הפועל תל אביב 2017/18: למרות היכולת, בורחים לליגה הלאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Blanco 7, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

אני מצפה לראות את הפועל עולה ככה בכל משחק, לפחות מבחינת הגישה 'אנחנו הפועל ת"א'(ואמורים להיות) מעל הליגה הזו, בטח במשחק בית. לפתוח בלחץ על היריבה, לשחק התקפי, לחפש שער מהיר שפותר הכל.

- באתר של הפועל החלו בפינה חדשה: 'הפינה הסטטיסטית' - וזו פינה שבכל אתר רישמי שמכבד את עצמו - צריכה להיות.

- אור אוסטוינד ורז נחמיאס כבשו את שערי הבכורה שלהם בהפועל ת"א.
    - ברשצקי ב-24 משחקים בהפועל כבש חמישה ובישל תשעה(האתר לא מפריד בין הליגה לבין הלאומית) והוא במקום ה-53 בטבלת המבשלים של הפועל. הנה הצמרת: חמשת המבשלים הגדולים בהיסטוריית הפועל במשחקי הליגה הם : משה סיני עם 72 בישולים, סלים טועמה 57, גיל ורמוט 56, יוסי אבוקסיס 43 ויהושע פייגנבוים עם 38

- אוראל דגני כבש שער אחד בהפועל בליגת העל - בפצצה לחיבור נגד מכבי ב-2014. בסה"כ יש לו 70 משחקי ליגה בהפועל והעונה כבש פעמיים.

2. Telkiyski Member

היום לפני 55 שנה נחנך אצטדיון הפועל ע"ש האחים בלומפילד.

3. Raulito Madridista

מוטי ברשצקי סוגר עוד מעט שנה בהפועל ת"א ולרוב הוא נחבא אל הכלים. לקראת המפגש נגד האקסית הפועל רמת-גן ביום שישי, מרתק לשמוע אותו מדבר. הנה הראיון באתר הרישמי של הפועל.

https://img.wcdn.co.il/f_auto,w_300,t_54/2/5/2/3/2523022-46.Xxx

"אנחנו מגיעים במומנטום נהדר לאחר ארבעה ניצחונות ומקווה שנמשיך אותו. קובי הגיע אחרי תקופה קשה, חודש שלא ניצחנו בו.. בכל משחק יש שיפור בכל פרמטר – הגנה, קישור והתקפה. קובי אוהב לחץ ואגרסיביות. אנחנו מתנפלים על קבוצות ולא נותנים להן להניע כדור. אנחנו משחקים התקפי. אנחנו מסתכלים יותר על עצמנו מכיוון שאנחנו יודעים שברוב המשחקים אנחנו הדומיננטיים. מבחינה אישית, אני משחק נגד המועדון בו גדלתי ושיחקתי במשך 15 שנים, כך שזה מרגש עבורי. למרות זאת, אני מתרכז באיך לנצח את המשחק".

על האווירה היומיומית במועדון אמר ברשצקי: "אני נהנה ביומיום במועדון- מהאווירה, הצוות, התנאים, האימונים והחברים. יש לנו חדר הלבשה בריא ומגובש. הפועל תל אביב זה מועדון גדול, וכך גם האווירה והתנאים – אני שמח שאני נמצא כאן".

על העונה האישית שלו אמר מוטי: "העונה שלי עד כה היא בסדר, היא יכלה להיות טובה יותר מבחינת מספרים ויכולת. אני באתי בשנה שעברה להפועל תל אביב כדי להוביל – הרגשתי שאני מסוגל לזה. הלחץ שיש הוא לחץ טוב, כשאתה בגיל צעיר במועדון כמו הפועל תל אביב, בונים עליך וסומכים עליך – זה לא מובן מאליו. אני לוקח את זה למקומות הטובים ואני שמח כי אני מצליח להחזיר לכולם על האמון בי על המגרש גם ביכולת וגם במספרים, למרות שזה עדיין לא מספיק עבורי".

הקשר מסכם את הראיון במבט לעתיד: "הציפיות להמשך העונה הן להציג יכולת טובה, כמובן שלנצח ולחזור לליגת העל – זו מטרת העל של כולנו. לפני שכל אחד מבקיע או מבשל הקבוצה צריכה לנצח, זה הכי חשוב לנו. קודם נחזיר את המועדון הענק הזה למקום הטבעי שלו – ואז גם נוכל להסתכל קדימה".

4. Telkiyski Member

ברשצקי מוכשר מאוד ובאמת שעם כמה שזה נשמע כבר נדוש - הוא חייב לעבוד על הפיזיות.
    זה סבבה להיות נמוך אבל הוא חייב להתחיל לפתח חוזק.
    לא יכול להיות שכל פעם שקצת דוחפים אותו הלך הכדור.

5. Raulito Madridista

http://www.sport5.co.il/Sip_Storage/FILES/4/size475x318/763204.Xxx

קובי רפואה
    העניק אתמול ראיון לאתר ערוץ הספורט, הכותרת 'צ'ולו סימאונה הוא המודל שלי'. הוא לא מגלה יותר מדי דברים אבל ממשיך 'להרים' למועדון. הוא מדבר על כך שיש מועדון ברמה גבוהה מאוד ועל קהל מצמרר, ושהכל טוב חוץ מהמשחקים ביום שישי שבעצם 'מורידים את הקבוצה לקרקע', על כך שהיה מו"מ כמובן אך בגדול לא הייתה התלבטות ושבכוונה הוא לא חתם חוזה לשנה וחצי בתנאי שיעלה ליגה אלא רוצה כל דבר בעתו. הוא נשאל על החלום של האוהדים - לפגוש את מכבי בגביע ולנצח דרבי, ואומר - "בוא נגיע לרגע האמת, כמובן שהמטרה כשאני עוצם את העיניים, ונוסע באוטו עם עצמי, בלומפילד מלא, כל משחק עונה, רצה בצמרת הכדורגל הישראלי, כי זה המקום שלה. גם לבעלים אמרתי את הדברים האלה, אני לא מחדש כלום. הפועל ת"א חסרה לכדורגל הישראלי".

והיום ב-15:00 - הפועל תחפש להמשיך את רצף הנצחונות שלה ולשמור על המקום הראשון כשתתארח אצל הפועל רמת-גן. פדרו גלבאן אמור להמשיך בהרכב, ראש יחליף את סוארס המוצהב. ידין ולקס פצועים עדיין.

טוב לקרוא דברים כאלה מדי פעם, בלי סרטונים היסטוריים ביוטיוב כבר שכחתי כמעט שהיינו אימפריה וקבוצה גדולה. אני מקווה שהשידוך הזה יחזיק מעמד ויכול להיות שיש לנו מאמן לכמה שנים לראשונה מאז גוטמן. אני מאמין בו.

6. Raulito Madridista

אמנם הפער בצמרת גדל איכשהו בגלל חולשה של היריבות, אבל אני מאוכזב מהפועל. לא שיחקנו כדורגל גדול, בטח שלא, יש בעייה במרכז השדה למרות שדגני טוב מהמצופה ואוסטוינד שחקן עם פוטנציאל - אבל הגענו למספיק מצבים, זה משחק של 2:1 קלאסי, בטח במחצית השנייה. אקסברד היה ביום די גרוע וחבל שהירש הוחלף ולא הוא. גלבאן בכלל נעלם והיה לא רלוונטי וברשצקי, התרגש נגד האקסית? אני שמח שלפחות רפואה לא גונב דעת והוא יודע שארוכה הדרך, ולפחות לא נלחצנו אחרי הפיגור. מעניין אותי מה השינויים שיעשה בינואר, הוא מדבר על זה עם סימן קריאה.

7. Telkiyski Member

אני משתגע איך גלבאן משחק לי 60 דקות.
    מחרב לנו את האמצע.
    פשוט עגלה.

גם רז שלמה עדיף עליו והשתפרנו מהרגע שהחליף אותו.

סה"כ משחק חלש של הפועל אבל היינו שווים את ה2-1.

אקסברד כרגיל נגר, ברשצקי לא יציב, גנדה גם נגר ופצוע, שחר הירש טוב ללאומית. רק גלבאן זה אס אמיתי. שובר שוויון.
    סה"כ יש לנו קישור אחורי והגנה טובים אבל התקפה באמת לא כזאת מדהימה ללאומית.

בינואר חייבים קשר התקפי וחלוץ.

8. Blanco 7 Member

לא חושב שהיינו ראויים במשחק הזה לנצח, האמת שלא זכורים לי יותר מדי מצבים שלנו ליד שער של רמת גן, בעיקר שליטה בכדור אבל לא מעבר. רמת גן דווקא יכלה לעשות 1-2 אם החלוץ שלהם לא היה מחמיץ ממטר.
    הבעיה שלנו כרגע שאין לנו ספסל. כל הפציעות והצהובים הביאו למצב שעל הספסל יש לנו כרגע רק את הרשקוביץ' כחילוף שיכול לתרום להתקפה (נראה שקובי רפואה לא שם כרגע על גיא בדש). אני מאמין שבינואר יגיע חלוץ זר ואולי גם קשר לאמצע שישפרו אותנו. סך הכל למרות התיקו החלש אתמול הגדלנו את הפער מכפר סבא לשתי נקודות.

9. Telkiyski Member

חצי שעה אחרונה די שכבנו עליהם אבל בגדול אתה צודק.
    1-1 זה בסדר אחרי 4 נצחונות רצופים, אחרי ששאר היריבות בצמרת גם כן לא נצחו ונגד הפועל רמת גן האהובה.

הפער ממקום שני (כפ"ס) לא כ"כ מעניין.
    מעניין הפער ממקום 3.
    אם היינו מנצחים אתמול זה היה 6 הפרש.

אני לא מבין למה גיא בדש כ"כ נמחק פתאום.
    הוא היה מצוין כששיחק.

בכל מקרה זה די ברור. אנחנו חייבים לפחות שני שחקני התקפה. להרכב.

10. Raulito Madridista

בהשוואה לליגת העל יש לנו אולי שוער והגנה טובים, זוהי לא נק' המבט. אני חושב שהאמצע שלנו בסדר ולא רואה את הפועל עושה שינויים גדולים מה גם שהכיס ריק. גלבאן יעזוב וזהו. לקס שחקן צעיר שצריך לקדם אותו והוא צבר ניסיון בסכנין, אביחי ידין חצי אלוהים גם אם הוא יורד ביכולת ויש את אוסטוינד שמגלה יכולת טובה. דגני כקשר מגלה יכולת טובה ואפילו בהתקפה, ויכול להיות שזה יימשך, כי סוארס וגוטליב משחקים טוב בהגנה.
    אני לא מצפה להנעת כדור זורמת מדי או תצוגות התקפיות, המשחק בשישי שעבר היה יוצא דופן והיה לנו נוח במתפרצות, ואני חושב שגם המגנים שלנו לא יוצאי דופן, אבל כן היו מצבים טובים, 2-3 של אקסברד ועוד אחד מאוד משמעותי. זה משחק שרשום עליו 2:1 קשה להפועל, עם השיניים.

אני לא אומר שהתיקו טרגדייה ואני מנסה לא להתעצבן, אבל משפטים כמו 'אין דבר, הגדלנו את הפער מהדולקות אחרינו' - זה בדיוק מה שאני לא רוצה לשמוע.

והאמת, מי יכול להגיע? ארבייטמן? אולי הוא סוס מת. עגייב? אוהב את הכדור והיה על הספסל בבית"ר כמעט תמיד. אופיר קריאף? לא תודה.

11. Telkiyski Member

????? ????????? ?? ????? ???, ???? ??????

סוארז לפי וואן עובר למלזיה.
    הפועל תקבל 300 אלף דולר.

נו טוב.

גוטליב ודגני בלמים זה בסדר גמור.

12. Drama2 הסמל מעל הכל

300 אלף דולר בפסלים ?

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  13. Telkiyski Member

חחחחחחח יפה אהבתי.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  14. Raulito Madridista

אז הביטוי "רפואה שלמה" רץ חזק ברשתות החברתיות כמובן ולא בגלל הפועל אלא בגלל המאמן שלה. העיקר שקובי בסדר והניתוח עבר. לגבי הכדורגל? אוי ואבוי. אני שמח שביצענו את המהפך וחסכנו לעצמינו חלק מהבושה ושוב, רפואה לא פראייר והוא לוחץ על חיזוק בינואר. אם גלבאן(השווה אתמול) אמר שהוא נשאר, מניח שימכרו את גוטליב בכמה שאפשר וסוארס כבר שוחרר, לדעתי הוא דווקא היה טוב. גם את אקסברד ביקרו המון והוא הביא למהפך. הגביע זו הדרך היחידה של הפועל לשחק השנה במשחקים באמת מרגשים. כמובן שאשדוד או עכו לא ירגשו אותי בכלל אבל אני לא נתלה באילן גבוה. אסתפק גם במכבי נתניה או הפועל חיפה שהן המרעננות של הליגה. דרבי\בית"ר וכאלה בשנה הבאה בטח. פעם היינו קבוצת גביע טיפוסית, זה היה כל-כך מזמן או לא?

15. גלץ Member

גלבאן ואקסברד התעלו נגד דימונה שזה נחמד, אבל הגיע הזמן שהם יתעוררו גם בליגה הלאומית כי הפועל תל אביב חסרה מאוד לליגה העל לדעתי. הפועל פתח תקווה ביום שישי? משחק בחשיבות של מאה פעמים דימונה.
    אני רוצה שנה הבאה משחק של מכבי נתניה נגד הפועל תל אביב בליגת העל.

מצב נושא:
הנושא נעול.