. הפועל חייבת לשחק יותר התקפי ובלי פחד, ממה יש לחשוש לעזאזל? שהשחקנים ינסו דברים יצירתיים ומפתיעים, וכן, ייאבדו את הכדור. משוכנע שיש לנו את ההגנה הטובה בליגה. הכדורים צריכים ללכת כל הזמן לברשצקי. עם גנדה בכנף יש לנו גמישות יותר טקטית, זה גם 4:5:1 וגם 4:4:2 במידת הצורך. שיהיה בהצלחה.

מצב נושא:
הנושא נעול.